Кафедра англійської мови

На кафедрі працюють: 4 доценти, 3 викладачі, кандидат наук, 9 викладачів.

Викладачі кафедри забезпечують навчання студентів на таких факультетах університету: економічному, історичному, психології та соціології, художньо-графічному, музично-педагогічному, фізичного виховання, дошкільної освіти, а також факультеті заочного навчання, а також працюють з групами аспірантів та пошукачів.

Викладачі кафедри активно займаються науковою діяльністю, темою якої є «Компаративні, текстологічні та лінгвопоетичні дослідження з метою створення методологічного та методичного забезпечення викладання англійської мови в школі і вузі».

Колектив кафедри здійснює проведення практичних занять з англійської мови, а також теоретичних курсів таких, як: «Література Англії», «Країнознавство», «Теорія та практика перекладу», «Стилістика», «Лексикологія» та інших. За останні роки викладачами кафедри були розроблені нові теоретичні курси: «Сучасні технології навчання», «Ділова іноземна мова», «Сучасні методи навчання», «Культура іноземного спілкування» та інші.

Кафедрою англійської мови у 2008 році було засновано кафедру гуманітарних наук при Чугуївській економіко-правовій гімназії №5 з метою створення системи безперервної освіти, розвитку творчих здібностей учнів шляхом ранньої профорієнтації, виявлення інтересів учнів і поглибленого вивчення предметів шкільного курсу.

Викладачі кафедри є кураторами академічних груп, ведуть активну діяльність у житті студентства, залучаючи їх до культурних, політичних та економічних заходів.

Крім того, викладачі кафедри активно керують педагогічною практикою студентів на базі загальноосвітніх середніх шкіл, гімназій та ліцеїв м. Харкова та Харківської області. Керування перекладацькою практикою здійснюється на базі Міжнародного відділу при Харківській міській раді та на базі перекладацького бюро «Maxinform».

На базі кафедри існує з 2002 року клуб шанувальників англійської мови «Miracle». Заходи клубу сприяють поглибленню знань щодо спілкування англійською мовою, культури та історії англомовних країн, їх традицій та символіки. Засідання клубу проводяться з приводу національних, державних та народних свят, пам’ятних дат, а також для підвищення ерудиції відвідувачів щомісяця. Після кожного засідання клубу студенти готують стіннівку з фото звітом.

Також на базі кафедри студентами був створений розмовний клуб «Students English Speaking Club», де студенти мають можливість поспілкуватися на англійській мові в ігровій формі. Очолює цей клуб к.ф.н., доцент Щебликіна Т.А. Під керівництвом викладачів кафедри студенти ведуть активну наукову діяльність, беруть участь у Всеукраїнських та Міжнародних конференціях та семінарах, серед них: програма академічних обмінів імені «Fulbright» (м. Київ), «AISEC», «KSE» (м. Київ). Викладачі кафедри англійської мови щорічно беруть участь в обласних конкурсах «Найкращий молодий науковець Харківщини, за напрямом: гуманітарні науки», районних фестивалях «Людина року» в номінації «Працівники науки».

Викладачі кафедри постійно підвищують свій професійний рівень, відвідують семінари методистів регіонального представництва «Longman» та  «Oxford» у Харківському регіоні, розробляють та видають методичні фахові рекомендації та посібники, беруть участь у наукових конференціях та читаннях.

Викладачі кафедри щорічно проводять міжвузівську студентську науково-практичну конференцію «Сучасні тенденції в дослідженнях молодих науковців», за результатами якої друкується збірник наукових робіт студентів.

61002,  м. Харків,  вул. Алчевських (Артема), 29, к. 210,
тел. (057) 700-35-06

e-mail: kaf-english-language@hnpu.edu.ua

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.