Новини кафедри практики англійського усного і писемного мовлення

Студентська науково-практична конференція «Лінгвістичні, літературознавчі та країнознавчі пошуки молодих дослідників»

26 березня 2024 року на кафедрі практики англійського усного і писемного мовлення в онлайн-форматі відбулася щорічна студентська науково-практична конференція за участю здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти першого року навчання факультету іноземної філології. Цьогоріч модератором заходу була викладач Соляник В.І.

Роблячи свої перші кроки у науково-дослідній роботі, здобувачі представили наукові доповіді з актуальних питань дослідження англійської мови і літератури та проілюстрували їх яскравими презентаціями.


Консультація для вступників до аспірантури
ХНПУ імені Г.С. Сковороди

21 березня 2024 року доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення Олена Андріївна Чехратова провела консультацію для вступників до аспірантури. Учасники вебінару ознайомилися зі стратегіями аудіювання, виконали завдання й обговорили ресурси, які можна використовувати для розвитку відповідних мовленнєвих навичок.  


Профорієнтаційна зустріч з учнями 11 класу Новосанжарського ліцею (Полтавська область)

20.03.2024 р. доц. Лаврухіною В.Л. та здобувачками першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 2-го року навчання Молчановою Кариною (24 гр.) та Івашечкіною Дар’єю (21 гр.) було проведено профорієнтаційний захід на базі Новосанжарського ліцею Новосанжарської селищної ради Полтавської області. У ході зустрічі учні 11 класу отримали багато важливої й цікавої інформації про ХНПУ імені Г.С. Сковороди, факультет іноземної філології, форми навчання та заходи, які проводяться на факультеті. Студентки підготували презентації та поділилися своїми враженнями про навчання й розповіли про заняття та їх проведення. Також було приділено увагу питанню важливості вивчення англійської мови та інших іноземних мов у сучасному світі.


Профорієнтаційна зустріч з учнями 11 класів Савинського ліцею (Ізюмський район Харківської області)

20 березня 2024 р. доцентом кафедри практики англійського усного і писемного мовлення Шевченко Альоною Георгіївною було проведено онлайн-зустріч з учнями 11 класів Савинського ліцею Савинської селищної ради Ізюмського району Харківської області. Профорієнтаційна зустріч була присвячена темі «Англійська мова – шлях до успіху». До заходу було залучено здобувачку першого (бакалаврського) рівня вищої освіти 3-го року навчання факультету іноземної філології Птушкіну Христину, яка разом із викладачем розповіла школярам про важливість вивчення іноземних мов, англійської зокрема. Під час зустрічі студентка поділилася враженнями від навчання за програмою академічної мобільності в Університеті імені Адама Міцкевича в Познані (Польща), наголошуючи на перевагах, які надає при цьому знання англійської мови. Доц. А.Г. Шевченко ознайомила учнів із вимогами вступу до ХНПУ імені Г. С. Сковороди, а також відповіла на питання, які хвилюють майбутніх абітурієнтів.


Серія вебінарів «Онлайн-інструменти у вивченні англійської мови» у Сковорода-хабі

У межах роботи Сковорода-хабу доцент кафедри загального мовознавства і романо-германської філології Чухно Олена Анатоліївна й доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення Чехратова Олена Андріївна проводять у березні серію вебінарів «Онлайн-інструменти у вивченні англійської мови», а саме:

12.03.2024 – Online tools for learning vocabulary, grammar and pronunciation

19.03.2024 – Online tools for improving reading and listening skills

26.03.2024 – Online tools  for  improving  speaking and writing skills

Учасники вебінару 12.03.2024 р. мали можливість ознайомитися з інструментарієм сучасних онлайн-платформ і застосунків для вивчення англійської вимови, лексики й граматики, а саме: Educaplay, Grammar Monster, Cambridge Dictionary +Plus, NaturalReader, Pronounce, YouGlish, Oxford Online English. 

19.03.2024 р. відвідувачі заходу ознайомилися з можливостями використання сучасних онлайн-інструментів для розвитку навичок читання й аудіювання, а саме: Engoo, Whizread, DailyDictation, ListenNotes, LyricsTraining, ListenInEnglish.

Заходи отримали схвальні відгуки учасників, які планують використовувати зазначені онлайн-платформи й застосунки у своїй навчальній та викладацькій діяльності.


7 березня 2024 року доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення Подгурська Інна Олександрівна провела консультацію з англійської мови щодо підготовки до вступу в аспірантуру. Тема зустрічі: "Сучасні стратегії роботи з лексичним матеріалом у вивченні англійської мови". Учасники вебінару ознайомилися із сучасними стратегіями вдосконалення англомовної лексичної грамотності, інструментарієм для визначення обсягу словникового запасу й ефективними прийомами його збагачення, а також дізналися про шляхи ідентифікації й запобігання впливу лексичних помилок і порушень слововживання в англійському усному і писемному мовленні. Крім того, майбутніх абітурієнтів було ознайомлено з інструментарієм сучасних онлайн-платформ і застосунків для вивчення англійської лексики.


04.03.2024 р. доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення А.Г.Шевченко в межах профорієнтації презентувала блоки дисциплін вільного вибору факультету іноземної філології здобувачам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – студентам 1 курсу факультету природничої,спеціальної і здоров'язбережувальної освіти ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Альона Георгіївна звернула увагу здобувачів на важливість вивчення англійської мови в сучасному світі. Доцент Шевченко наголосила на тому, що знання англійської є вкрай необхідною навичкою для повсякденного спілкування, а також для ефективної комунікації у професійній сфері. Шевченко А.Г. розповіла про дисципліни, запропоновані в блоках ДВВ циклу професійної підготовки «Англійська мова: шлях до успіху» та «Англійська мова в контексті сучасної культури Британії і США», підготовлені кафедрами практики англійського усного і писемного мовлення, загального мовознавства і романо-германської філології та англійської філології.


Оголошення

27 лютого (вівторок) об 11:20 (3-я пара) у режимі онлайн за посиланням

https://join.skype.com/LB7hPyKq2RWw

відбудеться відкрите практичне заняття

Соляник Вікторії Іванівни, викладача кафедри практики англійського усного і писемного мовлення.

Навчальна дисципліна

Практика англійського усного і писемного мовлення

Тема

“Up at the Villa”: Chapter 3 text analysis

Факультет

Іноземної філології

Спеціальність

014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська))

Освітня програма

Англійська мова і література в закладах освіти

Рівень вищої освіти

Перший (бакалаврський)

Курс 1   Група 13

Запрошуються всі бажаючі.


26 лютого 2024 року в межах науково-педагогічного стажування «Smart-технології – невід’ємні помічники філологів у професійній діяльності» відбулася онлайн-лекція на тему «Гендерна рівність у сфері освіти: розбиваючи «скляну стелю» (англійською мовою). На лекції були присутні доценти кафедри практики англійського усного і писемного мовлення В.Л. Лаврухіна та С.Л. Лобзова, які проходять зараз стажування на базі  Куявського університету у м. Влоцлавек, Польща, організоване Центром українсько-європейського наукового співробітництва. Спікером події була магістр Джоанна Скиба, експерт у галузі освіти та електронного навчання для дорослих (Республіка Польща).

У своїй лекції пані Джоанна зосередилася на жінках, їхніх правах та ролі у сфері освіти впродовж останніх століть. Чи отримали жінки права, за які вони боролися? Чи стала для них сприятливою ситуація на ринку освіти? Які є шляхи підтримки жінок для процвітання їхньої освітньої кар’єри?

Як засвідчує досвід демократичних країн, розвиток державної гендерної політики в усіх сферах вимагає посилення освітянського потенціалу саме з гендерної рівності. Для ефективної реалізації цього завдання необхідно зосередити увагу на двох головних моментах. По-перше, це всеосяжний доступ до знань про гендерну проблематику. По-друге, необхідно забезпечити всебічне подання інформації, яка спрямована на подолання гендерних бар’єрів та стереотипів, з урахуванням специфіки конкретної аудиторії.

Цікаві ідеї, професійний виклад матеріалу, вичерпні відповіді лекторки на запитання присутніх дали можливість учасникам онлайн-лекції отримати корисну й актуальну інформацію, яка, безперечно, є важливою для організації освітнього процесу в сучасному світі.


English Speaking Club від викладачів Оксфорду для наших студентів

У 2024 році здобувачі вищої освіти факультету іноземної філології отримали ще одну чудову можливість підвищити свій рівень володіння англійською завдяки спілкуванню з носіями мови. У межах реалізації проєкту Асоціації Харків-Оксфорд наші студенти відвідують розмовні онлайн-заняття (Speaking Club), які проводять викладачі з м. Оксфорд, Велика Британія. Організаційну підтримку цих занять для здобувачів нашого факультету забезпечують викладачі кафедри практики англійського усного і писемного мовлення (доц. О.А. Чехратова, А.Г. Шевченко, зав. каф. О.В. Зосімова) і кафедри англійської філології (доц. Т.В. Петренко, а також ініціатор реалізації проєкту проф. Т.А. Щебликіна).

22.02.24 р. учасниками чергового засідання розмовного клубу стали магістранти факультету іноземної філології,  які мали можливість насолодитися цікавим спілкуванням з викладачем пані Джессікою, поділитися між собою досвідом навчання говоріння в сучасній школі та різноманітними ідеями щодо того, як можна покращити цей процес. Також були обговорені оригінальні стратегії виправлення помилок й актуальне питання шляхів мотивації учнів до вільного іншомовного спілкування.

Студенти вже з нетерпінням чекають на наступний захід, щоб продовжити цей захопливий обмін ідеями.


Гостьові лекції професорів Оксфорду тривають: від Шекспіра до сучасної американської літератури!

13 лютого 2024 року відбулася гостьова лекція професора Коледжу Сент-Джонс, Оксфорд (St. John's College, University of Oxford), Патрика Гейза, організована кафедрою практики англійського усного і писемного мовлення ХНПУ імені Г. С. Сковороди (завідувач кафедри – канд. філол. наук, доц. О.В. Зосімова). Проф. Гейз є фахівцем із сучасної літератури Британії і США, автором монографій “J.M. Coetzee and the Novel” (2010), “Philip Roth: Fiction and Power” (2014), “The Oxford History of Life-Writing: Postwar to Contemporary” (2022) та ін., що висвітлюють важливі питання історії й теорії художньої творчості, зв’язку літератури й філософії, впливу літератури на формування громадської думки, загалом розуміння літератури не лише як віддзеркалення життя, але як потужного чинника впливу на суспільство та його цінності.

Сьогоднішню лекцію було присвячено творчості американського письменника Філіпа Рота (1933–2018) – автора понад 30 романів, лауреата Пулітцерівської премії (1998) та премії Франца Кафки (2001). Завдяки професору Гейзу здобувачі вищої освіти й викладачі нашого університету мали унікальну можливість познайомитися з творчістю одного з найвідоміших письменників США ХХ століття, дізнатися про його українське коріння та неймовірну історію успіху вихідця з родини іммігрантів, що є справжнім втіленням американської мрії. Неординарна особистість Філіпа Рота та його неповторна, яскрава й водночас суперечлива в багатьох аспектах творчість викликали жваве обговорення –  понад годину проф.  Гейз відповідав на запитання аудиторії й висловив готовність до подальшої співпраці.

Щиро дякуємо колегам з Оксфордського університету за серію незабутніх лекцій, які розширюють наші обрії та справді надихають! 


The Tempest by William Shakespeare: An Introduction: нова зустріч із професором Оксфордського університету Джоном Пітчером

6 лютого 2024 року у форматі онлайн відбулася гостьова лекція почесного наукового співробітника Коледжу Сент-Джонс, Оксфорд (St. John's College, Oxford), професора Джона Пітчера, організована кафедрою практики англійського усного і писемного мовлення ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Викладачі й здобувачі вищої освіти факультету іноземної філології та інших факультетів нашого університету знову мали можливість поринути у світ класичної англійської літератури й водночас замислитися над глобальними питаннями цивілізаційного поступу людства.

Лекція професора Пітчера з перших слів зацікавила учасників зустрічі нетривіальним підходом до аналізу останньої п’єси видатного англійського драматурга, цікавими й оригінальними спостереженнями фахівця щодо її жанрової специфіки, актуальності проблематики цього твору в сучасному світі, а також експресивним і глибоко емоційним поданням матеріалу лектором, що викликало особливе захоплення у слухачів. Вони були також вражені широким контекстом, у якій було розглянуто п’єсу: від давньогрецьких і давньоримських філософів та поетів – Арістотеля, Вергілія й Сенеки – до сучасників і наступників Шекспіра у британській і світовій літературі (зокрема, Бена Джонсона, Джона Мілтона та ін.). Студентам глибоко імпонувало також бажання професора тлумачити ідеї та постать англійського драматурга з погляду реалій сучасного світу – феномену глобалізації, впливу Інтернету на формування нашого способу мислення й життя загалом. Цікавим є тлумачення п’єси “The Tempest” у контексті визначеності  напрямку історичного розвитку світової цивілізації, а також тієї ціни, яку неминуче платять її творці й людство загалом.

Здобувачі вищої освіти щиро подякували п. Пітчеру за незабутній досвід і поставили професору цілу низку питань щодо символізму п’єси, особливостей її інтерпретації з точки зору постколоніальної критики, актуальності питань та акцентів, зроблених В. Шекспіром, для сучасного світу.

Завідувач кафедри практики англійського усного і писемного мовлення, кандидат філологічних наук, доцент О. В. Зосімова також подякувала професору Пітчеру за незабутню лекцію й чудову атмосферу спілкування, його щирі слова підтримки та захоплення незламністю українського народу.


29.01.2024 р. завідувач кафедри практики англійського усного і писемного мовлення О.В. Зосімова в межах профорієнтації презентувала блоки дисциплін вільного вибору факультету іноземної філології здобувачам першого (бакалаврського) рівня вищої освіти – студентам 1 курсу українського мовно-літературного факультету імені Г. Ф. Квітки-Основ’яненка ХНПУ імені Г.С. Сковороди. Оксана Віталіївна наголосила на важливості вивчення англійської мови в сучасному світі як для міжособистісного спілкування в повсякденному житті, так і для ефективної комунікації у професійній сфері, розповіла про цікаві й актуальні дисципліни, запропоновані кафедрами практики англійського усного і писемного мовлення, загального мовознавства і романо-германської філології та англійської філології в блоках ДВВ циклу професійної підготовки «Англійська мова: шлях до успіху» та «Англійська мова в контексті сучасної культури Британії і США».


24.01.2024 р. доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення ХНПУ імені Г.С. Сковороди Світлана Леонідівна Лобзова провела профорієнтаційний захід – зустріч з учнями 10-А, 10-Б, 10-В, 11-А, 11-Б класів КЗ «Харківський ліцей № 172 Харківської міської ради». Профорієнтаційна зустріч була присвячена ознайомленню старшокласників із Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди, а саме з факультетом іноземної філології.  Зустріч пройшла в дружній і доброзичливій атмосфері. Учні зацікавлено слухали інформацію про наш університет та про факультет іноземної філології зокрема. Був представлений відеоролик про важливість вивчення англійської мови в сучасному світі та обговорено низку актуальних питань щодо правил та вимог вступу-2024. 


19 грудня 2023 року в рамках співпраці ХНПУ імені Г.С. Сковороди й Криворізького ліцею «Джерело» доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення О.А. Чехратова разом зі студентами 23СО групи Давидом Кубаньовим і Марією Рябокінь провели профорієнтаційний захід "Speaking Club: Winter and Winter Holidays" для учнів 8, 10, 11 класів. Захід проводився за підтримки вчителів англійської мови ліцею Ю.Є. Карпенко та Л.М. Міщенко. Учні й наші здобувачі вищої освіти були в захваті від спілкування. Діти із задоволенням виконували інтерактивні вправи, ділилися досвідом і думками, навіть учителі були активними учасниками дискусій. Сучасно, інтерактивно, позитивно! Сподіваємося на подальшу співпрацю!


15  грудня 2023 р. відбулося урочисте засідання клубу English Speaking Club for the First-Year Students під керівництвом к.п.н., доцента Олени Валеріївни Єгорової. Студенти ділилися цікавими фактами про святкування Різдва та Нового Року в Україні й англомовних країнах, грали у  вікторину з зашифрованими назвами святкових фільмів, розгадували загадки та складали різноманітні пазли про символи Нового року та Санта Клауса, готували в прямому етері смачні страви та виробляли орігамі, готували святкові листівки, прикрашені власними віршами.


Профорієнтація кафедри повертається у формат офлайн і розширює географію!

8 грудня 2023 р. доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення ХНПУ імені Г.С. Сковороди Світлана Леонідівна Лобзова провела профорієнтаційний захід – зустріч з учнями 10–11 класів Кременчуцького ліцею № 5 імені Т.Г. Шевченка (м. Кременчук, Полтавська область). Профорієнтаційна зустріч була присвячена ознайомленню старшокласників із Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С. Сковороди, передусім із факультетом іноземної філології.

На зустрічі було представлено відеоролик про факультет іноземної філології, а також детальну презентацію про навчання на цьому факультеті, про основні правила й вимоги до вступу, про напрямки підготовки та можливості випускників успішно використовувати знання в майбутньому житті. Також було організовано проєкт-вікторину на тему “The Importance of Learning English”. Учні брали активну участь в обговоренні, ставили цікаві запитання та виявили великий інтерес до представленої доповіді. Зустріч відбулася в теплій, дружній атмосфері з обміном контактами для подальшого спілкування та співпраці.


ШКІЛЬНИЙ ЗАХІД ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ – ФІЛОЛОГИ ДВОХ ФАКУЛЬТЕТІВ СТВОРЮЮТЬ СВЯТО РАЗОМ!

6 грудня 2023 року відбувся шкільний захід в офлайн-форматі для здобувачів середньої освіти, п’ятого класу (Нової української школи), що був присвячений Дню святого Миколая.

До заходу долучився декан українського мовно-літературного факультету, ГОЛОБОРОДЬКО Костянтин Юрійович, доктор філологічних наук, професор, який зміг підтримати новорічну атмосферу та виконати роль святого Миколая для учнів.

Узяли активну участь також у заході: МАЛЕНКО Олена Олегівна, доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри українознавства та лінгводидактики, яка стала ідейником цього новорічного, святкового заходу для маленьких розумників.

ЮР’ЄВА Жаннетта Альбертівна  – координатор з виховної роботи факультету, викладач кафедри практики англійського усного і писемного мовлення, яка допомогла з підготовкою й успішною реалізацією проєкту для справжніх креативних дослідників.

До цієї події активно долучилися представники Студентської ради факультету, які змогли привітати учнів та організувати справжнє свято для всіх, зокрема Вікторія ФЕДОРЕНКО, Аліна КОКОРІНА, Ганна ПІСКУН, Дар'я ПЯТІНА, Олена НЕЙРОНОВА.

Представники Студентської ради розповіли учням-НУШівцям про цікаві факти з життя святого Миколая, прикмети, які маємо на цей святковий день, про важливі таємниці Святителя, а саме, як йому вдалося стати улюбленцем усього народу. Учні мали можливість почути цікаву легенду про святого Миколая та його маленького друга, віслюка, і після цього – здійснити справжній творчий пошук моркви в кабінеті.

Представники Студентської ради продовжили святковий захід виконанням руханки для маленьких дослідників. Учні виявили креативність, додавали власні рухи й активно підтримували ведучих заходу.

Наприкінці зустрічі на школярів очікував справжній сюрприз від гостей із ХНПУ імені Г.С.  Сковороди, – до заходу долучився святий Миколай, який активно привітав дітей зі святом та приніс із собою подарунки для маленьких розумників!

Після успішного завершення заходу всі учасники зустрічі зробили пам’ятні фото на згадку.

Щиро вітаємо із прийдешніми святами та зичимо гарного новорічного настрою!

Разом до Перемоги!


Оголошення

5 грудня (вівторок) о 11:20 (3-я пара) у режимі онлайн відбудеться відкрите практичне заняття Шевченко Альони Георгіївни, кандидата філологічних наук, доцента, доцента кафедри практики англійського усного і писемного мовлення.

Навчальна дисципліна

Практика англійського усного і писемного мовлення

Тема

Сімейні негаразди

Факультет

Іноземної філології

Спеціальність

014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська))

Освітня програма

Англійська мова і література в закладах освіти

Рівень вищої освіти

Перший (бакалаврський)

Курс 1   Група 14

Запрошуються всі бажаючі.


Перегляд різдвяних і новорічних відео в харківських ліцеях

2 грудня 2023 року ЮР’ЄВА Жаннетта Альбертівна – викладач кафедри практики англійського усного і писемного мовлення, запропонувала школярам міста Харкова перегляд Різдвяних та Новорічних відео факультету іноземної філології Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Зокрема, Віолетта Мороз – учениця 10-Б класу Харківського ліцею №6 й Алевтина Ченцова – учениця 9-В класу Харківського ліцею №24 із задоволенням подивилися перший фільм про Різдво й Новий рік. Діти дізналися багато цікавих фактів про символи України й Харкова, які традиційно з’являються на святкових листівках із привітаннями, про традиції святкування Різдва й Нового року в Україні та їхнє художнє відображення. Дівчатам сподобалася інформація про пам’ятки міста Харкова, українські Різдвяні й Новорічні листівки та прикраси. Віолетта й Алевтина подякували за чудове відео й побажали сковородинівцям веселого Різдва й щасливого Нового року!


20 листопада 2023 року доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення О.А. Чехратова  разом зі студентами групи 23 СО Кубаньовим Давидом і Рябокінь Марією провели профорієнтаційний захід "Speaking Club: My Leisure Time" для учнів ліцею «Джерело» м. Кривий Ріг. Учні й студенти мали змогу поспілкуватися в неформальній атмосфері, поділитися власним досвідом і виконати цікаві завдання, що спрямовані на розвиток мовних і мовленнєвих навичок здобувачів. Представники нашого університету отримали безліч схвальних відгуків від гостей клубу, а також пропозицію щодо подальшої співпраці.


17 листопада 2023 р. на засіданні клубу English Speaking Club for the First-Year Students під керівництвом к.п.н., доцента Олени Валеріївни Єгорової, студенти продовжили обговорювати тему ескапізму. Пошуки динамічного балансу між справжнім і нереальним світами стали основою для цікавих дискусій та обміну досвідом. Запрошеними гостями на засіданні клубу цього разу стали учні  Харківського ліцею № 3.


16 листопада 2023 року доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення О. В. Чехратова продовжила серію популярних вебінарів для вчителів мови (англійської й української) та зарубіжної літератури м. Вознесенська Миколаївської області на тему "Штучний інтелект у підготовці до занять: ChatGPT й академічна доброчесність". Зустріч була спрямована на виконання практичних завдань із використання ШІ у підготовці до занять для урізноманітнення форм роботи на уроці. Оскільки зустрічі вже стали приємною традицією, запрошені вчителі мали змогу поставити запитання від учнів щодо навчання у ХНПУ імені Г.С. Сковороди.


Нове прочитання трагедії В. Шекспіра “Macbeth”: незабутня зустріч із професором Оксфордського університету Джоном Пітчером

 

14 листопада 2023 року викладачі кафедри практики англійського усного і писемного мовлення разом зі студентами відвідали гостьову лекцію почесного наукового співробітника з англійської літератури коледжу Сент-Джонс (Оксфорд) професора Джона Пітчера на тему «The General Analysis of William Shakespeare’s “Macbeth”», організовану кафедрою зарубіжної літератури та слов’янських мов імені професора Михайла Гетманця й Центром міжнародної освіти ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Лекція професора Пітчера з перших слів зацікавила учасників зустрічі нетривіальним підходом до аналізу відомого твору видатного англійського драматурга, цікавими й оригінальними спостереженнями фахівця щодо актуальності цієї п’єси в сучасному світі, а також експресивним і глибоко емоційним поданням матеріалу лектором, що викликало особливе захоплення у слухачів. 

Здобувачі вищої освіти й викладачі кафедри поставили п. Пітчеру цілу низку питань щодо власне п’єси, яка була об’єктом аналізу під час лекції, так і творчості В. Шекспіра й наукових інтересів професора загалом. Особливо варто відзначити цікаві питання й коментарі магістрантів-філологів першого року навчання факультету іноземної філології Владислава Гриценка, Юлії Ракитянської, Лілії Сауткіної, студентки 35 групи Софії Дульської, студентів 44 та 45 груп Дарини Холодової, Валерії Перхун, Максима Перепелиці, Єлизавети Скребцової та ін., яких запросили на зустріч викладачі кафедри, зокрема доц. О. В. Зосімова.  Дуже втішним є те, що професор Оксфордського університету відзначив високий рівень володіння англійською мовою студентами факультету іноземної філології, зокрема багатство їхнього лексичного запасу.

В. о. завідувача кафедри практики англійського усного і писемного мовлення, кандидат філологічних наук, доцент О. В. Зосімова також подякувала професору Пітчеру за незабутню лекцію, оригінальний, стислий і водночас вичерпний аналіз безсмертного твору В. Шекспіра та чудову атмосферу спілкування, зацікавлення лектора історією нашого університету та щирі слова підтримки й захоплення героїзмом українського народу. Оксана Віталіївна від імені кафедри висловила сподівання на подальшу співпрацю з професором, зокрема у форматі гостьових онлайн-лекцій.


6 листопада 2023 р. викладачем кафедри практики англійського усного і писемного мовлення В.І. Соляник було проведено профорієнтаційний захід, а саме онлайн-зустріч з учнями комунального закладу «Харківська гімназія № 123» Харківської міської ради. Захід було присвячено темі «Професія вчителя». Під час зустрічі викладач представила профорієнтаційний ролик із теми; було обговорено позитивні аспекти вибору майбутньої професії вчителя. Особливу увагу було приділено необхідності знання іноземних мов, зокрема англійської, для опанування цієї професії.

В.І. Соляник відповіла на запитання, які поставили учні, зацікавлені темою зустрічі, розповіла про власний досвід викладання англійської мови в ХНПУ імені Г.С. Сковороди.


Оголошення

7 листопада (вівторок) о 9:30 (2-а пара) у режимі онлайн за посиланням
https://meet.google.com/rbk-sntg-bwz?authuser=0&hs=122
відбудеться відкрите практичне заняття
Лаврухіної Віри Леонідівни, кандидата філологічних наук, доцента,
доцента кафедри практики англійського усного і писемного мовлення.
Навчальна дисципліна Практика англійського усного і писемного
мовлення
Тема Велика Британія – мандруємо разом
Факультет Іноземної філології
Спеціальність 014.021 Середня освіта (Мова і література
(англійська))
Освітня програма Англійська мова і література в закладах освіти
Рівень вищої освіти Перший (бакалаврський)
Курс 2 Група 24
Запрошуються всі бажаючі.
1 листопада (середа) о 13:00 (4-та пара) у режимі онлайн за посиланням
відбудеться відкрите практичне заняття 
Зосімової Оксани Віталіївни, кандидата філологічних наук, доцента,
в. о. завідувача кафедри практики англійського усного і писемного мовлення.

Навчальна дисципліна

Практика англійського усного і писемного мовлення

Тема

Основні етапи в історії розвитку кіно

Факультет

Іноземної філології

Спеціальність

014.021 Середня освіта (Мова і література (англійська))

Освітня програма

Англійська мова і література в закладах освіти

Рівень вищої освіти

Перший (бакалаврський)

Курс 3   Група 35

Запрошуються всі бажаючі.


31 жовтня 2023 року доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення ХНПУ імені Г.С. Сковороди О.А. Чехратова провела профорієнтаційний захід – вебінар для вчителів англійської і української мов м. Вознесенська Миколаївської області на тему «Chat GPT і його використання в освітньому процесі». Під час зустрічі педагоги мали змогу детальніше познайомитися з можливостями Chat GPT, його обмеженнями  й проблемами, а також навчитися використовувати його як інструмент підготовки до занять. Наприкінці вебінару О.А. Чехратова познайомила вчителів з історією ХНПУ імені Г.С. Сковороди та напрямами підготовки, які пропонує університет.


27.10.2023 р. відбулося перше в цьому навчальному році засідання клубу English Speaking Club for the First-Year Students під керівництвом к.п.н., доцента Олени Валеріївни Єгорової. Темою чергового заходу став ескапізм, феномен, що являє собою тяжіння особистості втекти в ілюзорний всесвіт, сховавшись від реальності. Тема викликала жвавий інтерес та багато питань серед учасників конференції. Приємним було вітати на засіданні клубу учнів Харківського ліцею № 6, яких, із метою профорієнтації, запросила на зустріч викл. Жаннетта Альбертівна Юр'єва. Старшокласники взяли активну участь в обговоренні запропонованих на засіданні питань, а також виступили з яскравими презентаціями.


28 вересня 2023 року доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення ХНПУ ім. Г.С. Сковороди Чехратова О.А. провела профорієнтаційний захід – вебінар для вчителів біології, географії і хімії м. Вознесенська Миколаївської області на тему «Штучний інтелект в освіті». Мета вебінару: створення безпечного освітнього середовища у ЗЗСО, знайомство педагогів із сучасними технологіями, які можна використовувати освіти. Головне питання, що постало під час вебінару – чи можна повністю довіряти інформації, які нам надає ШІ. За допомогою генеративного чат-боту учасникам вдалось розвінчати деякі міфи щодо використання ШІ в освітньому процесі. Наприкінці вебінару Чехратова О.А. познайомила вчителів з історією ХНПУ ім. Г.С. Сковороди і напрямами підготовки, які пропонує університет. 


21 вересня 2023 року доцент кафедри практики англійського усного і писемного мовлення ХНПУ ім. Г.С. Сковороди Чехратова О.А. провела профорієнтаційний захід ­– вебінар для вчителів математики, фізики і інформатики м. Вознесенська Миколаївської області на тему «Штучний інтелект в освіті». Під час зустрічі педагоги мали змогу детальніше познайомитися з можливостями штучного інтелекту, його обмеженнями і проблемами, а також цікавими ідеями використання генеративних ШІ в освітньому процесі (підготовка до занять, інтерактивні форми роботи, виховна і позакласна діяльність). Наприкінці вебінару Чехратова О.А. познайомила вчителів з історією ХНПУ ім. Г.С. Сковороди і напрямами підготовки, які пропонує університет. 


Профорієнтаційна робота зі старшокласниками

18 вересня 2023 р. доцентами кафедри практики англійського усного і писемного мовлення ХНПУ ім.Г.С. Сковороди Лаврухіною В.Л. та Шевченко А.Г. було проведено профорієнтаційний захід, а саме, онлайн зустріч зі старшокласниками Харківського ліцею 139 Харківської міської ради. Профорієнтаційна зустріч була присвячена темі «Іноземні мови в сучасному житті». До заходу було залучено студенток третього курсу факультету іноземної філології Птушкіну Христину і Серебрякову Ольгу, які разом з викладачами розкрили учням важливість вивчення іноземних мов, англійської зокрема. Під час зустрічі була представлена презентація з теми, було обговорено позитивні аспекти та переваги, які надає знання англійської. Лаврухіна В.Л., Шевченко А.Г. і студентки ХНПУ надали відповіді на запитання, які поставили старшокласники, розповіли про власний досвід вивчення мов і навчання у ХНПУ. Лаврухіна В.Л. та Шевченко А.Г.  ознайомили учнів із правилами та вимогами вступу до ХНПУ ім.Г.С. Сковороди, а також відповіли на питання, які хвилюють майбутніх абітурієнтів.


7 червня студенти першого курсу зібралися на черговому засіданні English Speaking Club for the First-Year Students, що традиційно проводиться к.п.н., доцентом кафедри О.В. Єгоровою. В цей раз увага учасників зосередилася на темах, що не мають однозначної точки зору та вимагають поглянути на них під різними кутами, що викликало жваві дискусії англійською мовою. Захоплюючі доповіді студентів були прикрашені яскравими презентаціями.


Науково-практичний онлайн-семінар «Сучасні лінгвістичні студії: здобутки й перспективи»

18 травня 2023 року на кафедрі практики англійського усного і писемного мовлення в межах Тижня Науки доцентами О.В. Зосімовою та Т.В. Подуфаловою проведено науково-практичний онлайн-семінар «Сучасні лінгвістичні студії: здобутки й перспективи» за участю здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти четвертого року навчання. На семінарі в інтерактивній формі було представлено дослідження різних лінгвістичних напрямів: ономастики, когнітивної лінгвістики, лінгвокультурології та лінгвопрагматики, які викликали жваві й плідні дискусії.   


Звіт про проведення профорієнтаційної зустрічі
доцентами кафедри ПАУПМ ХНПУ ім. Г.С. Сковороди
Лаврухіною В.Л., Шевченко А.Г.

12 травня 2023 р. доцентами кафедри практики англійського усного і писемного мовлення ХНПУ ім. Г.С. Сковороди Лаврухіною В.Л. та Шевченко А.Г. було проведено профорієнтаційний захід, а саме, онлайн зустріч зі старшокласниками Харківської гімназії №46 імені Ломоносова, а також  Вербівського ліцею Балаклійської міської ради Харківської області. До профорієнтаційної зустрічі на тему «Важливість вивчення іноземних мов» було залучено студенток другого курсу 25 СО групи факультету іноземної філології, які разом з викладачами розкрили учням важливість вивчення іноземних мов, англійської зокрема. Під час зустрічі було обговорено позитивні аспекти та переваги, які надає знання англійської. Лаврухіна В.Л., Шевченко А.Г. і студентки ХНПУ надали відповіді на запитання, які поставили старшокласники, заохочуючи їх зробити вибір на користь вступу до ХНПУ ім. Г.С. Сковороди. Лаврухіна В.Л. та Шевченко А.Г.  ознайомили учнів із правилами вступу до ХНПУ ім. Г.С. Сковороди та відповіли на питання, які хвилюють майбутніх абітурієнтів.


3 травня 2023 кафедрою практики англійського усного і писемного мовлення було проведено конкурс читців Poetry Recitation Contest, в якому взяли участь студенти всіх років навчання. Так, перше місце розділили конкурсантки Дульська Софія і Перхун Валерія, друге призове місце посіли Абрамова Анастасія і Непом'яща Анастасія, третє місце в конкурсі отримала Сенюк Мирослава. Поздоровляємо учасників і переможців!


26.04.2023 відбулося засідання клубу English Speaking Club for the First-Year Students під керівництвом к.п.н., доцента Олени Валеріївни Єгорової. Темою чергового заходу стало «Talents and Hobbies». Учасники та учасниці клубу продемонстрували свої хоббі та взяли участь у жвавих дискусіях, підготували влоги та презентації з результатами своїх талантів.  


25 квітня 2023 року на кафедрі практики англійського усного і писемного мовлення в онлайн-форматі відбулася традиційна студентська науково-практична конференція «Лінгвістичні, літературознавчі та країнознавчі пошуки молодих дослідників» за участю здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти факультету іноземної філології. На конференції були представлені дослідження з ономастики, лінгвокультурології, когнітивної лінгвістики, перекладознавства та країнознавства. Модератори заходу – канд. філол. наук, доцент О. В. Зосімова і канд. філол. наук, доцент Т. В. Подуфалова – відзначили зацікавленість здобувачів науковою роботою, готовність до обговорення та обміну досвідом, високий рівень володіння інформаційними технологіями, що засвідчили, зокрема, комп’ютерні презентації результатів досліджень студентів. Усі доповідачі нагороджені грамотами за активну участь у роботі конференції.


Студентська науково-практична конференція «Лінгвістичні, літературознавчі та країнознавчі пошуки молодих дослідників»

13 квітня 2023 року на кафедрі практики англійського усного і писемного мовлення в онлайн-режимі відбулася щорічна студентська науково-практична конференція за участю студентів 1 курсу факультету іноземної філології. Модераторами заходу були: викладач Соляник В.І. та доцент Єгорова О.В. 

Роблячи свої перші кроки в науково-дослідній роботі університету, здобувачі представили наукові доповіді з актуальних питань дослідження англійської мови і літератури та проілюстрували їх яскравими презентаціями.


Оголошення

7 квітня  (п’ятниця) о 9:30 (2-я пара) в режимі онлайн за посланням
https://meet.google.com/qot-audf-zoj
відбудеться відкрите практичне заняття Будко Анжели Василівни,
доцента кафедри практики англійського усного і писемного мовлення,
кандидата педагогічних наук, кафедра практики англійського усного і писемного мовлення.
 
Навчальна дисципліна    ПАУПМ
Тема     Вплив туристичного бізнесу на навколишнє середовище 
Факультет       Іноземної філології
Спеціальність  014 Середня освіта (Мова і література (англійська))
Освітня програма Англійська мова і література в закладах освіти
Рівень вищої освіти  Бакалавр
Курс 2   Група 25

Запрошуються всі бажаючі.


Оголошення

21 березня (вівторок) о 13:00 (4 пара) в режимі онлайн за посиланням
відбудеться відкрите практичне заняття
Подуфалової Тетяни Володимирівни, доцента кафедри практики англійського усного і писемного мовлення, кандидата філологічних наук, доцента, кафедра практики англійського усного і писемного мовлення.
Навчальна дисципліна    ПАУПМ
Тема                                 Довкілля
Факультет       Іноземної філології
Спеціальність  014 Середня освіта (Мова і література (англійська))
Освітня програма Англійська мова і література в закладах освіти
Рівень вищої освіти  Бакалавр
Курс 3   Група 35
30 березня (четвер) о 9:30 (2 пара) в режимі онлайн за посиланням
відбудеться відкрите практичне заняття (конкурсне)
Юрєвої Жаннетти Альбертівни, викладача кафедри практики англійського усного і писемного мовлення, кафедра практики англійського усного і писемного мовлення.
Навчальна дисципліна    Друга іноземна мова (англійська)
Тема                                 Wedding  bells here and there
Факультет       Іноземної філології
Спеціальність  014 Середня освіта/Німецька/Французька мова і
література
Освітня програма  Німецька, французька мова і література в закладах освіти
Рівень вищої освіти  Бакалавр
Курс 1   Група 14

Запрошуються всі бажаючі.


22.03.2023 відбулося засідання клубу English Speaking Club for the First-Year Students під керівництвом к.п.н., доцента Олени Валеріївни Єгорової. Темою чергового заходу стало Spring is in the air. В цей раз учасниками й учасницями засідання клубу стали не тільки студенти першого курсу факультету іноземної філології, але й учні Харківської гімназії № 6 "Маріїнська гімназія", Харківського ліцею №156, Богодухівського ліцею №3, Харківської загальноосвітньої школи I-III ступенів №158. І студенти і учні виступили з цікавими доповідями та презентаціями, провели квізи і вікторину. Учні шкіл ознайомилися з роботою клубу, головною метою якого є поглиблене вивчення англійської мови та формування соціокультурної компетентності здобувачів освіти, та виявили бажання брати участь у заходах факультету в майбутньому.


22.02.2023 відбулося засідання English Speaking Club for the First-Year Students під керівництвом к.п.н., доцента Олени Валеріївни Єгорової. Темою чергового засідання клубу стало The Book/ Books That Have Influenced My Life. Учасники й учасниці засідання – студенти першого курсу виступили з цікавими доповідями та презентаціями, в яких представили свої улюблені книжки та дали відповіді на питання про те, як саме книжки вливають на наше життя.


Оголошення

2 березня (четвер) о 13:00 (4 пара) в режимі онлайн за посланням

https://meet.google.com/yjq-riww-cmr

відбудеться відкрите практичне заняття Шевченко Альони Георгіївни, доцента кафедри практики англійського усного і писемного мовлення, кандидата філологічних наук, доцента, кафедра практики англійського усного і писемного мовлення.

Навчальна дисципліна    ПАУПМ

Тема                 Подорожі

Факультет       Іноземної філології

Спеціальність  014 Середня освіта (Мова і література (англійська))

Освітня програма Англійська мова і література в закладах освіти

Рівень вищої освіти  Бакалавр

Курс 2   Група 23

Запрошуються всі бажаючі.


Оголошення

2 лютого (середа) о 8:00 (1-я пара) в режимі онлайн за посланням

https://us02web.zoom.us/j/5745675830?pwd=bDRhc3Vldm03ZW5KQ3ZGY3ZnaFFmQT09 

відбудеться відкрите практичне заняття (конкурсне) Чехратової Олени Андріївни, викладача кафедри практики англійського усного і писемного мовлення, доктора філософії, кафедра практики англійського усного і писемного мовлення.

Навчальна дисципліна: ПАУПМ
Тема: Учасники дорожнього руху. Автомобілі, велосипеди, пішеходи
Факультет: Іноземної філології
Спеціальність: 014 Середня освіта (Мова і література (англійська))
Освітня програма: Англійська мова і література в закладах освіти
Рівень вищої освіти: Бакалавр
Курс 2   Група 26
 
22 лютого (середа) о 9:30 (2-я пара) в режимі онлайн за посланням 

https://us04web.zoom.us/j/78697457365?pwd=97rCX5xDaaRs37fF9JLxcag7wsaFsG.1

відбудеться відкрите практичне заняття Лобзової Світлани Леонідівни, доцента кафедри практики англійського усного і писемного мовлення, кандидата філологічних наук, кафедра практики англійського усного і писемного мовлення.

Навчальна дисципліна    ПАУПМ
Тема: Домогосподарство
Факультет: Український мовно-літературний факультет імені Г.Ф. Квітки- Основ’яненко
Спеціальність: 014 Середня освіта (Мова і література (російська))
Освітня програма: Російська мова, англійська мова і світова література в закладах освіти
Рівень вищої освіти  Бакалавр
Курс 3   Група 3р

 

24 лютого (п’ятниця) о 8:00 (1-я пара) в режимі онлайн за посланням

https://meet.google.com/jma-jhma-zmg?authuser=0&hs=122

відбудеться відкрите практичне заняття Лаврухіної Віри Леонідівни, доцента кафедри практики англійського усного і писемного мовлення, доцента, кандидата філологічних, кафедра практики англійського усного і писемного мовлення.

Навчальна дисципліна    ПАУПМ
Тема: Міський транспорт. Транспортна система Великої Британії
Факультет: Іноземної філології
Спеціальність: 035.041 Філологія германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська)
Освітня програма Англійська мова і література та переклад
Рівень вищої освіти: Бакалавр
Курс 2   Група 23

Запрошуються всі бажаючі.


Заходи, присвячені 300-річчю від дня народження Г.С. Сковороди

Більше світлин за посиланням

Відповідно до плану роботи кафедри практики англійського усного і писемного мовлення та з нагоди 300-річчя від дня народження Г.С. Сковороди викладачі кафедри в академічних групах І-ІІІ курсів факультету іноземної філології провели низку заходів, присвячених вищезазначеній події.

Так, 15 і 18 жовтня 2022 р.  круглий стіл «Цікаві факти про життя та творчість Г.С. Сковороди», який було проведено викладачем Юр’євою Ж.А. у групах 14 СО та 11 Ф, викликав неабиякий інтерес та жваві дискусії серед студентів.

20 жовтня 2022 р. доцент кафедри Шевченко А.Г. зі студентами ІІІ курсу збірної групи ХНПУ, які обрали англійську мову вибірковою дисципліною, було проведено круглий стіл «Рецепція творчості Г.С. Сковороди в англомовному світі». Всі учасники круглого столу мали змогу презентувати доповіді, які торкаються різних аспектів творчості Григорія Сковороди, та обговорити особливості їх сприйняття за кордоном.  

26 жовтня 2022 р. викладач Чехратова О.А. провела відкриті дискусії зі студентами груп 25 СО, 26 СО та 27 СО на тему: «Спадщина Г.С. Сковороди крізь призму англомовної культури». Здобувачі презентували результати власних досліджень щодо рецепції творчості українського філософа і поета в англомовних країнах, дискутували, розглядали питання популяризації власних досліджень щодо рецепції творчості українського філософа і поета в англомовних країнах, розглядали питання популяризації української культури та літератури зокрема у світі.

31 жовтня 2022 р. доцент Зосімова О.В. провела круглий стіл зі студентами 35 СО групи на тему: «Популяризація творчості Г.С. Сковороди в англомовному світі». У межах заходу було проведено вікторину для актуалізації знань здобувачів про життя та творчість філософа. Студенти підготували доповіді, у яких було висвітлено питання дослідження літературної творчості та філософської спадщини Г.С. Сковороди в англомовних країнах, а також переклади текстів письменника англійською мовою, що найбільшою мірою сприяють популяризації його ідей в усьому світі. Також відбулася демонстрація та обговорення відео, автор якого презентував оригінальну розповідь про життєвий шлях і творчість Г.С. Сковороди, а також власний переклад англійською мовою однієї з пісень збірки «Сад божественних пісень» (“The Garden of Divine Songs”). Під час проведення заходу було акцентовано увагу на великому внеску професора ХНПУ імені Г.С. Сковороди Леоніда Ушкалова у популяризацію ідей та творчості видатного філософа у світі. 

Очікувана  та знаменна для нашого вишу подія теж знайшла своє відображення в порядку денному кураторських годин, які регулярно проводяться викладачами кафедри. Так, уже згадувана викладачка  Юр’єва Ж.А. 20 жовтня 2022 р. у своїй 36 СО кураторській групі цій події присвятила навіть цілу кураторську годину, темою для якої обрала «Рецепцію творчості Г.С. Сковороди в англомовному світі».

Лейтмотивом профорієнтаційних заходів  кафедри, проведених  протягом вересня–жовтня 2022 року теж стала сковородинівська тематика. 17 жовтня 2022 р. доцентами кафедри Лаврухіною В.Л. та Шевченко А.Г. зі школярами 9–11 класів  школи №26 м. Харкова було проведено круглий стіл «Рецепцію творчості Г.С. Сковороди в сучасному світі». На заході викладачі, вчителі та школярі мали змогу обговорити основні концепції Григорія Сковороди, які використовуються в навчальному процесі ХНПУ ім. Г.С. Сковороди.   


English Speaking Club

7 червня 2022 року відбулося засідання клубу English-Speaking Club для першокурсників, присвячене ознайомленню студентів з географічним положенням, ключовими історичними подіями Великої Британії; політичним устроєм, системою освіти та культурним життям британців; а також з основними етапами історичного розвитку англійської мови.


Щорічний конкурс декламації

1 червня 2022 року на кафедрі практики англійського усного і писменого мовлення відбувся четвертий щорічний Конкурс декламації віршів англійською мовою, в якому взяли участь студенти першого та другого курсів факультету іноземної філології. Студенти представили на конкурсі вірші англомовної поезії, презентацію яких журі оцінювало за трьома критеріями: голос та артикуляція, розуміння та виконання. Цьогоріч призові місця посіли: 1 місце – Желновач Олександра, 2 місце розділили Базлова Анастасія та Ковтуненко Евеліна, 3 місце посіли Данилішина Анна та Світлична Ангеліна.


Студентська науково-практична конференція «Лінгвістичні, літературознавчі та країнознавчі пошуки молодих дослідників»

1 червня 2022 року на кафедрі практики англійського усного і писемного мовлення в онлайн режимі відбулася щорічна студентська науково-практична конференція за участю студентів 1 та 2 курсу факультету іноземної філології. Модераторами заходу – доцент Лаврухіна В.Л. та доцент Шевченко А.Г. 

Учасники конференції представили наукові доповіді з актуальних питань дослідження англійської мови та доповнили їх презентаціями.


Студентська науково-практична конференція «Лінгвістичні, літературознавчі та країнознавчі пошуки молодих дослідників»

19 травня 2022 року на кафедрі практики англійського усного і писемного мовлення в онлайн режимі відбулася щорічна студентська науково-практична конференція за участю студентів 1 курсу факультету іноземної філології. Модераторами заходу – викладач Соляник В.І. та доцент Єгорова О.В. 

Роблячи свої перші кроки в науково-дослідній роботі університету, здобувачі  представили наукові доповіді з актуальних питань дослідження англійської мови і літератури та проілюстрували їх яскравими презентаціями.


Профорієнтаційна робота зі старшокласниками

 

04.05.2022 було проведено он-лайн зустріч з учнями 10го класу спеціалізованої школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов при Харківській гімназії № 46 ім. М.В.Ломоносова. Зустріч була присвячена питанням, з якими стикаються старшокласники, обираючи майбутню професію. Учні з цікавістю дискутували щодо обрання професії вчителя, висловлювали своє відношення до роботи освітян. Особлива увага була приділена вступній кампанії у ХНПУ імені Г.С. Сковороди.

Зустріч була проведена доц. каф. ПАУПМ Лаврухіною В.Л. та доц. Шевченко А.Г.


English Speaking Club

10 грудня відбулося засідання англомовного клубу під керівництвом доцента Єгорової О.В.  Тема: Новий рік та Різдво в англомовних країнах. Студенти І курсу готували презентації за результатами самостійних досліджень, наприклад, «Образ Санта Клауса в американських кінофільмах», «Образ Різдва в англомовних піснях» і таке інше, співали пісні на тему засідання клубу, декламували вірші, готували і проводили вікторину.


Студентська науково-практична конференція «Лінгвістичні, літературознавчі та країнознавчі пошуки молодих дослідників»

19 квітня 2021 року на кафедрі практики англійського усного і писемного мовлення у форматі онлайн відбулася традиційна студентська науково-практична конференція «Лінгвістичні, літературознавчі та країнознавчі пошуки молодих дослідників» за участю студентів 3 курсу факультету іноземної філології. На конференції були представлені дослідження з ономастики, стилістики, когнітивної лінгвістики, а також лінгводидактики. Модератори заходу – канд. філол. наук, доцент О. В. Зосімова і канд. філол. наук, доцент Т. В. Подуфалова – відзначили зацікавленість здобувачів науковою роботою, готовність до обговорення та обміну досвідом, високий рівень володіння інформаційними технологіями, що засвідчили, зокрема, комп’ютерні презентації результатів досліджень студентів. Усі доповідачі нагороджені дипломами за активну участь у роботі конференції.


Зустріч з учнями 11-А класу Харківської гімназії №55 Харківської міської ради

22 лютого 2021 року доцентом кафедри ПАУПМ ХНПУ імені Г.С. Сковороди Маріною О.В. було проведено профорієнтаційний захід, а саме, зустріч з учнями 11-А класу Харківської гімназії №55 Харківської міської ради.Під час зустрічі на тему: "Вчитель майбутнього" Маріна О.В. разом із учнями обговорили перспективи та можливості, які дає професія вчителя у 21 столітті. Під час зустрічі Маріна О.В. ознайомила учнів із правилами вступу до ХНПУ імені Г.С.Сковороди, відповіла на запитання молоді, розповіла про видатних випускників вузу.


Профорієнтація кафедри практики англійського усного і писемного мовлення

28 січня 2021 р. доцентом кафедри ПУПМ ХНПУ ім.Г.С.Сковороди Лаврухіною В.Л. було проведено профорієнтаційний захід, а саме, зустріч зі старшокласниками СШ №139 10-А та 10-Б класів. Під час зустрічі на тему «Професія вчитель: за та проти» Лаврухіна В.Л. ознайомила учнів із правилами вступу до ХНПУ ім.Г.С.Сковороди та відповіла на питання, які хвилюють майбутніх абітурієнтів.

28 січня 2021 р. доцентом кафедри ПУПМ ХНПУ ім.Г.С.Сковороди Шевченко А.Г. було проведено профорієнтаційний захід, а саме, зустріч зі старшокласниками СШ №139 11-А та 11-Б класів. Під час зустрічі на тему «Вчитель: робота чи покликання» Шевченко А.Г. разом із учнями обговорили труднощі та позитивні аспекти роботи вчителя. Шевченко А.Г. дала відповіді на запитання, які поставили старшокласники, заохочуючи їх зробити вибір на користь вступу до ХНПУ ім.Г.С.Сковороди.


Позанавчальна робота викладачів 

кафедри практики англійського усного і писемного мовлення

№ 

Вид роботи

Період проведення

1

Гурток «English speaking club» для студентів 1- го курсу

щомісячно

2

Гурток «English speaking club» для студентів 3- го курсу

щомісячно

3

Студентська олімпіада для студентів 1-3-го курсів

березень 2021

4

Студентська науково-практична конференція «Лінгвістичні, літературознавчі та країнознавчі пошуки молодих дослідників» для студентів 1-3го курсів

квітень 2021

61168,  м. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера), 2, кор. В, к. 303,

тел.  (0572) 68-43-25

Завідувач кафедри

Зосімова Оксана Віталіївна,

кандидат філологічних наук, доцент

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.