Науково-методична лабораторія кафедри інформатики – лабораторія STREAM-освіти

Напрям діяльності лабораторії: введення у навчальний процес елементів освіти майбутнього, апробації і впровадження новітніх педагогічних підходів до викладання й оцінювання, формування методології розвитку критичного мислення, застосування інноваційних міждисциплінарних методик навчання, зокрема з отриманням знання на основі трансдисциплінарного підходу, розвитку методів і засобів формування дослідницьких та інноваційних навичок.

STREAM-лабораторія здійснює переважно науково-дослідну і методичну освітню діяльність шляхом опрацювання й систематизації науково-методичних матеріалів з питань впровадження STREAM-технологій  у навчальний процес.

Результати роботи STREAM-лабораторії визначаються: в формуванні знань студентів щодо шляхів отримання, зберігання інформації і способів її обробки;  отриманні навчальних навичок, серед яких основна увага приділяється творчості, критичному мисленню, комунікації і співпраці; придбанні досвіду роботи з інформацією, медіа-технологіями.

Розроблено навчально-методичне забезпечення для проведення семінарів з учителями. Результати роботи застосовано на семінарах:

"Впровадження елементів STEM-освіти в навчальний процес закладів загальної середньої освіти" для вчителів інформатики Московського району м. Харкова (проф. Андрієвська В.М., 1.03.2019 р.);

"Особистісно-професійний розвиток учителя в умовах реалізації Концепції Нової української школи" для педагогічних працівників Московського району м. Харкова (проф. Житєньова Н.В., асп. Грановська Т.Я., 28.08.2019 р.);

"Управлінські аспекти в створенні умов для удосконалення цифрової компетентності вчителя нової української школи як одного із факторів забезпечення якості освіти" для директорів навчальних закладів Московського району м. Харкова (проф. Житєньова Н.В., асп. Грановська Т.Я., проф. Олефіренко Н.В., 12.11.2019 р.);

"Досвід та перспективи участі у міжнародному проекті "Наука на сцені" для студентів та викладачів фізико-математичного факультету ХНПУ імені Г.С.Сковороди навчальних закладів Московського району м. Харкова (проф. Гризун Л.Е., директор центру розвитку обдарованості юнацтва, канд. пед. наук Казачкова Н.О., 21.11.2019 р.).

На семінарі "Порівняльні дослідження стану освіти як інструмент її вдосконалення" для викладачів ХНПУ імені Г.С.Сковороди  обговорено перспективи впровадження STREAM-освіти в навчальний процес (проф. Білоусова Л.І., проф. Раков С.А., проф. Олефіренко Н.В., 14.11.2019 р.).

В рамках науково-дослідної і методичної освітньої діяльності залучено студентів кафедри інформатики шляхом участі в роботі конференцій молодих учених "Інноваційні педагогічні технології в цифровій школі" та "Наумовські читання".

Організовано та проведено майстер-класи з підготовки й реалізації STREАM-проектів:

• для молодших школярів було проведено майстер-клас з 3D-моделювання (викл. Колгатіна Л.С., 28.03.2019 р.);
  •  для школярів середнього та старшого шкільного віку було проведено авторський майстер-клас з 3D-моделювання (викл. Колгатіна Л.С., 26.04.2019 р.).

а також:

• удосконалено курс "Технології STEM-освіти" для магістрів спеціальності "Початкова освіта" (проф. Андрієвська В.М.)
  • зібрано матеріали для проведення спецсемінарів: "Робототехніка – набори LEGO", "Мейкерство", "3D-Моделювання", "BYOD-концепція";
  • створено та наповнюється банк STREАM-розробок;
  • підготовлено проект "Підготовка майбутніх учителів початкових класів Нової української школи до створення й оцінювання електронних освітніх ресурсів з англійської мови" для подання на конкурс прикладного дослідження, що виконуватиметься за рахунок видатків загального фонду державного бюджету.