Васильєва Оксана Вікторівна

Васильєва Оксана Вікторівна
кандидат педагогічних наук, доцент,

доцент кафедри теорії і методики мистецької освіти

та вокально-хорової підготовки вчителя,

заступник декана факультету мистецтв з навчальної роботи

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА

О.В. Васильєва закінчила Харківський інститут мистецтв імені І.П. Котляревського у 1991р. за спеціальністю «диригування» та здобула кваліфікацію «хормейстер, викладач»;
У 2006р. захистила кандидатську дисертацію в Харківському національному педагогічному університеті за темою «Формування морально-естетичної культури учнівської молоді засобами хорового мистецтва на Слобожанщині (кінець ХІХ – початок ХХ століття 13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки.
Додаткове навчання:
З 4 листопада 2019р. по 14 грудня 2019р. пройшла підвищення кваліфікації (стажування) у Харківському національному університеті мистецтв імені І.П. Котляревського на кафедрі хорового диригування

ПРОФЕСІЙНА КАР’ЄРА

З 1995 по 2005 рр. – викладач кафедри вокально-хорової підготовки вчителя ХДПУ імені Г.С. Сковороди.
З 2005 по 2020 рр.  – доцент кафедри теорії і методики мистецької освіти та диригентсько-хорової підготовки вчителя ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
З 2014р. по теперішній час – заступник декана з навчальної роботи, доцент кафедри теорії і методики мистецької освіти та вокально-хорової підготовки вчителя ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

Під час роботи на кафедрі теорія і методика мистецької освіти та вокально-хорової підготовки вчителя  ХНПУ імені Г.С. Сковороди викладає такі курси:

  • «Методика викладання дисциплін кваліфікації»
  • «Практикум за кваліфікацією»,
  • «Хоровий клас»
  • «Практикум роботи з хором»
  • «Методичні основи роботи з хоровим колективом»
  • «Хорознавство»
  • «Шкільне хорознавство»

З цих предметів складені силабуси, методичні рекомендації та вказівки, курси лекцій.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Автор понад 30 наукових та науково-методичних праць.

Основними результатами науково-дослідної роботи Васильєвої О.В. стали: Методичні рекомендації: Васильєва О.В., Королевський В.В. «Традиційні та нові песнеспіви духовної православної музики в хоровому класі: Методичні рекомендації».(2006р.); Васильєва О.В., Мартиненко І.І. Методичні рекомендації з курсу «Хорове аранжування» (2008р.); Васильєва О.В., Соколова А.В., Мартиненко І.І., Тушева В.В. Методичні рекомендації та програма з курсу «Практикум викладання диригентсько-хорових дисциплін»(2011р.); Васильєва О.В., Соколова А.В., Мартиненко І.І. Методичні рекомендації та програма з курсу «Методика викладання диригентсько-хорових дисциплін»(2019р.); навчально-методичний посібник Васильєва О.В., Королевський В.В. Співає народний камерний хор «Ювента» Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди (2017р).

Сфера наукових інтересів:

  • професійна диригентсько-хорова підготовка вчителя музичного мистецтва;
  • мистецька освіта: історія, теорія, технології; формування морально-естетичної культури учнівської молоді засобами

ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

З 1997 року О.В. Васильєва є керівником Народного камерного хору «Ювента» ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Приймає участь у підготовці та проведенні концертних заходів кафедри, факультету, університету, зокрема у вокально-хорових фестивалях, конкурсах університету, міста, України та міжнародних конкурсах.
Член журі Фестивалю-конкурсу (просвітницький захід) «Аrt-Dominanta», Харків, 2016 - 2020 рр.;
Член журі Всеукраїнського фестивалю «Співає юність України» 2015 р., 2017 р.;
Член Харківської обласної оглядової комісії по присвоєнню звань дитячим вокально-хоровим колективам Департаменту науки і освіти Харківської обласної адміністрації;
У 2020 р. брала участь у міжнародному мистецькому проекті «Віртуальний хор в Україні», у 2021р. спільному мистецькому проекті камерного хору "Ювента" імені Віктора Королевського Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди і хору студентів "Vivat" Київського університету імені Б. Грінченка Eric Whitacre "Sing Gently"

Профіль Васильєвої О.В. у Google Академії

Профіль ORCID


Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.