Міжнародна діяльність Історичного факультету

У рамках підписання угод про співробітництво історичний факультет  співпрацює, зокрема, з Університетом Казимира Великого, Поморською академією, Варшавським Університетом фінансів та управління, Вроцлавським Університетом (Республіка Польща), з Телавським державним педагогічним університетом  імені Я. Гогебашвіллі (Грузія).

На історичному факультеті проводяться конференції  міжуніверситетського та міжнародного форматів, зокрема у співорганізаторстві з ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти», установою адукацыі «Віцебскі дзяржаўны ўніверсітэт імя П.М. Машэрава», Кіровоградським державним педагогічним університетом імені Володимира Винниченка, Київським університетом імені Бориса Грінченка відбувається щорічна науково-практична конференція «Актуальні проблеми методики навчання історії, правознавства та суспільствознавчих дисциплін»; всеукраїнська науково-практична конференція «Під знаком Григорія Сковороди. Зоряний час української культури» на базі Інститута Григорія Сковороди при Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди, міжнародна науково-практична конференція «Освіта і доля нації», «Сучасна школа: тенденції розвитку і рефлексія досвіду»; щорічні «Яворницькі читання» разом із історичним факультетом  ДНУ.

Історичним факультет традиційно є співорганізатором багатьох конференцій разом із Харківським національним університетом імені В.Н. Каразіна, зокрема, міжнародних конференцій молодих вчених  «Каразінські читання», «Слобожанські читання», де одна із секцій «Історія освіти Слобожанщини» проходить на базі історичного факультету; щорічної  міжнародної науково-практичної конференції «Питання сходознавства в Україні», разом із кафедрою східних мов факультету іноземної філології ХНПУ імені Г.С. Сковороди та кафедрою східних мов та міжкультурної комунікації факультету іноземних мов ХНУ імені В. Н. Каразіна.  Конференція об’єднує більш ніж 150 науковців, які працюють у галузях сходознавчих студій різних країн світу (України, КНР, Королівства Марокко, Республіки Ірак, Сирійської Арабської Республіки, США).

У рамках традиційної міжнародної співпраці  із Генеральним Консульством  Республіки Польща у Харкові, фондом Ковальських, Центром дослідження міжетнічних відносин Східної Європи на базі історичного факультету проходять міжнародні науково-практичні конференції, дослідницькі семінари, круглі столи, зокрема, «Множинність поділів: межі та кордони Габсбурзької, Османської та Російської імперій у ХІХ – на початку ХХ століття», «Українсько-польські відносини на тлі суспільно-політичних і культурних процесів у центрально-східній Європі ХХ – ХХІ ст.», «Харків-Познань: спільні тенденції історичного розвитку століть», «Спільні проблеми історії Польщі та України ХХ століття очима молодих науковців».

Міжнародна співпраця з партнерами факультету передбачає обмін досвідом організації та методик проведення занять на історичному факультеті; розробку й обмін навчальною літературою; проведення спільних наукових досліджень, участь у наукових проектах і грантах наших студентів та викладачів, освітніх курсах, наукових форумах, зимових та літніх школах. Так, кілька років поспіль наші студенти беруть участь у програмах академічних обмінів із університетами міста Вроцлава, Слупська, Познані, Варшави, Лодзі, у роботі Ризького форуму, освітніх курсах із  проблематики Холокосту в Берліні, Урбаністичних студіях, міжнародних конференціях з публічної історії, біографістики тощо.

Проведення відкритих гостьових  лекцій провідних істориків України та Європи, зокрема професора Вєслава Войчіка (м. Ченстохова, Республіка Польща), доктора історичних наук, професора Київського університету імені Бориса Гринченка Оксани Салати, українського сходознавеця-гебраїста, Президента Української асоціації юдаїки, гостьового професора Монреальського університету Віталія Черноіваненка, Яцека Шимали із Вроцлавського університету надають змогу долучитися до історичної спадщини інших країн, прийняти участь у дискусіях з контраверсійних питань вітчизняної та світової історії тощо.

Вчителі, викладачі та студенти історичного факультету мають змогу також долучитися і до тренінгових та освітніх виставок, зокрема, з проектного менеджменту - «Використання інноваційних технологій на уроках історії як засіб формування історичної компетентності» («Молодіжна  контактна група» за підтримки ОБСЄ), а також виставки «Кожен має право знати свої права» (за програмою USAID «Права людини в дії», яка впроваджується Українською Гельсінською спілкою з прав людини).


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.