22 вересня 2022 року відбулася Міжнародна наукова конференція «Наукові рефлексії про Григорія Сковороду в ХХІ столітті», ініційована, організована й проведена двома провідними університетами Харкова: ХНУ імені В.Н. Каразіна й ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Пленарне засідання відкрили ректори університетів проф. Тетяна Кагановська й проф. Юрій Бойчук, прокоментувавши роль титульного українського філософа у духовному житті нашої нації.

Творчість Григорія Сковороди об’єднала на конференції відомих учених — мовознавців та літературознавців з українських та закордонних університетів та академічних установ, представники яких виступили на пленарному й секційних засідання.

Наш Університет на пленарному представила проф. Лідія Ткаченко з доповіддю про риторичний потенціал творів Григорія Сковороди.

Кафедра українознавства і лінгводидактики нашого університету стала модератором мовознавчої секції, до якої долучилися науковці з Інституту української мови НАН України, Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені М.Т. Рильського НАН України, КНУ імені Тараса Шевченка, Чернівецького університету імені Юрія Федьковича, Закарпатського угорського університету імені Ференца Ракоці ІІ, Сумського державного педуніверситету імені А.С. Макаренка, Волинського національного університету імені Лесі Українки, Львівської національної музичної академії та інших українських вишів.

Так через 300 років від свого народження наш патрон Григорій Сковорода об’єднав українських мовознавців у Харкові — місті, яке наділене магічною силою народжувати, плекати й гуртувати геніїв.

(Текст: зав. кафедри українознавства і лінгводидактики, док. філол. наук, проф. Олена Маленко).