Свято патріотичних об’єднань та спорту

Вже 15 років поспіль у нашому університеті напередодні Дня Українського козацтва та Покрови Пречистої Богородиці освячуються та посвячуються в козаки та берегині Українського козацтва першокурсники всіх факультетських кошів. Козацький вишкіл у нашому університеті розглядається як частина професійної підготовки майбутніх педагогів, важливий елемент їх національно-патріотичного виховання.

В особовому складі центру нараховується понад дві тисячі козаків та берегинь, які активно беруть участь у волонтерській, науково-пошуковій, спортивній, військово-патріотичній діяльності. Козаки центру опікуються над вихованцями дитячих будинків, шкіл Харкова та Харківської області. Студентська молодь відроджує славні традиції українського козацтва.

У цьому році до лав Українського козацтва та ГО «Окремий науково-освітній центр Українського козацтва імені Г.С. Сковороди» приєдналося понад 600 першокурсників університету, 200 підшефних козачат Харківських шкіл №10, №17, №56, №65, ліцею №141.

На свято завітали почесні гості: Начальник Харківського обласного відділення Комітету з фізичного виховання та спорту Міністерства освіти і науки України Кривенцова Олена Миколаївна; Гетьман Українського козацтва Пантелюк Микола Миколайович з військовою старшиною; протоієрей отець Сергій (Скубченко) та представники козацьких осередків зі всіх куточків України.

Всіх учасників свята привітав  ректор університету, академік, Польовий гетьман Слобідського козацького округу, Отаман Громадської організації «Окремий науково-освітній центр Українського козацтва імені Г.С. Сковороди», генерал-отаман УК Іван Федорович Прокопенко та почесні гості.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів до Меморіалу Слави були вшановані герої, Захисники України: Ваховський Андрій та Горбенко Святослав – козаки кошу факультету іноземної філології; Литвиненко Юрій – козак кошу юридичного факультету; Акінцев Микола – козака кошу історичного факультету.

Після прийняття козацької присяги козаків та берегинь своїми виступами привітали: члени військово-патріотичного клубу «Вікторія» спеціалізованої школи №17, які були неодноразовими переможцями обласних і Всеукраїнських конкурсів з національно-патріотичного виховання шкільної молоді (директор школи Касеко Ірина Ігорівна; керівник військово-патріотичного клубу –  Юхін В’ячеслав Семенович); студенти факультету фізичного виховання і спорту; народна танцювально-циркова студія «Надежда».

Студенти та випускники університету регулярно завойовують нагороди світових, європейських та всеукраїнських змагань. Першим кроком до участі у Всесвітніх спортивних форумах є Спартакіада нашого університету. Тому відбулася урочиста церемонія нагородження Спартакіади 2016/2017 навчального року. У загальнокомандній першості серед дівчат ІІІ місце посів природничий факультет;  II місце – у факультету початкового навчання; I місце вибороли дівчата фізико-математичного факультету.

У загальнокомандній першості серед хлопців ІІІ місце посів Історичний факультет; II місце у факультету іноземної філології; I місце вибороли хлопці фізико-математичного факультету. Переможцями Спартакіади університету 2016/2017 навчального року стали: ІІІ місце у історичного факультету; II місце у факультету початкового навчання; I місце вже традиційно у фізико-математичного факультету.

Наприкінці свята почесне журі визначило переможця конкурсу на кращий козацький куліш серед кошів університету. І місце посів факультет фізичного виховання і спорту. Після завершення урочистостей всі змогли оцінити смачні кулеші своїх кошів.

Щиро дякуємо всім учасникам свята! Вітаємо першокурсників з почесним званням «козак УК» та учнів «козачат»! Бажаємо гідно нести ці звання, відроджувати та продовжувати славні традиції українського народу!

Голова Спортивного клубу університету, доц. Крівенцова І.В.
Координатор з виховної роботи історичного факультету, доц. Чернікова І.В.