Наукова конференція «Ціннісні орієнтири в мистецькому просторі – індивід і соціальний контекст»

Вельмишановні колеги!

У дистанційній формі була проведена наукова конференція «Ціннісні орієнтири в мистецькому просторі – індивід і соціальний контекст» (9 квітня 2020 року).

1. Інформаці про конференцію
  2. Збірка тез конференції «Ціннісні орієнтири в мистецькому просторі – індивід і соціальний контекст»

Наше віртуальне спілкування – це можливість поділитися своїми науковими відкриттями, ознайомитись із невідомим, а головне залучити молодь – нашу гордість та майбутнє, наших аспірантів. Ці важливі питання осмислюють сьогодні близько 100 науковців із Іраку, Німеччини, Польщі, Словаччини, Білорусі, України, які представляють 36 університетів. Серед нас сьогодні 29 докторів наук, 32 кандидатів наук, 11 старших викладачів, методистів, викладачів, 21 аспірант із різних міст: Бахмута, Бердянська, Братислави, Гродно, Дніпра, Ербіля, Івано-Франківська, Кам’янець-Подільського, Києва, Кракова, Кропивницького, Львова, Магдебурга, Миколаєва,     Мінська, Тернополя, Умані, Харкова, Херсона.

Ціннісні орієнтири відображають субʼєктивні сприйняття індивіда, який вимушений здійснювати комунікацію на рівні різних соціальних інституцій: освіта, економіка, мистецтво, медицина, юриспруденція, релігія, дозвілля. Ціннісні орієнтири індивіда формуються під впливом реального повсякдення і метафізичного енергетичного простору, в які поглинута сучасна людина ХХІ ст. Цінності змінюються в історичній еволюції. У мистецтві та науці віддзеркалюються ціннісні орієнтири на рівні ідей, конфліктів, проблем, а соціальні інституції впливають на формування картини світу, в який  індивід вписаний.  Гуманітарні науки привертають увагу сучасної спільноти, коли говорять про неоднозначність та небезпечність для життя людини сьогоденних технічних пропозицій, які навʼязуються індивіду державами та їх інституціями. У коло інституцій входять лікарні, церкви, школи, університети, видавництва, письменництво, читач, бізнес, IT-компанії. Меседж від науковців: слід бути дуже обережним, не варто легко погоджуватися на все, що ніби полегшує наше життя. Потрібно замислитись: що за цим стоїть?, як потрібно платити?, хто буде платити?, чим?