Міжнародні відносини, обмін студентами, закордонні практики

Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди у 2015-2017 роках уклав декілька угод із партнерськими навчальними закладами про міжнародні академічні обміни, запровадження та спільну реалізацію магістерських програм з історії.

Історичний факультет підтримує дружні відносини із зарубіжними університетами: Вроцлавським, Варшавським, Білоруським державним університетом, Вітебським державним університетом імені П. Машери, Рурським університетом у Бохумі (ФРН) на базі яких студенти-історики проходять стажування, беруть участь у роботі конференцій, круглих столів та семінарів. На постійній основі Історичний факультет спіпрацює з Приморською Академією у Слупську (м. Слупськ, Польща).

Студенти Історичного факультету мають унікальну можливість отримати разом з дипломом ХНПУ імені Г.С. Сковороди диплом європейського ВНЗу- партнера університету, визнаного у країнах ЄС.

Подвійні дипломи – це сумісні програми українських та іноземних вишів, які надають можливість українським студентам навчатися у Європі та отримати диплом європейського зразка.

Реалізація таких програм відбувається на засадах взаємного визнання та зарахування періодів і результатів навчання за узгодженими навчальними планами, відповідно до стандартів ступеневої академічної мобільності Європейського освітнього простору та національного законодавства України та Польщі.

Магістерська програма двох дипломів для бакалаврів з історії:

• Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди та Поморська Академія у Слупську (Польща)
  • NEW – Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди та Академія імені Яна Длугоша в Ченстохові (м.Ченстохов, Польща)

Термін навчання – 1,5 року

Вимоги до вступників до Магістратури:

1) Участь у програмі можуть брати випускники за освітньо – кваліфікаційним рівнем «бакалавр»

2) заповнення реєстраційної форми у деканаті;

3) подання документів та вступ до магістратури у порядку, визначеному Правилами прийому до Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди у 2017 р., до історичного факультету Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди із зазначенням вибору програми: «Історія/History» або «Історія»

Навчання за міжнародною магістерською програмою здійснюється на засадах контракту (300 євро за весь навчальний період). Під час навчання у партнерських навчальних закладах країн ЄС студенти спільних магістерських програм мають право на безкоштовне проживання, згідно із умовами контракту.

Навчання по програмі подвійних дипломів передбачає, що студент одночасно навчається у двох університетах:

•  на історичному факультеті в ХНПУ імені Г.С. Сковороди студент навчається по обраній спеціальності, у ВНЗ - партнері - по спеціальності, що передбачено загальною програмою;
  •  робоча мова: англійська, українська, польська чи російська мова (за вибором)

Основна перевага програми – отримання студентом ХНПУ імені Г.С. Сковороди  статусу студента країни Євросоюзу; отримання диплому країни Євросоюзу на вигідних умовах та у максимально короткі терміни.

Додаткову інформацію про навчання за спільними магістерськими програмами можна отримати у деканаті історичного факультету:
Центральний корпус ХНПУ імені Г.С. Сковороди
 (вул. Алчевських, 29), ауд.305 з 800 до 1730