Уповноважена особа з питань функціонування української мови

Уповноваженим із захисту державної мови в Україні є Тарас Дмитрович Кремінь , призначений на цю посаду Кабінетом Міністрів України (розпорядження № 852-р від 08.07.2020).

Уповноважений із захисту державної мови – це посадова особа, статус якої, повноваження та порядок дій визначені статтями 49–57 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної».

Завданнями Уповноваженого є:

1) захист української мови як державної;
2) захист права громадян України на отримання державною мовою інформації та послуг у сферах суспільного життя, визначених цим Законом, на всій території України і усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою.

Діяльність Уповноваженого із захисту державної мови також регулюється іншими нормативно-правовими актами (https://mova-ombudsman.gov.ua/normativno-pravovi-zasadi-diyalnosti).

Звернутися з питань функціонування української мови в освітньому просторі ХНПУ імені Г.С. Сковороди до Уповноваженого із захисту державної мови можна в такий спосіб:

• на електронну пошту info@mova-ombudsman.gov.ua;
  • за телефоном інформаційно-консультативної лінії +38(044)293-11-79;
  • залишити допис на офіційній сторінці Уповноваженого із захисту державної мови в рубриці «Повідомити про порушення».

Харківський національний педагогічний університет імені Г.С. Сковороди у своїй діяльності керується низкою документів, які регламентують використання державної мови в освітньому процесі, законами України «Про забезпечення функціонування української мови як державної», «Про освіту» та «Про вищу освіту», листом Міністерства освіти і науки України від 17.09.2019 № 1/9-581, а також наказом ректора ХНПУ імені Г.С. Сковороди «Про застосування державної мови в університеті» № 97-од від 25.08.2022.

В університеті створена і затверджена вченою радою університету (протокол № 2 від 30.01.2023) посада уповноваженої особи з питань функціонування державної мови, основний напрям діяльності якої – захист права здобувачів вищої освіти всіх рівнів на отримання освітніх послуг державною мовою і усунення перешкод та обмежень у користуванні державною мовою; виявлення й перевірка фактів порушення мовного режиму в ХНПУ імені Г.С. Сковороди; надання рекомендацій щодо усунення фактів порушення мовного режиму.

Уповноваженою особою з питань функціонування державної мови в ХНПУ Сковороди є Наталя Володимирівна Щербакова, завідувач кафедри української мови імені професора Л.А. Лисиченко.

Діяльність уповноваженої особи в університеті регламентована таким документом, як «Положення про уповноважену особу з питань функціонування державної мови в ХНПУ імені Г.С. Сковороди».

Звернутися з питань функціонування української мови в освітньому просторі ХНПУ імені Г.С. Сковороди до Н.В. Щербакової можна в такий спосіб:

• на особисту електронну пошту shcherbakovanv72@hnpu.edu.ua;
  • на електронну пошту кафедри української мови імені професора Л.А. Лисиченко kaf-ukr-language@hnpu.edu.ua;
  • на вайбер і телеграм +38(066)711-12-81.