Автобусна екскурсія на тему «Історія Хозарії та її відображення на Харківщині»

Незважаючи на липневу спеку, 18.07.2021 р., на прохання групи «Ініціатива інтелектуальних мандрів», доцентом історичного факультету Колодою В.В. була проведена автобусна екскурсія на тему «Історія Хозарії та її відображення на Харківщині».

Під час екскурсії група відвідала «Історико-археологічний музей-заповідник Верхній Салтів», де ознайомилась з експозицією музею та оглянула місце дослідження славетного Верхносалтівського катакомбного могильника, який дав назву яскравій ранньосередньовічній Салтівській культурі кінця І тис. н. е. Після цього, екскурсія була продовжена на Вовчанськму городищі (середина 8 – середина 10 ст. н. е.). Під час огляду археологічної пам`ятки екскурсанти ознайомилися з історією його дослідження та його значенням в системі північно-західних городищ Хозарії.