2 жовтня 2024 року відбулася робоча нарада з науковими керівниками двох найбільш чисельних за кількістю аспірантів і докторантів спеціальностей 011 Освітні, педагогічні науки і 015 Професійна освіта (за спеціалізаціями). На нараді було розглянуто багато питань щодо організації освітньо-наукового процесу здобувачів третього (освітньо-науко вого) рівня вищої освіти , у тому числі і академічної доброчесності.
17 вересня відбулась перша організаційна зустріч з аспірантами та докторантами 1 року навчання.
Дмитро Разуменко, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції, порушив питання академічної етики та академічної доброчесності. Присутні пересвідчилися, що в нашому університету серйозно ставляться до відповідального написання дослідження, поваги до робіт інших науковців, дотримання норм законодавства про авторське право.
Алгоритм отримання авторського свідоцтва на науковий твір!
03.04.2024 року крутезний вебінар провели Олена ГРЕЧАНІК (кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач кафедри наукових основ управління) і Дмитро РАЗУМЕНКО (кандидат педагогічних наук, доцент, завідувач навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності) для всієї сковородинівської спільноти. Що таке авторське свідоцтво? Навіщо його оформлювати і хто має на це право? Яка процедура отримання документа? І ще на багато інших питань відповіли спікери.
Щиро дякуємо Олені Олегівні і Дмитру Олеговичу за такі корисні фішки!!!
Виставка-презентація "Ми за Доброчесність"
21 березня 2024 року в рамках загальноуніверситетської програми "Моя академічна доброчесність" у Сковородинівському університеті розпочато виставку-презентацію студентських творчих робіт на тему: "Ми за Доброчесність", яку відкрив ректор університету Юрій Бойчук.
Творчий захід організовано навчально-методичною лабораторією вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності спільно з кафедрою дизайну факультету мистецтв університету для здобувачів бакалаврського та магістерського освітніх ступенів зі спеціальності "Дизайн".
Засідання Виконавчої ради.
18 березня 2024 року відбулося чергове засідання Виконавчої ради університету, на якому було заслухано питання про виконання діяльності навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності в контексті реалізації Антикорупційної програми університету. (Доповідач Разуменко Дмитро Олегович, канд. пед. наук, доцент, завідувач навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди).
Участь в Доброчесній зустрічі сковородинівців!
06.03.2024 року в рамках Доброчесних зустрічей сковородинівців відбувся захід, на якому була висвітлена тема "Антикорупція та доброчесність в університеті: інструменти впливу для здобувачів", яку презентувала Євгенія КОНОВАЛЬЧИК, аспірантка кафедри державно-правових дисциплін, кримінального права та процесу ХНПУ імені Г.С. Сковороди, співрозробник Антикорупційної програми ХНПУ імені Г.С. Сковороди на 2023-2025 роки, експерт з акредитації освітніх програм за спеціальністю «Право» Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, переможець конкурсів есе здобувачів вищої освіти «Моя академічна доброчесність» 2022 та 2023 року.
Завдяки спікеру учасники дізналися, як саме кожний може впливати на розбудову антикорупційного та доброчесного освітнього середовища в Університеті. Ми ще раз почули, що в закладі активно працює навчально-методична лабораторія вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності, яку очолює Дмитро РАЗУМЕНКО.
Щиро дякуємо доповідачеві за діалог!!!
Ми приєднались до спільноті доброчесних однодумців!
05 грудня 2023 року співробітники навчально-методичної лабораторії з вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди стали учасниками курсу: «Академічна доброчесність в європейському освітньому і науковому просторах: багатовимірна імерсивна модель».
І вже сьогодні, 13 лютого 2024 року відбулась одинадцята онлайн зустріч в рамках курсу. Повідомляємо, що всі відеоматеріали можна переглянути за посиланням
Щиро дякуємо за багаж нових знань, навичок і технік, які працюють!
Координаційна нарада відбулась!
22 січня 2024 року співробітники навчально-методичної лабораторії з вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності відвідали онлайн координаційну нараду щодо особливостей процедури звітування та здійснення аналізу ефективності діяльності уповноважених підрозділів (уповноважених осіб) з питань запобігання та виявлення корупції.
Велика вдячність за знання і нові можливості свого професійного розвитку!
11 грудня 2023 року було проведено захід "Антикорупційна програма в університеті" присвячений Міжнародному дню боротьби з корупцією.
Було проведено відкриту лекцію для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти факультету історії і права.
Спікером став Разуменко Дмитро Олегович, канд. пед. наук, доцент, завідувач Навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності Харківського національного педагогічного університету імені Г.С Сковороди.
На лекції була розглянута тема: “Про виконання антикорупційної програми ХНПУ імені Г.С. Сковороди”.
В кінці заходу була проведена інтерактивна частина на закріплення матеріалу від представників комітету з академічної доброчесності Студентської Ради факультету історії і права.
Навчально-методична лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності відкрита до співпраці з різними структурами ХНПУ імені Г.С. Сковороди!
Участь в міжнародній конференції за підтримки АЮКУ!
4 грудня 2023 р. відбулась міжнародна конференція: «Розвиток культури доброчесності та антикорупції у вищій освіті», яку провела Асоціація юридичних клінік України. Ця конференція є важливим кроком у напрямку сприяння розвитку культури доброчесності та боротьби з корупцією у закладах вищої освіти.
У ході конференції АЮКУ представили результати проєкту «Антикорупційний комплаєнс у вищій освіті: іноземний досвід та національна практика» за підтримки Проєкту USAID «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія». Також було розглянуто найкращі практики впровадження систем антикорупційного комплаєнсу в закордонних університетах.
Дякуємо за таку можливість поспілкуватися з експертами, практиками та колегами, щоб дізнатися про найкращі практики, обмінятися досвідом і знайти спільні рішення для боротьби з корупцією у вищій освіті!
Круглий стіл!
26 жовтня 2023 р. навчально-методичною лабораторією з вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності, кафедрою початкової і професійної освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди було організовано та проведено круглий стіл «Тенденції професійного розвитку особистості майбутнього фахівця в умовах сьогодення» (у дистанційному форматі).
Разуменко Дмитро Олегович, завідувач навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності, виступив з темою "Формування доброчесного середовища в університеті"
Також під час обговорення піднімалися питання підготовки майбутніх фахівців гуманітарних та економіко-правових спеціальностей в умовах сучасних викликів, професійного розвитку і самовдосконалення вчителів в умовах сьогодення. У засіданні взяли участь науковці, педагоги, викладачі, аспіранти, докторанти, здобувачі вищої освіти, представники державних, громадських та міжнародних організацій.
У підсумку всі присутні дійшли згоди в тому, що така онлайн-зустріч у форматі круглого столу надає унікальну можливість присутнім здійснити інтелектуальний обмін набутими знаннями та розумінням особливостей діяльності фахівців у сфері професійного розвитку із різних країн. Такий діалог дозволяє знаходити інноваційні шляхи вирішення спільних викликів, які наразі вимушені долати всі ті, хто обрав для себе непросту і відповідальну місію викладача.
Участь в круглому столі!
25 жовтня 2023 року на базі КПІ імені Ігоря Сікорського співпробітники
навчально-методичної лабораторії з вивчення корупційних ризиків в
освіті і захисту інтелектуальної власності стали учасниками круглого
столу «Академічна доброчесність: досвід, практики, виклики, поступ».
Під час заходу було розглянуті низку питань:
- «Академічна доброчесність як стандарт поведінки і безумовна вимога часу»;
- «Політики академічної доброчесності, відкритої науки та штучного
інтелекту в ЗВО: як забезпечити ефективну взаємодію»;
- «Імплементація принципів академічної доброчесності в практику
діяльності університетів. Проблеми та шляхи вирішення».
Дякуємо організаторам за цікавий досвід!
Науково-практичний семінар до міжнародного дня академічної доброчесності!
20 жовтня 2023 року співробітники навчально-методичної лабораторії з вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності відвідали науково-практичний семінар «Академічна доброчесність як інструмент забезпечення якості освіти і науки».
Під час онлайн семінару було розглянуто світові практики забезпечення дотримання політики антиплагіату і академічної доброчесності, а також заходи з академічної доброчесності у закладах освіти. Після заходу всі зареєстровані учасники отримали сертифікати.
Щиро дякуємо організаторам за отримані знання!
Про роботу щодо запобігання та протидії корупції в Університеті!
11 жовтня 2023 року відбулась зустріч уповноваженої особи з питань запобігання та протидії корупції, завідувача навчально-методичної лабораторії з вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності Дмитра РАЗУМЕНКА, на якій здобувачів вищої освіти всіх рівнів та науково-педагогічних працівників було ознайомлено з виконанням Антикорупційної програми Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.
У ході онлайн конференції співробітниками навчально-методичної лабораторії та здобувачами вищої освіти було наголошено на постійну роботу в Університеті з окресленого питання, адже заклади вищої освіти несуть важливу суспільну місію, мають правити за приклад належної реалізації антикорупційної політики, зокрема виявлення та мінімізації відповідних ризиків.
Сковородинівський Університет підтримує політику прозорості й робить все, щоб не було порушень антикорупційної діяльності та академічної доброчесності у нашому навчальному закладі!
Академічна доброчесність у вищій освіті: виклики та інструменти впливу.
15 червня 2023 року в Харкові на базі Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого відбулась офлайн конференція «Академічна доброчесність у вищій освіті: виклики та інструменти впливу».
Захід об’єднав найпотужних спікерів: Сергій Горбачов (Освітній омбудсмен), Іван Назаров (заступник Голови НАЗЯВО), Олександр Стародубцев та Тимченко Ірина (Національне агентство з питань запобігання корупції), Юрій Кравченко (Директор Харківського територіального НАБУ), Анна Федоренко та Катерина Дацко (ГО «Фундація інституційного розвитку»), Юлія Ломжець (Асоціація юридичних клінік України), Наталія Сметаніна (Керівник уповноваженого підрозділу з питань запобігання та виявлення корупції, НЮУ імені Ярослава Мудрого).
ХНПУ імені Г.С. Сковороди на конференції представляли Уповноважений з питань запобігання та виявлення корупції ХНПУ імені Г.С. Сковороди Разуменко Дмитро та членкиня Робочої групи з оцінювання корупційних ризиків, здобувачка третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право Коновальчик Євгенія.
До заходу долучилися онлайн голова Групи сприяння академічній доброчесності університету Гоц-Яковлєва Ольга, координатор юридичної клініки університету, завідувач кафедри державно-правових дисциплін, кримінального права і процесу Головань Тетяна, завідувач кафедри цивільно-правових дисциплін і трудового права імені професора О.І.Процевського Коваленко Олена і голова студентського комітету з питань академічної доброчесності факультету історії і права, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 081 Право Баранник Софія.
Із вітальними словами виступили організатори та партнери заходу: Гетьман Анатолій, НЮУ імені Я. Мудрого, Гришина Юлія, Голова підкомітету з питань вищої освіти Комітету ВРУ з питань освіти, науки та інновацій, Олег Синєгубов, Голова ХОВА, Тетяна Єгорова-Луценко, Голова Харківської обласної ради.
Доповідачами було запропоновано цінні знання та практичні інструменти для підвищення академічної доброчесності та створення середовища, вільного від корупції.
Присутні отримали практичні поради, ознайомилися з інноваційними рішеннями, щоб стати частиною позитивних змін в українській системі освіти.
Модератором заходу була Анна Федоренко, ГО «Фундація інституційного розвитку».
До Міжнародного дня інтелектуальної власності!
1 червня 2023 р. за ініціативою навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності та Наукової бібліотеки університету для здобувачів вищої освіти всіх рівнів факультету соціальних і поведінкових наук і фізико-математичного факультету було проведено онлайн захід, присвячений Міжнародному дню інтелектуальної власності, який у цьому році проходив під девізом «Жінки та інтелектуальна власність: прискорення інновацій та творчості».
На заході розглядалися такі питання, як вимоги збереження авторського права та інтелектуальної власності, які дуже важливі у стимулюванні інновацій та творчості, комерційної діяльності та сталого розвитку; дотримання академічної доброчесності. Також учасники заходу дізналися про жінок-науковців ХХ-ХХІ ст., відкриття яких змінили життя багатьох людей та кредом яких став вислів «Зробити щось корисне для людства!»
Онлайн-захід на тему: «Академічна доброчесність в умовах дистанційного навчання: дотримуватися не можна порушувати»!
18 квітня 2023 року відбувся онлайн-захід на тему «Академічна доброчесність в умовах дистанційного навчання: дотримуватися не можна порушувати», під час якого обговорювалися актуальні питання щодо дотримання норм та правил академічної доброчесності в освітньому процесі ЗВО.
На заході виступили Довженко Т.О., доктор педагогічних наук, професор, декан факультету початкового навчання, Єсьман І.В., кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри початкової і професійної освіти, Агаркова Н.О., кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри початкової і професійної освіти.
Програма зустрічі була присвячена питанням про дотримання основних норм академічної доброчесності, якості онлайн-навчання, проведення наукових досліджень у період дистанційного навчання.
Довженко Т.О. звернула увагу на стан, проблеми та перспективи дистанційної освіти.
Єсьман І.В.в своїй доповіді «Академічна доброчесність: практичний вимір» висвітлила питання розвитку творчих та інтелектуальних здібностей людини за допомогою відкритого та вільного використання освітніх ресурсів та програм в мережі Інтернет.
Особливу увагу викликали проблеми, пов’язані з перевагами та недоліками дистанційно їосвіти в ЗВО, ініціативою академічної доброчесності та якості вищої освіти. Зокрема, Агаркова Н.О. поділилася досвідом оцінювання результатів навчання онлайн. Небитова І.В.визначила особливості зворотного зв’язку викладача та здобувача освіти в онлайн-освіті. Активну дискусію викликали також питання щодо значення академічної етики під час дистанційного навчання.
До обговорення долучились члени кафедри початкової і професійної освіти та здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти 1 року навчання факультету початкового навчання.
Відбулась зустріч щодо співпраці з питань запобігання і виявлення корупції
3 квітня 2023 року відбулася зустріч завідувача навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності, уповноваженої особи з питань запобігання і виявлення копупціїї Разуменка Дмитра з членами ученої ради українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф.Квітки-Основ’яненка щодо співпраці з питань запобігання і виявлення корупціїї.
Важлива інформація для членів Виконавчої ради!
13 березня 2023 р. завідувач навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності Дмитро Разуменко ознайомив членів Виконавчої ради з Листом № 1/3394-23 від 09.03.2023 р. за підписом заступника Міністра Олександра КОСТЮЧЕНКА про здійснення заходів щодо запобігання корупції і контролю за їх виконанням. Доповідачем було наголошено на тому, що особлива увага у Листі приділяється конфлікту інтересів з посиланнями на Закон України «Про запобігання корупції» та Методичні рекомендації від 21.10.2022 №13 Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» та повідомлено про розроблений Національним агентством тест, який допомагає встановити наявність або відсутність в особи конфлікту інтересів.
Відбулась нарада координаторів з наукової роботи
1 Березня 2023 р. відбулася чергова нарада координаторів з наукової роботи. Першим було розглянуто питання про інтелектуальну власність (доповідач – Дмитро Разуменко, завідувач навчально-методичної лабораторії вивчення корупційних ризиків в освіті і захисту інтелектуальної власності).
Зустріч з науковими керівниками аспірантів
16 лютого 2023 року відбулась робоча нарада з науковими керівниками щодо захисту дисертацій аспірантів під керівництвом проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережної Світлани Вікторівни. Зустріч була організована з метою обговорення всіх питань стосовно процесу захисту дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії.
У заході взяли участь: зав. відділу аспірантури і докторантури Разуменко Ірина Василівна, канд. юрид. наук, доцент Гоц-Яковлєва Ольга Василівна, директорка Наукової бібліотеки Коробкіна Олена Геннадіївна, уповноважена особа з питань запобігання та виявлення корупції Разуменко Дмитро Олегович, в.о. вченого секретаря університету Боярська-Хоменко Анна Володимирівна, гаранти освітньо-наукових програм, завідувачі кафедр та наукові керівники, до яких прикріплені здобувачі третього освітньо-наукового рівня.
Ми щиро дякуємо всім нашим колегам!
Бажаємо творчої наснаги та успішних захистів дисертацій!