ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ щодо вступу до ХНПУ імені Г.С. Сковороди у 2021 році

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ
щодо вступу до ХНПУ імені Г.С. Сковороди у 2021 році
Бакалавр 2021
(після закінчення школи)
 
Питання 1. Як мені дізнатися, ЗНО з яких предметів потрібні для вступу на обрані мною спеціальності?
Відповідь: Для вступників на базі повної загальної середньої освіти на місця державного замовлення загальний перелік конкурсних предметів, зокрема творчих конкурсів, можна переглянути за посиланням: http://hnpu.edu.ua/uk/2021-b-k-l-v-r-na-osnovi-pzso-perelik-specialnostey-vstupnyh-ispytiv-perelik-dokumentiv-toshcho
 
Питання 2. Які документи мені потрібно буде подати для вступу до ХНПУ?
Відповідь: Вступники, які подають заяви в електронній формі, реєструють особистий електронний кабінет на сайті  https://vstup.edbo.gov.ua/  (працює під час вступної кампанії). Під час реєстрації вступник зазначає такі дані:
  • адресу електронної пошти, до якої має доступ (вказана адреса буде логіном для входу до кабінету);
  • пароль для входу до кабінету; 
  • номер, пін-код і рік отримання сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (вказується будь-який з дозволених Правилами);
  • серію та номер документа про повну загальну середню освіту; 
  • середній бал додатка до вказаного документа (для допомоги Ви можете скористатись калькулятором середнього бала на сайті https://vstup.edbo.gov.ua/).
Після рекомендації до зарахування вступники особисто подають до приймальної комісії у паперовому вигляді наступні документи:
Заява встановленого зразка
Оригінал та копія свідоцтва (атестата) про повну загальну середню освіту, додаток до нього
Оригінал та копія сертифіката (сертифікати) ЗНО, інформаційна карта з результатами ЗНО
Оригінал та 2 копії документа, що посвідчує особу (паспорт, ID)
2 копії реєстраційного номера облікової картки платника податків
Копія військово-облікового документа
Медична довідка за формою 086-о
Чотири фотокартки розміром 3х4 см
Паперові папки (із зав’язками), 3 поштових конверти з марками
 
Питання 3. Чи потрібно для вступу подавати медичну довідку?
Відповідь: Так, потрібно. Форма довідки 086-о.
 
Питання 4. Сертифікати ЗНО яких років можна подавати 2021 року для вступу до ХНПУ?
Відповідь: 2021 року приймають сертифікати ЗНО 2018, 2019, 2020 та 2021 років.
 
Питання 5. Коли почнеться прийом документів для вступу на бакалавра і до якого числа можна буде подати заяву?
Відповідь: Для вступу на перший курс для здобуття ступеня бакалавра на основі повної загальної середньої освіти за денною формою навчання:
  • реєстрація електронних кабінетів, завантаження необхідних документів починається 1 липня;
  • прийом заяв і документів починається 14 липня, а закінчується о 18:00 16 липня для осіб, які вступають на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів; о 18:00 23 липня – для осіб, які вступають за результатами зовнішнього незалежного оцінювання, а також вступних іспитів та творчих конкурсів, які були складені з 1 до 13 липня;
  • вступні іспити та творчі конкурси проводяться в кілька сесій з 1 до 13 липня включно (для вступників на місця державного замовлень). З 14 до 23 липня  проводиться додаткова сесія творчих конкурсів для вступників на контракт;
  • співбесіди проводяться з 17 до 19 липня включно.
 
Питання 6. Як мені дізнатися, скільки бюджетних місць виділено на ту спеціальність, на яку я хочу вступати?
Відповідь: З кількістю місць державного замовлення, що отримав університет, можна ознайомитись за посиланням: http://hnpu.edu.ua/uk/obsyagy-derzhavnogo-zamovlennya-u-2021-roci
 
Питання 7. Як мені дізнатися, який прохідний бал на держбюджет на обрану мною спеціальність?
Відповідь: Прохідний бал визначається щороку за результатами конкурсу, тому буде відомий після оголошення його результатів. Однак вступники можуть переглянути прохідні бали минулих років, щоб оцінити свої шанси для вступу на ту чи іншу спеціальність ( https://vstup2020.edbo.gov.ua/statistics/konkurs/).
 
Питання 8. Чи потрібно складати додаткові іспити, крім ЗНО?
Відповідь: Ні, не потрібно. Вступні іспити складають вступники, що вступають на творчі спеціальності або особи, що мають право вступати за квотою 1 та 2.
 
Питання 9. Чи можу я одночасно вступити на навчання до ХНПУ імені Г.С. Сковороди за двома різними спеціальностями ?
Відповідь: Так, ви можете навчатися за кількома спеціальностями (напрямами підготовки, освітніми програмами) та формами навчання в університеті за умови, що тільки одна з них – за державним  замовленням або за рахунок цільових пільгових державних кредитів.
 
Питання 10.  Як мені подати заяву на вступ до університету на бакалавра на основі повної загальної середньої освіти?
Відповідь: Вступники на бакалавра на основі повної загальної середньої освіти подають заяви в електронній формі (крім окремих ситуацій – див. відповідь на запитання 10). 
Для подачі е-заяв потрібно заповнити електронну форму в режимі онлайн на сайті  https://vstup.edbo.gov.ua/ (ця можливість буде відкрита з 1 липня 2021 р.). За підсумками цього буде створено особистий електронний кабінет вступника. Через нього 14 липня 2021 р. буде відкрито можливість подання заяв у виші.
 
Питання 11. Хто має право подавати паперові заяви на бакалавра?
Відповідь: У паперовій формі подають вступники:
  • для реалізації права на вступ за іспитами (у разі відсутності у вступника хоча б одного із сертифікатів ЗНО 2018-2021 років), співбесідою, наказом №560 або наказом №697 відповідно до цих Умов;
  • для реалізації права на повторне безоплатне здобуття освіти за бюджетні кошти відповідно до цих Умов;
  • за наявності розбіжностей в даних вступника в ЄДЕБО (прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дата народження, стать, громадянство тощо) і у відповідному документі про раніше здобуту освіту та у сертифікаті зовнішнього незалежного оцінювання;
  • у разі подання іноземного документа про освіту;
  • у разі подання документів іноземцями та особами без громадянства;
  • у разі подання документа про раніше здобуту освіту, виданого до запровадження фотополімерних технологій їх виготовлення;
  • у разі подання заяви після завершення строків роботи електронних кабінетів;
  • у разі неможливості зареєструвати електронний кабінет або подати заяву в електронній формі з інших причин, що підтверджено довідкою приймальної комісії закладу вищої освіти;
  • для реалізації права на нарахування додаткових балів призерам та переможцям чемпіонатів Європи та чемпіонатів світу, всесвітньої Гімназіади, переможцям чемпіонатів України (з олімпійських видів спорту) під час вступу на навчання за спеціальностями "Середня освіта (Фізична культура)" та  "Фізична культура і спорт".
 
Питання 12. Скільки можна подати заяв на бюджетну та контрактну форми навчання на основі повної загальної середньої освіти?
Відповідь:  Вступники можуть подати до 5 заяв на місця державного та регіонального замовлення у фіксованих (закритих) і відкритих конкурсних пропозиціях на будь-які спеціальності. Максимальна кількість заяв, яку зможе подати вступник на контрактну форму навчання – 30 заяв.
 
Питання 13. Чи встановлюється цього року мінімальний прохідний бал на якісь спеціальності?
Відповідь: для всіх вступників, що вступають для здобуття ступеня бакалавра встановлено мінімальне значення конкурсного бала для допуску до конкурсного відбору на бюджетні місця – він має становити не менше 125 балів. Для вступників на спеціальності галузей знань 081 “Право”,  на основі повної загальної середньої освіти встановлено мінімальний конкурсний бал 140.
 
Питання 14. Де я можу дізнатися інформацію, чи оголошені в моєму регіоні конкурси для першочергового вступу?
Відповідь: Цю інформацію можна дізнатися в структурних підрозділах облдержадміністрацій, що відповідають за освіту та медицину, оскільки саме ОДА є організаторами конкурсу на укладення угод, що дають право на першочергове зарахування на медичні та педагогічні спеціальності.
 
Питання 15.  Якщо я виграв/ла конкурс і маю право на першочерговий вступ, як мені подати заяву, щоб це було враховано?
Відповідь: Під час подачі заяв вступник має пред’явити цю угоду приймальній комісії вишу та поставити відповідну відмітку про першочерговий вступ у своїй заяві.
 
Питання 16. Якщо я подавав/ла документи лише на бюджет, але не пройшов, чи запропонують мені контрактне місце?
Відповідь: Якщо під час подання заяви ви зазначили варіант “претендую на участь у конкурсі на місце державного замовлення і на участь у конкурсі на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб у випадку неотримання рекомендації за цією конкурсною пропозицією за державним або регіональним замовленням”, то відповідно до конкурсної ситуації та з урахуванням вашого конкурсного бала, вам може бути запропоноване контрактне місце.
Питання щодо пільг:
Які мої дії щодо вступу до закладу вищої освіти, якщо я:
  • Інвалід війни
Такі вступники можуть вступати до вишу за результатами співбесіди. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
  • Маю інвалідність і неспроможний відвідувати заклад освіти
Такі вступники можуть вступати до вишів за результатами співбесіди. Документи в такому разі подаються у паперовому вигляді.
  • Отримав/ла відмову в реєстрації для участі в ЗНО через неможливість створення особливих умов
Такі вступники можуть вступати до університету за результатами іспитів 2021 року та/або результатами ЗНО 2018, 2019, 2020 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором).
  • Не зміг/змогла скласти ЗНО через наявність захворювання або патологічного стану
Такі вступники можуть вступати до університету за результатами вступних іспитів 2021 року та/або результатами ЗНО 2018, 2019, 2020 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором), якщо не складали ЗНО з відповідних предметів у 2021 році.
  • Дитина-сирота або дитина, позбавлена батьківського піклування
Такі вступники можуть вступати до університету у межах квоти-1, але тільки за результатами ЗНО 2018-2021 років з (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором).
  • Учасники бойових дій
Такі вступники можуть вступати до вишу за результатами вступних іспитів 2021 року та/або ЗНО 2018-2020 років (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором).
  • Звільнені з військової служби
Вступники, що є звільненими з військової служби (зокрема, є демобілізованими) починаючи з 1 грудня 2020 року включно, можуть вступати до ЗВО за результатами вступних іспитів та/або ЗНО (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав ЗНО).
  • «Чорнобилець»
Пільга (право на вступ за результатами співбесіди) залежить від категорії осіб, до якої вас віднесено.
  • Проживаю в тимчасово окупованому Криму, Севастополі чи на непідконтрольній території Донбасу, виїхав/ла після 1 січня 2021 року
Вступники, що проживають на тимчасово окупованій території або переселилися з неї після 1 січня у рік вступу, можуть вступати до університету через освітній центр «Донбас/Крим-Україна» за результатами вступних іспитів (із урахуванням особливостей проходження ДПА в ОЦ або без такого врахування для осіб, які отримали документ про повну загальну середню освіту) та/або ЗНО (у будь-яких комбінаціях за їхнім вибором). Докладніше про процедуру вступу для таких вступників читайте за тут - http://hnpu.edu.ua/uk/division/osvitniy-centr-donbaskrym-ukrayina
  • Здобув/ла повну загальну середню освіту за кордоном у період між 1 вересня 2020 року та 30 листопада 2021 року
Такі вступники можуть вступати до вишу за результатами вступних іспитів та/або ЗНО (результати вступних іспитів зараховуються з предметів, з яких вступник не складав ЗНО). 
Увага! Якщо такі вступники хочуть брати участь у конкурсі на зайняття бюджетних місць, то зможуть це зробити лише в разі вступу за результатами зовнішнього незалежного оцінювання.
 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.