Новини Університету. Вересень 2015

За матеріалами газети "Учитель"

Кафедрі загальної педагогіки та педагогіки вищої школи – 165 років

У цьому році виповнюється 165 років кафедрі загальної педагогіки та педагогіки вищої школи. У жовтні 1850 р. постановою Міністерства освіти Росії в Харківському університеті була заснована кафедра педагогіки, яка з 1852 року стала працювати  як загальна для університету й педагогічного інституту.

Професори Х.П. Роммель, А.О. Валицький, І.Я. Кронеберг своєю плідною роботою заклали підвалини для створення кафедри педагогіки.

У різні часи завідувачами кафедри були професори М.О. Лавровський, Т.П. Гарбуз, С.А. Литвинов, А.І. Зільберштейн, Л.Д. Попова, І.Т. Федоренко, В.І. Лозова.

За час існування кафедра зміцнювалась, зростала кількісно й якісно, завжди залишалася провідною в системі підготовки майбутніх учителів.

 Кафедра стала колискою для створення інших кафедр педагогічного спрямування: "Історії педагогіки та порівняльної педагогіки", "Професійної педагогіки", "Соціальної педагогіки".

Колектив кафедри загальної педагогіки та педагогіки вищої школи (8 докторів пед. наук, 17 кандидатів пед. наук, доцентів, 6 докторантів, 24 аспіранти, 3 лаборанти) є символом вимогливості, високої працелюбності.

Науковим доробком членів кафедри є написання монографій, підручників, посібників, наукових статей; підготовка докторів і кандидатів педагогічних наук.

Професорсько-викладацький склад здійснює рецензування збірок наукових праць; бере участь у науково-практичних семінарах, конференціях як регіонального, так і міжнародного виміру; а також у роботі комісій, радах комітетів при МОН України, НАПН України тощо.

Викладачі кафедри забезпечують викладання курсів: "Педагогіка", "Основи педагогічної майстерності", "Педагогіка вищої школи" (для магістрів і аспірантів), керують підготовкою курсових проектів, педагогічною практикою.

Члени кафедри сприяють продукуванню нових знань, збереженню та примноженню традицій якісного взаємозв′язку науки і практики. Тісний зв'язок кафедри зі школами м. Харкова забезпечує генерування нових освітніх ідей та напрямів, ефективне входження студентів у майбутню професійну діяльність.

Кафедра упродовж тривалого часу постійно посідає перші місця в номінації "Науково-дослідна робота".

Ось уже друге сторіччя поспіль кафедра загальної педагогіки та педагогіки вищої школи ставить собі за мету сформувати гармонійно розвинену особистість, яка здатна усебічно розвиватися, плідно працювати заради майбутнього дітей. Різнобічність наукових інтересів, професіоналізм, толерантність до студентів і колег, здатність усвідомлювати соціальні потреби розвитку освіти характерні для всього колективу кафедри.

Переконаність у важливості завтрашньої спільної діяльності, любов до обраної професії, цілеспрямованість та підтримка колег – запорука успіху та щастя кожної людини зокрема й колективу в цілому.

С.Т. Золотухіна, д. п. н., проф., зав. каф. заг. педагогіки та педагогіки вищ. школи


 

Вроцлав – місто зустрічей!

З 24 по 30 травня 2015 року студенти та викладачі істфаку відвідали м. Вроцлав (Польща) з дипломатично-науковою місією.

До складу делегації входили двоє викладачів кафедри Всесвітньої історії – С.О. Серяков і С.В. Мірошниченко — та студенти К. Колісник, О. Пилипенко, Ю. Пежинська, В. Цукор (III курс), А. Цебренко, В. Кухтін (V курс).

На науковій конференції "Ідентичність та історія націй Центрально-Східної Європи" у Вроцлавському університеті наші представники достойно виступили перед своїми колегами, обмінювались думками, змогли отримати відповідь на питання, які їх цікавили. Крім того, студенти мали можливість попрацювати з польською літературою та джерелами. 

Вроцлав нас приємно вразив: не дуже велике, але динамічно розвинене європейське місто з цікавою історією та традиціями. Кожен куточок здавався затишним та чарівним. Головний корпус Вроцлавського університету – найстаріша будівля в місті, на даху якої відкривається дивовижний краєвид. Також ми відвідали інші цікаві місця: місцеву наукову бібліотеку, зоопарк, ботанічний сад та інші.

На зворотному шляху ми вирішили відвідати місто королів – Краків. Там відчувалась якась особлива атмосфера.

Декілька студентів з особистої ініціативи також відвідали відомий на весь світ концтабір часів Другої світової війни – Аушвіц (60 км від Кракова). Це дійсно моторошне місце, де нацисти вбили понад 1 млн. людей різних національностей. Як історики, ми повинні знати істину, щоб достовірно викладати матеріал.

Ця поїздка не пройшла для нас марно. Обмін досвідом та думками був корисним для кожного з нас. Адже якщо кожна людина – це частинка суспільства, то до євроінтеграції можна прийти лише в єдності!

Юлія Пежинська, істфак, III курс.

 


 

Стартовий професійний досвід

Я була практиканткою в літньому таборі "Сонечко" на базі ХСШ № 17 з поглибленим вивченням англійської мови, де змогла застосувати здобуті в університеті знання як із фахових педагогічних дисциплін, так і з української та англійської мов. Мій 7-Б клас – згуртований, дружний колектив, відкритий до сприймання та вивчення нових мовних просторів.

При підготовці до проведення заходів я ретельно добирала ґрунтовний, різноплановий та різнорівневий за складністю навчальний матеріал, застосовувала різні види наочності, що дітям було цікавіше та зрозуміліше.

З виховних заходів найбільш удалими й цікавими виявилися уроки англійської та української мов, проведені в ігровій формі на свіжому повітрі. Як результат — з учнями встановилися теплі, дружні стосунки.

Отже, бути практиканткою в шкільному таборі – це шанс спробувати себе в ролі вчителя, наставника. Табірна практика зміцнила впевненість у правильності вибору професії й фаху, викликала прагнення вдосконалювати педагогічні здібності, розширювати ерудицію.

Валерія Бєлінська, 44 у/а гр., укр. мовно-літ. ф-т.

 


 

Готуємо освітянські кадри

За роки незалежності наш університет підготував понад 80 тисяч учителів різних спеціальностей.

Серед випускників університету багато керівників закладів освіти, директор Департаменту освіти Харківської міськради О.І. Деменко, начальники п'яти районних відділів освіти Харкова: Ю.Г. Башкірова, Т.В. Куценко, О.Ф. Світлична, О.Л. Збицька, С.В. Форостець, О.В. Гресь.

Майже 50 % директорів шкіл різного типу та майже 70 % завідувачів дитячих садків Харкова отримали дипломи педагогічного університету.

Зі стін університету вийшли заслужені вчителі України, відмінники народної освіти, "соросівські" вчителі, учителі-методисти, учителі-спеціалісти тощо.

Ми пишаємося вчителем математики Харківської гімназії № 47 Ларисою Олександрівною Шитіковою, якій присвоєно звання Героя України та вручено орден Держави.

Дякуючи високому рівню професійної підготовки молоді наш університет забезпечує управлінськими кадрами не лише Харків і Харківську область, але й інші регіони країни.

А.М. Яковлєва, виконавчий директор ННВК.

 


 

Нещодавно здійснилася моя мрія – я став студентом фізмату ХНПУ ім. Г.С. Сковороди.

З дитинства я хотів допомагати людям, дарувати їм добро, відкривати учням шлях до майбутнього. Саме тому по закінченні школи я серйозно й осмислено підійшов до вибору вишу та обрав саме Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди. Сьогодні, через кілька тижнів після посвяти в студенти, я зрозумів, що зробив правильний вибір.

Перші тижні навчання пройшли дуже цікаво. Наша група дружна, ми підтримуємо одне одного, часто дискутуємо з приводу навчання, допомагаємо одногрупникам опанувати матеріал. Разом із цим, навчання не є нудним, адже викладачі тут творчо підходять до навчання студентів, а також завжди готові надати нам допомогу на шляху до знань.

Нещодавно голова Інституту українського козацтва Анатолій Васильович Губа провів вражаючу лекцію про відновлення традицій нашого українського народу. Таким чином, я побачив, що вже зараз можу допомагати людям, беручи активну участь у суспільних заходах.

Вячеслав Шаповалов, фізмат, I курс, інф./англ.

 


 

Міжнародні зв'язки

Міжнародне співробітництво є одним з найбільш дієвих інструментів для успішного виконання основних завдань діяльності університету, а міжнародна наукова, академічна та культурна діяльність університету завжди вважалась одним з найважливіших показників його престижності та суспільної значущості.

Сьогодні наш університет продовжує зміцнювати та поширювати зв'язки більше ніж з 30 закордонними партнерами з 10 країн світу (Білорусь, Бразилія, Грузія, Китай, Німеччина, Польща, Росія, Словаччина, Туреччина, Хорватія).

Найбільш динамічно й продуктивно розвивається співробітництво з Ханьшанським педагогічним університетом (КНР), Хебейським педагогічним університетом (КНР), Вроцлавським університетом (Польща), Університетом Марії Кюрі-Склодовської (Польща). Серед нових напрямків слід відзначити співпрацю з Ардаханським університетом (Туреччина) у сфері обміну студентами, магістрами, аспірантами та викладачами.

Так, у цьому році в рамках Договору про співпрацю з Хебейським педагогічним університетом до Китаю вирушили доц. каф. східних мов Ю.В. Малахова та викл. каф. українського декоративно-прикладного мистецтва К.О. Вітчинкіна. В свою чергу худграф очікує прибуття викладачки Іцин Дуань. Другий рік поспіль згідно Договору про співпрацю з Ардаханським університетом в Туреччині плідно працює доцент кафедри слов'янських мов О.П. Карпенко.

У цьому році в рамках договору з Ханьшанським педагогічним університетом (КНР) на навчання були направлені студентка ф-ту іноземної філології А. Григорова та студентки українського мовно-літературного факультету А.В. Галяс та С.М. Нєрода.

Крім Ізраїльського, Іранського, Турецького, Азербайджанського центрів та регіонального Центру японської культури і освіти, які діють в університеті, в цьому році за підтримки Ханьшанського педагогічного університету з метою створення умов для навчально-методичної, наукової і просвітницької роботи викладачів, докторантів, аспірантів, студентів, поглиблення самостійного та колективного вивчення мови, літератури, культури, історії КНР було відкрито Китайський центр.

ХНПУ імені Г.С. Сковороди плідно співпрацює з іноземними організаціями та установами задля реалізації низки міжнародних проектів, проведення конференцій, участі працівників у різноманітних міжнародних програмах (ТЕМПУС, DAAD, Japan Foundation, “Мевляна”, програма імені Фулбрайта тощо), які фінансуються урядами провідних зарубіжних держав, що дає можливість розширити кордони міжнародного співробітництва, підвищити ефективність співпраці та зміцнити вже існуючі відносини.

З метою забезпечення високого рівня підготовки студентів з іноземних мов в університеті до викладання традиційно залучаються викладачі, носії мов: з Німеччини – доц. Янка Тімо Філіпп у 2014-2015, 2015-2016 н.р., яка працює на кафедрі німецької філології в рамках співпраці з ДААД, а в рамках реалізації Виконавчої програми між Урядом України та Урядом Турецької Республіки в галузі освіти в 2014-2015, 2015-2016 н.р. на кафедрі східних мов працює викладач з турецької мови доц. Саліх Севім.

Незважаючи на тенденцію падіння попиту на отримання вищої освіти в Україні іноземцями взагалі, у нашому університеті цей напрямок інтенсивно розвивається: загальна кількість студентів-іноземців складає майже 300 осіб з 8 країн світу: Азербайджану, Туркменістану, Грузії, Росії, Узбекистану, Китаю, Іраку, Сирії. ХНПУ імені Г.С. Сковороди готує для зарубіжних країн високоосвічених спеціалістів на високому сучасному рівні, що дає їм можливість отримати в своїх країнах престижні посади.

Ми пишаємось, що в 2014-2015 н.р. серед 125 випускників-іноземців, двоє отримали дипломи з відзнакою – це громадянка Молдови Аліна Гончарук (випускниця ф-ту іноз. філології) та громадянка Узбекистану Євгенія Захарова (ф-т фізвиховання і спорту).

Центр міжнародного співробітництва і міжнародної освіти.

 Завідувач Центру міжнародного співробітництва і міжнародної освіти, проф. О. Коваленко з випускником магістратури 2015 року громадянином Китаю Цзя Сифеном.


 

Литературный конкурс: итоги и перспективы

Подведены итоги литературного конкурса, вот уже третий год подряд проводимого кафедрой мировой литературы.

Конкурс проводится по инициативе старейшины нашего университета, д. филол. наук, проф. М.Ф. Гетманца, который стал также и основателем премиального фонда. Целью конкурса является поощрение и материальная поддержка молодых дарований, проявивших себя в сфере литературного творчества. В этот раз в нем приняли участие пятнадцать студентов, предоставивших одиннадцать подборок стихотворений и четыре прозаических произведения на русском и украинском языках.

Решением жюри, в которое кроме М.Ф. Гетманца входили д. филол. наук, проф. А.С. Силаев и к. филол. наук, доц. А.Г. Козлова, І место, звание лауреата конкурса и денежная премия в размере 400 грн. были присуждены студентке ІІ курса ф-та славистики Виктории Удовицкой за поэтическую подборку на украинском языке. ІІ место, звание победителя конкурса и денежная премия в размере 250 грн. достались студенткам ф-та иностранной филологии Алене Гордиенко и Марии Троян за подборку стихотворений на русском языке. ІІІ место разделили трое студентов: Леся Жужома (ф-т ин. фил.), Руслан Ляпин (ф-т славистики) и Максим Моклоков (музпед), которые получили премии по 200 грн.

Студенты, победившие в конкурсе, выступили с чтением стихотворений и прозаических отрывков, ответили на вопросы, возникшие у членов жюри и присутствовавших на награждении.

Говоря о победителях, хочется отметить, что в нашем конкурсе нет проигравших. Вклад каждого участника был оценен по заслугам, и даже те, кто не занял призового места, – Александр Гавриленко, Татьяна Грицай, Олег Груздев, Елизавета Дьячкова, Алена Карабут, Екатерина Лукьяненко, Оксана Польшикова и Александр Твердохлеб – были награждены грамотами и памятными подарками, а кроме того, выслушали компетентное мнение специалистов-филологов о своем литературном творении и приобрели ценный опыт участия в подобного рода состязаниях.

Поздравляем победителей и желаем всем участникам конкурса вдохновения и творческих успехов.

Выражаем надежду, что литературный конкурс станет традиционным, и приглашаем студентов университета к участию в нем. Материалы вместе со сведениями об авторе просим подавать на кафедру мировой литературы (404-В) с 1 сентября текущего года до 31 марта 2016 г.

А.Г. Козлова, доц. каф. мировой лит-ры, член жюри конкурса

 


 

Подорож до Японії

У 2014 році Ірина Дергачова стала переможницею Всеукраїнського конкурсу промов з японської мови, презентувала Україну на міжнародному конкурсі в Москві серед країн СНД, а влітку 2015 року отримала від Всесвітнього японського фонду двотижневу поїздку до Японії.

Цього літа мені запропонували взяти участь у програмі Японської фундації для іноземних студентів, які успішно вивчають японську мову.

У цій програмі брали участь 63 учасники з 61 країни (Болгарія, Словенія, Латвія, Польща, Єгипет та ін.).

Організація програми була по-японськи досконалою; вона включала в себе заняття з японської мови, знайомство з японською культурою (японські барабани "вадайко", заняття з айкі дзю-дзюцу, вдягання юкати, каліграфія), а також екскурсії до таких міст як Осака (Осакський замок та центр міста), Кіото (монастир Кійомідзу-дера, храм Сімогамо-дзіндзя, Кінкакудзі "Золотий павільйон", нескінченні торії Фушимі Інарі Тайся, бамбуковий ліс Арасіяма та Хіросіма (Меморіал Миру, Іцукусіма, острів Міядзіма), можливість провести один день у японській родині.

Для мене, як і для багатьох інших учасників, це був перший візит до Японії. Було неймовірно приємно спілкуватися з носіями японської мови кожен день, застосовувати набуті знання, поринути у світ справжньої Японії. У Японії я постійно відчувала себе дитиною, постійно питаючи "Що це?", "Чому?", "Навіщо?". І врешті решт стало зрозуміло, що я нічогісінько не знала про Японію. Вона набагато цікавіша, ніж можна собі уявити.

Дуже вдячна Посольству Японії в Україні та Японській Фундації за цю цікаву подорож. І я неодмінно буду продовжувати вдосконалювати та поглиблювати свої знання з японської мови та культури.

Ірина Дергачова, V курс, ф-т іноз.філології


 

Творча майстерня худграфу

 

Протягом року викладачі каф. образотворчого мистецтва активно брали участь у культурно-мистецькому житті м. Харкова, зокрема у всеукраїнських, республіканських виставках (м. Харків, м. Київ);у різноманітних науково-практичних та міжнародних конференціях.

 

Географія творчих та наукових зустрічей викладачів кафедридоволі широка: Бердянськ, Київ, Дрогобичі, Сімферополь, Херсон, Ялта, м. Ополє (Польща), Краків (Польща), Будапешт (Угорщина) та ін.

Ст. викл. М. Азаркіна зробила персональну виставку «Моне», що користувалася великим попитом у харків'ян; доц. В. Кулик проводив майстер-клас з основ живопису для учнів Валківської художньої школи.

Місцеві журналісти часто пишуть про наших викладачів-художників. Так, на шпальтах журналу″Губернія″ у березні цього року вийшла публікація про творчий шлях тамистецьке кредохудожника В. Хмельницького.

Цим літом на базі літнього табору в с. Гайдари зусиллями кафедри образотворчого мистецтва проводився Міжнародний пленер ″По Серебряковських місцях. В гостях у Олексія Іваницького. Гайдари–2015″.

Учасники пленеру – професорсько-викладацький склад та студенти худграфу, а також професійні художники та фотографи з України, Росії, Польщі та Франції.

У програмі пленеру проводилися щоденні міні-виставки з обговореннями, майстер-класи, дискусії на тему ″Класика в епоху пост-постмодерну″,лекції з мистецтвознавства, краєзнавства, етнографії, краєзнавчі та ботанічні екскурсії, концерти, поетичний вечір, перегляди культурологічних фільмів, квест на свято Івана Купала.

За результатами пленеру в стінах худграфу 18 вересня відбулась звітна виставка художніх робіт.

Т.В. Паньок, зав. каф. образотворчого мистецтва.


 

Добрий початок – запорука успішності!

Навчання в університеті розпочалось для нас бурхливо й стрімко! Посвята в першокурсники, посвята в економісти, перша лекція ректора І.Ф. Прокопенка розпалили в наших серцях і душах любов до університету, до традицій та вселили відчуття приналежності до сковородинівської родини!

Ще однією окрасою вересня став похід до лісопарку. Теплого суботнього ранку ми з одногрупниками та викладачами зустрілись на лижній базі нашого університету, до нас приєднався й декан Д.О. Гончаров. Дружньою компанією вирушили ми до лісу, зупинившись на меморіалі вшанувати пам'ять наших героїв, згодом прийшли на галявину, де й розмістились. Розпалили вогнище, почали сервірувати стіл, готувати куліш, конкурсний бутерброд, малювати стіннівку, розминатися перед спортивними змаганнями. Але найголовнішим було невимушене спілкування з одногрупниками та викладачами, що ще більше зміцнило наш колектив! Ближче познайомились з першокурсниками з факультетів іноземної філології, славістики та історичного, відчули єдність. Дякуємо кафедрі фізкультурно-оздоровчого та спортивного фехтування, а також безпосередньо І.В. Кривенцовій за такий чудовий захід!

Студенти І курсу економфаку


 

Харків, Харків, де твоє обличчя?

17 вересня на укр. мовно-літ. ф-ті відбулася зустріч першокурсників із відомими харківськими поетами, членами Спілки письменників України, давніми друзями факультету.

Гості говорили про Харків, любов і студентське життя, а також намалювали літературне обличчя нашого міста.

Розпочалося знайомство з харківськими літераторами з Віктора Бойка. Автор понад десятка збірок поезій, цей чоловік здався нам, першокурсникам, суворим і серйозним. Але всі сумніви розвіялись у той момент, коли Віктор Степанович почав розповідати нам про своє рідне село Козачу Лопань, а після – декламувати вірші. Чуттєва лірика, пронизана патріотичними нотами, безсумнівно, вразила мене й моїх однокурсників, а письменник постав зовсім інакше в наших очах.

Потім узяв слово поет В'ячеслав Романовський, чимось схожий на казкаря. Його інтимна лірика, яку він представив слухачам, вражає своєю теплотою та легкістю.

Естафету віршування прийняв у колег Іван Перепеляк, який говорив з нами про Харків, сучасних письменників і студентське життя.

Дівчата-першокурсниці залишились у захваті від цієї імпровізованої літературної бесіди. Наприкінці зустрічі ми презентували нашим почесним гостям невеличкі подарунки, зроблені своїми руками. І поети, і слухачі залишилися задоволені.

Валерія Гукова, I курс, укр. мовно літ. ф-т ім. Г.Ф. Квітки-Основ'яненка.


 

Стежками Сковороди

22 вересня студенти укр. мовно-літ. ф-ту пройшлися шляхами великого філософа, патрона нашого університету Г.С. Сковороди.

Традиційний щорічний виїзд до Покотилівки розпочався з піднесеного настрою, теплої сонячної погоди, з передчуття чогось нового і незвіданого. Дві групи першокурсників підтримали куратори та члени студентського активу ф-ту. Студенти з трепетом ішли тропами, якими свого часу мандрував Г.С. Сковорода. Дорога супроводжувалася цікавими й пізнавальними розповідями викладачів про видатного філософа.

Програма виїзного заходу була широка: презентація групи, конкурс на оригінальний бутерброд, показ номерів самодіяльності, підготовка та демонстрація стіннівки, фізкультурно-оздоровчі змагання і, звичайно, кулінарний конкурс кашоварів.

Скільки позитивних емоцій отримали учасники змагань і члени журі! Але конкурс є конкурс – є переможці, є й ті, в кого є шанс стати кращими наступного разу. Але задоволення від спілкування отримали всі.

Тож бажаємо нашим першокурсникам проторувати свою стежку в житті, знайти своє місце під сонцем!

Ю.М. Лебеденко, куратор 12 у/н/а.


 

Волонтерський рух

Доброчинна діяльність на благо інших

Уже понад 12 років у нашому університеті діє волонтерський загін "Злагода", який об'єднує близько 1,5 тис. студентів.

Головною метою волонтерського руху в університеті є залучення молоді до соціальної роботи та пропаганда здорового способу життя серед студентів та учнів Харківщини.

Комітет з розвитку волонтерського руху спрямовує свою роботу на:

– піклування про ветеранів та вдів учасників Великої Вітчизняної війни, війни в Афганістані, ліквідаторів аварії на ЧАЕС. Зокрема, з нагоди святкування 70-річчя Великої Перемоги волонтерами проводяться зустрічі з ветеранами та благодійні акції "Дякуємо за життя", "Ніхто не забутий, ніщо не забуте";

– шефство над дитячими будинками та притулками (Центр дитячої психологічної реабілітації "Гармонія", Харківські будинки дитини № 2, № 3, Харківський обласний будинок дитини № 2, Будинок сімейного типу "Родина", обласний дитячий неврологічний санаторій № 1, школа для дітей з вадами зору ім. В. Короленка); проведення концертів, конкурсів та акцій "Подаруй дитині іграшку", "Лист Святому Миколаю", "Додай життю яскравих барв!";

– шефство над учнями ЗОШ, ліцеїв та гімназій м. Харкова, проведення волонтерських уроків "Козацька слава" та заходів, спрямованих на патріотичне виховання учнівської молоді;

– екологічні акції, спрямовані на збереження навколишнього середовища: "Посади дерево", "Пташине гніздо";

– пропаганда здорового способу життя через низку заходів: "Цукерка замість цигарки", "Спорт – основа здоров'я"; організація роботи у фанзоні під час проведення "Євро-2012"; проведення соціальних опитувань серед студентів з питань здорового способу життя та їх оприлюднення через Інтернет, акцій "АнтиСНІД";

– збирання коштів на благодійних ярмарках для допомоги студентам університету, які потрапили в складну життєву ситуацію;

– матеріальна допомога учасникам бойових дій в АТО, проведення концертів у Харківському військовому госпіталі та участь у донорських місіях "Стань донором – зміни майбутнє"; збирання необхідних продуктів харчування, засобів особистої гігієни, передача листів, прапорів, поробок; проведення благодійних ярмарків "Єдина країна";

– шефство над таборами для переселенців із зони АТО.

Волонтерський комітет університету тісно співпрацює з першим в Україні Інтернет-телебаченням "Robinzon TV" та з Харківським центром волонтерів.

Приємно зазначити, що кількість волонтерів у нашому університеті з кожним роком збільшується, а це значить, що наші студенти – високодуховні, гуманні, щирі та відкриті для конструктивного спілкування громадяни України.

Анна Токарева, голова комітету з розвитку волонтерського руху.


 

Літні здобутки наших фехтувальників

XXVIII Всесвітня літня Універсіада, що відбулася в м. Кванджу (Корея) з 3 по 14 липня 2015 р., подарувала нашому університету срібну нагороду в командному заліку шпажистів.

Студент ф-ту фізвиховання і спорту, майстер спорту України з фехтування, член збірної команди України Ян Сич(на фото) майже два роки збирав очки для того, щоб узяти участь у цих найпрестижніших студентських змаганнях. "Срібна команда наших хлопців-шпажистів перед кожним боєм ставала в коло й гучно тричі викрикувала на весь зал перед тисячами вболівальників гасло "УКРАЇНА ПОНАД УСЕ!!!" Повчіться в них,державні мужі, справжнього ПАТРІОТИЗМУ" – написав на своїй сторінці у Фейсбуці Голова Комітетуфізвиховання і спорту МОН України Михайло Мельник.

Особливо хочеться привітати Заслуженого працівника фізичної культури, Заслуженого тренера України, ст. викл. каф. фізкультурно-оздоровчого та спортивного фехтування Ірину Іванівну Одокієнко зі значної перемогою її вихованців, випускників нашого університету, Заслужених майстрів спорту України Дмитра Карюченка та Максима Хвороста, які стали Чемпіонами світу в командному заліку з фехтування на шпагах 2015 року! Чемпіонат світу відбувся з 13 по 19 липня у Москві.

Вітаємо всіх переможців, бажаємо їм нових перемог і особистих досягнень! І завжди пам′ятайте, університет вами пишається, не забувайте свою AlmaMater.

P.S. Вітаємо Яна Сича із золотою перемогою на Кубкові світу з фехтування серед юніорів в м. Люксембург 20 вересня цього року.

І.В. Кривенцова, доц., голова спортклубу університету.


 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.