ХXI міський турнір з основ інформатики серед учнів 5-7-х класів

24 квітня 2021 року Департамент освіти Харківської міської ради, Харківський центр професійного розвитку педагогічних працівників та Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди в дистанційному форматі провели ХХІ міський турнір з основ інформатики для учнів 5-7-х класів закладів загальної середньої освіти. У турнірі взяли участь 12 команд, які представляли райони міста, а також Харківський фізико-математичний ліцей № 27 та  школа-інтернат № 14.

Вперше формат турніру передбачав виконання завдань школярами онлайн -  у шкільних кабінетах, а загальне керування відбувалося через середовище Google Meet. Справедливість, чесність, а також оперативну технічну допомогу при виконанні завдань забезпечувала команда волонтерів нашого університету – викладачів і лаборантів кафедри інформатики (С.Веприк, О.Кисельова, О.Бартош),  викладачів кафедри інформаційних технологій (В.Москаленко, Н.Толяренко), а також  студентів фізико-математичного факультету  – Л.Танигіна (гр.1Ф), А. Кірєєва (гр.1М), Д.Ходацька (гр. 2М), Є.Криворучко (гр. 1І), К.Влащенко (гр. 1І), Д.Лазня (гр. 1І), А.Брюховецький (гр. 2І), А.Литвинова (гр. 4Ф), В.Ткач (гр. 4Ф), В.Захаров (гр. 4І), М.Худайбердієв(гр. 4І).

Важливо, що досвід участі в організації турніру дуже сподобався нашим студентам. Так, Євген Криворучко, студент 1го курсу, зазначив, що він вперше по-справжньому відчув себе вчителем, було цікаво було допомагати школярам, а їх зацікавленість інформатикою надихає. Любов Танигіна відмітила, що турнір був вкрай сучасний, гарно організований, всі учні завзято виконували запропоновані завдання, і їй було комфортно в шкільному середовищі.

Колективом кафедри інформатики було розроблено завдання до трьох конкурсів турніру – «Знавці інформатики», «Конкурс шифрувальників», «Конкурс програмістів». Слід зазначити, що зміст завдань щорічно повністю оновлюється, кожне з них ретельно обговорюється, апробується, добирається його художнє оформлення. Після завершення турніру всі завдання стають доступними для перегляду та розв’язання і розміщуються на сайті кафедри інформатики - http://kafinfo.org.ua/turniry.

До складу журі увійшли викладачі кафедр інформатики та інформаційних технологій нашого університету (голова журі - Н. Олефіренко, члени журі - проф. Н. Пономарьова, проф. В.Андрієвська,ст.в. ст.викл. Л.Остапенко, доц.С. Веприк С.А., Є. Шакуров, доц.Л. Колгатіна, доц. В.Москаленко, доц.Н.Толяренко), а також викладачі кафедри прикладної математики і інформаційних технологій факультету менеджменту Харківського національного університету міського господарства імені О.М. Бекетова.

За підсумками Турніру:

• І місце посіла команда Харківського фізико-математичного ліцею № 27 «Константа»;
  • ІІ місце поділили команди ХСШ № 87 та Харківського технічного ліцею № 173 «Олімп» Слобідського  району;
  • ІІІ місце здобули збірні команди Індустріального району «Galaxy», команда ХНВК № 45 «Академічна гімназія» «Харків – 45» Шевченківського району, команда Харківського технологічного ліцею № 9 «Ліцеїсти» Київського району та команда Харківської гімназії № 14 «Неймовірна п’ятірка» Немишлянського району.

Щиро вітаємо переможців та дякуємо членам журі, волонтерам та організаторам за відповідальну й копітку працю!