Олімпіада з соціальної педагогіки — простір для реалізації партнерської взаємодії фахівців соціальної галузі!

12-14 квітня 2018 року вже другий рік поспіль у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди було проведено II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з соціальної педагогіки. Учасники олімпіади представляли 17 вищих навчальних закладів з 14 міст України: Бердянська, Дрогобича, Запоріжжя, Івано-Франківська, Києва, Кривого Рогу, Кропивницького, Львова, Мелітополя, Ніжина, Рівного, Старобільська, Сум, Харкова. За перемогу змагалися 28 майбутніх соціальних педагогів.

Організатори олімпіади намагалися забезпечити найкращі можливості для розкриття потенціалу кожного її учасника. З метою створення умов для соціально-педагогічної взаємодії та обміну досвідом між майбутніми фахівцями соціальної галузі у перший день олімпіади на базі факультету психології та соціології було організовано проведення святкового концерту «У колі друзів», під час якого учасники олімпіади мали можливість поспілкуватися, виявити власний творчий потенціал, а також трішки розважитися перед напруженими випробуваннями.

Наступного дня учасники виявляли власні професійні здібності та талант з різних аспектів майбутньої професійної діяльності: виконували комплексну письмову роботу, яка давала можливість оцінити їхній теоретичний потенціал, вміння користуватися термінологічним апаратом науки, методиками та технологіями соціально-педагогічної діяльності під час розв’язання складних соціально-педагогічних ситуацій; захищали власне наукове дослідження з актуальної соціально-педагогічної проблеми, що показувало їхній потенціал у здійсненні наукової діяльності; демонстрували фрагмент сценарію певного соціально-педагогічного заходу з досліджуваної проблеми, успішна реалізація якого свідчила про рівень їхнього практичного досвіду у соціально-педагогічній діяльності.

Роботу учасників на кожному з етапів олімпіади оцінювало високопрофесійне журі – доктори наук, професори, кандидати наук, доценти, директори соціальних служб та благодійних фондів м. Харкова: О.М. Василенко, М.П. Васильєва, О.В. Віноградова, С.Т. Золотухіна, В.І. Костів, А.О. Поляничко, Т.П. Печерських, А.О. Рижанова, Л.В. Ричкова, І.А. Романова, Л.А. Штефан, С.Я. Харченко, Н.М. Чернуха. Саме їхній багаторічний науковий досвід, досконале знання своєї справи, висока педагогічна майстерність допомогли виявити найкращих із кращих, гордість навчальних закладів України, хоча обирати було дуже важко, бо рівень підготовки учасників був напрочуд високим. Майже кожен із них демонстрував нові нетрадиційні підходи до вирішення складних професійних завдань і вражав журі власною креативністю.

За результатами проведених теоретичного, наукового й практичного турів було визначено переможців Всеукраїнської олімпіади з соціальної педагогіки. У цьому році перше почесне місце виборола Степанова Юлія Олександрівна (Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди). Друге місце посіли Євонова Катерина Вікторівна (Луганський національний педагогічний університет імені Т. Шевченка) та Непочтова Катерина Віталіївна (Сумський державний педагогічний університет імені А.С. Макаренка). Третє місце поділили Шерстньова Маргарита Сергіївна (Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди), Ткачук Христина Михайлівна (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника) та Хміль Тетяна Михайлівна (Київський національний університет імені Тараса Шевченка). Інші студенти отримали дипломи у різних номінаціях:

• за творчий підхід до презентації фрагменту соціально-педагогічного заходу (Репка М.В. – Київський національний університет імені Бориса Грінченка);
  • кращі відповіді на питання під час захисту роботи (Мамич В.Е. – Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя);
  • за творчий підхід до використання соціально-педагогічних методик (Блінова В.А. – ХГПА);
  • за актуальність у дослідженні (Мишура С.О. – Луганський національний університет імені Тараса Шевченка);
  • за творчий підхід у розв’язанні соціально-педагогічних проблем (Борзило К.С. – Запорізький національний університет);
  • за акторську майстерність (Панасенко К.О. – Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького);
  • за цілеспрямованість у досягненні соціально-педагогічної мети (Нехайчук І.А. – Бердянський державний педагогічний університет);
  • за відкритість до соціально-педагогічної взаємодії (Балабуха Т.А. – Криворізький державний педагогічний університет);
  • за оригінальність сценарію соціально-педагогічного заходу (Дзивінська Ю.Б. – Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка);
  • за кращі теоретичні знання в галузі «Соціальна педагогіка» (Джоголик В.М. – Львівський національний університет імені Івана Франка);
  • за кращий сценарій соціально-педагогічного заходу (Чорна Я.О. – Рівненський державний гуманітарний університет).

Хоча формат олімпіади передбачав змагання заради першості, до кінця заходу усі його учасники відчули себе представниками єдиної дружньої родини соціальних педагогів, в яких виникло стійке бажання подальшого спілкування та обміну професійним досвідом. Багато учасників обмінювалися власними контактами для продовження подальшої професійної взаємодії.

Учасники від’їжджали, заряджені оптимізмом, енергією, збагачені досвідом, переконані у правильності обраного професійного шляху, зі стійким бажанням активно діяти для покращення нашого спільного майбутнього, для щастя і процвітання нашої України! Всі учасники були переповнені позитивними емоціями й, від’їжджаючи, виголошували: «До нової зустрічі у Харкові наступного року!»

Оргкомітет олімпіади
кафедри соціальної педагогіки