Васильєва Оксана Вікторівна

Васильєва Оксана Вікторівна
заступник декана з навчальної роботи,
доцент кафедри теорії і методики мистецької освіти та
диригентсько-хорової підготовки вчителя ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
 

Освіта:

Васильєва О.В. закінчилаХарківський інститут мистецтв імені І.П. Котляревського у 1991р. за спеціальністю «диригування» та здобула кваліфікацію «хормейстер, викладач»;

З 4 листопада 2019р. по 14 грудня 2019р. пройшла підвищення кваліфікації (стажування) у Харківському національному університеті мистецтв імені І.П. Котляревського на кафедрі хорового диригування.

Захищена дисертація:

З 2006р. -кандидат педагогічних наук (тема дисертації«Формування морально-естетичної культури учнівської молоді засобами хорового мистецтва на Слобожанщині (кінець ХІХ – початок ХХ століття»); 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.

Професійна кар'єра:

Досвід практично-професійної роботи ВасильєвоїО.В. за спеціальністю Музичне мистецтво 26 років. З них:2 роки – ЗОШ № 101, м. Харків та 24 роки у ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

З 1997 року Васильєва О.В. разом зКоролевським В.В. є керівником Народного камерного хору «Ювента» ХНПУ ім.Г.С. Сковороди.

О.В. Васильєва приймає участь у підготовці та проведенні концертних заходів кафедри, факультету, університету, зокрема у вокально-хорових фестивалях, конкурсах університету, міста, України та міжнародних конкурсах. Найбільш вагомими стали:VІ Всеукраїнський конкурс імені Миколи Леонтовича, ІІ місце народний камерний хор «Ювента» ХНПУ імені Г.С. Сковороди, Київ, 2010 р.; VІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс хорового мистецтва, присвяченого 20-й річниці незалежності України, Київ, 2011; І Всеукраїнський музичний конкурс-фестиваль «Аrt-Domananta», І премія, ансамбль «Vivat», Харків, 2013 р.; Керівництво студентом Крамаренко А.В., який зайняв ІІ призове місце на І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з «Музичного мистецтва» 2013 р.; Член журі Фестивалю-конкурсу (просвітницький захід) «Аrt-Dominanta», Харків, 2016 - 2018 рр.; Член журі Всеукраїнського фестивалю «Співає юність України» 2015 р., 2017 р.; Член Харківської обласної оглядової комісії по присвоєнню звань дитячим вокально-хоровим колективам Департаменту науки і освіти Харківської обласної адміністрації; Керівництво студентом Коновал Д.Г., яка зайняла ІІІ призове місце на І етапі Всеукраїнської студентської олімпіади з «Музичного мистецтва» 2015 р.; Обласний фестиваль студентської творчої «Студентська весна» І місце народний камерний хор «Ювента» імені В. Королевського, Харків, 2019 р.

Сфера наукових інтересів:

  • професійна диригентсько-хорова підготовка вчителя музичного мистецтва;
  • мистецька освіта: історія, теорія, технології;
  • формування морально-естетичної культури учнівської молоді засобами хорового мистецтва на Слобожанщині: традиції і сучасність.

О.В. Васильєва  веде активну наукову роботу зі студентами, керує науковими дослідженням магістрів, теми яких базуються на аспектах диригентсько-хорової підготовки майбутніх вчителів музичного мистецтва, як формування національної самосвідомості у майбутніх викладачів музичного мистецтва.

За означений термін нею було підготовлено 15 наукових досліджень магістрів, які охоплюють наступні аспекти вокально-хорової підготовки майбутніх вчителів музичного мистецтва: охорона дитячого голосу, формування діалогічної взаємодії з дитячим хором, театралізація концертів хорової музики, концертно-конкурсна діяльність керівника хору, навчально-методичне забезпечення диригентсько-хорових дисциплін, самореалізація викладача в процесі інтерпретації хорових творів, використання методу проекту в організації диригентсько-хорової діяльності, інтегрований підхід у розвитку вокальних умінь, інтерпретація оперних хорів у дитячому хоровому колективі, жанрово-стильова специфіка меси у творчості французьких композиторів ХІХ століття.

Результатами науково-дослідної роботи Васильєвої О.В. стали: Методичні рекомендації: Васильєва О.В., Королевський В.В. «Традиційні та нові песнеспіви духовної православної музики в хоровому класі: Методичні рекомендації».(2006р.); Васильєва О.В., Мартиненко І.І. Методичні рекомендації з курсу «Хорове аранжування» (2008р.); Васильєва О.В., Соколова А.В., Мартиненко І.І., Тушева В.В. Методичні рекомендації та програма з курсу «Практикум викладання диригентсько-хорових дисциплін»(2011р.); Васильєва О.В., Соколова А.В., Мартиненко І.І. Методичні рекомендації та програма з курсу «Методика викладання диригентсько-хорових дисциплін»(2019р.); навчально-методичний посібник Васильєва О.В., Королевський В.В. Співає народний камерний хор «Ювента» Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (2017р).

Навчально-методична діяльність:

Васильєва О.В. викладає на кафедрі теорії і методики мистецької освіти та диригентсько-хорової підготовки вчителя ХНПУ імені Г.С. Сковороди такі навчальні  курси як «Хорове диригування», «Методику викладання дисциплін кваліфікації», «Хоровий клас».З цих предметів складені методичні рекомендації та вказівки, сілабуси, навчально-методичнийпосібник. Водночас Оксана Вікторівна є заступником декана з навчальної роботи на факультеті мистецтв, нею розроблені навчальні плани для бакалаврів та магістрів.

 

Профіль Васильєвої О.В. у Google Академії


Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.