Науково-практична конференція молодих учених «Інноваційні педагогічні технології в цифровій школі»

Державна наукова установа «Інститут модернізації змісту освіти»
Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди
Інститут педагогіки НАПН України
Львівський національний університет імені Івана Франка
Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини
Університет Комісії Народної Освіти, Краків
Університет імені Адама Міцкевича у Познані
Університет Вітовта Великого у Каунасі

Шановні колеги!

Запрошуємо Вас до участі в роботі
VI МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ МОЛОДИХ УЧЕНИХ ІННОВАЦІЙНІ ПЕДАГОГІЧНІ ТЕХНОЛОГІЇ В ЦИФРОВІЙ ШКОЛІ
15-16 ТРАВНЯ 2024

15-16 травня 2024 року відбулася VІ Міжнародна науково-практична конференція молодих учених «Інноваційні педагогічні технології в цифровій школі».

Цьогоріч конференція набула міжнародного статусу і до організаторів долучилися Університет Адама Міцкевича в Познані, Університет Комісії Народної Освіти в Кракові, Університет Вітовта Великого в Каунасі. Приємною подією  також стало започаткування нового секційного напряму конференції “STEM освіта: від теорії до практики”.

Відкрила конференцію проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності ХНПУ імені Г. С. Сковороди, доктор філософських наук, професор, БЕРЕЖНА Світлана,  яка подякувала учасникам конференції за прагнення до обміну новим знанням і побажала нових здобутків на науковій ниві. Привітала учасників конференції членкіня оргкомітету конференції, професорка, докторка педагогічних наук, завідувачка кафедри початкової та дошкільної освіти Львівського Національного Університету імені Івана Франка МАЧИНСЬКА Наталія.

З вітальним словом до учасників конференції звернулась членкіня оргкомітету конференції, професорка, докторка педагогічних наук, завідувачка кафедри інформатики Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди ОЛЕФІРЕНКО Надія і побажала учасникам конференції плідної роботи.

Модераторами пленарного засідання були декан фізико-математичного факультету, д.п.н., проф. ПОНОМАРЬОВА Наталія; завідувач кафедри інформатики, д.п.н., проф. ОЛЕФІРЕНКО Надія; професор кафедри інформатики, д.п.н., доц. АНДРІЄВСЬКА Віра.

У перший день роботи конференції учасники заслухали пленарні доповіді:

• КОРНІЄНКО Марини,  учителька інформатики вищої кваліфікаційної категорії Харківського приватного ліцею "Школа “Ранок”", учитель-методист, заслужений учитель України;
• ДОЦЕНКО Світлани, доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри технологій дистанційного навчання та цифрової дидактики в дошкільній освіті Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди;
• ПАВЛЕНКО Максима, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри комп’ютерних технологій в управлінні та навчанні Бердянського державного педагогічного університету
• ТАБАРЧУК Ірини, учителька інформатики вищої кваліфікаційної категорії приватного ліцею “Хані Академія”, учитель-методист;
• ЖДАНОВОЇ Ірини, кандидат історичних наук, експертка із спеціалізованої фізико-математичної освіти, засновниця Наукового ліцею/пансіону “Міжнародна зелена школа ім. Клима Чурюмова”;
• КУРГАНСЬКОГО Андрія, здобувач першого (бакалаврського) рівня вищої освіти кафедра інформатики Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди.

Особливою подією цього року стало проведення гостьових лекцій нашими колегами з Університету Вітовта Великого в Каунасі, доктором фізичних наук, професором, деканом факультету природничих наук МІЦКЕВІЧУС Саулюсом  на тему “STEM-oriented Erasmus KA2 and projects at Vytautas Magnus University” і з Мелітопольського державного педагогічного університету імені Богдана Хмельницького, доктором педагогічних наук, професором кафедри інформатики і кібернетики ОСАДЧОЮ Катериною на тему “Використання чат-боту Microsoft COPILOT у професійній діяльності ІТ-педагогів”.

Цього року до оргкомітету конференції надійшло більше 200 наукових доповідей, у яких науковці, освітяни, педагоги-практики, молоді вчені, здобувачі вищої освіти з України, Литовської Республіки, Республіки Польща представили свої здобутки. На секційних засіданнях було охоплено широке коло питань пов’язаних, зокрема, із розвитком STEM освіти, розробкою навчальних ігор, використанням мобільних додатків у навчанні й багато іншого.

Інформаційний лист конференції: Українською мовою | Англійською мовою

Програма конференції