Офіційна назва освітньої програми

Освітня програма «Інформатика в закладах освіти» другого (магістерського) рівня вищої освіти ступеня «магістр» галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка» зі спеціальності 014 «Середня освіта (Інформатика)

Ступінь вищої освіти та назва кваліфікації мовою оригіналу

Ступінь вищої освіти: магістр

Освітня кваліфікація: магістр з середньої освіти (інформатика)

Кваліфікація у дипломі: Магістр середньої освіти. Вчитель  інформатики

Структура програми передбачає розширення й поглиблення базових та практичних навичок щодо використання сучасних знань з інформатики у галузі середньої освіти, методики викладання інформатики у закладах загальної середньої освіти. Програма спрямована на загальнонаукові уявлення про сучасні новітні дослідження у галузі освіти з застосуванням інформаційних технологій в освіті, систем дистанційного навчання, урахуванням специфіки роботи у наукових установах. Програма має дослідницьку та практичну частини. Освітньо-професійна програма містить складові компоненти практичної та науково-дослідної роботи студентів як виконаної самостійно так і у групах, що працюють над широким кругом питань в галузі освіти, інформаційних технологій в освіті, повинна забезпечувати проходження практики у загальноосвітніх та інших навчальних закладах системи освіти. Програма передбачає вивчення дисциплін за вибором студентів, педагогічну  практику у закладах загальної та спеціалізованої  середньої освіти, науково-дослідницьку практику.

Магістр за спеціальністю 014 «Середня освіта (інформатика)» може обіймати наступні посади:

Вчитель інформатики закладу середньої освіти.

Викладач інформатики закладу позашкільної освіти.

В результаті навчання за ОП «Інформатика в закладах освіти» магістерського рівня вищої освіти випускник набуде

• інтегральної компетентності:

Здатність розв’язувати складні спеціалізовані задачі і практичні проблеми у галузі середньої світи або у процесі навчання, що передбачає проведення досліджень та/або здійснення інновацій.

• загальних компететностей:

ЗК. 01. Здатність вчитися, оволодівати сучасними знаннями іпідвищувати власний професійний рівень.

ЗК. 02. Вміння виявляти, ставити, вирішувати проблеми та приймати обґрунтовані рішення в професійній діяльності.

ЗК. 03. Здатність до проведення досліджень в освітній сфері.

ЗК. 04. Здатність до застосування сучасних інформаційних і комунікаційних технологій у освітній діяльності

ЗК. 05. Здатність спілкуватися державною та іноземною мовою як усно, так і письмово.

ЗК. 06. Здатність діяти на основі етичних міркувань (мотивів),соціально відповідально та свідомо.

ЗК. 07. Здатність до організації і планування

ЗК. 08. Здатність породжувати нові ідеї (креативність).

ЗК. 09. Здатність застосовувати знання на практиці.

ЗК. 10. Навички управління інформацією (уміння знаходити та аналізувати інформацію з різних джерел).

• фахових компетентностей:

ФК.01. Здатність до організації навчального процесу з інформатики у закладах профільної середньої освіти з використанням сучасних форм, методів і технологій.

ФК.02. Здатність використовувати теоретичні і практичні знання з інформатики для вирішення професійних завдань

ФК.03. Здатність до організації і проведення позакласної та позашкільної роботи учнів середньої школи, самостійної і дослідницької роботи студентів з інформатики.

ФК.04. Здатність проектувати електронні освітні ресурси, використовувати їх у навчальному процесі.

ФК.05. Здатність здійснювати експертне оцінювання педагогічної спроможності електронних ресурсів, здійснювати їх адаптацію до вимог і потреб педагогічного процесу.

ФК.06. Здатність брати участь у роботі предметно-професійних об’єднань викладачів інформатики.

ФК.07. Здатність до організації моніторингу і оцінювання якості навчального процесу. Здатність до розробки діагностичного інструментарію й контролю його якості.

ФК.08. Здатність бачити тенденції розвитку  інформатики й інформатизації суспільства й враховувати їх у навчальному процесі.

ФК.09. Здатність до презентації власних і колективних результатів професійної та науково-дослідної діяльності.

Форма атестації здобувачів вищої освіти: захист кваліфікаційної роботи

Освітні програми 2017-2020 років магістерського рівня вищої освіти розміщені  за адресою:  http://smc.hnpu.edu.ua/node/43