Тучина Наталія Василівна

ТУЧИНА НАТАЛІЯ ВАСИЛІВНА 

кандидат педагогічних наук, професор,

завідувач кафедри англійської філологі.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА

З 1970 по  1975 р.р. навчалася на факультеті іноземних мов Харківського державного університету імені О. М. Горького,  після закінчення якого отримала диплом з відзнакою і кваліфікацію «Філолог. Вчитель англійської мови і літератури».

З 1976  по 1981 р.р. навчалася в заочній аспірантурі.

У 1985 р. захистила дисертацію та отримала науковий ступінь кандидата педагогічних наук за спеціальністю «Методика викладання іноземних мов».

У 1988 р. отримала вчене звання доцента.

У 2011 р. отримала вчене звання професора.

ПРОФЕСІЙНА КАР’ЄРА ТА ДОСВІД УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 

З 1975 по 1976 р.р. – вчитель англійської мови Борківської середньої школи Зміївського району Харківської області.

З 1976 по 1986 р.р.  – викладач кафедри іноземних мов Харківського державного педагогічного інституту  імені Г.С. Сковороди.

З 1986 по 1988 р.р. – старший викладач, завідувач кафедри романо-германської філології. 

З 1988 по 1990 р.р. – доцент, завідувач кафедри романо-германської філології. 

З 1990 по 2000 р.р. – завідувач кафедри англійської філології. 

З 2000 до 2017 р.р. – декан факультету іноземної філології, професор.

З 2017 р. по теперішній час – професор кафедри англійської філології.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА   

За час роботи в університеті викладала різні навчальні дисципліни, зокрема «Англійська мова», «Практика англійського усного та писемного мовлення», «Методика навчання іноземних мов», «Історія англійської мови», «Лексикологія англійської мови», «Країнознавство Великої Британії», «Лінгвокраїнознавство США», «Новітні технології в освіті та науці».

Входила до складу робочої групи з розробки Державного стандарту і програми з іноземних мов для середньої школи, програми з англійської мови і програми з методики навчання англійської мови для університетів, що готують вчителів англійської мови, галузевого стандарту вищої освіти освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра зі спеціальності 014 Середня освіта (Філологія).

 НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Наукові інтереси – формування професійно-методичної компетентності майбутніх учителів іноземних мов,  методика навчання іноземних мов різних цільових категорій, лексикологія сучасної англійської та української мови, історія англійської мови.

Під керівництвом професора Н.В. Тучиної захищено 4 кандидатські дисертації  з методики навчання іноземних мов.

Має понад 80 наукових та навчально-методичних публікацій, серед яких колективні монографії, підручники і навчальні посібники (в тому числі 6 з грифом МОН України), словники-довідники,  наукові статті.

ГРОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Неодноразово була головою і членом журі Всеукраїнських учнівських олімпіад з англійської мови (4 етап), головою журі Всеукраїнської студентської олімпіади з англійської мови, головою журі обласного етапу Всеукраїнської олімпіади з англійської мови, головою журі 3 етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої акдемії наук України.

2002- 2004 р.р.  – головний редактор журналу «Англійська мова і література» (видавництво «Основа»).  

Член професійної асоціації TESOL, регулярно брала участь у конференціях IATEFL і проектах Британської Ради в Україні.

Проводить конференції і семінари з методики навчання для вчителів англійської мови м. Харкова і області,  проводила курси і семінари з  викладачами різних університетів й інститутів України, методистами інститутів неперервної освіти всієї України.

ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК

Сертифіковане стажування у Пенсильванському університеті (Філадельфія, США,  1987 р.), в університеті  Кембридж (Велика Британія, 1994 р.), в Единбурзькому університеті (Велика Британія, 1997 р.), у Ланкастерському університеті (Велика Британія, 1998 і 2000 р.р.).

Сертифікований міжнародний семінар викладачів англійської мови у м. Синая (Румунія, 1993 р.), міжнародний семінар авторів підручників у м. Плімут (Велика Британія, 2002 р.)

Сертифіковані курси Британської Ради (2013-2020 р.р.) з проблем навчання різних аспектів англійської мови, в тому числі навчання в умовах інклюзивної освіти.

НАГОРОДИ І ВІДЗНАКИ

2002 р. – почесний знак «Відмінник Освіти Ураїни»

2007 р. – медаль Антона Макаренка

2009 р. – «Людина року ХНПУ імені Г.С. Сковороди» за показниками навчальної, виховної та громадської роботи.

2013 р. – почесна відзнака ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Профіль Тучиної Н.В. у Google Академії

e-mail: ntuchka53@gmail.com

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.