Радченко Любов Пантелеймонівна

Радченко Любов Пантелеймонівна,
 кандидат економічних наук, доцент,
професор кафедри економічної теорії,  фінансів і обліку
  Харківського національного педагогічного університету
 імені Г.С. Сковороди.
 
 
 

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА

З 1969 по 1974 рр. навчалась на економічному факультеті Харківського державного університету  імені О.М.Горького, нині Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна, за спеціальністю «Політична економія», отримала диплом з відзнакою і кваліфікацію «Економіст, викладач політичної економії».

У 1977-1980 рр. проходила навчання в аспірантурі по кафедрі політичної економії Харківського державного університету імені О.М.Горького, нині Харківський національний університет імені В.Н. Каразіна.

У 1980 р. захистила дисертацію, отримала науковий ступінь кандидата економічних наук зі спеціальності 08.01.01 - політична економія, тема дисертації «Необхідний продукт у колективно-господарському  виробництві».

Вчене звання доцента отримала в 1986 р., здійснюючи навчально-педагогічну та наукову діяльність в Харківському державному педагогічному інституті імені Г.С.Сковороди, нині Харківський національний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди.

ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА

У 1980 -1986 рр. займала посади викладача, старшого викладача, кафедри політичної економії Харківського державного педагогічного інституту імені Г.С. Сковороди.
З 1986  по 1996 рр. працювала на посаді доцента  кафедри економічної теорії Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди.
У 1997-2018 рр. займала посаду професора кафедри економічної теорії Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди.
З 2018 р. по теперішній час обіймає посаду професора  кафедри економічної теорії, фінансів і обліку Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

За час роботи в університеті викладала для студентів факультетів, зокрема фізико-математичного, української мови та літератури, початкового навчання, дошкільної освіти, економічні дисципліни: політична економія, основи економічної  теорії. Для студентів, які навчались на економічному факультеті, викладала економічні дисципліни: основи ринкової економіки, макроекономіка, макроекономічна політика, соціальна економіка. Здійснювала керівництво магістерськими роботами, науково-педагогічною практикою у ЗВО, виробничою практикою в організаціях та установах виробничої та невиробничої сфери.

З 2018 р. для здобувачів різних рівнів вищої освіти (бакалавр та магістр) галузі знань 05 «Соціальні та поведінкові науки» спеціальності 051 «Економіка» викладає низку економічних дисциплін: економіка, бізнес, економічне мислення; макроекономіка; соціальна економіка та соціальна відповідальність; управлінська економіка; глобальна економіка та міжнародні економічні організації. Виступає керівником індивідуальних наукових досліджень магістрантів, є членом фахової атестаційної комісії. Підготовлено та видано низку навчально-методичних видань та посібників: «Виробнича практика магістрантів: програма та методичні рекомендації»; «Магістерська робота з економічної теорії: вимоги і рекомендації до підготовки та захисту»; «Інноваційні методи викладання економічних дисциплін та їх використання в процесі підготовки бакалаврів і магістрів з економіки»; «Економіка, управління та право: освітньо-професійна траєкторія навчання» (у співавторстві) та ін.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Наукові інтереси  - теоретичні та практичні проблеми розвитку макроекономіки, її нестабільності; інноваційна модель розвитку національної економіки;  формування  людського капіталу в умовах глобальних викликів; вплив людського капіталу на економічне зростання,  проблеми підвищення конкурентоспроможності національної економіки, інші актуальні питання сучасної економічної теорії.

Наукова праця Л.П.Радченко відображена в понад 250 наукових працях, серед яких: підручники (у співавторстві) «Основи економіки. Елементарна мікроекономіка: Підручник для X класу загальноосвітньої школи», «Основи економіки. Елементарна макроекономіка: Підручник для XI класу загальноосвітньої школи», «Курс економічної теорії для студентів університетів», «Основи економічної теорії: Навчальний посібник. для студентів закладів вищої освіти неекономічних спеціальностей», «Аналітична економіка та макроекономічна політика: Навчальний посібник для студентів спеціальності «Економіка»; колективні монографії «Соціально-економічні умови інноваційного розвитку національної економіки України», «Пріоритетні напрями розвитку національної економіки України в контексті глобалізаційних викликів»; статті у збірнику наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди «Економіка»,  інших фахових виданнях України в галузі економічних наук, у  матеріалах міжнародних науково-практичних  конференцій тощо.

Керує науковою діяльністю і направляє наукові дослідження з економічної теорії молодих науковців: бакалаврів, магістрів та аспірантів.

  ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

З 2009 р. по наш час  член редакційної колегії збірника наукових праць Харківського національного педагогічного університету імені Г.С.Сковороди «Економіка», який представлено у переліку наукових фахових видань України в галузі економічних наук (до 2015 р.) з подальшим продовженням його видавництва.

Член громадської організації «Всеукраїнська асоціація викладачів економіки».

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК

2019 р. - сертифікований тренінг «Сучасний викладач ЗВО» (Науково-методичний Центр соціального та професійного розвитку людини ХНПУ імені Г.С. Сковороди). Сертифікат № СВ (ЗВО) 14 від 4.06.2019).

2019 р. – сертифіковане науково-педагогічне стажування на тему: “Інноваційні освітні технології: європейський досвід та його впровадження у підготовку фахівців з економіки та управління” за спеціальністю 051 “Економіка (профіль: економічна теорія)” в обсязі 5 кредитів ECTS (150 годин). - Poland/ Certificate: Wyzsza Szkola Biznesu i Przedsiebiorczosci w Ostrowcu Sw.

НАГОРОДИ І ВІДЗНАКИ

1987 р. – Значок «Відмінник народної освіти», Мін-во освіти УРСР.
2001 р. – Знак «Відмінник освіти України», МОН України.
2004 р. – Почесна грамота МОН України, МОН України.
2007 р. – Знак «Василь Сухомлинський», МОН України.
2010 р. – Почесна відзнака «Г.С.Сковорода», ХНПУ імені Г.С.Сковороди.
2016 р. – Пам’ятне посвідчення  «За відданість професії», ХНПУ імені Г.С.Сковороди.

 

 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.