І Міжнародна славістична конференція

11 травня за історичною традицією південні слов’яни вшановують пам’ять святих Кирила й Мефодія — відомих слов’янських просвітителів. Саме до цієї події була приурочена І Міжнародна славістична конференція, співорганізаторами якої стали Харківський національний педагогічний університет імені Григорія Савича Сковороди (кафедра українознавства і лінгводидактики) й Шуменський університет імені Єпископа Констатина Преславського (кафедра історії та теорії літератури).

Цим науковим форумом розпочався тиждень науки в нашому університеті, який урочисто відкрив ректор Юрій Дмитрович Бойчук.

Участь у конференції засвідчили близько 80 провідних і молодих науковців з академічних установ та університетів України, Болгарії, Молдови, Туреччини.

Болгарію представляли доктори й професори Шуменського університету імені Єпископа Констатина Преславського, Великотирновського університету імені Святих Кирила та Мефодія; Інституту болгарської мови імені Професора Любомира Андрейчина при Болгарській академії наук; Софійського університету імені Святого Климента Охридського. Болгаристи Республіки Молдова представили Тараклійський державний університет імені Григорія Цамблака.

Українська наукова спільнота була представлена докторами й професорами з Інституту української мови НАН України, Інституту мовознавства імені О.О. Потебні НАН України; Закарпатського угорського інституту імені Ференца Ракоці ІІ; університетів Києва, Харкова, Запоріжжя, Полтави, Мелітополя.

Актуальні проблеми розвитку й функціонування слов’янських мов та літератур, давної та новітньої історії слов’янського світу були предметом обговорення на цій масштабній конференції, де лунали українська, болгарська, російська, польська мови. Жива емоція, наснаженість, полеміка — невід’ємні складники наукового спілкування залюблених у свою справу вчених, які вчора натхненно виступали з доповідями, долучалися до обговорення спільних наукових та суспільних питань, окреслювали майбутні перспективи. Сподіваємося, це стане початком нових наукових проєктів у царині славістики.