Х Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогіка здоров’я»

Шановні колеги! Запрошуємо взяти участь у Х (ювілейній) Всеукраїнській науково-практичній конференції «Педагогіка здоров’я» (м. Харків, 23-24 квітня 2020 року)

Інформаційний лист

Мета конференції - висвітлення теоретичних і практичних результатів досліджень щодо проблем вивчення, збереження й формування здоров’я дітей, учнівської та студентської молоді.

Місце проведення конференції - Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди.

До участі в роботі конференції запрошуються науковці, викладачі закладів вищої освіти, студенти, аспіранти, докторанти, вчителі закладів загальної середньої освіти.

Напрями роботи конференції:

• здоров’я людини як медико-біологічна, екологічна, філософська, соціально-економічна, культурологічна та психолого-педагогічна категорія;
  • стан фізичного, психічного, духовного і соціального здоров’я дітей, підлітків та молоді України;
  • валеологія як наука про здоровʼя: сучасний стан та перспективи розвитку;
  • теоретико-методологічні основи педагогіки здоров’я;
  • культура здоровʼя як особистісний феномен;
  • екологічна компетентність як стратегія здоров’язбережувальної поведінки в навколишньому середовищі;
  • сучасні підходи до створення здоров’язбережувального освітнього середовища в закладі освіти;
  • фізичне виховання, ерготерапія, фізична реабілітація та рекреація у відновленні здоров’я;
  • біоетика і проблеми збереження здоров’я людини;
  • психолого-педагогічні основи профілактики шкідливих звичок та соціально-небезпечних захворювань (токсикоманія, наркозалежність, алкоголізм, тютюнопаління, інфекції, що передаються статевим шляхом, ВІЛ/СНІД);
  • здоров’язбережувальні технології;
  • психолого-педагогічні засади формування здорового способу життя;
  • методика викладання безпеки життєдіяльності, екологічних та валеологічних дисциплін;
  • досвід діяльності шкіл сприяння здоров’ю;
  • профілактика емоційного вигорання представників різних професій;
  • проблеми розвитку голосу та профілактики його порушень у представників голосомовних професій;
  • проблеми спеціальної педагогіки та психології;
  • психолого-педагогічний та реабілітаційний супровід сучасних інклюзивних процесів у закладах освіти.

Пленарне засідання відбудеться 23-24 квітня 2020 року на базі ХНПУ імені Г. С. Сковороди (вул. Валентинівська, 2, проїзд від залізничного вокзалу і автовокзалу до станції метро «Студентська»). Секційні засідання будуть проведені на базі Комунального закладу «Харківський обласний спеціальний навчально-виховний комплекс» Харківської обласної ради (вул. Архітекторів, 36-А, станція метро «Перемога»).