Врученню диплома Почесного доктора Франтішеку Шльосеку

23 червня у Сковородинівському університеті відбулося урочисте засідання вченої ради університету, присвячене врученню диплома Почесного доктора (HONORIS CAUSA) ХНПУ імені Г.С. Сковороди професору, доктору хабілітованому Франтішеку Шльосеку (Протокол № 5 від 2 червня 2021 року).

Разом із почесним доктором Франтішеком Шльосеком педагогічний університет відвідала велика делегація польських науковців, а також поважні гості - керівники закладів вищої педагогічної освіти і післядипломної освіти України, представники НАПН України, керівники департаментів освіти і науки, учасники Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародної участю «Освіта України -30. Здобутки та перспективи».

Візит поважних гостей до нашого університету розпочався з тривожного моменту, ректор Юрій Бойчук запросив усіх присутніх покласти квіти до Меморіального Хреста загиблим студентам – воїнам АТО (ООС) та вшанувати пам’ять захисників України хвилиною мовчання.

Після цього учасники заходу відвідали пам’ятні місця університету: пам’ятник першій учительці, монумент Григорію Сковороді, завітали на екскурсією до Музею історії ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Церемонія вручення диплома на головній сцені університету розпочалася із урочистого виступу парадного ансамблю барабанщиць університету «Вільна душа» (керівник Сергій Зибцев). Ведучим урочистого засідання став заслужений діяч культури Республіки Польща Василь Саган.

Вступне слово виголосила академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор пед. наук, професор Нелля Ничкало, яка зазначила, що ця урочиста подія була невипадковою та розповіла про закономірність прийняття рішення присудити проф. Шльосеку цього високого звання.

Слово на пошану номінанта виголосили:

- Ян Лащик, керівник Кафедри методології і педагогіки творчості Академії спеціальної педагогіки імені Марії Гжегожевської у Варшаві, іноземний член НАПН України, член правління Міжнародної асоціації ректорів педагогічних університетів Європи (Республіка Польща);
- Норберт Пікула, директор Інституту соціальної педагогіки Державного Педагогічного університету імені Комісії Народової в Кракові (Республіка Польща);
- Ришард Бера - керівник закладу педагогіки праці і андрагогіки Університету Марії Кюрі-Склодовської в Любліні (Республіка Польща).

Після цього з промовою виступив ректор ХНПУ імені Г.С. Сковороди, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор Юрій Бойчук. Вітаючи гостей, Юрій Дмитрович акцентував увагу на багатогранності творчої особистості пана Шльосека, його значних наукових здобутках та вагомому особистому внеску у налагодження наукових зв’язків між нашими країнами. Ректор наголосив на важливості наукової співпраці між Україною та Польщею, висловив глибоку подяку та сподівання на розвиток співробітництва між університетами двох країн.

Тож, на підставі аналізу наукових досліджень, професійного досвіду та за особисті творчі здобутки у дослідженні проблем педагогічної праці, андрагогіки і професійної педагогіки та активну участь у розвитку польсько-української співпраці у сфері освіти і педагогічної науки, ректор Юрій Бойчук оголосив професора, доктора хабілітованого, іноземного члена НАПН України, голову Наукового педагогічного товариства «Польща-Україна» пана Франтішека Шльосека Почесним доктором (Doctor Honoris Causa) ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Диплом і мантію, що підтверджують високе звання, вченому вручили ректор Юрій Бойчук і проф. доктор філософських наук, член-кореспондент НАПН України, зав. каф. філософії Марія Култаєва.

Цей довгоочікуваний момент учасники урочистої події зустріли бурхливими оплесками та вітаннями.

Після цього ректор Юрій Бойчук запросив високого гостя прочитати для академічної спільноти традиційну інавгураційну лекцію.

Франтішек Шльосек зворушено подякував ректоратові й усьому науковому співтовариству Сковородинівського університету за високе почесне звання: «Дякую всім вам за цю велику честь бути Почесним доктором славетного Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди і сподіваюся, що надалі ми будемо поглиблювати нашу співпрацю», – зазначив пан професор.

З привітальними промовами виступили:

- Георгій Філіпчук, голова Конгресу української інтелігенції, перший заступник голови Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Шевченка, академік НАПН України, доктор педагогічних наук, професор;
- Лариса Лук’янова, директор Інституту педагогічної освіти і освіти дорослих імені Івана Зязюна НАПН України, член-кореспондент НАПН України, доктор педагогічних наук, професор;
- Наталія Лазаренко, ректор Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського, доктор педагогічних наук, професор;
- Нелля Ничкало, академік-секретар Відділення професійної освіти і освіти дорослих НАПН України, доктор пед. наук, професор.

Урочиста церемонія завершилася неймовірним музичним привітанням від сковородинівців. Яскравою і неординарною концертною програмою вражали всіх присутніх талановиті творчі колективи університету. Глядачі змогли насолодитися концертними номерами та сміливими постановками, які вражали своєю експресією та творчим подихом новизни.

Під час святкового дійства лунали українські та польські народні пісні, музичні композиції вітчизняних та польських композиторів.

Насичена концертна програма не залишила байдужим жодного глядача. Радісні емоції переповнювали всіх присутніх.

На цій позитивній ноті урочисте засідання Вченої ради завершилося, а проф. Франтішек Шльосека вийшов з актової зали університету не лише Почесним доктором (Doctor Honoris Causa) ХНПУ імені Г.С. Сковороди, а ще й новим членом великої і дружньої сковородинівської родини.