Спеціальність: 012 Дошкільна освіта. Освітньо-професійна програма «Дошкільна освіта» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти

Освітньо-професійна програма «Дошкільна освіта»

Обсяг освітньої програми – 240 кредитів.

Термін навчання – 3 роки 10 місяців.

Відгуки та пропозиції приймаються на електронну адресу: faculty-pre-school@hnpu.edu.ua

Ознайомитись з іншими проєктами(перейдить за цім посиланням)

Мета освітньої програми – підготовка фахівців до розвитку, навчання і виховання дітей раннього і дошкільного віку в закладах системи освіти і сім’ї, здатних розв’язувати складі спеціалізовані завдання, що характеризуються комплексністю та невизначеністю умов із застосовуванням теорії, технологій і методик дошкільної освіти.

Орієнтація освітньої програми – має прикладний характер і спрямована на підготовку до виконання професійних функцій вихователя закладу дошкільної освіти, педагога-організатора, керівника дитячого аматорського творчого колективу, гувернера тощо.

Особливості програми – унікальність освітньої програми полягає у спрямованості на врахування особливостей Харківщини як багатокультурного регіону. Багатокультурність сучасного українського суспільства та освітнього середовища визнається та використовується як цінний ресурс у процесі особистісно-професійного розвитку майбутнього фахівця дошкільної освіти як освіченого фахівця-громадянина, інтелектуала, патріота.

Бакалавр дошкільної освіти згідно з Національним Класифікатором України «Класифікатор професій» ДК 003-2010 здатний обіймати такі первинні посади: вихователь дитячого садка (ясел-садка); вихователь соціальний по роботі з дітьми-інвалідами; педагог-організатор; культорганізатор дитячих позашкільних закладів; вчитель з дошкільного виховання; екскурсовод навчальних закладів; організатор культурно-дозвіллєвої діяльності; керівник аматорського дитячого колективу (гуртка, студії та ін.); організатор театралізованих свят та народних обрядів; працівник з догляду за дітьми; гувернер.

Згідно з International Standard Classification of Occupations 2008 (ISCO-08) бакалавр дошкільної освіти може обіймати такі посади: Primary School and Early Childhood Teachers.