Донченко Любов Іванівна

Донченко Любов Іванівна

доцент, кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри музичного мистецтва

ОСВІТА ТА НАУКОВА ПІДГОТОВКА

У 1976 р. закінчила теоретичне відділення Криворізького державного музичного училища. Отримала кваліфікацію викладача теоретичних дисциплін дитячої музичної школи.
У 1982 р. закінчила Харківський інститут мистецтв імені. І.П. Котляревського у 1982 році за спеціальністю «музикознавство» та здобула кваліфікацію «викладач, музикознавець».
У 2007 р. захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук за спеціальністю 13.00.01 – Загальна педагогіка та історія педагогіки. Тема дисертації - «Підготовка соціально-педагогічних кадрів у вітчизняній теорії та практиці (20-30-ті рр. ХХ століття)».
У 2008 р. присвоєно вчене звання доцента кафедри естетичного виховання.

ПРОФЕСІЙНА КАР’ЄРА

З лютого 1975 р. – концертмейстер Дитячої музичної школи №4 м. Кривий Ріг.
З серпня 1976 р. – по закінченні училища – викладач теоретичних дисциплін Дитячої музичної школи №4 м. Кривий Ріг.
З вересня 1982 р. – викладач музично-теоретичних дисциплін музичних гуртків Будинку культури Ленінського району М. Харкова.
З 1986 по 1991 рр. перебувала з чоловіком-військовослужбовцем у Центральній Групі Військ у Чехословаччині. У цей час працювала на посадах концертмейстера дитячого хореографічного гуртка Будинку офіцерів ЦГВ, викладача теоретичних дисциплін і фортепіано в Дитячій музичній школі №1 при Будинкові офіцерів, артистом Ансамблю пісні й танцю Центральної Групи Військ.
З серпня 1991 р. – старший викладач кафедри музичного виховання Харківського державного педагогічного інституту імені Г.С. Сковороди.
У лютому 1992 р. призначена заступником декана факультету дошкільного виховання (1992-2003 рр.).
По закінченні цільової аспірантури (2003-2006 рр.) – доцент кафедри естетичного виховання ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
У 2017 р. переведена на посаду доцента кафедри теорії і методики мистецької освіти та диригентсько-хорової підготовки вчителя.

НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНА РОБОТА

Протягом викладацької діяльності в університеті викладала такі курси: «Сольфеджіо», «Теорія і методика музичного виховання дошкільників», «Музично-ритмічне виховання дітей дошкільного віку», «Історія музичного мистецтва» (факультет дошкільної освіти), «Історія зарубіжної музики», «Історія української музики», «Аналіз музичних творів», «Елементарна теорія музики і сольфеджіо», «Гармонія», «Теоретичні основи гармонії», «Народознавство та історія музичної культури України» (факультет мистецтв). З цих предметів укладене методичне забезпечення, методичні рекомендації.

НАУКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

Серед опублікованих праць є такі, що розкривають питання методики підготовки студентів до професійної діяльності в процесі вивчення музично-теоретичних дисциплін, питання організації самостійної діяльності студентів; питання музично-естетичного розвитку дітей дошкільного віку засобами музичного мистецтва; історію та теорію становлення й розвитку вітчизняної системи підготовки соціально-педагогічних кадрів у 20-30-рр. ХХ століття.

Сьогодні основним напрямом наукових інтересів є проблема професійної підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва в процесі вивчення музично-теоретичних дисциплін. Опубліковані й готуються до друку статті з історії музичного мистецтва.

Сфера наукових інтересів:

  • історія, теорія та практика музично-естетичної підготовки дітей та студентів;
  • історія, теорія та практика підготовки соціально-педагогічних кадрів;
  • мистецька освіта: історія, теорія та практика.

НАГОРОДИ І ВІДЗНАКИ

2001 р. – Відмінник освіти України
2009 р. – відзнака ХНПУ імені Г.С. Сковороди у номінації «Активний громадський діяч» 2009 року.
2016 р. – Почесна грамота ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
2016 р. – Грамота профспілки ХНПУ імені Г.С. Сковороди

ТВОРЧА ДІЯЛЬНІСТЬ

Працювала в журі Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Дошкільна освіта» (магістри), що проходила в Харкові у 2017 р., в журі та оргкомітеті V та VІ Всеукраїнського конкурсу-фестивалю музичного мистецтва «Art – Dominanta» (2018, 2020 рр. - секція знавців музичного мистецтва).

Підготувала 11 студентів, які посіли призові місця на V та VІ Всеукраїнському конкурсі-фестивалі музичного мистецтва «Art – Dominanta» (2018, 2020 рр. - секція знавців музичного мистецтва).

 

Профіль Донченко Л.І. у Google Академії


Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.