Виховна робота українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка

Виховна робота на українському мовно-літературному факультеті імені  Г.Ф.Квітки-Основ'яненка здійснюється згідно з концепцією виховної роботи у Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди протягом 2021–2022 навчального року та ґрунтується на принципах єдності навчання і виховання; демократизації та гуманізації виховання; єдності національних і загальнолюдських цінностей; активності, самодіяльності і творчої ініціативи студентської молоді; безперервності і наступності виховання; диференціації та індивідуалізації виховного процесу; системності виховання.

 

ТІНЬ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ

Сьогодні, 26 квітня, ми вшановуємо пам'ять про трагічну подію, яка сталася 37 років тому - аварію на Чорнобильській АЕС. Вона стала найбільшою техногенною катастрофою в історії людства та мала непоправні наслідки для здоров'я людей, екосистеми та господарства в цілому. 

Цей день є днем пам'яті для всіх, хто постраждав від наслідків аварії, а також вшанування тих, хто ризикував своїм життям, щоб мінімізувати наслідки катастрофи. 

На нашому факультеті відбувся захід "Тінь Чорнобильської катастрофи". Під час якого було переглянуті відео для відновлення в пам’яті подій тієї страшної трагедії. Також учасників проінструктували, як діяти в разі ядерної небезпеки. 

Нехай ця пам'ять надихає нас на збереження миру, бережливе ставлення до природи та планети Земля, і нагадує про важливість безпеки в енергетичному секторі та в усіх сферах життя. Нехай такі події ніколи не повторяться, і ми завжди пам'ятаємо тих, хто став жертвою цієї трагедії.


НАРОДОЗНАВЧА ЗУСТРІЧ ІЗ МИХАЙЛОМ КРАСИКОВИМ

25 березня, відбулася народознавча онлайн-зустріч із етнологом, фольклористом, професором кафедри українознавства, культурології та історії науки, директором Етнографічного музею "Слобожанські скарби", Михайлом Красиковим.

Протягом зустрічі здобувачі освіти мали змогу почути розповідь від Михайла Красикова чому місяць "березень" має саме таку назву, від чого вона утворилася. Безпосередньо спікер оповів про свята, які відбуваються цього місяця, зокрема: 21 березня - "День преподобної мучениці Євдокії" (у народі - День Євдокії, Явдохи), дізналися, що означає ймення "Явдоха", які рослини популярні в цей час, як їх називали тоді. У народному побуті «Явдохи» – не тільки перший день весни, але й перший день Нового року, адже в наших предків рік починався з 1березня. 

Доповідач також окреслив ознаки приходу весни, зокрема одна з популярних - це пісенні трелі вівсянки. Ще одне важливе свято, про яке почули студенти, - це "Сорок святих", День Великомучеників Севастійських, день Сорока мучеників, Сорок Святих, або день Усіх Святих, у народі також називали "Сороки", його відзначаємо 22 березня. Також здобувачі дізналися і про - "Теплого Олекси", святкується 30 березня, - це день святого Олексія, чоловіка Божого. 

І на завершення, студенти мали змогу ознайомитись із відомими народними приказками, прислів'ями, які використовували наші предки, і які застосовуємо зараз. 

Разом до перемоги! Слава Україні! Героям Слава!

16 лютого в Україні вперше започатковано відповідним указом Президента України День єднання. У єдності наша сила!  

20 лютого відбувся факультетський захід «Герої не вмирають!»,  присвячений вшануванню подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні. Спікером виступила д.ф.н., професор Левченко Н.М.

Улюблене свято наших студентів - це Міжнародний день рідної мови. День рідної мови був проголошений Генеральною конференцією ЮНЕСКО в 1999 році. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.


 

На українському мовно-літературному факультеті імені Г.Ф. Квітки-Основ‘яненка відбудеться День відкритих дверей!

Платформа Google Meet

14:00

29 квітня 

Запрошуємо всіх охочих стати частиною нашої крутезної родини! 

Покликання на зустріч 

https://meet.google.com/oms-tpqw-cwj


СВІТЛЕ СВЯТО ВЕЛИКОДНЯ 

Українці східного обряду святкували Великдень по-особливому. Попри всі негаразди, всі біди, що принесла з собою війна, у багатьох куточках нашої країни великодні традиції та обряди залишилися практично в незмінному вигляді, такими, якими вони дійшли до нас з найдавніших часів. 

Для християнина Воскресіння Ісуса Христа - найважливіша подія. Згідно з церковними канонами у великодній період входять дати від Світлого Свята Христового Воскресіння до дня Вознесіння Господнього на небеса і триває цілих 40 днів. Протягом цього часу люди христосуються, славлять Сина Божого, відвідують богослужіння в храмах.

Ми ж упевнені, що таке світле свято подарує всьому українському народові віру в якнайшвидшу перемогу! Перемогу добра над злом. 

Христос Воскрес! Воскресне й Україна.

Сучасні учні - майбутнє нашої країни. І вже розумію, що вони КРУТІ, КРЕАТИВНІ, НАПОЛЕГЛИВІ та точно знають, чого хочуть. Навіть у найважчих умовах вони продовжують отримувати знання. Викладачі ж роблять усе можливе для того, щоб підтримати учнів, зробити уроки цікавими та трохи відволікати від реалій сьогодення. Хоч на 45 хвилинок. Український мовно-літературний факультет долучається до загальноуніверситетського челенджу #ЯУчитель 


Креативні студенти 3 курсу українського мовно-літературного факультету імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка взяли участь у челенджі #ЯчитаюСковороду 

Наша факультетська родина пишається та шанує видатного філософа, просвітителя Григорія Савича Сковороду, чиє ім'я носить наш славетний університет, і ділиться його життєвою мудрістю з усіма охочими.

Можливо, цей випускний бакалаврів був найскладнішим за багато-багато років для наших університету та факультету. Та він відбувся. Так, в онлайн-форматі – зовсім не так, як усі ми це уявляли 4 роки тому. Однак життя та війна вносять свої корективи. Вони взагалі-то були зовсім проти проведення цьогорічного випускного, але ми зуміли його організувати, впоралися. Вкотре. Всі разом. Чергова наша спільна перемога.


День Державного Прапора та Дня Незалежності України. Студенти  взяли участь у віртуальному вернісажі "Візуалізація омріяного прапора України". Кожен мав можливість своїми руками в онлайновому форматі створити візуалізацію одного з символів незалежної Української держави.


З Днем Незалежності нашої неньки України! 24 серпня - важлива дата для усього українського народу. Саме в цей день 1991 року Верховна рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності! У цьому році ця дата має особливе значення, бо для кожного українця події, що відбуваються зараз у нашій країні є тяжким випробуванням. 


До Міжнародного дня грамотності студенти нашого факультету підготували цікаву добірку тематичних інфографіків під назвою "Філологи на сторожі грамотності"


НАЙГОЛОВНІША ПОДІЯ ПЕРШОКУРСНИКІВ

15 вересня відбулася очікувана посвята першокурсників. Цьогоріч абітурієнти пройшли нелегкі випробовування, проте кожен за свої заслуги, знайшов своє місце й тепер носить гідне звання «СТУДЕНТ-2022».


Вітаємо переможців конкурсу «Молода людина року 2022»


Сьогодні, 14 жовтня, на українському мовно-літературному факультеті імені Г.Ф. Квітки-Основ’яненка відбувся загальноуніверситетський захід до Дня захисників і захисниць України "Шляхами російсько-української війни" – конференція, що присвячена вшануванню памʼяті полеглих за нашу з вами свободу в російсько-українській війні випускників факультету й університету.

1 та 2 курс почули історії, від яких мурашки бігали по спині, з перших вуст чули про все те, що має знати кожен українець та українка і назавжди закарбувати у своїй памʼяті від запрошеного гостя – учасника бойових дій, солдата Національної гвардії України Надточія Сергія.

На зустрічі студенти мали можливість послухати історії безпосередньо з лінії фронту, поставити запитання, що цікавлять, висловити подяку і підтримку нашим захисникам. Перемога за нами! Слава Україні! 


Спорт - це дуже важливий елемент під час війни. Він зміцнює здоров'я, розвиває фізичні навички. Факультет долучився до челенджу «Спорт під час війни».


Віртуальна екскурсія до музею Григорія Сковороди у Сковородинівці для здобувачів 1 курсу. Головко Галина Юріївна- екскурсовод Національного літературно-меморіального музею Г.С.Сковороди була спікеркою проведеного заходу.


УРОЧИСТИЙ ВИПУСК МАГІСТРІВ – 2022.

Сьогодні, 30 грудня, на українському мовно-літературному факультеті імені Г.Ф. Квітки-Основ'яненка по-справжньому святковий день, адже наша спільнота проводжає у доросле професійне життя найкращих студентів-магістрів. 


Україна відзначає 22 січня День Соборності — 104 роки тому саме цього дня відбулося проголошення Акту Злуки УНР та ЗУНР.

Після перемоги наша єдність не просто збережеться, а й посилиться. У нас є розуміння ключового та другорядного, ми вміємо співпрацювати, здатні до змін заради кращого майбутнього. Війна спонукає нас до прискорення еволюції суспільства.


16 лютого український народ вже другий рік поспіль святкує День єднання України. Хай розум, воля і любов до рідного краю згуртовують нас для здійснення високої мети – процвітання соборної незалежної демократичної могутньої України, надійної запоруки добробуту й щасливого життя її народу.


З Міжнародним днем рідної мови!


Єдиний урок з безпеки.


 

61168, м.Харків,  вул. Валентинiвська (Блюхера) , 2, кор. А, к. 202
тел. (0572) 68-11-74

Декан:

Костянтин Юрійович Голобородько

доктор філологічних наук, професор

 

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.