Учнівська наукова конференція
17 січня 2025 року, в онлайн-форматі відбулася 24-та Міжнародна учнівська конференція «Різдвяні читання» Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна.
З гордістю хочемо поділитися, що модератором секції «Природничі науки» виступила кандидат біологічних наук, старший викладач кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я. Р. Синельникова ХНПУ ім. Г.С. Сковороди Мамотенко Алла Віталіївна.
О 10:45 керівники секції урочисто привітали учасників та озвучили порядок виступів, налаштувавши атмосферу на конструктивний та цікавий діалог.
Кожен виступ супроводжувався обговоренням, учасники активно ставили один одному питання, обмінювались думками та ідеями. Особливо відзначили високий рівень підготовки та актуальність досліджень, представлених молодими науковцями.
Окрім наукових виступів, для учасників було організовано профорієнтаційну роботу, де учнів ознайомили з факультетом природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти, з його кафедрами, розповіли про спеціальності і освітні програми за якими їх можна здобути, про можливості навчання і перспективи дослідницької діяльності здобувачів освіти.
Щиро дякуємо організаторам, керівникам секції, учасникам та всім, хто долучився до цього чудового наукового заходу! Разом ми робимо науку ближчою до молоді та сприяємо розвитку біологічної свідомості!
Скриншоти заходу
Захоплива зустріч старшокласників Новобоварського району з кафедрою анатомії і фізіології ХНПУ імені Г.С. Сковороди
3 січня 2025 року у Метрошколі відбулася натхненна та цікава зустріч представників кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова з учнями 11 класу Новобоварського району м. Харкова. Під час цієї чудової події, к.б.н., старший викладач кафедри Мамотенко Алла Віталіївна презентувала старшокласникам доповідь на тему: «Методичні підходи до вивчення морфофункціональної організації головного мозку» та ознайомила дітей з особливостями сучасної роботи і історією кафедри.
Під час зустрічі одинадцятикласники мали можливість потримати в руках череп людини, побачити на внутрішній поверхні його кісток відбитки кровоносних судин. Також учні ознайомилися з топографією та цитоархітектонікою кори великих півкуль, навчилися визначати розміщення кіркових центрів мови, рухового, шкіряно – м’язового, слухового, зорового, смакового і нюхового аналізаторів та з’ясували їхню функціональну роль. У ході зустрічі старшокласники задавали багато питань, особливо, з задоволенням за допомогою функціональних проб визначили власний латеральний фенотип.
Зустріч пройшла в простій невимушеній атмосфері. Учні жваво цікавилися особливостями роботи півкуль головного мозку людини та з великим інтересом слухали Аллу Віталіївну. Сподіваємося, що зустріч надихнула старшокласників на подальше вивчення біології. Доповідачка, у свою чергу, дякує організаторам за можливість спілкуватися з дітьми офлайн та отримане задоволення від цього.
Кафедра анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова ХНПУ імені Г. С. Сковороди щиро дякує Метрошколі за організацію заходу та всім учасникам за їхню активність та зацікавленість.
"Виступ Тетяни Комісової на міжнародній конференції з актуальних питань здоров'я людини"
11 грудня 2024 року завідувачка кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова, к.б.н., професор Тетяна КОМІСОВА виступила на пленарному засіданні міжнародної науково-практичної конференції «БІОЛОГІЧНІ, МЕДИЧНІ ТА НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНІ АСПЕКТИ ЗДОРОВ’Я ЛЮДИНИ», що проходила у Полтавському національному педагогічному університету імені В.Г. Короленка. Тематика конференції присвячена актуальним проблемам збереження ментального, фізичного здоров’я населення, також були висвітлені питання реабілітації та домедичної допомоги постраждалим унаслідок російсько-української війни. До роботи і обговорення питань конференції долучилися науковці з різних регіонів України та науковці з Аріельського університету ( Аріель, Ізраїль), Краківського педагогічного університету імені Комісії національної освіти, Польща, середньої школи «Сент-Ендрю», Канада, Національного коледжу шкільних керівників, Великобританія, лабораторії «Макаренко-реферат» Марбурзького університету, Німеччина.
Захист кваліфікаційних робіт магістрів на факультеті природничої, спеціальної та здоров’ябережувальної освіти: підсумки першого дня
02 грудня 2024 року на факультеті природничої, спеціальної та здоров’ябережувальної освіти почався розгляд захистів кваліфікаційних робіт магістрів за спеціальностями 014 СО Природничі науки і 014 СО Біологія та здоров’я людини. В перший день було розглянуто 7 кваліфікаційних робіт: Гузак Володимира, Кришталь Анни, Пилипенко Вікторії, Пономарьової Богдани, Поповічук Анни, Старченко Володимира та Тютюнник Валерії. Напрями робіт обули різноманітні: фізіологія людини, ентомологія, зоологія, хімія. Здобувачі мали глибокі міцні і системні знання з усього теоретичного курсу, чіткі адекватні наукові уявлення про особливості свого наукового напряму та опанували методологією основних наукових досліджень. Презентації чудово підкреслили основні результати власних досліджень і всі здобувачі отримали високі бали за свої доповіді.
«Зустріч професора Комісової Т.Є. з учнями Харківського ліцею № 20: ознайомлення з освітніми можливостями ХНПУ імені Г.С. Сковороди»
15.11.2024 р. завідувачем кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова професором Комісовою Т.Є. проведено зустріч з учнями 9-10 класів Харківського ліцею № 20, що організована вчителем біології Задорожною Тетяною Петрівною. На заході Комісова Т.Є. ознайомила учнів зі структурою сайту ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Особливу увагу звернено на організацію заходів у Сковорода-ХАБ, де представлені широкі можливості як для школярів з різних предметів, так і для абітурієнтів до підготовки НМТ. Також була надана інформація про структуру і діяльність факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти, факультету фізичного виховання та спорту та освітні програми, за якими здійснюється підготовка здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти, можливості академічної мобільності студентів. Зустріч викликала велику зацікавленість учнів, домовилися про подальшу співпрацю.
«Передзахист кваліфікаційних робіт магістрантів на кафедрі анатомії і фізіології людини: успішне представлення досліджень»
14-15 листопада 2024 року на кафедрі анатомії і фізіології людини відбувся передзахист кваліфікаційних робіт магістрі другого року навчання очного та заочного способу навчання. Теми експериментальних робіт були в різних напрямах: імунні властивості організму людини, дія факторі зовнішнього середовища, стресові впливи на людину, здоровий спосіб життя та шляхи його покращення, вплив війни на психофізіологічні характеристики людини, посттравматичні методи підвищення опірності організму, види поранень після локальних бойових дій та інші. Всі здобувачі представили презентації, довідку про проходження перевірки на плагіат, сертифікати про публікації щодо виконаних робіт. Передзахист пройшов успішно і всі роботи були допущено до наступного захисту в грудні.
"Секційне засідання з морфофункціональних особливостей розвитку організму людини в рамках IV Міжнародної конференції до 220-річчя ХНПУ"
На передодні Всесвітнього дня науки в ім’я миру і розвитку 08.11.2024 року у рамках IV Міжнародної науково-практичної конференції «Природничі науки: сучасний стан і перспективи розвитку», присвяченій 220 річниці від дня заснування ХНПУ імені Г.С. Сковороди на кафедрі анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова відбулося засідання секції МОРФОФУНКЦІОНАЛЬНІ ОСОБЛИВОСТІ РОЗВИТКУ ОРГАНІЗМУ ЛЮДИНИ. До учасників звернулася завідувач кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова к.б.н., професор Комісова Т.Є., яка привітала присутніх з прийдешнім святом і побажала подальших наукових звершень. На секційному засіданні д.б.н., член кореспондент НААН, професор ІОНОВ І. А. у своїй доповіді «ЦІКАВІ ФАКТИ З ЖИТТЯ ВЕЛИКИХ» навів приклади служіння науці, відданості вчених своїй праці.
БОЖКО О. О., імунолог міської клінічної багатопрофільної лікарні № 25" м. Харкова у доповіді «ОПИС КЛІНІЧНОГО ВИПАДКУ ВИКОРИСТАННЯ PRP-ТЕРАПІЇ У ЛІКУВАННІ ТРОФІЧНОЇ ВИРАЗКИ» представив власний позитивний досвід у лікуванні варикозної хвороби ніг.
СУКАЧ О.М. д. б. н., провідний наукового співробітника інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України у доповіді «РОЛЬ КРІОБІЛОГІЇ В СУЧАСНОМУ ЖИТТІ» ознайомив присутніх з історією кріобіології і кріомедицини і сучасними напрямами роботи у цій галузі – зразків біологічних атеріалів для наукових досліджень, промисловості, сільськогогосподарства, медичної практики, тощо.
Доповіді викликали зацікавленість і жваву дискусію серед учасників секційного засідання.
Дякуємо спікерам і організаторам!
"Засідання кафедри анатомії і фізіології людини: підсумки та рішення (17 жовтня 2024 року)"
17 жовтня 2024 року відбулося засідання кафедри анатомії і фізіології людини, на якому були розглянути наступні питання:
Затвердження теми здобувача третього (наукового) рівня освіти першого року навчання спеціальності 091 Біологія Возного Івана Владиславовича (Комісова Т.Є.).
Перезатвердження теми здобувача четвертого (наукового) рівня освіти першого року навчання спеціальності 091 Осинського Миколи Ігоровича (Комісова Т.Є.).
Підготовка наукового звіту кафедри за 2024 рік (Комісова Т.Є., Іонов І.А.).
Профорієнтаційна робота (Коц В.П.).
Про оновлене Положення про академічну доброчесність та Порядок перевірки наукових, навчальних та навчально-методичних робіт на наявність ознак академічного плагіату (Іонов І.А.)
6. Затвердження екзаменаційних білетів (Комісова Т.Є.).
7. Про підготовку захисту науково-дослідних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня освіти – наукові керівники.
"Обговорення освітніх програм та перспектив працевлаштування: зустріч представників ОП «Біологія» з експертом у галузі ендокринної патології"
Четвертого жовтня 2024 р. відбулася зустріч гаранта ОП «Біологія» першого (бакалаврського) рівня освіти спеціальності 091 Біологія та біохімія завідувача кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова, професора Тетяни КОМІСОВОЇ зі стейкхолдером Наталією МАЛОВОЮ, завідувачем лабораторії фармакології ДУ «Інститут проблем ендокринної патології імені В.Я. Данилевського НАМН України», д. б. наук, старшим науковим співробітником. На зустрічі обговорені питання щодо освітніх компонентів програм, можливості формування практичних компетентностей у здобувачів освіти на базі лабораторії інституту, а також питання працевлаштування. Наталією Георгієвною було зазначено важливість підготовки кваліфікованих спеціалістів біологів для вирішення багатьох сучасних проблем, таких як боротьба з епідеміями, розвиток біотехнологій, збереження довкілля та раціональне використання природних ресурсів.
"Науково-педагогічна практика здобувачів спеціальності «Середня освіта. Біологія та здоров’я людини»: практичні заняття та семінари"
Під час проходження з 16.09 по 05.10 науково-педагогічної практики здобувачами другого (магістерського) рівня освіти другого року навчання спеціальності 014 Середня освіта. Біологія та здоров’я людини заочної форми навчання Мухоян Ганною 23.09. проведено практичну роботу на тему «Фізіологічні особливості при заняттях хореографією» для здобувачів другого (бакалаврського) рівня освіти 32 групи факультету фізичного виховання і спорту, Чернавсковим Констянтином 30.09 - практичну роботу на тему «Фізіологічні зміни під час занять баскетболом». Маркіна Олена провела семінарське заняття для здобувачів другого (магістерського) рівня освіти першого року навчання з ДВВ «Обмін речовин і гуморальна регуляція та механізми адаптацій» на тему «Стрес. Фізіологічні механізми. Методи подолання». Після занять разом з керівником практики професором Тетяною Комісовою проводився аналіз заняття щодо його організації, відповідності матеріалу робочим програмам, здатності здобувачів до комунікації з аудиторією, методів і прийомів викладання матеріалу, закріплення знань, організації колективних та індивідуальних форм роботи. Впродовж практики також обговорювалися питання щодо аналізу й оформлення даних магістерської роботи й написання тез до науково-практичної конференції «Природничі науки та освіта: сучасний стан і перспективи розвитку».
"Залікові практичні заняття: аналіз дитячих та венеричних захворювань у межах науково-педагогічної практики"
03.10.2024 року в межах проходження науково-педагогічної практики на кафедрі анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова здобувачками вищої освіти другого (магістерського) рівня другого року навчання Людмилою КУЛІКОВОЮ та Тетяною КУЧИК під керівництвом к.б.н., старшого викладача кафедри Мамотенко А.В. проведено залікові практичні заняття.
Людмила КУЛІКОВА у ході практичного заняття на тему: «Венеричні хвороби» ознайомила студентів І (бакалаврського) рівня вищої освіти другого року навчання зі збудниками, шляхами передачі та джерелами інфекції таких захворювань, як: гонорея, трихомоніаз, сифіліс, кандидоз, папіломовірусна інфекція, генітальний герпес, ВІЛ-інфекція та СНІД. У свою чергу, здобувачі мали можливість на практичному занятті «Дитячі інфекційні хвороби» з Тетяною КУЧИК розглянути та проаналізувати такі захворювання, як: кір, вітряна віспа, скарлатина, червона висипка, епідемічний паротит, дифтерія, кашлюк, поліомієліт. Також студенти засвоїли їхні особливості перебігу, ускладнення, лікування та специфічну профілактику.
Загалом, практикантки під час залікових занять заохочували ініціативу здобувачів, створювали умови для емоційної відкритості, довіри та можливості для самореалізації особистості. Обсяг основного матеріалу поданий ними для первинного засвоєння студентами був на належному рівні. Слід відмітити, що практикантки для закріплення знань та розуміння засвоєння суттєвих ознак студентами створили по декілька, відповідно темі заняття, ситуативних задач з подальшим їхнім обговоренням, що і забезпечило високу активність здобувачів. Тобто, закріплено позитивний розвиваючий ефект практичних занять як у змісті, так і у формі організації.
Так тримати, шановні практикантки, та дякуємо за співпрацю!
"Науковий круглий стіл Тетяни Кучик на тему травм центральної нервової системи: актуальність, обговорення та нові підходи"
В межах проходження науково-педагогічної практики на кафедрі анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова здобувачкою вищої освіти другого (магістерського) рівня другого року навчання Тетяною КУЧИК під керівництвом к.б.н., старшого викладача кафедри Мамотенко А.В. 01.10.2024 року проведено науковий захід на тему: «Травми центральної нервової системи. Травми хребта і спинного мозку» для здобувачів І (бакалаврського) рівня вищої освіти першого року навчання галузі знань 01 Освіта/Педагогіка, спеціальності 012 Дошкільна освіта.
Науковий захід проведено у формі круглого столу, під час якого заслухано 13 доповідей студентів з подальшим їхнім активним обговоренням. Тематика заходу в умовах війни досить актуальна, так як і у мирний час розповсюдженість черепно-мозкової травми сягала 36- 40% від усіх видів травм. У ході круглого столу розглянуто класифікацію черепно-мозкової травми; причини, симптоми, перебіг струсу, забою і стиснення як головного так і спинного мозку; особливості крововиливу у мозок, різаних ушкоджень та діагностики і лікування черепно-мозкової травми, ушкоджень хребта і спинного мозку; приклади пізніх ускладнень черепно-мозкової травми та особливості післятравматичної гідроцефалії. У ході круглого столу практикантка правильно стимулювала пошукову діяльність студентів, не забула про методи, які мотивують процес пізнання та уміло їх застосувала для організації пізнавальної роботи здобувачів.
В цілому, науковий захід мав розвиваючий характер у комунікативній, творчій, пізнавальній сферах та надав можливість обговорити актуальні проблеми безпеки життєдіяльності і невропатології, був динамічним і цікавим.
Колектив кафедри щиро зичить здоров’я, наснаги та внутрішньої гармонії Тетяні КУЧИК за для нових цікавих і успішних справ.
Дякуємо за співпрацю!
"Залікове заняття Владислава Шломіна на тему порушень сексуальної функції у чоловіків: успішний досвід науково-педагогічної практики"
28.09.2024 року на кафедрі анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова під час проходження науково-педагогічної практики здобувач вищої освіти другого (магістерського) рівня другого року навчання Владислав ШЛОМІН під керівництвом к.б.н., старшого викладача кафедри Мамотенко А.В. провів залікове практичне заняття на тему: «Основні порушення сексуальної функції у чоловіків. Лікування сексуальної патології та її профілактика» серед студентів 2 курсу денної форми навчання з дисципліни за вибором «Основи репродуктивного здоров’я і планування сім’ї».
Слід зазначити, що заняття проходило в оптимальному темпі, його етапи були логічно зв’язані один з одним, а розмаїтість видів навчальної роботи забезпечила стабільність навчально-пізнавальної атмосфери. Здобувачі ознайомилися з причинами порушення сексуальної функції у чоловіків, синдромами статевих розладів, класифікацією розладів чоловічої потенції, клінікою первинних та вторинних розладів потенції. Використані форми навчальної роботи дали змогу заощаджувати час для введення нестандартних навчальних ситуацій, під час яких були розглянуті ситуативні задачі, які допомогли студентам більш поглиблено розібратися у причинах, симптомах та лікуванні коітофобії, сатіріазісу та псевдоімпотенції. Цікавим аспектом практичного заняття було використання відео фрагментів щодо принципів консервативного лікування порушень сексуального здоров'я чоловіка та профілактики розладів чоловічої потенції, що викликало бурхливе обговорення. В цілому, залікове практичне заняття Владислав ШЛОМІН провів на високому рівні.
Ознайомлення магістрів із організацією навчального процесу та роботою кафедри анатомії і фізіології людини в ХНПУ імені Г.С. Сковороди
Під час проходження науково-педагогічної практики завідувачем кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова, професором Комісовою Т.Є 19.09. 2024 р. проведено ознайомлення здобувачів другого (магістерського) рівня освіти спеціальності 014 Середня освіта Біологія та здоров’я людини (Чернавскова Констянтина, Маркіну Олену, Мухоян Ганну) з організацією навчального процесу в ХНПУ імені Г.С. Сковороди, системою роботи кафедри, документацією кафедри (план роботи, звітна документація), документацією викладача закладу вищої освіти (індивідуальним планом викладача, НМК (навчальна, робоча програми, силабус). Під час зустрічі складено графік відвідування занять та обговорено теми для проведення здобувачами навчальних занять та виховних заходів.
Атестація аспірантів кафедри
12.09.2024 р. на кафедрі анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова відбулася атестація здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти за спеціальністю 091 Біологія і біохімія. Здобувачі Костів М., Костів А. (перший рік навчання), Сластін А. (перший рік навчання), Коц В. (другий рік навчання), Осинський М. (третій рік навчання) доповіли про виконання індивідуального плану. Атестація пройшла успішно, викладачі побажали аспірантам подальших наукових здобутків
22 серпня 2024 року проведено науковий захід на тему “Сучасний стан проблеми туберкульозу” на платформі ZOOM Провела доцент кафедри анатомії і фізіології людини імені Г.С.Сковороди Коц С.М. для студентів нашого університету. Мова йшла про різіні аспекти цього захворювання: історичний, епідеміологічний, діагностичний, профілактичний, соціальний. Туберкульоз – не лише медична, а й соціальна хвороба,пов’язана з благополуччям у суспільстві. Попередити захворювання значно дешевше, ніж його потім лікувати, тому одним із заходів профілактики є набуття знань про хворобу. Початкові стадії туберкульозу можуть бути безсимптомними.
Для вчасного виявлення захворювання дорослим і підліткам з 15 років роблять флюорографію – знімок легень, а дітям і підліткам – спеціальний тест – пробу Манту.
Профорієнтація в Харківському ліцеї 12 (9 класи)
Профорієнтація в Харківському ліцеї 12 (10-11 класи)
17.05. за 2024 р. відбулося секційне засідання кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти VII міжнародної конференції молодих учених «ХАРКІВСЬКИЙ ПРИРОДНИЧИЙ ФОРУМ» у рамках тижня науки ХНПУ імені Г.С. Сковороди. З вітальним словом до учасників секційного засідання звернулася завідувачка кафедри анатомії і фізіології людини, професор Тетяна КОМІСОВА. З доповідями на секційному засіданні виступили:
Наталія БУДНИК , студентка кафедра анатомії людини, клінічної анатомії та оперативної хірургії ХНМУ: МЕТОДИ ВИВЧЕННЯ ЦНС НА НАТУРАЛЬНИХ ПРЕПАРАТАХ, РОЗРОБЛЕНІ НА КАФЕДРІ АНАТОМІЇ ЛЮДИНИ
Владислава РУСАНОВА, студентка 2 курсу стоматологічного факультету, кафедра анатомії людини, клінічної анатомії та оперативної хірургії ХНМУ: МОРФОМЕТРИЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ЧЕРЕПА І ЗУБОЩЕЛЕПНОГО АПАРАТУ ФЕРАЛЬНОЇ ЛЮДИНИ
Євгенія ГРОМКО, студентка 1 медичного факультету, анатомії людини, клінічної анатомії та оперативної хірургії ХНМУ: ІСТОРІЯ ВИНИКНЕННЯ, ПЕРЕВАГИ ТА НЕДОЛІКИ, ВЕКТОРИ ЗАСТОСУВАННЯ МЕТОДУ ДІАФОНІЗАЦІЇ: СУЧАСНИЙ СТАН ПРОБЛЕМИ
Коц СЮЗАННА, к.б.н., доцент, доцент кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова: ЕНДЕМІЧНІСТЬ ТА ЗДОРОВ’Я
Микола ОСИНСЬКИЙ, здобувач третього освітнього рівня, третього курсу навчання кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова ХНПУ імені Г.С. Сковороди: СТВОРЕННЯ ДАШБОРДУ ДЛЯ ПРЕЗЕНТАЦІЇ ДАНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Під час обговорення доповідей відбулася плідна, цікава дискусія, намічені перспективи подальших досліджень та шляхи співпраці між закладами вищої освіти України та Європи.
Організатори конференції висловлюють щиру подяку Михайло ЛЮТЕНКО до залучення студентів ХНМУ до роботи секційного засідання.
Організатор секційного засідання Тетяна КОМІСОВА
Модератор Микола ОСИНСЬКИЙ
16 травня в рамках «Тижня Науки» на кафедрі анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р.Синельникова ХНПУ імені Г.С.Сковороди старший викладач Людмила КОВАЛЕНКО провела он-лайн екскурсію до анатомічного музею на тему «ТАЄМНЕ ЖИТТЯ ВНУТРІШНІХ ОРГАНІВ». Учасники заходу мали можливість ознайомитися з будовою органів травної системи, з цікавими фактами про їх функціонування та можливими аномаліями в розвитку ШКТ. Особливу увагу було зосереджено на доволі розповсюджених проблемах та хворобах внутрішніх органів, їх причинах та наслідках.
В рамках співпраці КЗО "Криворізький ліцей "Джерело" ДОР" та Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди для учнів 11-х класів була проведена онлайн-екскурсія по анатомічному музею при кафедрі анатомії та фізіології людини ХНПУ імені Г.С. Сковороди, на якій демонструються анатомічні препарати нервової системи.
2 травня 2024 року кафедрою анатомії і фізіології людини імені Я. Р Синельникова було проведено засідання круглого столу «Перші Синельниківські читання» за темою «Науково-педагогічна спадщина анатомічних музеїв в університетах України: історія, сучасні виклики та перспективи».
З привітанням до учасників круглого столу виступила проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди Бережна Світлана Вікторівна.
На засіданні круглого столі були представлені доповіді: «Я.Р. СИНЕЛЬНИКОВ – ЗАСНОВНИК АНАТОМІЧНОГО МУЗЕЮ ХНПУ
ІМЕНІ Г.С. СКОВОРОДИ» (Комісова Т.Є., к.б.н., професор, завідувачка кафедри анатомії і фізіології людини імені Я.Р. Синельникова ХНПУ Г. С. Сковороди; «ІСТОРІЯ РЕБАЛЬЗАМУВАННЯ ТІЛА М. ПИРОГОВА» (Мартинова З.С., головний зберігач, завідувачка науково-дослідного
відділу фондів садиби М Пирогова, м. Винниця; «ІСТОРІЯ СТВОРЕННЯ АНАТОМІЧНИХ МУЗЕЇВ У ХАРКІВСЬКИХ УНІВЕРСИТЕТАХ (Лютенко М.А., асистент кафедри анатомії людини, клінічної анатомії та оперативної хірургії; «КОЛЕКЦІЯ АНАТОМІЧНОГО МУЗЕЮ ХНПУ ІМЕНІ Г. С. СКОВОРОДИ» (Коваленко Л.П., старший викладач кафедри анатомії і фізіології людини імені Я. Р. Синельникова ХНПУ імені Г. С. Сковороди; «АНАТОМІЧНИЙ МУЗЕЙ ЛУГАНСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА: ІСТОРІЯ (Боярчук О.Д., к.б.н., доцент, завідувачка кафедри анатомії, фізіології людини та тварин Луганського національного університету імені Тараса Шевченка; «РОЛЬ АНАТОМІЧНОГО МУЗЕЮ ХАРКІВСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО
МЕДИЧНОГО УНІВЕРСИТЕТУ У НАУКОВО-ДОСЛІДНІЙ РОБОТІ» (Сухоносов Р.О., к.м.н., доцент кафедри анатомії людини, клінічної анатомії та оперативної хірургії; «АНАТОМІЧНИЙ МУЗЕЙ, ЯК ЦЕНТР ПРОСВІТНИЦЬКОЇ ТА НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ» (Мамотенко А.В., к.б.н., старший викладач кафедри анатомії і фізіології людини імені Я.Р. Синельникова ХНПУ імені Г. С. Сковороди.
ПРОГРАМА КРУГЛОГО СТОЛУ «ПЕРШІ СИНЕЛЬНИКОВСЬКІ ЧИТАННЯ»
ІНФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТ КРУГЛОГО СТОЛУ «ПЕРШІ СИНЕЛЬНИКОВСЬКІ ЧИТАННЯ»
27 квітня 2024 року на базі Сковорода-хаб було проведено оф-лайн заняття з біології з циклу циклу «STEM-освіта для всіх» із старшокласниками Харківської санаторної школи №13 та КЗ "Харківський ліцей №116 Харківської міської ради".
Тема зустрічі – «Зона особливої уваги – скелет». Під час заняття були розглянуті питання щодо вікових та статевих особливостей хребта та черепа, залежності здоров’я людини від здоров’я хребта, пропорцій тіла здорової людини. Разом зі спікером, старшим викладачем кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р.Синельникова Коваленко Л.П., учні навчилися здійснювати соматометричні дослідження для оцінки фізичного розвитку. Старшокласники з цікавістю обчислювали коефіцієнт пропорційності тіла та індекс стопи.
Висловлюємо вдячність організаторам та учасникам зустрічі!
23 лютого в межах профорієнтаційної роботи старший викладач кафедри анатомії і фізіології людини Коваленко Л.П. провела зустріч з учнями 11 класу КЗЗСО «Боголюбський ліцей 30» Луцької міської ради. Учні були ознайомлені з інформацією щодо навчання в ХНПУ ім. Г.С.Сковороди: правилами прийому на навчання, перевагами здобуття освіти у педагогічному виші та можливостями працевлаштування. Здобувачі освіти отримали інформацію про вектори діяльності інноваційного проекту Сковорода-хаб, в межах якого вони мають можливість під керівництвом викладачів готуватися до НМТ, поспілкуватися в он-лайн режимі з представниками приймальної комісії та взяти участь в майстер-класах.
15 лютого 2024 року Комісовою Тетяною Євгенівною, професором кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я. Р. Синельникова, проведена зустріч з учнями 10-11 класу Нижньодуванського ліцею Нижньодуванської селищної ради Сватівського р-ну Луганської області. Тетяна Євгенівна представила структуру сайту ХНПУ ім. Г. С. Сковороди, ознайомила зі сторінкою приймальної комісії. Найбільш зацікавила учнів інформація про особливості вступу до ЗВО у 2024 році. Також була надана інформація по роботі освітнього Сковорода-ХАБ, де представлені широкі можливості, як для абітурієнтів до підготовки НМТ з різних предметів, так і для вчителів для удосконалення їх професійної діяльності, ознайомила з розкладом заходів. Велику увагу було приділено структурі і навчальній діяльності на факультеті природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти та презентовано освітні програми та спеціальності, показана діяльність Спілки студентів та молоді факультету; практична підготовка та волонтерська діяльність. Зацікавило учнів і можливості студентів факультету у програмах по академічній мобільності, що дає змогу бачити світ ширше.
Сподіваємося, що зустріч була корисною та цікавою)
Дякуємо за організацію директору ліцею Ользі Миколаївні та майбутнім випускникам за приділений час та інтерес.
14 лютого 2024 року завідувачем кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова професором Комісовою Т.Є. організовано і проведено зустріч з учнями 10-11 класу КЗ "ЦИРКУНІВСЬКИЙ ЛІЦЕЙ ЦИРКУНІВСЬКОЇ СІЛЬСЬКОЇ РАДИ ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ". У дружній атмосфері з учнями, вчителями та директором Момот Євгеном Олеговичем Комісова Т. Є. презентувала майбутнім абітурієнтам, вчителям структуру офіційного сайту ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Особлива увага була надана роботі освітнього Сковорода-ХАБ, де представлені широкі можливості, як для абітурієнтів до підготовки НМТ з різних предметів, так і для вчителів для удосконалення їх професійної діяльності, ознайомила з розкладом заходів. Комісова Т.Є. розповіла можливі особливості вступної компанії 2024 р (вступ на Галузь знань, індивідуальну освітню траєкторію, грантову підтримку). Також була надана інформація про структуру і діяльність факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти та освітні програми, за якими здійснюється підготовка здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти, можливості академічної мобільності студентів. Зустріч викликала велику зацікавленість учнів і вчителів, домовилися про подальшу співпрацю.
10-11 січня 2024 року на кафедрі анатомії і фізіології людини відбувся передзахист кваліфікаційних робіт магістрів спеціальностей 014.05-Біологія та здоров’я людини; 014.06 – Природничі науки та 091 – Біологія. Тематика досліджень була спрямована на вивчення особливостей психофізіологічних реакцій людини під впливом різних зовнішніх факторів, дослідження кардіореспираторної системи студентів, вітамінної забезпеченості організму тварин та дослідженню функціонування стовбурових клітин. Було проведено аналіз результатів досліджень здобувачів після прослухування їх докладів та оцінювання презентацій до них. Зроблені зауваження та надані рекомендації щодо покращення роботі. Всі кваліфікаційні роботи були рекомендовані до захисту.
7 грудня відбулася профорієнтаційна зустріч із старшокласниками Харківського фахового коледжу спорту. Учні мали можливість познайомитися з інформацією про діяльність університету, про роботу факультетів природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти, фізичного виховання і спорту та соціальних і поведінкових наук. Старшокласники отримали інформацію щодо правил прийому на навчання для здобуття вищої освіти, про можливості інноваційного проєкту Сковорода-хаб. Особлива увага була приділена підготовці до НМТ 2024.
30 листопада 2023 року завідувачем кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова професором Комісовою Т.Є. організовано і проведено зустріч з учнями 11 класу КЗ «Харківський ліцей №134» Харківської міської ради. На заході Комісова Т.Є. ознайомила майбутніх абітурієнтів зі структурою офіційного сайту ХНПУ імені Г.С. Сковороди, розкладом і заняттями в освітньому Сковорода-ХАБ. Також Комісова Т.Є. розповіла можливі особливості вступної компанії 2024 р (вступ на Галузь знань, академічну мобільність, індивідуальну освітню траєкторію). Також була надана інформація про структуру і діяльність факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти та освітніми програмами, за якими здійснюється підготовка здобувачів першого (бакалаврського) рівня освіти.
10.11.2023 у рамках тижня, присвяченому Міжнародному дню науки в ім’я миру і розвитку відбулася гостьова лекція "Як навчити машину бачити: від стародавньої історії до радарів і хвиль. " How to Learn Machine to See: From Ancient History to Radars and Waves. Sensors, Drones, Physics and Technologies. Сенсори, дрони, фізика та технології — це тільки декілька питань, які освітлював лектор СЕРГІЙ Мізрахі, кандидат фізико-математичних наук, завідувач відділу Інституту радіотехніки та електроніки імені О.С. .С.Я.Усикова Національна академія наук України, Харків. У цікавому форматі лектор розповів, як багатовіковий досвід людства привів до появи сучасних технологій, поділився принципами роботи сучасних дронів та сенсорів, що застосовуються для різноманітних завдань, ми також зазирнули в те, як навчити машину "бачити". Лектор також надав актуальну інформацію як науковці інституту завдяки своїм науковим розробкам сприяють вирішенню проблеми розмінування України.
Для перегляду лекції виможете перейти за покликанням!
Організатор ТЕТЯНА Комісова, к. б.н., професор, завідувач кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова, координатору з наукової роботи факультету природничої, спеціальної і здоров'язбережувальної освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
Модератор МИКОЛА Осинський, здобувачу PhD за спеціальністю 091 Біологія.
09.11.2023 у рамках тижня науки, присвяченому Міжнародному дню науки в ім’я миру і розвитку, проєкту "Наукове наставництво"в он-лайн форматі відбувся майстер-клас на тему :"Створення дашборду для демонстрації даних дослідження" (проєкт Ради молодих вчених ХНПУ імені Г.С. Сковороди "Наукове наставництво") . Спікер МИКОЛА Осинський (здобувач PhD за спеціальністю 091 Біологія) поділився своїми знаннями та досвідом у створенні інформативних дашбордів у програмі Excel. Присутні дізналися, як ефективно обробляти дані наукового дослідження та візуалізувати їх, а також як налаштовувати інтерактивні елементи для швидкого аналізу.
Було неймовірно цікаво. Учасники задавали багато питань, а атмосфера була насичена навчанням та обміном досвідом.
4.10.2023р. відбувся науковий захід в онлайн форматі з нагоди Всесвітнього дня науки в ім’я миру та розвитку у ХНПУ імені Г.С Сковороди – круглий стіл на тему "Патологічна фізіологія обміну вітамінів". У його засіданні взяли участь понад 40 студентів факультету природничої спеціальної та здоров’язбережувальної освіти, викладачі та аспірати. Модератором круглого столу виступила старший викладач кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова, к.б.н Алла МАМОТЕНКО. Заслухали 11 доповідей з подальшим їхнім обговоренням та наголошенні на ключових особливостях патогенезу кожного з вітамінів.
27 жовтня 2023 р. завідувач кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова к.б.н., професор Тетяна КОМІСОВА на запрошення завідувача кафедри психології д.п.н., проф. Т.Б. Хомуленко взяла участь у VІІ Всеукраїнській науково-практичної конференції з міжнародною участю «ХАРКІВСЬКИЙ ОСІННІЙ МАРАФОН ПСИХОТЕХНОЛОГІЙ» і представила доповідь «Психофізіологічна оцінка учасників освітнього процесу в умовах війни». У засіданні круглого столу з теоретичними і практичними наробками поділилися науковці і практики з України та Європи. Учасники круглого столу обговорювали питання, що хвилюють кожного українця: як жити під час війни і не втратити здоров’я, психологічна готовність до життя після війни, а також пропонувалися різни методики підтримки психічного здоров’я. Марафон триває, тож бажаємо колегам успіхів і плідної роботи.
24 жовтня до Сковородинівського університету з робочим візитом завітала делегація експертної групи на чолі з Народним депутатом України Роман Грищук.
Гості нашого університету відвідали приміщення Сковорода-ХАБу, де доценти кафедри анатомії і фізіології людини імені Я.Р. Синельникова Коц Сюзанна Миколаївна і Коц Віталій Павлович і співробітники інших кафедр університету продемонстрували можливість відвідування школярами офлайн практичних і лабораторних занять зі STEM-дисциплін.
Роман Грищук відзначив залагоджену і плідну роботу Сковородинівського університету в умовах російській агресії. Поважний гість тепло подякував сковородинівцям за громадянську позицію, небайдужість, гуманітарний внесок у нашу велику Перемогу. Роман акцентував увагу на актуальності підготовки якісних педагогічних кадрів з огляду на потреби часу.
Круглий стіл «Методичний інструментарій підготовки наукових робіт Малої академії наук України»
6.10. 2023 р. в онлайн форматі за підтримки Департаменту освіти і науки Харківської обласної державної адміністрації відбулося засідання круглого столу «Методичний інструментарій підготовки наукових робіт Малої академії наук України». Модератор круглого столу – Голова Ради молодих вчених д.пед.н., професор Ольга БАШКІР. Одним із спікерів виступила Тетяна КОМІСОВА, завідувач кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова, яка під час доповіді «Процес створення і формування матеріалів на конкурс-захист науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук надала ґрунтовну консультацію щодо вибору теми дослідження, складання плану, як здійснити пошук літератури, організації дослідної роботи. У засіданні круглого столу взяли участь більше 300 вчителів м. Харкова і Харківської області. Після доповіді відбулося обговорення і відповіді на питання, визначена подальша співпраця.
Настановча конференція
29 травня 2023 року була проведена настановча конференція по проходженню організаційно-виховної педагогічної практики в дитячих оздоровчих закладах зі здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 3 року навчання факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти. Де були розглянуті організаційні питання, планування, підготовка звітної документації, розподілу по таборам. (Відповідальні за організацію, проведення та контроль організаційно-виховної педагогічної практики від природничого факультету доценти кафедри анатомії та фізіології людини Коц С.М. та Коц В.П.)
Засідання гуртка «Синапс»
17 травня 2023 року відбулося онлайн-засідання наукового гуртка «Синапс» в рамках тижня науки.
Тема засідання «Аспекти дитячої захворюваності». Заслухали цікаві доповіді, а потім жваво їх обговорювали де активну участь прийняли всі учасники гуртка та присутні.
Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна.
16 травня на кафедрі анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова була проведена гостьова лекція на тему “Ендокринні руйнівники” – лектор кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу експериментальної ендокринології ДУ Інституту проблем ендокринної патології імені В.Я. Данилевського НАМН України, Харків, Коренєва Євгенія Михайлівна
15 травня на кафедрі анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р.Синельникова було організовано та проведено он-лайн екскурсію до музею анатомії людини «Правда і міфи про мозок». Екскурсію у такому незвичному форматі відвідали студенти факультету фізичного виховання і спорту ХНПУ імені Г.С.Сковороди та учні школи Яковенківської гімназії Балаклійської міської ради Харківської області.
Учасники заходу отримали цікаву інформацію про особливості роботи головного мозку, про міфи, вигадки та реальні наукові дані щодо функціонування органу центральної нервової системи. Студенти та учні мали можливість переглянути відеозапис екскурсії до морфологічного музею з демонстрацією експонатів музею сектору «Нейрологія».
Засідання гуртка «Синапс»!!!
27 квітня 2023 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс».
Тема круглого столу «Концепція кохлеарної імплантації». Заслухали цікаві доповіді, а потім жваво їх обговорювали де активну участь прийняли всі учасники гуртка. Затвердили відкоректовані матеріали доповідей до друку.
Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна.
У рамках роботи Сковорода-хабу ХНПУ імені Г.С. Сковороди для вчителів та науково-педагогічних працівників на кафедрі анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова ХНПУ імені Г.С. Сковороди:
18.04.2023 року організовано і проведено вебінар «Застосування методів інтерактивного навчання на уроках біології в рамках онлайн-занять»,
20.04.2023 року - майстер-клас «Активізація пізнавальної діяльності на уроках біології засобами візуалізації".
Організатором і модератором зустрічей виступила к.б.н., старший викладач кафедри Мамотенко А.В. При проведенні вебінару відбувся обмін досвідом у використанні форм візуалізації навчального матеріалу (ментальних карт, кластерів, скрайбінгу, метапланів і фішбоу). У ході майстер-класу учасники мали можливість ознайомитися з досвідом роботи Мамотенко А.В. з такими онлайн-сервісами, як WirdWall, Mizabook та Flippity для створення інтерактивних вправ на уроках природничого циклу.
Засідання гуртка «Синапс»!!!
07 квітня 2023 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс» з нагоди всесвітнього «Дня здоров'я».
Теми доповідей “Здоров’я через освіту”. Під час зустрічі говорили про відомих природознавців; джерела літератури по темі роботи в разі бажання учасників гуртка більш конкретніше ознайомитися із роботами науковців. Отримали багато важливої та корисної інформації, яка цікавить учасників гуртка.
Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна
Засідання гуртка «Синапс»!!!
23 березня 2023 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс».
Тема семінару «Біонічні кінцівки». Заслухали цікаві доповіді, а потім жваво їх обговорювали. Активну участь прийняли здобувачі першого року навчання. А також відкорегували теми написання матеріалів до друку.
Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна.
17.03.2023 р. успішно відбувся захист дисертаційної роботи Літвінової Ольги Борисівни «Особливості процесів репарації ускладнених ран м’яких тканин в умовах локальних та системних чинників», представлену на здобуття наукового ступеня доктора філософії (PhD) зі спеціальності 091 Біологія», науковий керівник д.б.н., професор кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова, ХНПУ імені Г.С. Сковороди Павлов Сергій Борисович.
Члени разової вченої ради голова Іонов Ігор Анатолійович, д.сіл.-госп. наук, професор, професор кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова, ХНПУ імені Г.С. Сковороди, опоненти: Ткач Геннадій Федорович, д.м. н., професор, професор кафедри морфології, Сумського державного університету; Клименко Микола Олексійович, д. м. н., професор, проректор з науково-педагогічної роботи та питань розвитку ЧНУ імені Петра Могили, професор кафедри медичної біології та фізики, мікробіології, гістології, фізіології та патофізіології, Медичний інститут ЧНУ імені Петра Могили; Шейко Віталій Ілліч, д.б.н., професор, професор кафедри біології, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, рецензент Комісова Тетяна Євгенівна, к.б. н., професор, в.о. завідувача кафедри анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова, ХНПУ імені Г.С. Сковороди відмітили надзвичайну актуальність дослідження, його значне практичне значення, високий науковий рівень.
Засідання гуртка «Синапс»!!!
09 березня 2023 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс».
Тема семінару «Регуляція серцево-судинної діяльності». Заслухали цікаві доповіді, а потім жваво їх обговорювали. Отримали багато важливої та корисної інформації, яка цікавить учасників гуртка.
Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна.
Засідання гуртка «Синапс»!!!
23 лютого 2023 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс».
Тема семінару «Регуляція ендокринних залоз». Заслухали цікаві доповіді, а потім жваво їх обговорювали. Активну участь прийняли здобувачі першого року навчання. А також відкорегували теми написання матеріалів до друку.
Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна.
Засідання гуртка «Синапс»!!!
09 лютого 2023 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс».
Тема круглого столу «Захворювання серця і їх профілактика». Заслухали цікаві доповіді, а потім жваво їх обговорювали де активну участь прийняли всі учасники гуртка. Затвердили відкоректовані матеріали доповідей до друку.
Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна.
19 грудня 2022 року у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди відбулося урочисте нагородження переможців щорічного конкурсу Людина року «Сковородинівський олімп – 2022». Серед переможців ми раді вітати викладачів та співробітників факультету природничої, спеціальної і здоров’язбережувальної освіти, які були відзначені в номінаціях:
«Людина року» – кандидат біологічних наук, доцент, в.о. завідувачки кафедри анатомії і фізіології людини імені доктора медичних наук, проф. Я.Р. Синельникова Комісова Тетяна Євгенівна;
«Громадський діяч» – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології, координатор з виховної роботи на факультеті Науменко Наталія Вікторівна;
«Волонтер» – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри спеціальної педагогіки Сінопальникова Наталія Миколаївна;
«За внесок у сучасну Сковородіану» – кандидат педагогічних наук, доцент кафедри спеціальної педагогіки Міщенко Оксана Анатоліївна;
«Кращий наставник молоді» – старший викладач кафедри ботаніки Волкова Руслана Євгенівна;
«Ветеран праці» – кандидат біологічних наук, доцент, доцент кафедри зоології Мухіна Ольга Юліївна;
«За відбудову університету» – директор ботанічного саду ХНПУ Маліченко Євген Тихонович;
«Викладач очима студентів» – кандидат біологічних наук, доцент, доцент кафедри зоології, заступник декана з навчальної роботи Ликова Ірина Олександрівна;
«Кращий науковець» – доктор біологічних наук, професор, завідувач кафедри ботаніки Леонтьєв Дмитро Вікторович;
«Інноваційний прорив року» – кандидат біологічних наук, доцент, в.о. завідувачки кафедри анатомії і фізіології людини імені доктора медичних наук, проф. Я.Р. Синельникова Комісова Тетяна Євгенівна.
За високі показники в науці у 2022 рокі була відмічена кафедра здоров’я людини, реабілітології і спеціальної психології в номінації «Краща кафедра з наукової роботи».
За ґрунтовну профорієнтаційну роботу протягом 2022 року та нагороджена кафедра зоології в номінації «Краща кафедра з профорієнтаційної роботи».
Церемонію нагородження провів ректор Сковородинівського університету, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України Юрій Бойчук, який подякував переможцям за їхній внесок у підготовку педагогічної еліти, розвиток педагогічної освіти та науки, міжнародну діяльність та відбудову Сковородинівського університету.
Нехай ваші душі переповнюють світлі емоції, нехай цю радість роздiляють з вами колеги, учні, рідні і близькі друзі. Нехай це буде далеко не остання перемога, хай життя подарує ще багато можливостей проявити себе та завоювати шану і повагу.
Ми щиро радіємо вашому успіху, підтримуємо вашу сміливість, відвагу і бажаємо старанно та гідно продовжувати шлях до вершин своїх успіхів.
Засідання гуртка «Синапс»!!!
10 листопада 2022 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс».
Тема круглого столу «Депресія - проблема, лікування» який був присвячений до 300-річчя з дня народження Г. С. Сковороди. Заслухали цікаві доповіді, а потім жваво їх обговорювали де активну участь прийняли всі учасники гуртка. Затвердили відкоректовані матеріали доповідей до друку.
Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна.
26 жовтня 2022 р. на кафедрі анатомії і фізіології людини імені професора Я.Р. Синельникова відбувся фаховий семінар де було дві публічні презентації наукових результатів дисертацій за спеціальністю 091 Біологія:
На засіданні наукового фахового семінару взяли участь в. о. зав. кафедрою,професор кафедри анатомії і фізіології людини імені Я.Р. Синельникова ХНПУ імені Г.С. Сковороди, к.б.н., доц. Т.Є. Комісова; професор, професор кафедри анатомії і фізіології людини імені Я.Р. Синельникова ХНПУ імені Г.С. Сковороди, д.с.-г.н., проф. І.А. Іонов; д.б.н., проф. кафедри анатомії і фізіології людини імені Я.Р. Синельникова ХНПУ імені Г.С. Сковороди проф. Павлов С.Б., професор кафедри зоології ХНПУ імені Г.С. Сковороди, д.б.н., проф. Т.Ю. Маркіна; зав. лабораторії фармакології ДУ "Інститут проблем ендокринної патології ім В.Я. Данилевського НАМН України" д.б.н., старший науковий співробітник, професор Малова Н.Г., провідний науковий співробітник Інституту проблем кріобіології і кріомедицини НАН України д.б.н. Сукач О.М., доц. кафедри анатомії і фізіології людини імені Я.Р. Синельникова ХНПУ імені Г.С. Сковороди к.б.н. Коц В.П., доц. кафедри анатомії і фізіології людини імені Я.Р. Синельникова ХНПУ імені Г.С. Сковороди к.б.н. Коц С.М., к.б.н., ст. викл. кафедри анатомії і фізіології людини імені Я.Р. Синельникова ХНПУ імені Г.С. Сковороди Мамотенко А.В.ст. викл. кафедри анатомії та фізіології людини імені Я.Р. Синельникова ХНПУ імені Г.С. Сковороди
За результатами обговорення наукового дослідження Н.М. Бабенко та О.Б. Літвінової прийнято рішення: рекомендувати вченій раді ХНПУ імені Г. С. Сковороди звернутися з клопотанням до Міністерства освіти і науки України щодо створення спеціалізованої вченої ради з правом прийняття до розгляду та проведення разового захисту дисертацій аспіранток ХНПУ імені Г. С. Сковороди заочної форми навчання Бабенко Наталії Михайлівні та Літвінової Ольги Борисівни на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 091 Біологія.
Засідання гуртка «Синапс»!!!
12 жовтня 2022 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс».
Тема семінару «Відомі фізіологи 19 століття». Заслухали цікаві доповіді, а потім жваво їх обговорювали. Активну участь прийняли здобувачі першого року навчання. А також відкоригували теми написання матеріалів до друку.
Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна.
Засідання гуртка «Синапс»!!!
22 вересня 2022 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс». Провели установче перше засідання гуртка з метою затвердження плану роботи гуртка на 2022-2023 навчальний рік. Приєдналися до зустрічі учасники минулих років і були залучені здобувачі першого року навчання.
Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна.
23 серпня 2022 р. відбулися секційні засідання кафедри анатомії і фізіології людини імені д.м.н. проф. Я.Р. Синельникова: Фізіологічні особливості розвитку організму людини і тварин; Морфофункціональні особливості тварин та рослин у рамках III МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ «ПРИРОДНИЧА НАУКА Й ОСВІТА: СУЧАСНИЙ СТАН І ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ», присвяченій 300 річчю від дня народження Г.С. Сковороди.
На засіданні з ґрунтовними доповідями виступили Бабенко Наталія, аспірант кафедри 4 року навчання «Фізіологічна роль функціональної активності тромбоцитів», Літвінова Ольга, аспірант кафедри 4 року навчання «Морфофункціональні особливості репарації експериментальних ран м'яких тканин, ускладнених текстильними сторонніми тілами», Ткаченко Вікторія, к.б.н., заступник директора з навчально-виховної роботи спеціалізованої школи № 134 «Експериментальне дослідження пасивного куріння батьків на фізичний розвиток і стан імунітету їхніх нащадків»; Лютенко Михайло, аспірант кафедри 3 року навчання «Діафонізація як метод дослідження артерій головного мозку людини та деяких тварин»; Мар’єнко Наталія, канд. мед. н., старший викладач кафедри гістології, цитології та ембріології Харківського національного медичного університету «Фрактальний аналіз скелетонованих МР зображень як метод морфометрії структур головного мозку людини». Доповіді викликали цікаві, плідні дискусії.
Організатор секції: Комісова Т.Є., к.б.н., професор кафедри, в.о. завідувача кафедри анатомії і фізіології людини імені д.м.н. проф. Я.Р. Синельникова.
Модератор: Осинський Микола, аспірант кафедри.
Засідання кафедри!!!
15 серпня 2022 року відбулося перше засідання кафедри в 2022-2023 навчальному році, де розглянули такі питання:
Настановча конференція
30 травня 2022 року була проведена настановча конференція по проходженню організаційно-виховної педагогічної практики в дитячих оздоровчих закладах зі здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 3 року навчання природничого факультету. Де були розглянуті організаційні питання, планування, підготовка звітної документації, розподілу по таборам. (Відповідальні за організацію, проведення та контроль організаційно-виховної педагогічної практики від природничого факультету доценти кафедри анатомії та фізіології людини Коц С.М. та Коц В.П.)
Тиждень науки на кафедрі!
19.05.2022 р. відбулася он-лайн лабораторія функціональної діагностики «Modus vivendi». Студенти приймали активну участь. Захід пройшов дуже цікаво і насичено.
Організатори лабораторії к.б.н., доцент Коц С.М., к.б.н., доцент Коц В.П.
Тиждень науки на кафедрі!
19.05.2022 р. відбулася Он-лайн – доповідь на тему «Антиоксидантні властивості вітамінів»
Доповідав д.с.-госп. н., професор, член кореспондент Іонов І.А
Тиждень науки на кафедрі!
18.05.2022 р. відбулася Он-лайн екскурсія до анатомічного музею кафедри анатомії та фізіології людини імені проф.. Я.Р.Синельникова
Провела екскурсію старший викладач Коваленко Л.П.
Тиждень науки на кафедрі!
17.05.2022 р. відбулося засідання секції анатомії і фізіології людини. Вітальне слово від в.о. завідувача кафедри, к.б.н. Комісової Т.Є.
Доповідь к.б.н., старшого викл. Мамотенко А.В. «Вплив зміни режиму освітлення на репродуктивну систему»
Виступи:
1. Павло Півень (Вінницький національний медичний університет імені М.І. Пирогова, медичний факультет) «Оцінка якості сну протягом навчального семестру в студентів медичних ВНЗ».
2. Алеся Клименко (ХНПУ імені Г.С. Сковороди «Дослідження питання щодо впливу паління на серцево-судинну систему підлітків»
3. Удовик Т.Г. (ХНПУ імені Г.С. Сковороди) Макро-мікроскопічна будова травного тракту кролика домашнього (oryctolagus cuniculus domesticus)
Засідання кафедри!!!
27 квітня 2022 року відбулося чергове засідання кафедри, де розглянули такі питання:
Заняття на дистанційному навчанні!!!
Викладачі кафедри, в непростий час для України, для Університету, продовжують виконувати свій професійний обов’язок.
Засідання гуртка «Синапс»!!!
07 квітня 2022 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс» з нагоди всесвітнього «Дня здоров'я».
Теми доповідей “Кальцієві добавки”, “Різні порушення постави”, “Сколіоз”, “Профілактика порушень постави”. Під час зустрічі говорили про причини порушень постави; джерела літератури по темі роботи в разі бажання учасників гуртка більш конкретніше ознайомитися із роботами науковців. Розглянули рекомендації щодо профілактики порушень постави та гігієнічних вимог до обладнання в дитячих і підліткових закладах. Отримали багато важливої та корисної інформації, яка цікавить учасників гуртка.
(Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна)
Засідання гуртка «Синапс»!!!
23 березня 2022 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс»
Доповіді на тему «Регуляція ожиріння» згідно плану для учасників наукового гуртка. Отримали багато важливої та корисної інформації, яка цікавить учасників гуртка.
(Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна)
Засідання гуртка «Синапс»!!!
10 березня 2022 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс»
Доповіді на тему «Енергетична забезпеченість діяльності серця та регуляція серцево-судинної діяльності» згідно плану для учасників наукового гуртка. Під час зустрічі говорили про джерела літератури по темі доповіді в разі бажання учасників гуртка більш конкретніше ознайомитися із роботами науковців. Отримали багато важливої та корисної інформації, яка цікавить учасників гуртка.
(Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна)
Засідання гуртка «Синапс»!!!
21 лютого 2022 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс»
Доповіді на тему «Омега 3 та 6» згідно плану для учасників наукового гуртка. Отримали багато важливої та корисної інформації, яка цікавить учасників гуртка.
(Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна)
Свято закоханих на дистанційному!
14 лютого свято ніхто не відміняв. Здобувачі вищої освіти факультету початкової освіти завжди знайдуть вихід привітати один одного і викладача зі святом. (лекція з курсу «Анатомія та фізіологія людини з основами генетики» - лектор кандидат біологічних наук, доцент Коц Віталій Павлович)
Атестація аспірантів
10 лютого 2022 року відбулося засідання кафедри анатомії та фізіології людини імені д.м.н., професора Я.Р. Синельникова. На порядку денному атестація аспірантів. Презентації викликали обговорення. Ухвалили – всі атестовані.
Засідання гуртка «Синапс»!!!
2 лютого 2022 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс»
Доповіді на тему «Covid 19 – сучасний стан» згідно плану для учасників наукового гуртка. Отримали багато важливої та корисної інформації, яка цікавить учасників гуртка. (Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна)
Підсумкова конференція
7 грудня 2021 року була проведена підсумкова конференція по проходженню науково-викладацької практики в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди зі здобувачами ступеня доктора філософії 3 року навчання спеціальності «091 Біологія». Де були розглянуті звітні презентації. Кожен здобувач висловив свої враження та побажання. (Відповідальний за організацію, проведення та контроль науково-викладацької практики від природничого факультету доцент кафедри анатомії та фізіології людини Коц В.П.)
Засідання гуртка «Синапс»!!!
23 листопада 2021 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс»
Особливу зацікавленість викликала тема «Фагоцитоз». На засіданні заслухали цікаві доповіді, а потім жваво їх обговорювали. (Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна)
Підсумкова конференція організаційно-виховної педагогічної практики
4 листопада 2021 року була проведена підсумкова конференція по проходженню організаційно-виховної педагогічної практики в дитячих оздоровчих закладах м. Харкова, Харківської області, інших областей України зі здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 4 року навчання природничого факультету. Де були розглянуті звітні презентації. Кожен здобувач висловив свої враження та побажання. (Відповідальні за організацію, проведення та контроль організаційно-виховної педагогічної практики від природничого факультету доценти кафедри анатомії та фізіології людини Коц С.М. та Коц В.П.)
Настановча конференція
28 жовтня 2021 року була проведена настановча конференція по проходженню науково-викладацької практики в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди зі здобувачами ступеня доктора філософії 3 року навчання спеціальності «091 Біологія». Де були розглянуті організаційні питання, планування, підготовка звітної документації. (Відповідальний за організацію, проведення та контроль науково-викладацької практики від природничого факультету доцент кафедри анатомії та фізіології людини Коц В.П.)
Засідання гуртка «Синапс»!!!
12 жовтня 2021 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс».
Тема семінару - диспут «Все про колаген». Заслухали цікаві доповіді, а потім жваво їх обговорювали. (Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна)
Ніч Науки в Харкові
Кафедра анатомії та фізіології людини імені Я.Р.Синельникова природничого факультету ХНПУ імені Г.С. Сковороди активно приймала участь. А як же без фізіолого-анатомічного дослідницького драйвового паті. З міжнародною участю. Робили експерименти (волонтерів було багатенько). Функціональна діагностика, кер. Коц Віталій Павлович, Коц Сюзанна Миколаївна. Дізнавались про "Поле зору", "Як впливають нітрати на організм та як їх виміряти", "Електрофізіологія поряд", "Стан серцево-судинної системи".
25 червня 2021 року відбулася зустріч зі стейкхолдером Вєдяєвою Оленою Володимирівною, директором Харківського ліцею № 107 Харківської міської ради Харківської області. У своєму виступі Олена Володимирівна Вєдяєва запропонувала подовжити строків договору з ліцеєм на проходження педагогічної практики здобувачів ОП, також о необхідності внести деякі зміни в загальні компетентності ОП та посилення контролю щодо принципів академічної доброчесності
09 червня 2021 року відбулася зустріч робочої групи ОП «Біологія в закладах освіти» зі стейкхолдером Топоріним Ігорем Володимировичем, директоро комунального закладу «Ветеринарний ліцей» Дергачівської міської ради Харківської області. Топорін І.В. висказав побажання заключити договір з ХНПУ імені Г.С. Сковороди щодо сумісної освітянської діяльності, зокрема ліцей готовий надати на безоплатній основі проходити педагогічну практику на його базі здобувачам ОП, запропонував посилити сумісну діяльність в МАН та висказав бажання направити до ХНПУ на перепідготовку своїх вчителів.
100-річчя Я.Р. Синельникова на кафедрі анатомії та фізіології людини
14 травня 2021 року на кафедрі анатомії і фізіології людини імені д.м.н., професора Я.Р. Синельникова пройшла конференція, присвячена святкуванню 100 років з дня народження доктора медичних наук, професора Якова Рафаїловича Синельникова. З вітальним словом виступив доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент НАПН України, ректор ХНПУ імені Г. С. Сковороди Бойчук Ю.Д.
На конференції були заслухані наукові доповіді, а також теплі та чуттєві спогади учнів Якова Рафаїловича.
З 15 березня по 28 квітня 2021 року на зборах-семінарах з підготовки здобувачів вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 3-го року навчання до роботи в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку в 2020/2021 навчальному році на всіх факультетах ХНПУ імені Г.С.Сковороди були проведені лекції-онлайн доцентами кафедри анатомії та фізіології людини Коц С.М. та Коц В.П.
10 березня 2021 року відбулася зустріч зі стейкхолдером Черевань Іриною Іванівною, директором Харківського педагогічного ліцею № 4 Харківської міської ради Харківської області, кандидат педагогічних наук. Ірина Іванівна Черевань запропонувала внести деякі корегування до наповнення змісту силабусів навчальних дисциплін та змісту проходження педагогічної практики здобувачів ОП.
7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров'я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статуту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) у 1948 році. На кафедрі анатомії і фізіології людини імені д.м.н., професора Я.Р. Синельникова це свято не пройшло повз. Навички з курсу «Основи медичних знань» на практиці.
Настановча конференція
26 березня 2021 року була проведена настановча конференція по проходженню організаційно-виховної педагогічної практики в дитячих оздоровчих закладах м. Харкова, Харківської області, інших областей України зі здобувачами вищої освіти першого (бакалаврського) рівня 3 року навчання природничого факультету. Де були розглянуті організаційні питання, планування, підготовка звітної документації, розподілу по таборам. (Відповідальні за організацію, проведення та контроль організаційно-виховної педагогічної практики від природничого факультету доценти кафедри анатомії та фізіології людини Коц С.М. та Коц В.П.)
Майстер-клас по накладанню пов'язок «Дисмургія»
17-18 березня 2021 р., в рамках профорієнтаційної роботи, було проведено зі школярами майстер-клас по накладанню пов'язок «Дисмургія» (керівники доц. Коц С.М. та доц. Коц В.П.).
Засідання наукового гуртка «Синапс»
10 березня 2021 року відбулося засідання наукового гуртка «Синапс»
На засіданні заслухали цікаві доповіді, а потім жваво їх обговорювали. Особливу зацікавленість викликала тема «Про вплив електромагнітних хвиль та полів на живі організми» Керівник гуртка: кандидат біологічних наук, доцент Коц Сюзанна Миколаївна.
Співробітники кафедри були присутні на заході до Міжнародного жіночого дня на факультеті де найактивніші і талановиті здобувачі природничого факультету привітали жіночу частину нашого колективу. Лунали чудові пісні, вірші та гуморески. Захоплювали запальні танці та акробатичні номери. Дякуємо любі студенти за привітання!
Дев’яте засідання Харківського міжвузівського колоквіуму «Наукове відкриття як етап пізнання»
23 лютого 2021 року успішно пройшло дев’яте засідання Харківського міжвузівського колоквіуму «Наукове відкриття як етап пізнання» на базі біологічного факультету ХНУ імені В.Н. Каразіна. Відкрив засідання завідувач кафедри біотехнології ХНУ імені В.Н. Каразіна професор Божков А.І. У вступному слові він зазначив, що попереднє засідання викликало великий інтерес серед студентів та підкреслив важливість проведення спільних наукових досліджень в сучасній науці.
Наприкінці засідання доповідачам вручили сертифікати учасників та пам'ятні подарунки, а всім присутнім побажали успішного навчання та плідної співпраці в науковій роботі.
61166, м. Харків,
пров. Фанінський, 3-в, к. 101 - 118
(станція метро «Наукова»)
тел. (057) 702-15-30
E-mail: kaf-anatomy-physiology@hnpu.edu.ua
Ім'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.