Наукова діяльність кафедри теорії, методики і практики фізичного виховання

Кафедра  здійснює свою роботу за декількома напрямами наукових тем затверджених в УкрНТІ:

Наукова тема кафедри: «Оздоровчі технології фізичного виховання та вдосконалення спортивного тренування в одноборствах і силових видах спорту», № державної реєстрації 0120U104252

«Health-promoting technologies of physical education and sports training improvement in martial arts and endurance sports»

Мета роботи:

The purpose of the work:

Етапи виконання

Початок

Закінчення

Звітний документ

Назва етапу

09.2020

12.2025

остаточний звіт

Оптимізація навчального процесу з фізичного виховання та навчально-тренувального процесу в одноборствах і силових видах спорту

Керівник роботи: Кривенцова Ірина Володимирівна
Відповідальний за подання документів: Несен Олена Олександрівна

Наукова тема кафедри: Формування компетентності в галузі фізкультурної освіти в навчальних закладах різних видів», № державної реєстрації 0120U105539

«FORMATION OF COMPETENCE IN THE FIELD OF PHYSICAL EDUCATION IN EDUCATIONAL INSTITUTIONS OF DIFFERENT KINDS»

Мета роботи:

Удосконалення методик формування компетентності в галузі фізкультурної освіти.

The purpose of the work:

is to improve the methods of forming competence in the field of physical education.

Тема дійсна до січня 2025 року

Керівник роботи: Цимбалюк Жанна Олексіївна

На кафедрі працюють два наукових гуртка для здобувачів вищої освіти:

1. Студентський науковий гурток ТМФВ – керівник проф. Худолій О.М.

2. Студентський науковий гурток «Здорове покоління» - керівник старший викладач Спузяк В.Б.

На базі кафедри мають можливість підвищувати кваліфікацію завідувачі кафедр ТМФВ педагогічних навчальних закладів, викладачі, вчителі, методисти.

З 2005 року кафедра ТМФВ проводить наукові конференції “Актуальні проблеми фізичного виховання і спорту”, «Актуальні проблеми фізкультурної освіти».

З 2021 року проводяться конференції з міжнародною участю «Фізична культура і спорт. Виклики сучасності».

Викладачі кафедри постійно очолювали видання науково-методичних збірників. У 60-і роки видавався збірник “Теорія і методика фізичного виховання”. З 1974 року - збірник “Фізичне виховання дітей та молоді” (відповідальні редактори Філь С.М., Рощупкін Г.В. і Медведєв В.Х.). З 2000 року — науково-методичний журнал “Теорія та методика фізичного виховання”, що індексується в наукометричній базі SCOPUS, (головний редактор — професор Худолій О.М.). З 2020 року – «Журнал теорії та методології навчання», що індексується DOAJ (Directory of Open Access Journals) (головний редактор – професор Іващенко О.В.).

Профіль кафедри у Google Академії

61168, г. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера) 2, кор. Г, к. 105,
тел. (0572) 68-06-13 (деканат)

e-mail: Kaf-fencing@hnpu.edu.ua