Новини кафедри англійської мови

МІЖНАРОДНА НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

20-21 травня, 2022 року  завідувачка кафедрою англійської мови професор  Таміла Щебликіна та  доцент Ольга Кабанська взяли участь у роботі VI Міжнародної науково-практичної конференції «Психолого-педагогічні проблеми вищої і середньої освіти в умовах сучасних викликів: теорія і практика». 

Зокрема, Ольга Сергіївна Кабанська у своїй доповіді «До питання класифікації мультимедійних технологій навчання» викладач розповіла про інтенсивне впровадження мультимедійних систем і технологій у навчальний процес всіх ланок освіти у найрозвиненіших країнах світу. Мультимедіа-системи успішно застосовуються на сьогоднішній день у сфері освіти і професійної підготовки, тому застосування технології мультимедіа здатне значно підвищити ефективність навчання. Тобто суть інформатизації освіти – це створення умов для вільного доступу до більших обсягів активної інформації в базах знань, електронних архівах, довідниках тощо.


МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

18 травня 2022 року науково-педагогічні працівники кафедри англійської мови Таміла Щебликіна, Вікторія Байдала, Марина Васильєва, Анна Мартинюк, Тетяна Разуменко та Олена Холодняк взяли участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Сучасні філологічні і методичні студії: проблематика і перспективи», яка проходила в Харківському національному педагогічно університеті імені Г.С. Сковороди з нагоди Дня науки. Викладачі поділилися своїми науковими розвідками у галузі методики навчання іноземних мов. Запропоновані викладачами теми викликали інтерес як колег, так і та гостей заходу.


КРУГЛИЙ СТІЛ

20 травня 2022 року на факультеті дошкільної освіти був проведений круглий стіл на тему «Формування позитивної мотивації до навчання в умовах воєнного стану». Студенти поділилися власними труднощами, які виникають в них під час навчання,  та досвідом навчання в умовах воєнного стану. Визначили зі студентами факультету дошкільної освіти мотиви, та стимули, які допомагають їм навчатись. 


НАУКОВИЙ ГУРТОК

20 травня 2022 року викладач Васильєва Марина Петрівна в рамках Тижня науки у Сковородинівському університеті провела наукові читання з теми «Україна: історія і сучасні реалії» із здобувачами другого освітнього рівню історичного факультету. Учасники підготували доповіді та презентації за темами своїх наукових інтересів. Представлені теми викликали неабияку зацікавленість здобувачів і сприяли виникненню численних запитань і подальшому обговоренню. 


КРУГЛИЙ СТІЛ

20 травня 2022 року доцент кафедри Кабанська Ольга Сергіївна провела круглий стіл серед студентів 3 курсу на тему «Важність ведення наукової діяльності в умовах воєнного стану». Обговорювались пріоритетні питання у сфері вищої освіти такі як: створення безпечних умов для здобуття освіти, забезпечення доступності та безперервності навчання у регіонах України з різною безпековою ситуацією зокрема забезпечення дистанційного навчання, організація завершення навчального року та вступної кампанії тощо. Викладач також висвітлила актуальні проблеми у сфері науки. Студенти з радістю долучались до обговорення важливих пунктів круглого столу, задавали питання, наводили приклади з власного досвіду.


КРУГЛИЙ СТІЛ

19 травня 2022 року був проведений круглий стіл (он-лайн) зі студентами 1 курсу історичного факультету приурочений до ТИЖНЯ НАУКИ за темою «Формування позитивної мотивації при вивченні іноземних мов для наукової діяльності». (організатор Байдала В.В.) Під час обговорень та доповідей було виявлено надзвичайну зацікавленість студентів у вивченні англійської мови та використання іноземних мов в сфері наукових інтересів.


ГОСТЬОВА ЛЕКЦІЯ

 

18 травня 2022р завідувачка кафедри Таміла Щебликіна стала учасником гостьової лекції щодо публікацій науковихстатей за кордоном у престижних журналах та видавництвах: "From CEE to the European Academic Mainstream". Спікерка проф. Агнешка Веглігнська (Польща, Вроцлав) поділилася своїм досвідом, розказала як підготувати анотацію до наукових статей у кращих видавництвах, як написати листа до журналу тощо. Лекція проходила англійською мовою. Дякуємо організаторам гостьової лекції за цікаву зустріч та плідну співпрацю.  


НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

17.05.2022 на першому курсі факультету фізичного виховання і спорту відбулася наукова конференція «Наука і спорт». У заході взяли участь студенти трьох груп. З зацікавленням слухались доповіді та задавалися питання. У центрі уваги були такі доповіді: «Реабілітація спортсменів» Кузьменка Дмитра, «Психологічна підготовка спортсменів до змагань» Мартиненко Вероніки.


ТИЖДЕНЬ НАУКИ У СКОВОРОДИНІВСЬКОМУ УНІВЕРСИТЕТІ

 

Тиждень науки у Сковородинівському університеті розпочато! Презентація наукових проєктів аспірантів першого року навчання у формі інтерактивних завдань відбулися 16 травня 2022 року на чолі з завідувачкою кафедри англійської мови Тамілою Щебликіною. За відгуками учасників наукової зустрічі презентація Миколи Осинського з теми його дослідження зайняла перше місце у категорії "Контент та інтерактив". Пишаємось молодими науковцями університету, бажаємо їм подальшої плідної праці та досягнень.  


НАУКОВИЙ ГУРТОК

13 травня 2022 року викладач Васильєва Марина Петрівна та доцент Холодняк Олена Василівна провели засідання наукового гуртка із здобувачами другого освітнього рівню історичного факультету. Засідання було присвячено обговоренню важливих подій історії України. Доповіді здобувачів викликали жваву дискусію і обговорення.


МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ

13 травня 2022 року викладач Васильєва Марина Петрівна прийняла участь у ІІІ Міжнародній науковій конференції «Науковий простір: актуальні питання, досягнення та інновації». У своїй доповіді “Features and Contents of the Preparation of Prospective Foreign Language Teachers in the Universities of Poland for Professional Activity in the System of Adult Education” викладач розповіла про особливості, зміст та методи підготовки майбутніх викладачів іноземних мов в університетах Польщі до професійної діяльності в системі освіти дорослих. Доповідь викликала інтерес учасників конференції.


КРУГЛИЙ СТІЛ

12 травня 2022 року доцент кафедри англійської мови О.Л.Безкоровайна провела засідання круглого столу зі студентами 2 курсу нашого університету. Засідання організовано в межах проблематики дисципліни вільного вибору «Практикум з англійської мови: соціокультурний аспект» і було присвячено темі «Важливість усвідомлення культурного різноманіття світу». На засіданні студенти вдосконалювали навички володіння розмовною англійською і з цікавістю обговорювали питання впливу культури на формування свідомості громадян, роль соціальних звичаїв і традицій у житті суспільства, шляхи подолання міжкультурних бар'єрів при спілкуванні представників різних країн та інше.


ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

4.05.2022 р. відбулася традиційна  зустріч з абітурієнтами «Запрошуємо до Сковородинівської родини». Цього разу вона відбувалася в онлайн-форматі. Учасниками зустрічі були учні 10 класу, які вже цікавляться обранням майбутньої професії. Зустріч була теплою і жвавою з численними питаннями.  Організаторами заходу були доцент кафедри англійської мови Т. Разуменко та випускниця ХНПУ імені Г.С.Сковороди, директорка ЗОШ №113 м. Харкова О. Григораш.


ОНЛАЙН ЗУСТРІЧ ЗІ СТУДЕНТАМИ

22 квітня 2022 доцент кафедри англійської мови О.Л.Безкоровайна взяла участь в онлайн зустрічі зі студентами 1 курсу нашого університету. Захід було присвячено знайомству студентів із вибірковими дисциплінами загального блоку, які вони мають обирати для продовження навчання на 2 курсі. О.Л.Безкоровайна детально розповіла слухачам про вибіркові дисципліни, які пропонує до вивчення кафедра англійської мови, а саме: “Практична граматика англійської мови”, “Практикум з англійської мови: соціокультурний аспект” та “Підготовка до єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з англійської мови”. Після презентації дисциплін викладач відповіла на численні питання студентів, які свідчили про їхню неабияку зацікавленість предметами.


ДЕНЬ ВІДКРИТИХ ДВЕРЕЙ

29 квітня 2022 року на факультеті дошкільної освіти ХНПУ було організовано  день відкритих дверей у дистанційному форматі.

 Для майбутніх абітурієнтів , було презентовано нову освітню програму «Дошкільна освіта. Англійська мова в закладах дошкільної освіти». 

Майбутні абітурієнти зацікавились цим відносно новим освітнім напрямком, та виявили своє бажання навчатись за цією освітньою програмою https://www.canva.com/design/DAE_M7JXQtU/4X9SLHGAZ9XOOY8bf7J93w/edit?utm_content=DAE_M7JXQtU&utm_campaign=designshare&utm_medium=link2&utm_source=sharebutton


КРУГЛИЙ СТІЛ

4 квітня 2022р.  був проведений науково-комунікативний захід, «круглий стіл» за темою “Правила етекету України та Китаю”. Студенти 5 курсу факультету мистецтв виявили зацікавленість темою та продемонстрували не тільки обізнаність з теоретичних засад, але й радо ділилися своїми власними уявленнями та спостереженнями за культурою країн. Організатор круглого столу – доцент кафедри – Петренко Т.В.


РОЗМОВНИЙ КЛУБ

1 квітня 2022 викладач Васильєва Марина Петрівна у форматі розмовного клубу провела зустріч із здобувачами 5 курсу історичного факультету. У дружній невимушеній атмосфері всі учасники поділилися життєвими історіями, емоціями та змінами у житті! Здобувачі вкотре підкреслили важливість володіння іноземними мовами у сучасному житті.


Науковий гурток

Зустріч наукового гуртка в межах дисципліни «Академічне та професійно-орієнтоване спілкування» англійською для здобувачів ІІІ науково-освітнього рівня пройшла у дружній науковій атмосфері Інтерактивний підхід до виконання проєкту «Мої наукові інтереси» Світлани Симакової (аспірантки другого року навчання) є результатом ефективної роботи та наполегливої праці. 

Хочу особисто подякувати Всім учасникам за активну позицію та брейнстормiнг!

Зав.каф. англійської мови Щебликіна Таміла.


Науковий гурток

Заняття з дисципліни «Академічне та професійно-орієнтоване спілкування» у форматі зустрічі наукового гуртка англійською для здобувачів ІІІ науково-освітнього рівня може бути fun!

 Креативність та інтерактивний підхід до виконання проєкту «Мої наукові інтереси» Миколи Осинського (аспірант першого року навчання) справили на всіх присутніх неймовірне враження.

 Хочу особисто подякувати за цікаве заняття та брейнстормiнг!

Зав.каф. англійської мови Щебликіна Таміла.


Розмовний клуб MIRACLE

27 березня 2022 р. у форматі розмовного клубу англійської мови за гарною традицією доц.Таміла Щебликіна провела зустріч із здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди. Тема зустрічі: «Які дрібниці робили нас щасливими до початку війни» Відповіді не здивували :) прогулянка улюбленим містом, зустріч на каву з подругою просто так, читання книжок, малювання, співи, спорт, квакання жаб та спів пташок …. 

Всім так хочеться повернутися до щасливого життя, бо всі ми, Сковородинівці, віримо в перемогу! 

Зав.каф. англійської мови Щебликіна Таміла.


Розмовний клуб MIRACLE

21 березня 2022р. у форматі розмовного клубу англійської мови з метою підтримання настрою та рівня англійської мови доц.Таміла Щебликіна провела зустріч із здобувачами третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти ХНПУ імені Г.С.Сковороди з ініціативи аспірантів першого року навчання. У дружній атмосфері поділилися своїми життєвими історіями, настроєм та емоціями! Результати інтерактивного опитування: (цитую:)
«Я ніколи не думала, що буде війна»: «найкращій ранок для мене- чашечка запашної кави вдома»; «якщо я був би чарівником, я б зупинив війну»; «я дуже хочу додому»; «коли я повернуся додому, я обійму рідних та друзів»; «одного дня я стану батьком»; «для мене нічого не має кращого, ніж просинатися в своєму ліжку»; «впевнена, що все буде Україна!»

Сподіваємось, що наші мрії та побажання здійсняться! 

Всі ми, Сковородинівці, віримо у перемогу! 

Зав.каф. англійської мови Щебликіна Таміла.


ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

17 січня 2022 року доценти кафедри англійської мови Т.В.Петренко і О.Л.Безкоровайна організували зустріч з учнями 11 класів Кочетоцької середньої загальноосвітньої школи Чугуївського району, Харківської області і провели профорієнтаційний захід. Координатор заходу в закладі – Чоломбитько Олена Василівна, завуч школи. На зустрічі також виступила учитель історії, випускниця ХНПУ ім. Г. С. Сковороди, Усевич Таїсія Володимирівна.

Учні брали активну участь у заході та виявили зацікавленість багатьма факультетами університету.


ВСЕУКРАЇНСЬКА НАУКОВО-МЕТОДИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

Завідувачка кафедри Таміла Щебликіна взяла участь у роботі Всеукраїнської науково-методичної конференції "Інноваційні методи навчання" 21 грудня 2021р. Конференція проводилась у режимі онлайн на базі кафедри філології, перекладу та стратегічних комунікацій Національної академії національної гвардії України. Тема доповіді: "Розвиток критичного мислення при використанні автентичних відеоматеріалів Інтернет-ресурсу при викладанні англійської мови" викликала жваву дискусію та інтерес учасників конференції. Актуальні теми щодо інноваційних методів навчання, професійні спікери, висока організація конференції, наукова атмосфера спонукають до подальших досліджень та співпраці.


ОНЛАЙН-СЕМІНАР

9 грудня 2021 року Байдала Вікторія Вікторівна разом зі студентами 1 курсу історичного факультету організували онлайн-семінар в форматі дискусії на тему: «Необхідність вивчення іноземної мови для студентів історичного факультету», де обговорили сучасні технології, цікаві тенденції, а також зазирнули в історичне минуле, згадали як англійська стала міжнародною, мовою освіти та науки.


АКАДЕМІЧНІ ПРОЄКТИ ЗДОБУВАЧІВ ІІІ ОСВІТНЬО-НАУКОВОГО РІВНЯ ВИЩОЇ ОСВІТИ

8 грудня 2021 р відбулися презентації академічних проектів англійською мовою здобувачами ІІІ освітньо-наукового рівня вищої освіти другого року навчання в межах курсу АПОС (викладач-проф. Щебликіна Таміла). Зазначимо, що Роман Мельников, Світлана Рябих та Богдана Кайгородцева продемонстрували креативні рішення щодо вибору формату презентацій, актуальність тематик (від пташок Харківського регіону, через Євгена Соловйова до Тараса Прохаська) з різних наук (від орнітології через педагогіку до філології), інформативність контенту, володіння академічною англійською мовою. Залученість всіх учасників інтерактивного заняття стала доказом зацікавленості та інтеракції.

Сподіваємось на подальші успіхи здобувачів та корисні результати їх досліджень.


ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

2.12.2021 була проведена  зустріч з учнями 10 та 11 класів у Харкiвській загальноосвiтній школі I-III ступенiв №113 Харкiвської мiської ради Харкiвської областi. Учні тепло зустріли представників ХНПУ імені Г.С. Сковороди кафедри англійської мови Разуменко Т.О. та Васильєву М.П. Відповідальний за зустріч - Директорка школи 113 -Григораш О.В. 

Під час зустрічі учні дізналися про всі факультети ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Учні взяли участь в квізах та вікторинах, до проводились викладачами кафедри. 5 виявили бажання ближче ознайомитись з університетом під час заходу «Відкритих дверей»


УЧАСТЬ У КОНФЕРЕНЦІЇ

18 листопада 2021 року Байдала Вікторія Вікторівна брала участь у науковій інтернет-конференції з проблем вищої освіти і науки «Проблеми та шляхи її вирішення у організаційно-методологічному забезпеченні підготовки фахівців».


МІЖНАРОДНЕ СТАЖУВАННЯ

Завідувачка кафедри, ТАМІЛА ЩЕБЛИКІНА, пройшла міжнародне стажуванні «Розвиток м’яких навичок у професійній підготовці викладачів» від польсько-української фундації «Інститут Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці» (IIASC, KRS: 0000647929) спільно із Західно-Фінляндським Коледжем та отримала сертифікат. Програма Стажування відбулася з 01.10 по 12.11.2021 року та передбачала – 180 год (6 кредитів ECTS) аудиторних занять та самостійної роботи. Проходила у два етапи: дистанційне навчання, онлайн-лекції, опрацювання матеріалів та електронних освітньо-наукових ресурсів та виїзний семінар.

Спікери Іван Кульчицький (агенція європейських інновацій, експерт із стратегічного розвитку, операційного менеджменту та проєктного управління) та Неля Лебідь (психолог, тренер соціально-психологічного тренінгу, фасилітатор) зробили виїзний семінар дуже ефективним, практичним та корисним.Програма міжнародного стажування створена з врахуванням концепції освіти протягом всього життя й мала на меті сприяти індивідуально-особистісному та професійному самовдосконаленню сучасних викладачів шляхом розвитку м’яких/надпрофесійних навичок на основі кращих міжнародних інноваційних практик щодо підвищення рівня кваліфікації фахівців.


ПРОФОРІЄНТАЦІЙНА ДІЯЛЬНІСТЬ

18 листопада 2021 року викладачі кафедри англійської мови Байдала  В.В., Мартинюк А.Ю. за участю завідуючою кафедрою Щебликіною Т.А. було проведено  профорієнтаційну роботу із учнями  11 класів   Генічеського закладу загальної середньої освіти №3 Генічеської міської ради.

Профорієнтацію було проведено у дистанційній формі. Зустріч була організована вчителем Довгалюк С.В.,  Генічеський ЗЗСО № 3 Генічеської МР.

В результаті зустрічі, деякі абітурієнти виявили зацікавленість та бажання навчатись у нашому ВУЗі.  Майбутні абітурієнти відмітили, що з ними ще ніхто не проводив профорієнтаційну роботу дистанційно, проте їм це сподобалось.


ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

6-8 листопада викладач Васильєва М.П. прийняла участь у тренінгу «Підготовка до складання ЗНО» та отримала корисні поради від викладачів різних типів навчальних закладів щодо зазначеної тематики.


ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Протягом жовтня-листопада 2021 р. викладач Васильєва М.П. прийняла учать у численних вебінарах та тренінгах, присвячених вдосконаленню професійної діяльності. Тематика тренінгів включала питання підготовки здобувачів до складання міжнародних іспитів, особливості викладання ділової англійської мови, навчання лексики за професійним спрямуванням, навчання дорослих та здобувачів-лінгвістів, огляд сучасних підручників та ін.


ВИДАННЯ НАЧАЛЬНО-ПРАКТИЧНОГО ДОВІДНИКА
«АНГЛІЙСЬКА МОВА»

Викладачі Васильєва М.П. та Безкоровайна О.Л. підготували до друку начально-практичний довідник «Англійська мова», який містить теоретичний огляд та практичні завдання з граматики англійської мови. Посібник рекомендовано до використання на заняттях з англійської мови.


ВИДАННЯ ТРЕНУВАЛЬНОГО ПОСІБНИКА

Викладачі Васильєва М.П. та Безкоровайна О.Л. підготували до друку тренувальний посібник з тестами до складання ЗНО.


ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ТА НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

У вересні доцент кафедри Петренко Т.В. була учасником онлайн тренінгу ТОВ «Дінтернал Ед’юкейшн» ‘Розвиток впевненості дорослих студентів’.

У жовтні доцент кафедри англійської мови Петренко Т. В. підготувала до друку статтю «До питання вивчення іноземних мов у навчальних закладах України ХІХ століття», яка була опублікована у науковому журналі «Імідж сучасного педагога» № 4(199) 2021.

У статті розглядається питання вивчення іноземних мов у навчальних закладах України XIX століття. З’ясовано, що розвиток методики викладання іноземних мов в ті часи складався з чотирьох етапів, кожен із яких мав свої певні особливості. У статті схарактеризовано мету та завдання вивчення іноземних мов на кожному із цих етапів.


ІІІ ОСІННЯ ШКОЛА СКОВОРОДИНІВСЬКОЇ АКАДЕМІЇ МОЛОДИХ УЧЕНИХ

Викладачі кафедри англійської мови із 28 вересня до 1 жовтня 2021 року відвідали ІІІ Осінню школу Сковородинівської академії молодих учених на базі Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. 

Викладачі  кафедри вдосконалили свої професійні знання та оволоділи професійними компетентностями відвідуючи  лекційні і тренінгові заняття , практикуми, майстер-класи для молодих учених із питань організації, методології проведення наукового дослідження, підготовки й захисту дисертаційних робіт, підготовки майбутнього викладача до роботи в нових умовах вищої школи.

Завідуюча кафедрою д.п.н., проф. Щебликіна Таміла Анатоліївна провела експрес-курс із академічної англійської мови. Викладачі зазначали , що ІІІ Осіння школа Сковородинівської академії молодих учених  була  проведена на високому рівні . Та отриманні нові знання та навички, які будуть використані у подальшій професійній діяльності .


МІЖНАРОДНІ ЗВ’ЯЗКИ

6 вересня 2021 року завідувачка кафедрою англійської мови, Щебликіна Таміла, виступила зовнішнім незалежним рецензентом магістерської роботи здобувача Сараєвського Університету Економіки та Бізнесу з республіки Гана Суфяна Муса. Тема презентації «The Impact of Heritage of Colonial Rule om Modern Ghanaian National Identity Formation” викликала інтерес та зацікавленість, а також жваву дискусію серед присутніх слухачів з Боснії, Турції та України. Сподіваємось на плідну співпрацю із закладами вищої освіти і дякуємо за отриманий досвід.


ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Викладач кафедри англійської мови Васильєва М.П. пройшла курс підвищення кваліфікації і отримала сертифікат TOESL, який надає право викладати англійську мову в будь-якій країні світу.


ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ

Завідувачка кафедрою, д.п.н., проф Щебликіна Таміла, пройшла курс підвищення кваліфікації "COMMUNICATIVE TEACHING FOUNDATIONS" та отримала сертифікат (CTF-0001 від 16.08.2021). Результати навчання: опанування основ комунікативного підходу у викладанні іноземних мов та готовність до складання міжнародного кембріджського курсу для викладання іноземних мов (TKT).


ВІТАЄМО!

Викладачі кафедри англійської мови ХНПУ імені Г.С.Сковороди щиро вітають викладача кафедри Васильєву М.П. із успішним захистом дисертації на тему «ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ ВИКЛАДАЧІВ ІНОЗЕМНИХ МОВ У ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ ПОЛЬЩІ ДО ПРОФЕСІЙНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В СИСТЕМІ ОСВІТИ ДОРОСЛИХ» та присудженням наукового ступеню доктора філософії. Бажаємо Марині Петрівні успіхів, натхнення та творчих здобутків! 

Колектив кафедри англійської мови


НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ «ТЕНДЕНЦІЇ СОЦІОЛОГІЇ ТА ПСИХОЛОГІЇ У СВІТІ»

13 травня 2021 року відбулася науково-практична конференція зі студентами 11,12,15 груп факультету психології та соціології за темою «Тенденції соціології та психології у світі». Студентами було представлено презентації та доповіді.


КРУГЛИЙ СТІЛ «ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТ ДЛЯ СТУДЕНТІВ В УМОВАХ ЗМІШАНОГО НАВЧАННЯ»

До тижня науки 12 травня 2021 року викладачі кафедри Мартинюк А.Ю. та Байдала В.В. провели дистанційно круглий стіл за темою «Тайм-менеджмент для студентів в умовах змішаного навчання» зі студентами 3 курсу історичного та дошкільного факультетів.


ОН-ЛАЙН ТРЕНІНГ «СТРАТЕГІЧНІ ІНВЕСТИЦІЇ У ВЛАСНИЙ ПРОФЕСІЙНИЙ РОЗВИТОК»

12 травня 2021 року викладач Васильєва Марина Петрівна долучилася до он-лайн тренінгу «Стратегічні інвестиції у власний професійний розвиток» та отримала корисну інформацію щодо подальшого професійного зростання.


НАУКОВО-ТЕХНІЧНА ТА НАУКОВО-МЕТОДИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ ХНАДУ

Викладач кафедри Байдала В.В. приймала участь у 85-ї Науково-технічній та науково-методичний конференції ХНАДУ, яка проходила онлайн.


СЕМІНАРИ ВИДАВНИЦТВА DINTERNAL INTERNATIONAL

У лютому 2021 викладач Васильєва Марина Петрівна приймала участь у численних семінарах видавництва Dinternal International щодо підготовки здобувачів освіти до складання Єдиного вступного іспиту в магістратуру. Викладач отримала корисну інформацію щодо стратегій підготовки здобувачів.


УЧАСТЬ У СИМПОЗІУМІ

Завідувачка кафедри англійської мови ЩЕБЛИКІНА Таміла прийняла участь у онлайн симпозіумі «NU Writing Talks Writing to Learn, Engage, and Create» 3 квітня 2021 за програмою, презентованою «The Writing Center Program (WCP) at Nazarbayev University». Симпозіум присвячений усім аспектам вивчення англійської мови для академічних та дослідницьких цілей у міжнародному контексті. На першій зустрічі учасники симпозіуму зосередили свою увагу на основних принципах та практиках, покликаних розвивати жанрову обізнаність, метакогнітивні роздуми та студентоцентричність на всіх етапах письмового процесу при вивченні академічної англійської мови в рамках дискурсової спільноти. Метою веб-семінарів є обмін досвідом та ресурсами для підтримки широкого спектру результатів навчання та заходів з різних дисциплін та установ. Сподіваємось, що активна участь та результати симпозіуму стануть підґрунтям для удосконалення освітньої програми та дисципліни для аспірантів ХНПУ імені Г.С.Сковороди «Академічне та професійно-орієнтоване спілкування (англійська мова)».


Участь у міжнародній науково-практичній конференції

Завідувачка кафедри англійської мови, ЩЕБЛИКІНА Таміла, прийняла участь у V Міжнародній науково-практичній конференції «ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ВИЩОЇ І СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ В УМОВАХ СУЧАСНИХ ВИКЛИКІВ: ТЕОРІЯ І ПРАКТИКА» (м. Харків, ХНПУ імені Г.С.Сковороди, 31 березня – 02 квітня 2021 року) з доповіддю на тему «Онтопедагогіка: суть і місце в системі наукових знань». Висока організація міжнародної науково-практичної конференції, доповіді відомих українських науковців у галузі вищої освіти, презентації науковців з Норвегії, Китаю, Польщі, Словакії і Турції, сучасні теми стануть у нагоді для подальшого впровадження новітніх ідей та розвитку сучасної вищої освіти в Україні.


Курс «Робота у СДО Moodle (базовий рівень)».

Доцент кафедри О.Л. Безкоровайна отримала сертифікат від Інституту інформатизації освіти ХНПУ ім. Г.С. Сковороди, який засвідчує, що вона пройшла та виконала усі вимоги курсу «Робота у СДО Moodle (базовий рівень)».


Участь у вебінарі від Британської Ради

18 березня 2021 року завідувачка кафедри Щебликіна Таміла взяла участь у вебінарі від Британської Ради в Україні на тему "Making our classrooms more inclusive". Результати вебінару: розширення знань про сучасні тенденції створення "інклюзивного" класу. Інклюзія - це поняття, яке поширено в освіті не тільки України, але, особливо в Англії та Уельсі (представники цих країн були спікерами вебінару), де Національна Навчальна Програма регулює той факт, що школи та вчителі мають забезпечити включення всіх учнів до ефективного навчання, незалежно від їхніх індивідуальних потреб. Але що насправді означає інклюзія в контексті школи та освіти? Як виглядає інклюзія в класі? І найголовніше, як вчителі та викладачі можуть створити інклюзивний клас, який буде корисним для всіх учнів, незалежно від того, які їхні індивідуальні потреби? На ці та інші питання відповіли спікери та учасники вебінару.


Курси “ Медіаграмотність для освітян"

У березні викладач кафедри Балабай І. С. через платформу масових відкритих онлайн-курсів Prometheus закінчила 60—ти годинні (2 кредити ЄКТС) курси “Медіаграмотність для освітян", на підтвердження чого був отриманий відповідний сертифікат.


УЧАСТЬ У СИМПОЗІУМІ

Завідувачка кафедри проф.Щебликіна Таміла, 12 березня 2021 р. прийняла участь у симпозіумі у рамках асоціації TESOL Ukraine "Meeting Challenges of today: quality assurance of blended language learning" Назустріч викликам сьогодення: забезпечення якості мовної освіти в умовах змішаного навчання". Результати 6 - годинної плідної праці: розширення знань про сучасні тенденції та трансформаційні процеси вищої освіти України, знайомство з сучасними освітніми платформами, сайтами та інструментами навчання, практична участь у робочих майстернях з використанням IT в навчанні англійській мові.


Міжнародна конференція English Language Teaching Online Conference 2021

25, 26 та 27 лютого викладач кафедри Балабай І.С. прийняла участь у міжнародній конференції English Language Teaching Online Conference 2021. Це, без жодних перебільшень, - найгучніша міжнародна конференція цієї зими.. Учасники мали чудову можливість обмінятися думками з  досвідченими експертами та колегами на теми:Learner Agency | Online, Blended&Hybrid, Teaching and Learning | Motivation | Management. Разом з приємним спілкуванням кожен також отримав сертифікати участі та ресурсний пакет з ексклюзивними матеріалами. На ELTOC було розкрито секрети, як мотивувати не тільки учнів, але і як знайти методи для власної мотивації.


РЕЙТИНГ КАФЕДРИ

В рамках співпраці та з метою підвищення рейтингу кафедри англійської мови ХНПУ імені Г.С.Сковороди, а також у напрямку постійного особистого професійного розвитку та зростання індивідуального рейтингу викладачів кафедри у січні 2021 р. викладачі кафедри стали членами громадської організації "Асоціація викладачів англійської мови "ТІСОЛ - Україна", міжнародної філії TESOL INC та беруть активну участь у заходах асоціації (СВІДОЦТВО №173)  http://www.tesol-ukraine.com/ 

Члени TESOL-Україна вірять у професіоналізм у мовній освіті, безперервність досліджень та практики мовної освіти, співпрацю у національній та світовій спільноті для сприяння вдосконаленню освіти, повагу до індивідуальних мовних прав. Основні цінності TESOL-України: професійна досконалість у галузі стандартів, досліджень та практики, повага до різноманітності, багатомовності, мультикультуралізму та індивідуальних мовних прав, прихильність до навчання впродовж життя. Сподіваємось на плідну роботу у рамках проєкту та корисну співпрацю з "ТІСОЛ - Україна" 


ШКІЛЬНА КАФЕДРА

У межах співпраці кафедр університету з шкільними кафедрами загальноосвітніх навчальних закладів 09.02.2021р було затверджено план роботи кафедри англійської мови ХНПУ імені Г.С. Сковороди у Харківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 36 Харківської міської ради Харківської області на 2021 рік та підписано договір між вказаними навчальними закладами.

Кафедри англійської мови передбачають: інтернаціоналізацію навчального процесу: забезпечення викладання англійської мови на рівні міжнародних стандартів із запровадженням практики врахування результатів міжнародних іспитів в оцінюванні мовленнєвих компетенцій студентів, розширення онлайнової складової у викладанні англійської мови, удосконалення організації внутрішнього контролю якості викладання.

Під час дружньої зустрічі керівника методичного об’єднання вчителів англійської мови ХЗОШ №36 БОЖОК Марини та завідуючої кафедри англійської мови, проф. ЩЕБЛИКІНОЇ Таміли було обговорено план подальшої організаційної, навчальної, виховної та профорієнтаційної  роботи спільних кафедр. Сподіваємось на плідну співпрацю.


ЗАХІД «ЗАПРОШУЄМО ДО СІМ’Ї СКОВОРОДИНІВЦІВ»

10.02.2021 р. у ЗОШ №113 м. Харкова відбувся захід «Запрошуємо до сім’ї сковородинівців» представників ХНПУ імені Г.С.Сковороди з учнями 10-11 класів (коордиратори: канд.пед. н., доц., доцент кафедри англійської мови Разуменко Т.О. та директор ЗОШ Беригараж О.В.).

У ході зустрічі учні були ознайомлені з відеопрезентаціями університету, правилами вступу до нього, з всебічно різноманітним студентським життям сковородинівців. Найбільш питань в учнів виникло щодо вступу і навчання на факультетах іноземної філології, юридичному, психології і соціології, дошкільної освіти і природничому.

У кінці зустрічі було проведено брейн-ринг з англійської мови, переможці отримали сувеніри.


ВЕБІНАР “THE EVI GUIDE: TASKS, TIPS AND TEACHING APPROACHES”

08.02.2021р. доцент кафедри Холодняк О.В. стала учасником вебінару від Dinternal Education на тему “The EVI Guide: tasks, tips and teaching approaches” та отримала сертифікат участі. Під час вебінару було розглянуто структуру екзамену та типи завдань, проаналізовано уміння та навички, що перевіряються в частинах «Читання» та «Використання мови» ЄВІ, а також обговорено особливості використання інтегрованого та інтенсивного підходів у процесі підготовки до іспиту.

Корисні поради, які дав методист ТОВ “Dinternal Education” Sam McKean, безумовно, стануть у нагоді при підготовці студентів різних факультетів ХНПУ імені Г.С. Сковороди до складання єдиного вступного іспиту з іноземної мови для вступу до магістратури.


ПРОФОРІЄНТАЦІЯ

 4-5 лютого викладач кафедри Байдала В.В. проведела зустріч з учнями 9-Б та 10-В класу  в Солоницівському ліцеї № 1 щодо профорієнтаціі. Були присутні 20 учнів 9 класу, 15 учнів 10 класу. Координатор зустрічі - вчитель математики Конюшенко Наталія Олексіївна, яка є також випускницею ХНПУ імені Г.С. Сковороди.


TESOL

28 січня 2021 року доцент кафедри О.Л. Безкоровайна стала членом міжнародної асоціації вчителів англійської мови TESOL.


ВЕБІНАР «OXFORD EXAM TRAINER IS YOUR GUIDE TO SUCCESSFUL EXAMS!»

27 січня 2021 викладач кафедри Балабай І.С. прийняла участь у вебінарі  британського видавництва Oxford University Press  «Oxford Exam Trainer is your guide to successful exams!» ( спікери –Анна Морріс та Тетяна Редченко).

Експерт та співавтор екзаменаційного підручника Oxford Exam Trainer B1 Тетяна Редченко  мала потужні ідеї, як допомогти студентам у підготовці до іспитів і поділилася неймовірною кількістю практичних  вебресурсів та  цінними порадами щодо досягнення успіху в складанні  ЗНО . Після закінчення онлайнової зустрічі кожен учасник отримав новітні методичні матеріали,  які, безумовно, будуть корисними викладачеві  у підготовці студентів до успішної здачі іспитів


Англійський розмовний клуб

В рамках співпраці з першим в Україні освітнім центром Нової  Української Школи «Я і моя школа»  завідувачка кафедри доц. Щебликіна Т.А. провела зустрічі з учасниками англійського розмовного клубу "Грай Говори Мовчи" 12,19,26 січня 2021р. Теми зустрічей "Здатність аналізувати, розвиток інтуїції та фантазії (DIXIT) " та  "Quiz Show" . До участі залучені школярі старших класів м.Харкова, робітники дитячих садків та представники інших професій. Сподіваємось на подальшу плідну співпрацю.


Вебінар «ОСНОВИ ВИКЛАДАННЯ ОНЛАЙН»

Викладачі кафедри англійської мови були учасниками вебінарів на тему «Основи викладання онлайн»(11, 12 січня 2021 р.). Презентером був викладач англійської мови Регіонального центру Посольства США в Україні Шон Майкл Хикс.

На вебінарі були дослідженні питання, щодо вдосконалення викладання англійської мови онлайн. Досвідчений викладач Шон Майкл Хикс поділився власним досвідом, щодо вдосконалення навичок говоріння, письма, читання та слухання під час дистанційного навчання. Результатом пройденого вебінару є впровадження у процес викладання онлайн отриманих знань.


Англійський розмовний клуб

В рамках співпраці з першим в Україні освітнім центром Нової  Української Школи «Я і моя школа»  завідувачка кафедри доц. Щебликіна Т.А. провела планову зустріч з учасниками англійського розмовного клубу "Грай Говори Мовчи" 12 січня 2020р. Тема зустрічі "Знайомство"та гра "Jenga" залучили всіх учасників зустрічі.


Профорієнтаційний захід

21 грудня 2020 року викладачі кафедри Васильєва М.П. та Безкоровайна О.Л. провели профорієнтаційний захід в Харківській загальноосвітній школі I – III ступеню № 95. Були присутні 24 учні 11 А класу та три вчителі.

Було показано презентацію про ХНПУ імені Г. С. Сковороди та проведено вікторину.

Учням повідомили про День відкритих дверей, який відбудеться 5 січня 2021 року в режимі онлайн


Перший методичний семінар «Створення банку питань на дистанційній платформі Moodle»

 

Перший методичний семінар «Створення банку питань на дистанційній платформі Moodle» (в онлайн форматі) був проведений для викладачів кафедри англійської мови Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, 20 грудня 2020 року. Методичний семінар був проведений доцентом кафедри англійської мови Безкоровайною О. Л.

 

Доценти кафедри англійської мови Безкоровайна О. Л. та Петренко Т. В. поділилися власним досвідом із колегами. Навчили як створювати категорії, підкатегорії банку питань та, безпосередньо, самі запитання у форматі «Визначити пропущені слова» (multiple choice).

Домашнім завданням для викладачів кафедри англійської мови є розробити власні категорії, підкатегорії та запитання в них.

Наступний методичний семінар запланований на 27 грудня 2020 року. Планується розгляд наступних питань: створення тестів для перевірки знань студентів та  міксування запитань у тесті на базі платформи Moodle.


Онлайн семінар

16 грудня 2020 доценти кафедри О.Л. Безкоровайна, Т.В. Петренко та викладач М.П.Васильєва відвідали вебінар міжнародного освітньо-методичного центру Dinternal Education «It’snot WHAT you say, it’s the WAY that you say it» із серії онлайн тренінгів для викладачів «Teaching pronunciation to adults and in higher education»(спікер – Kris Kirby). Ведучій зосередив свою увагу на важливості формування в учнів правильних фонетичних навичок і познайомив із сучасними методиками навчання англійської вимови та інтонації. Корисні поради методиста центру Dinternal Education, безумовно, стануть у нагоді в подальшій педагогічній діяльності викладача.


 

Участь у вебінарі

Завідуюча кафедрою англійської мови, доцент Щебликіна Т.А.стала учасником вебінару від Dinternal Education  "CHRISTMAS is in the air. Let's party!" 15 грудня 2020р. та отримала сертифікат участі. Ідеї використання автентичних відео та аудіо матеріалів, різних видів кінематографії спонукають до нових шляхів та технік викладання англійської мови у ВНЗ у дистанційному форматі .   Сподіваємось, ідеї  та скіли, отримані на онлайн-тренінгу стануть у пригоді у процесі викладання англійської мови та навчання студентів різних факультетів ХНПУ імені Г.С. Сковороди!  


 Участь у міжнародній науково-практичній конференції

Завідуюча кафедрою англійської мови, доцент Щебликіна Т.А. стала учасником  Міжнародної науково-практичної конференції "Зміни харчового законодавства в Україні відповідно до вимог ЄС" ХТЕК КНТЕУ ХДУХТ 15 грудня 2020р. в онлайн форматі та виступила (у співавторстві) з доповіддю "Інноваційний механізм реалізації маркетингової стратегії з просування екопродуктів на українському ринку" (диплом магістра за спеціальністю "Економічна теорія"). У роботі конференції взяли участь 120 осіб серед яких представники України, Туреччини, Індії, Албанії, Ізраїлю, Франції, Чорногорії, республіки Кіпр. Під час роботи у секціях на обговорення були запропоновані актуальні питання сьогодення. 


Захист дисертації 

Завдяки плідній співпраці аспірантки з КНР Чжоу Юнь, її наукового керівника д.п.н, зав.  кафедри англійської мови, доцента Щебликіної Т.А., кафедри педагогіки ХНПУ імені Г.С.Сковороди та адміністрації університету 10 грудня 2020 року відбулася чергова значна подія: захист дисертації на здобуття наукового ступеня доктора філософії. Навіть карантинні умови в Україні та КНР не завадили провести атестацію здобувачки третього освітньо-наукового рівня вищої освіти. Здобувачка Чжоу Юнь захищала свою дисертацію у режимі он-лайн у одноразовій спеціалізованій вченій раді (головуюча, проф., д.п.н. Н.О. Ткачова ). Рішення ради  про присвоєння наукового ступеня було прийнято одноголосно.

Викладачі кафедри англійської мови, залучені до підготовки майбутніх докторів філософії: керують аспірантами, викладають їм дисципліну «Академічне і професійно орієнтоване спілкування» (д.п.н.,зав.каф. Щебликіна Т.А., к.ф.н., доц. Холодняк О.В.), виступають рецензентами на захистах дисертацій в одноразових спеціалізованих вчених радах (к.п.н., доц. Разуменко Т.О.)

Спеціалізована вчена рада ДФ 64.053.010 – захист дисертації Чжоу Юнь (10.12.2020р.)

Сподіваємось на подальшу співпрацю з здобувачами з Китайської народної республіки та бажаємо всім успіху в подальшій роботі!


Дистанційна освіта на платформі Moodle

Доцент кафедри О.Л. Безкоровайна активно впроваджує інформаційні технології дистанційного навчання в навчально-виховний процес. Так, протягом листопада 2020 на платформі дистанційної освіти Moodle вона створила потужний «Банк питань», який охоплюють весь лексико-граматичний матеріал, що викладається студентам 4 року навчання в курсі «Англійська мова». Протягом другого тижня грудня 2020 викладач уклала з «Банку питань» тренувальний та заліковий тести категорії «Визначити пропущені слова» і успішно використала їх як для підготовки студентів до семестрового контролю знань, так і безпосередньо для заліку на факультеті психології та соціології.


Дистанційна освіта на платформі Moodle

Доцент кафедри Петренко Т.В. розробила та провела залікову тестову роботу для студентів ІІІ курсу факультету мистецтв на платформі Moodle. Тестова робота складена відповідно до існуючих навчальних програм для студентів немовних спеціальностей ІІІ курсу ХНПУ ім. Г. С. Сковороди та містить відповідний лексичний та граматичний матеріал. Тест є складовою частиною розробки дистанційного курсу «Англійська мова».


Вітаємо!

Викладачі кафедри англійської мови ХНПУ імені Г.С.Сковороди щиро вітають викладача кафедри Холодняк О.В. із присудженням звання доцента рішенням вчених рад закладів вищої освіти про присвоєння вченого звання (наказ Міністерства освіти і науки України 26.11.2020 №1471) Бажаємо Олені Василівні успіхів, натхнення та творчих здобутків! 

Колектив кафедри англійської мови


4 грудня 2020 року

4 грудня 2020 року відбувся профорієнтаційний захід у режимі онлайн із 11 -А класом Комунального закладу "Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №15 з поглибленим вивченням окремих предметів. Ми вдячні адміністраціі закладу та викладачу школи Коваль Олені Вікторівні за надану можливість зустрітися із майбутніми абітурієнтами (присутні понад 25 чоловік). Зустріч пройшла у дружній атмосфері. Учасникам заходу були запропоновані інтерактивні презентації " Brain-Ring" & "Interesting Facts" та інформативні презентації університету та факультетів нашого університету. Дуже вразив факт абсолютної готовності старшокласників до активної залученості у захід та зацікавленості даної події. Сподіваємось, що серед учасників заходу обов'язково є майбутні абітурієнти та студенти ХНПУ імені Г.С.Сковороди. Профорієнтаційний захід провели: завідувачка кафедри англійської мови Щебликіна Т.А., заст.декану факультету іноземної філології Подгурська І.О та доцент кафедри англійської мови Петренко Т.В. Сподіваємося на майбутню співпрацю з іншими навчальними закладами середньої освіти!  


25 листопада 2020р.

25 листопада 2020р. завідувачка кафедри англійської мови ХНПУ імені Г.С.Сковороди доцент, Щебликіна Т.А., відвідала вебінар від Dinternal Education "Teaching the teachers: different approaches to improve teachers' expertise" (Навчання вчителів: різні підходи у покращенні досвіду вчителів) та отримала сертифікат участі. Сподіваємось, ідеї онлайн-тренінгу стануть у пригоді у процесі викладання англійської мови та навчання студентів різних факультетів ХНПУ імені Г.С.Сковороди!

(зав.кафедри англійської мови Таміла Щебликіна)


23 листопада 2020 року

23 листопада 2020 р. професор кафедри англійської мови Щебликіна Т.А. відвідала вебінар для викладачів університетів "Стрімимо лекції онлайн" від компанії Global Logic Education. Онлайн тренінг з освоєння та удосконалення роботи у форматі змішаного навчання для викладачів англійської мови, як зазначає відвідувачка, ознайомив слухачів про новітні онлайн платформи як для початківців, так і для тих, хто вже користується всіма перевагами комбінування друкованих підручників та онлайн платформ. Спікер вебінару продемонстрував переваги автоматичної перевірки тестових завдань з іноземної мови та якісно новий підхід до аналізу результатів студентської навчальної діяльності та поділився практичним досвідом використання платформ для дистанційного навчання англійській мові. Відвідувачка вебінару була вражена інформацією щодо використання соціальної мережі TikTok університетами Оксфорду, які є еталоном та слушним прикладом щодо організації системи навчання у ВНЗ. Цікаво, коли українські університети матимуть використовувати  TikTok як освітню платформу?!


Он-лайн семінар

18 листопада 2020 року викладач кафедри Васильєва М.П. прийняла участь в роботі он-лайн семінару «Внутрішнє забезпечення якості вищої освіти: розвиток освітніх програм та їх акредитація», організованим Національним Еразмус+ офісом в Україні (Проєкт ЄС) спільно з Херсонською державною морською академією за участі представників Національної команди експертів з реформування вищої освіти Програми ЄС Еразмус+ та Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. В заході прийняли участь близько 300 представників закладів вищої освіти та наукових установ південно-східного регіону. Під час роботи семінару учасникам були представлені нові підходи до внутрішнього забезпечення якості вищої освіти відповідно до ESG та національного законодавства; алгоритм розроблення, перегляду та удосконалення освітніх програм на основі Національної рамки кваліфікацій, стандартів вищої освіти, міжнародних стандартів; забезпечення результатів навчання в освітніх програмах; принципи побудови та розвитку силабусу; підготовка до акредитації освітніх програм і методика її проведення.

On November 18, 2020 the teacher of the department M. Vasylieva participated in the online seminar “Higher Education Internal Quality Assurance: Educational Programmes Development and their Accreditation”, organized by the National Erasmus + Office in Ukraine (EU Project) and Kherson State Maritime Academy with representatives of the National Team of Experts on Higher Education Reform EU Erasmus + and the National Agency for Quality Assurance in Higher Education. About 300 representatives of higher education and research institutions of the south-eastern region took part in the event. During the seminar, new approaches to higher education internal quality assurance in accordance with the ESG and national legislation; the algorithm for developing, revising and improving educational programmes based on the National Qualifications Framework, higher education standards and international standards; ensuring learning outcomes in educational programmes; principles and syllabus composition; preparation for educational programmes accreditation and the methods of its implementation were introduced to the participants.


Міжнародне підвищення кваліфікації

Викладачі кафедри Байдала В.В. та Мартинюк А.Ю. з 9 по 16 листопада 2020 року прийняли участь у міжнародному підвищенні кваліфікації на тему «Онлайн навчання як нетрадиційна форма сучасної освіти на прикладі платформи Moodle», який був організований Інститутом Науково-дослідним Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародною фундацією науковців та освітян. Навчальне навантаження міжнародного підвищення кваліфікації (Вебінару) становить 1,5 кредити ЄКТС (45 години): з них лекційних – 12 год., практичних - 20 год., самостійна робота - 13 годин.

Baidala V.V. and Martyniuk A. Yu. Participated in the international skills development (the webinar) on theme “Online learning as a non-traditional form of the modern education on the example of the moodle platform” from 9 to 16 th of November (Lublin, Republic of Poland). Workload of the international skills development is 1,5 ECTS credits (45 hours): 12 hours from them are lecture, 20 hours from them are practical, 13 hours from them are independent work in the following disciplines: Business English; English Language.


Міжнародна науково-практична конференція

30-31 жовтня 2020 року викладач кафедри Васильєва М.П. прийняла участь  роботі ІV Міжнародної науково-практичної конференції «Сучасні перспективи розвитку науки». Під час роботи конференції вчені обговорювали актуальні проблеми розвитку науки на сучасному етапі. Доповідь викладача Васильєвої М.П. «Стан підготовки викладачів іноземної мови до професійної діяльності в системі освіти дорослих в Україні» викликала значну зацікавленість учасників конференції.

On the 30th and 31st of October, 2020, the teacher of the department M. Vasylieva took part in the IV International scientific and practical conference “Modern Trends in Scientific Development”. During the conference, the researchers discussed current issues of the development of science. M. Vasylieva’s report “The state of foreign language teachers’ preparation to work in the system of adult education in Ukraine” caused considerable interest among the conference participants.


Міжнародна науково-практична конференція

23–24 жовтня 2020 р. викладач кафедри англійської мови Балабай І.С. прийняла участь у Міжнародній науково-практичній конференції «Психологія та педагогіка: сучасні методики та інновації, досвід практичного застосування», яка відбувалася у місті Львові.  Під час роботи конференції освітяни обговорювали наступні питання: психолого-педагогічні проблеми в освіті (загальної психології, вікової та педагогічної психології та ін.); педагогічна та корекційна психологія; психологічні аспекти міжетнічних і міжкультурних відносин; психологічні аспекти міжетнічних і міжкультурних відносин; загальна педагогіка; філософія сучасної освіти; сучасні педагогічні технології та методики; сучасні психологічні та педагогічні методи викладання; психологія соціальних комунікацій, міжгрупових відносин, медіа-психологія; перехід до багаторівневої вищої освіти: проблеми і перспективи; управління системою вищої освіти в умовах модернізації, cистеми оцінювання та ін. По закінченні конференції вийшов ЗБІРНИК ТЕЗ НАУКОВИХ РОБІТ УЧАСНИКІВ МІЖНАРОДНОЇ НАУКОВО-ПРАКТИЧНОЇ КОНФЕРЕНЦІЇ, де були опубліковані тези доповіді «ПІДХОДИ ДО РОЗВИТКУ МОВЛЕННЯ ДОШКІЛЬНИКІВ У КОНСТРУКТИВНІЙ ДІЯЛЬНОСТІ» у співавторстві з Малихіною О.Є., кандидатом психологічних наук, доцентом кафедри філософсько-психологічної антропології ХНПУ ім. Г.С.Сковороди

On October 23-24, 2020, I. S. Balabai, English Teacher of the English language department,  took part in the International Scientific and practical conference "psychology and pedagogy: modern methods and innovations, experience of practical application", which was held in Lviv. During the conference, educationalists discussed the following issues: psychological and pedagogical problems in education( general psychology, age and pedagogical psychology, etc.); pedagogical and correctional psychology; psychological aspects of interethnic and intercultural relations; psychological aspects of interethnic and intercultural relations; general pedagogy; philosophy of modern education; modern pedagogical technologies and methods; modern psychological and pedagogical methods of teaching; psychology of Social Communications, Intergroup Relations, Media Psychology; transition to multi-level higher education: problems and prospects; management of the higher education system in the context of modernization, assessment system, etc. At the end of the conference, A COLLECTION OF ABSTRACTS OF SCIENTIFIC WORKS OF PARTICIPANTS OF THE INTERNATIONAL AND PRACTICAL CONFERERCE  was published, where the abstracts of the report "Approaches to speech development of preschool children in constructive activities" were published in collaboration with O.Y. Malykhina, candidate of Psychological Sciences, Associate Professor of the Department of philosophical and psychological anthropology of the G. S. Skovoroda KHNPU


23 жовтня 2020 року

23 жовтня 2020р. Завідувачка кафедри англійської мови Т.А. Щебликіна відвідала вебінар від Dinternal Education за темою "Bringing pronunciation to life: Developing an effective approach to teaching stress and intonation". Вебінар присвячений важливому аспекту викладання англійської мови - навчання правильної вимови студентів та здобувачів вищої освіти. Отримані знання та вдосконалення навичок викладання щодо розвитку ефективного підходу до навчання студентів вимові та інтонаційним особливостям англійської мови успішно впроваджуються в навчальний процес ХНПУ імені Г.С.Сковороди.


23 жовтня 2020 року

Завідувачка кафедри англійської мови, Щебликіна Т.А. отримала сертифікат за участь у вебінарі 23 жовтня 2020р.

"Speaking and Writing: in-depth look at international certification - Pearson Test of English".


Навчально-практичний довідник

Викладачі кафедри Безкоровайна О.Л. та Васильєва М.П. підготували навчально-практичний довідник «Англійська мова. ЗНО. ДПА. 2021». Довідник підготовлено відповідно до чинної програми МОН України і програми ЗНО з англійської мови. Навчально-практичний довідник містить теоретичний матеріал, практичні вправи та тестові завдання. Навчально-практичний довідник призначається для учнів загальноосвітніх шкіл, абітурієнтів, першокурсників та учителів англійської мови.

Teachers of the department O. Bezkorovaina and M. Vasylieva prepared a reference and practice book “English. ZNO. USE. 2021”. The book was prepared in accordance with the current programme of the Ministry of Education and Science of Ukraine and the programme of external independent examination in English. The reference and practice book contains theoretical material, practical exercises and tests. The book is for secondary school pupils, university applicants, students and teachers of English.


 

Міжнародна науково-практична конференція

 

3-4 жовтня 2020 року викладач кафедри Васильєва М.П. прийняла участь  роботі ІІ Міжнародної науково-практичної конференції «Концептуальні шляхи розвитку науки та освіти», організованої Львівським науковим форумом. Під час роботи конференції було розглянуто широке коло питань, присвячених розвитку науки та освіти на сучасному етапі становлення. Доповідь викладача Васильєвої М.П. була присвячена підготовці викладачів іноземних мов до роботи в системі освіти дорослих Польщі.

On the 3rd and 4th of October, 2020 teacher of the department M. Vasylieva took part in the II International Scientific and Practical Conference “The Conceptual Ways of Scientific and Education Development”, organized by Lviv Scientific Forum. During the conference, a wide range of issues related to the development of science and education at the present stage of formation was considered. The report prepared by M. Vasylieva was devoted to the issue of foreign language teachers’ preparation to work in the adult education system in Poland.


Навчально-методичний посібник

Доценти кафедри  Петренко Т.В. та Безкоровайна О.Л.  підготували  навчально-методичний посібник «Збірка тестових завдань з англійської мови для підготовки до складання кваліфікаційного іспиту студентами немовних спеціальностей» (видавництво ХНПУ імені Г.С. Сковороди, 2020. – 42 с.). 

Посібник підготовлено відповідно до існуючих навчальних планів та програм для студентів немовних спеціальностей, які вивчають курс «Англійська мова» в ХНПУ ім. Г. С. Сковороди. Запропонований навчально-методичний посібник призначений для підготовки студентів четвертого курсу денної та заочної форми навчання до успішного складання кваліфікаційного іспиту з англійської мови. Представлені в посібнику тренувальні тести допоможуть студентам повторити й узагальнити лексико-граматичний матеріал курсу.

Associate professors Petrenko T.V. and Bezkorovaina O.L. prepared an educational guide "Collection of test tasks in English to prepare for the qualifying exam for students of non-language specialties"  (H.S. Skovoroda KhNPU, 2020. – 42 p. ).

The guide is prepared in accordance with the existing curricula and programs for students of non-language specialties who study the course "English" at H.S. Skovoroda KhNPU). The proposed guide is designed to prepare fourth-year full-time and part-time students to pass the qualifying exam in English successfully. The training tests presented in the guide will help students to revise the lexical and grammatical material of the course.


Вересень-жовтень 2020 року

У межах розмовного клубу MIRACLE, відповідно до графіку роботи, за період вересень-жовтень 2020 року була проведена серія заходів на кафедрі англійської мови. Присутні викладачі, студенти, аспіранти ХНПУ імені Г.С.Сковороди, а також учні старших класів загальноосвітніх середніх шкіл мали нагоду поспілкуватися у дружній атмосфері на актуальні теми сьогодення. Серед популярних тем "шквал" ідей та гарячу дискусію викликала тема "Дистанційне навчання: шляхи, проблеми, переваги та недоліки". Лідер проекту та ведуча розмовного клубу завідувачка кафедрою Щебликіна Т.А., зазначає, що такі зустрічі об'єднують людей, інтерактивні завдання тренують навички розмовної англійської мови та дають можливість учасникам клубу вирішувати не тільки особисті питання, але й глобальні питання сьогодення шляхом sharing (обміну) думками, ідеями, почуттями.


Підручник «Усі вправи з граматики англійської мови»

Викладачі кафедри Безкоровайна О.Л., Васильєва М.П. та Щебликіна Т.А. працювали над перевиданням підручника «Усі вправи з граматики англійської мови». У книзі представлені граматичні вправи чотирьох рівнів складності з усіх основних правил англійської мови, а також тестові завдання для самоперевірки.

Teachers of the department O. Bezkorovaina, M. Vasylieva, and T. Shcheblykina worked on editing the textbook “All Exercises in English Grammar”. The book contains grammar rules of four levels of difficulty as well as tests for self-assessment. 


   

   

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.