21 травня 2019 року в Харківському педагогічному національному університеті імені Г. С. Сковороди у межах «Дня науки» науковцями кафедри світової літератури проведено круглий стіл: «Гармонія і хаос: єдність чи конфлікт». Наукова дискусія виникла між фахівцями різних дисциплін, оскільки тема відкрила перспективу перетину міждисциплінарних дотиків із архітектури, юриспруденції, психології, соціології, історії, мови, літератури.
Засновники круглого столу «Гармонія і хаос: єдність чи конфлікт» І.Ф. Прокопенко, Ю.Д. Бойчук, С.К. Криворучко надали можливість учасникам поділитися науковими відкриттями, ознайомитись із невідомим, а головне залучити молодь – нашу гордість та майбутнє, наших студентів та аспірантів.
Роботу круглого столу відкрив проректор із іноваційної діяльності та перспективи розвитку ХПНУ імені Г. С. Сковороди С. С. Зуб. Обговорювалася еволюція від Античності до поч. ХХІ ст. естетичної категорії «гармонія» та осмислювався «хаос» як децентрована структура або різома, що є важливим для сучасної науки. У розумінні суті «конфлікту» привернуто увагу до впливу східної традиції, що формує в культурі уявлення про «єдність» у конфлікті. Цей підхід відкрив різноманітні інтерпретації, що змінюють уявлення про сталі смисли в літературі, мові, кіно, спільноті, юриспруденції, архітектурі, та намітив перспективи.
Осмислення архитектоніки хаосу споруд-шедеврів ХХ ст. Л. В. Стародубцевою, інтерпретація героїзації соціальної аномії в поезії М. М. Саппою, акценти ДАО і натхнення в китайській середньовічній поезії Я. В. Шекери та інші дискусійні доповіді довели відкритість наукового діалогу, який триває й після завершення зустрічі.
У роботі взяли участь 56 науковців із України, Вірменії та Китаю, що представили 20 університетів. Із них – 18 докторів наук, 25 кандидатів наук, старші викладачі і викладачі (4), 8 аспірантів. Іноземні колеги долучилися із Китаю м. Лоян, українські дослідники із Бахмута, Івано-Франківська, Кам’янець-Подільського, Київа, Львову, Одеси, Полтави, Харківських університетів.
Ім'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.