кандидат педагогічних наук, доцент,
доцент кафедри східних мов ХНПУ імені Г.С.Сковороди
|
ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА
У 2001 р. закінчила Харківський державний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди і отримала диплом з відзнакою за спеціальністю «Педагогіка і методика середньої освіти. Англійська мова і японська мова».
З 2003 по 2006 рр. навчалась в аспірантурі.
У 2006 р. захистила кандидатську дисертацію та отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук зі спеціальності «Теорія та методика професійної освіти», отримала вчене звання доцента.
ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
2001 – 2006 рр. – викладач японської мови на кафедрі східних мов ХНПУ імені Г.С.Сковороди.
2006 р – по теперішній час – доцент кафедри східних мов ХНПУ імені Г.С.Сковороди.
НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА
За час роботи на кафедрі викладала такі навчальні дисципліни: «Друга іноземна мова (японська)», «Ділова японська мова», «Аналітичне читання», «Лінгвокраїнознавство Японії».
НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ
Наукові інтереси: лінгвокультурологічні аспекти вивчення японської мови.
Основні наукові праці:
1. Озерська О.Ю. Вербальний і невербальний аспекти японського мовного етикету (методичний посібник) / О.Ю. Озерська. – Харків: Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди, 2008. – 60с.
2. Озерська О.Ю. Етикетні правила у діловому спілкуванні японців. Вісник Київського національного університету імені Тараса Шевченка, №17.- 2011.
3. Озерська О.Ю. Мовна поведінка начальника і підлегливого в японському діловому спілкуванні: лінгвістичний і соціокультурний аспекти. Мовні і концептуальні картини світу: матеріали Третьої науково-практичної конференції «Удосконалення методики викладання японської мови та літератури у контексті входження України у Болонський процес».- К.: КНУ імені Тараса Шевченка.- Вип. №35, 2011.
4. Озерська О.Ю. Соціальна особистісна обумовленість використання категорії ввічливості в діловому японському мовленні. Сучасні тенденції сходознавства. Матеріали І Всеукраїнської науково-практичної конференції. Харків, ХНПУ, 2011.
5. Озерська О.Ю. Помилкове використання keigo японцями у ситуаціях ділового спілкування. Проблеми сходознавства в Україні: Матеріали VІІІ науково-практичної конференції. Харків, ХНПУ, 2011.
6. Озерська О.Ю. Міжкультурні перешкоди у японсько-західній діловій комунікації. «Україна і світ: політичні, економічні та культурологічні питання»: Збірник наукових праць. ПВНЗ «Інститут сходознавства і міжнародних відносин «Харківський колегіум». - Харків, 2013.- 227 с. - С. 195-199.
ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК
У 2003 р. за конкурсним відбором отримала грант Міністерства освіти і науки Японії на піврічне стажування у Міжнародному центрі японської мови у місті Кіта Урава (Японія). Навчання закінчила з відзнакою.
У травні 2007 р. стала переможцем обласного конкурсу «Найкращий молодий науковець Харківщини» за напрямом «Гуманітарні науки» та одержала ґрант у розмірі 10 тис. грн. на проведення наукової роботи в обраній галузі. У вересні 2007 р. використала його на мовне стажування в м. Токіо.
У 2010 р. отримала ґрант Всесвітнього Японського Фонду і пройшла наукове стажування у Кансайському університеті японської мови (м.Осака). Навчання закінчила з відзнакою, захистила і опублікувала наукову роботу японською мовою та отримала сертифікат.
Контактна інформація
E-mail: oksana.ozerska@gmail.com
Ім'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.