Запрошуємо на публічну лекцію Д-ра Войцеха Сєгєня

14 травня 2021 року (п'ятниця), о 15.00, в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди відбудеться публічна лекція Д-ра Войцеха Сєгєня, ад’юнкта Інституту педагогіки, Факультету суспільних наук Гданьського університету. Тема лекції: "Проблема мілітаризації дитинства".

Ми живемо у повоєнний час, після завершення Другої світової війни. Водночас в центрі Європи тривають воєнні конфлікти. Складовим елементом війни стають діти як топос, що використовується у війні. Мілітаризація дитинства і буде темою цієї лекції.

З огляду на епідеміологічну ситуацію лекція проводиметься в режимі онлайн, на платформі Zoom.

Підключитись др конференції Zoom:
Код доступу: 833501

Радо запрошуємо викладачів, науковців, студентів і всіх інших зацікавлених осіб.

W dniu 14 maja 2021 r. (piątek) o godzinie 15.00 w murach Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu Pedagogicznego imienia Hryhorija Skoworody odbędzi się wykład publiczny Dr Wojciecha Siegienia, adjunkta w Instytucie Pedagogiki, Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Gdański. Temat wykładu: “Problem militaryzacji dzieciństwa”.

Żyjemy w czasie powojennym, po zakończeniu II wojny światowej. Jednocześnie w centrum Europy mają miejsce konflikty wojenne. Elementem wojny stają się dzieci, jako topos, wykorzystywany w wojnie. Militaryzacja dzieciństwa będzie tematem tego wykładu.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną wykład będzie prowadzony online, na platformie Zoom.

Serdecznie zapraszamy wykładowców, naukowców, studentów i wszystkich innych osób zainteresowanych.