Сидоров Олег Вікторович

Сидоров Олег Вікторович
кандидат філологічних наук, доцент,
доцент кафедри німецької філології

 

 

 

 

 

 

 

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА

1974 р. закінчив факультет іноземних мов Харківського державного університету імені О. М. Горького (нині — Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна) за спеціальністю «Перекладач-референт. Викладач німецької мови». 1979 – 1984 рр. навчався в аспірантурі Київського державного інституту іноземних мов (нині – Київський національний лінгвістичний університет).

1986 р. захистив кандидатську дисертацію «Функціонально-семантичні особливості суспілно-політичних термінів у сучаcній німецькій мові НДР та ФРН» за спеціальністю «10.02.04 – германські мови».

1990 р. пройшов наукове стажуваня в Ленінградському відділенні Інституту мовознавства Академії наук СРСР (нині - Інститут лінгвістичних досліджень РАН). 1991 – 1994 рр. навчався в докторантурі Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

  • Викладає теоретичні курси «Історія німецької мови», «Стилістика німецької мови», «Німецька література», «Актуальні проблеми германістики», ДВВ «Актуальні проблеми дискурсології», ДВВ «Проблеми варіативності в сучасній німецькій мові. Соціолінгвістичні перспективи». Проводить практичні заняття з німецької мови різних рівнів.
  • Керував педагогічною практикою бакалаврів та магістрів.
  • Керує магістерськими науковими дослідженнями.
  • Підготував 1 кандидата філологічних наук за спеціальністю «10.02.04 – германські мови».

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Коло наукових інтересів — соціолінгвістика, семасіологія, лексикологія, фразеологія, лінгвістика тексту, теорія дискурсу.

Автор понад 50 наукових і навчально-методичних публікацій у вітчизняних та закордонних виданнях, серед яких наукові статті, тези, методичні рекомендації.

За загальною редакцією О.В.Сидорова підготовлено й видано підручники для студентів-германістів «Логін 1» та «Логін 2» та книги для викладача до них.

Розробив 3 навчально-методичних комплекси дистанційного навчання з русистики для студентів німецьких ЗВО, що використовуються в освітньому процесі Віртуального університету Баварії (Virtuelle Hochschule Bayern).

ПРОФЕСІЙНА КАРʼЄРА

Після студентської лави працював викладачем, старшим викладачем кафедри німецької філології Харківського державного університету імені О. М. Горького (нині — Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна).

З 1986 р. продовжив викладацьку діяльність у Харківському державному педагогічному інституті імені Г. С. Сковороди (нині — Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди).

Працював як запрошений доцент та науковий співробітник в Університеті Ерлангена-Нюрнберга (Friedrich-Alexander-Universität Erlangen-Nürnberg).

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК

Неодноразово проходив мовні та наукові стажування в університетах Єни, Саарбрюккена, Нюрнберга, Маннгейма, Гайдельберґа.
Має мовний диплом С2 (KDS) Мюнхенського університету Людвіга-Максиміліана та Інституту Гете.
Є сертифікованим екзаменатором Інституту Гете.
Нагороджений Почесною грамотою Харківського міського голови.
Член Асоціації українських германістів, педагогічний радник Культурно-прсвітницького центру «Будинок Нюрнберга».

 

Сторінка у Гугл-Академії


Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.