Відомі випускники українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка

Український мовно-літературний факультет імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка за свою багаторічну підготовку професійних філологів, учителів, редакторів може похвалитися видатними випускниками, які зараз відомі на всю країну. 

Серед них:

Сергій ЖАДАН, видатний письменник сучасності, автор популярних романів «Інтернат», «Ворошиловград», «Месопотамія», «Капітал», збірок «Тамплієри», «Життя Марії», «Вогнепальні й ножові» та багатьох інших, випускник 1996 року. З 1996 до 1999 року навчався в аспірантурі нашого університету. Захистив дисертацію, присвячену українському футуризму: «Філософсько-естетичні погляди Михайля Семенка» (2000 рік).

Олена РИБКА, провідна редакторка редакції сучасної української літератури видавництві «Vivat», випускниця факультету 2007 року.

Ірина МІНЬКОВСЬКА, віцеголова з комунікацій і партнерства ГО «ЕдКемп Україна», випускниця програми Державного департаменту США Young Transatlantic Innovative Leaders Initiative, співавторка концепції реформи Нової української школи, національних досліджень «Навчати і навчатися: як і куди зростати українському вчительству» і «Діти і папери: як досягти балансу у школі», має педагогічну і економічну вищі освіти (Україна і Польща), філологиня – дослідниця українсько-латинської транслітерації, випускниця нашого факультету 2018 року. Засновниця «Я і Моя школа».

Марія МИХАЙЛЕНКО, випускниця 2022 року, учасниця факультетського творчого колективу «Лілея», володарка найвищої університетської нагороди – медалі «Григорій Сковорода». 

Юлія ДОЛЖАНСЬКА, випускниця 2011 року, вчитель української мови та літератури у приватній школі «Ранок», фіналістка освітнього конкурсу "Global Teacher Prize Ukraine" у 2021 році, ставши однієї з десяти найкращих.

 

Олена МАСАЛІТІНА, випускниця 2001 року, віцеголова Ради громадської організації «ЕдКемп Україна», кандидат філологічних наук, доцент, радниця міністра освіти і науки України (2016-2020 рр.)

Василь ТЕРЕЩЕНКО, випускник факультету, кандидат філологічних наук, доцент, керівник відділу аналітики та досліджень Українського центру оцінювання якості освіти.

Пишаємося нашими випускниками

СЕРГІЙ ЖАДАН

Вітаємо видатного випускника, почесного доктора Сергія Жадана, який став Лавреатом Премії миру німецьких книгарів 2022 від Німецької асоціації видавців і книгорозповсюджувачів (Börsenverein des Deutschen Buchhandels).

Урочиста церемонія відбулася у неділю, 23 жовтня, у церкві Святого Павла у Франкфурті-на-Майні, - місті, де проводять Франкфуртський книжковий ярмарок-2022 (Німеччина).

В оргкомітеті премії зазначили, що відомий український письменник, митець, музикант нагороджується «за визначні мистецькі роботи, а також за його гуманітарну позицію, з якою він звертається до людей на війні та допомагає їм, ризикуючи життям».

Премія миру німецької книготоргівлі — щорічна премія Німецької книготоргівельної асоціації, котру присуджують з 1950 року. Призовий фонд — €25 000. Завдяки дебатам і дискусіям, викликаними нею та переможцями премії, це одна з найважливіших культурних нагород у Німеччині. Премію отримували Мартін Бубер, Герман Гессе, Карл Ясперс, Януш Корчак, Лешек Колаковскі, Астрід Ліндрен, Сюзан Зонтаг, Орхан Памук, Маргарет Етвуд.

Цьогоріч премію вперше отримав письменник із України, у час, коли слова «мир» і «війна», за визначенням Жадана, змінилися й потребують проговорення й перепроговорення. 

Ми неймовірно пишаємося видатним сковородинівцем! Дякуємо Сергію, за те що наближаєте нашу Перемогу!

Сергій Жадан презентував свою книгу «Життя Марії» для студентів УМЛФ.

Найлегше заняття в часи війни - ненавидіти чужих. Найважче - досягти порозуміння. Навіть зі своїми. Але треба намагатися, інакше війна ніколи не закінчиться. А щоб порозумітися необхідно розмовляти. З ким завгодно, як завгодно і про що завгодно. Головне - не втрачаючи людяності, тобто любові й уваги. У поетичній збірці "Життя Марії" Сергій Жадан розмовляє - про найдорожчі листи і спалені мости, втрачені місця і зруйновані міста. Розмовляє римованими віршами й верлібами, власними і перекладеними словами. Розмовляє зі своїми й чужими, зі святими й не дуже, з убитими військовими і живими біженцями, з Рільке, Мілошем і, звісно, з нами. Щоб врятувати - якщо не нас, то хоча би наших дітей.

ПОДЯКА 

Дякуємо Анні Руденко (випускниці 2018 року), яка виступила з ініціативою задля допомоги рідному університету та факультету.

Зібрані кошти вже спрямовані на поступове відновлення нашої Альма-матер. Таким чином, були закуплені будівельні матеріали (листи OSB) для забиття вікон, щоб запобігти потраплянню опадів усередину вцілілих приміщень факультету, а також фурнітури для кріплення цих листів. 

Хочемо висловити всім небайдужим подяку за допомогу. Надалі відновлювальні роботи триватимуть.

До тижня абітурієнта наші випускники діляться історіями свого успіху. До уваги абітурієнтів пропонується 17 історій успіху:

 

Члени координаційної ради асоціації випускників УМЛФ

  1. Михайленко Марія  – учитель Харківської гімназії № 34.

  2. Ситник Влада – учитель Зміївського ліцею №1 Зміївської міської ради Чугуївського району

  3. Руденко Анна – учитель Тимченківської ЗОШ 1- 111 ступенів Зміївської міської ради Чугуївського району.

  4. Нестерович Аліна – працювала редактором у Харківській обласній адміністрації до лютого 2022 р.

  5. Вакуленко Карина (очолювала Студентську спілку).

61168, м.Харків,  вул. Валентинiвська (Блюхера) , 2, кор. А, к. 202
тел. (0572) 68-11-74

Декан:

Костянтин Юрійович Голобородько

доктор філологічних наук, професор

 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.