Міжнародна наукова конференція «Гетьман Мазепа: Історична постать у контексті процесів українського державотворення», присвяченої 330-річчю обрання Івана Мазепи Гетьманом України

23 червня 2017 року на базі історичного факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди пройшла Всеукраїнська наукова конференція на тему «Іван Мазепа: історична постать в контексті державотворення України». Саме навколо постаті видатного українського Гетьмана Івана Степановича Мазепи зуміли об’єднатися історики, краєзнавці, громадські і релігійні діячі, студентство.
Науково цікавими були доповіді єпископа УПЦ (Київського патріархату) владики Іоанна, доктора історичних наук, професора Сергійчука В. І. (Київський національний університет імені Т.Г. Шевченка), доктора історичних наук, професора Луняка Є. М. (Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя), редактора журналу «Сіверянський літопис» Павленка С. О.,  та інших дослідників історії.
В рамках конференції була проведена молодіжна секція, де студенти історичного факультету представили ґрунтовні доповіді та яскраві презентації.
На секції був присутній засновник Харківського науково-дослідного центру козацтва імені І. Мазепи Микола Миколайович Мазепа, який нагородив медаллю за кращу доповідь студента 3 курсу голову СНТ історичного факультету Петренка Олександра.
Координатор з наукової роботи
історичного факультету