Науково-практична конференція «Соціально-політична активність молоді в умовах формування громадянського суспільства»

20 – 21 січня 2017 року на історичному факультеті відбулася науково-практична конференція (з міжнародною участю) «Соціально-політична активність молоді в умовах формування громадянського суспільства», присвячена Дню Соборності України.Конференція проводилася спільно з Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут», Харківським національним університетом будівництва та архітектури, ГО «Окремий науково-освітній центр Українського козацтва ім. Г.С. Сковороди», Харківським науково-дослідним інститутом козацтва та Академією військово-історичних наук і козацтва.

Пленарне засідання відкрив ректор, академік І.Ф. Прокопенко, який привітав учасників конференції.  Також виступили: зав. кафедри суспільно-правових дисциплін і менеджменту освіти, координатор з національно-патріотичної роботи університету, проф. Губа А.В.; декан історичного факультету, проф. Бережна С.В.; декан українського мовно-літературного факультету ім. Г.Ф. Квітки-Основ’яненка, проф. Голобородько К.Ю.; декан факультету соціально-гуманітарних технологій НТУ «ХПІ», президент Академії військово-історичних наук і козацтва Кіпенський А.В.;  член правління Громадської ради, голова Комітету у справах козацьких організацій Громадської ради при ХОДА Рубан В.В.; протоієрей, доктор богослов’я, духовник нашого університету отець Сергій (Скубченко).

Учасники конференції працювали в секціях: «Державотворчі та цивілізаційні здобутки українського народу в світоглядних орієнтирах молоді», «Державна молодіжна політика як фактор суспільно-політичної активізації молоді в Україні», «Традиції козацтва в реалізації молодіжної політики», «Трансформація цінностей молоді в глобальному світі», «Цінності та традиції молодіжних субкультур».

Матеріали іноземних учасників з Республіки Польщі, Азербайджану, Білорусії свідчать про актуальність проблеми соціально-політичної активності молоді далеко за кордонами України. Робота конференції надихнула науковців продовжити зустріч навесні за «круглим столом», присвяченому 100-річчю подій Української революції 1917-1921 рр.