Онлайн-засідання круглого столу Державної служби якості освіти України «Вивчення практичного досвіду роботи вчителів: стан, проблеми, перспективи»

26 листопада 2020 року декан факультету початкового навчання, професор Довженко Т.О. та доцент кафедри теорії і методики викладання філологічних дисциплін у дошкільній, початковій та спеціальній освіті, експерт Державної служби якості освіти в Харківській області Чернушенко Н.М. взяли участь у онлайн-засіданні круглого столу Державної служби якості освіти України «Вивчення практичного досвіду роботи вчителів: стан, проблеми, перспективи», присвяченого обговоренню особливостей проведення третього етапу сертифікації педагогічних працівників, а також шляхів розвитку процедури вивчення практичного досвіду роботи вчителів у 2021 році.
Участь у заході взяли представники Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти, Українського центру оцінювання якості освіти, Українського інституту розвитку освіти, обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти, закладів вищої освіти, які здійснюють підготовку вчителів, директори шкіл, незалежні освітні експерти, а також учасники сертифікації 2019 року та експерти, які брали участь у вивченні практичного досвіду роботи у минулому та поточному роках.
Голова Державної служби якості освіти України Руслан ГУРАК зазначив: «Сертифікація має всі шанси стати провідним елементом системи професійного вдосконалення вчителів. Адже механізми її проведення дають можливість педагогам розкрити свій потенціал, проявити педагогічну майстерність, а головне поділитися досвідом використання сучасних методик навчання».
Очільник Служби нагадав, що наразі вже завершено третій етап сертифікації, триває збір та оброблення експертних висновків у регіонах, після чого вони будуть передані до Українського центру оцінювання якості освіти. Результати зовнішнього оцінювання професійних компетентностей вчителів початкових класів буде визначено до 11 грудня 2020 року.
Відтак, учасники засідання обговорили роль вчителя у забезпеченні якості освіти та призначення професійних стандартів; модель організації вивчення практичного досвіду роботи педагогічних працівників на регіональному рівні, а також напрями вдосконалення оцінювання професійних компетентностей учасників сертифікації.