Польський культурний центр


День Конституції Республіки Польща

3 травня поляки відзначають національно значущу для них подію — створення Польської Конституції 1791 року, першої в Європі. З нагоди цієї дати в Польському центрі нашого університету 4 травня 2023 року відбулася гостьова лекція професора Познанського університету імені Адама Міцкевича пана Марека Міколайчика «Пам’ятні дати Польщі. День Конституції» на запрошення викладачки Яни Василенко (куратора Польського центру). На лекцію були запрошені викладачі й студенти нашого університету, а також колеги з Харківської гуманітарно-педагогічної академії. Пан професор ознайомив спільноту з історичними передумовами створення Конституції, її державнотвірними засадами, що спиралися на ідеї Просвітництва, подіями прийняття й затвердження цього документа.

Пану професорові було важливо не тільки розповісти про Конституцію, а й дати відповіді на питання. Питань було достатньо, аби розгорнулася дискусія. Тож спілкування виявилося цікавим, пізнавальним, продуктивним.

Попереду ще багато проєктів у Польському центрі, які зацікавлять товариство.


Польський культурний центр знову відкрив двері

Польський культурний центр було відкрито в нашому університеті 2017 року за участі Консулату Республіки Польща в Харкові. Там відбувалися українсько-польські заходи, зустрічі з цікавими людьми. Але онлайновий формат доби пандемії й теперішньої війни призупинив нашу спільну, живу комунікацію зі студентами, викладачами-полоністами й поляками.

28 березня 2023 року роботу Центру було поновлено цікавим заходом «Znane polskie kobiety» («Відомі польські жінки»). Директорка Центру (викладачка-полоністка українського мовно-літературного факультету) пані Яна Василенко підготувала цікаву програму для студентів і гостей заходу, серед яких були стейкхолдер університетської ОП 014 СО «Українська мова і література, польська мова в закладах освіти» (бакалаврат) пані Маргарита Кондратенко; гарант ОП 035 Філологія (магістратура) пан Роман Міняйло (Харківська гуманітарно-педагогічна академія). Захід відкрили візуальною презентацією про становлення полоністики в нашому університеті, яку підготувала доцент пані Вікторія Піддубна. Далі була підготовлена студентами й викладачами інформація про відомих польських жінок, які відзначилися в науці, культурі, освіті.

Сподіваємося, що українсько-польська комунікація в межах роботи Центру буде надалі продуктивною й цікавою для студентів і всіх, хто вивчає польську мову.

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.