Виховна робота на фізико-математичному факультеті – невід’ємна складова підготовки майбутнього освітянина, чинник реалізації особистісного потенціалу здобувача вищої освіти, розвитку його творчих здібностей, формування активної соціальної позиції особистості.
Впровадження змішаної форми внесло істотні корективи й спричинило кардинальні зміни у стратегії виховної роботи. З перших днів карантинних обмежень пріоритетним напрямком роботи стала активне та цілеспрямована взаємодія деканату, кураторів, викладачів та студентів в медіапросторі за допомогою платформ Zoom, Meet, додатків Vіber, тощо.
Спілка студентів ФМФ одією з перших в університеті переключилась на онлайн-режим. Так, студентка групи 3М змонтувала відеопояснення з приводу дистанційного навчання на платформі Moodle. Це відео стало лідером з відеопереглядів за минулий рік.
Одними з перших фізматівці запустили флешмоб «#Залишайся вдома», ініціювали челлендж «#незалишайтесьбайдужими», метою якого була допомога літнім сусідям у закупівлі продуктів. Згодом його підтримали студенти інших факультетів університету.
Голова волонтерського факультету Ковалівська Анастасія підтримала університетський челлендж «#ДомашнійУнівер»: підготувала відео з виготовлення масок (до речі, розповіла як корисно знати основи геометрії при виготовленні викрійки маски).
Під час карантину студенти фізико-математичного факультету підтримали університетську акцію «Тримай форму! Тренуйся вдома!» та організовані флешмоб на факультеті «#Healthylifestyle». Відеоролик завантажено у Telegram-каналі ФМФ.
Карантин не став на заваді святкуванню Великодня: у соцмережах було розміщено привітання декана факультета зі святом та організовано челлендж «#Великдень».
Студенти факультету долучились до конкурсу есе «Лист Матері» до Дня матері і сім'ї. Батькам найкращих студентів факультету (38 осіб) у травні 2020 р. були розіслані листи-подяки.
Весь колектив фізико-математичного факультету взяв участь в святкуванні Дня вишиванки «#ХНПУвВишиванці».
Новим досвідом стала підготовка та участь в онлайн конкурсі «StudVesna–2020#OnlineFest».
Куратори фізико-математичного факультету заохочуються до участі в усіх заходах з виховної роботи на фізико-математичному факультеті. При змішаній формі навчання роль кураторів значно зросла. Кураторами проводяться очні та онлайн бесіди зі студентами щодо питань дотримання правил карантину під час пандемії, правил охорони праці та безпеки життєдіяльності у гуртожитках, навчальних корпусах, на вулиці та у транспорті. Під час першої дистанційної сесії куратори об'єднали свої зусилля та підтримали свої групи, зробивши челлендж « Це не складно!»
Безпрецедентним став також онлайн випускний бакалаврів 2020.
2020-2021 навчальний рік розпочався в очному режимі. У вересні з урахуванням необхідності створення умов для адаптації студентів першого курсу до навчання для студентів-першокурсників було проведено настановчі збори з деканатом, кураторами та зав.кафедр факультету. Було організовано поселення першокурсників до гуртожитку, ознайомлення їх з правилами проживання та надання допомоги до адаптації в нових умовах навчання.
15 вересня 2020 р.першокурсники взяли участь в університетській урочистій Посвяті у студенти та зустрілися з представниками Спілки студентів та молоді факультету, які презентували сферу діяльності своїх комітетів.
19 вересня, напередодні дня визволення Харківської області від німецько-фашистських загарбників, першокурсники факультету разом з представниками Спілки студентів та молоді факультету взяли участь у покладанні квітів до пам’ятного знаку воїнам-захисникам держави на території ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
22 вересня 2020 р. першокурсники відвідали Музей історії нашого університету, дізналися багато інформації про історію виша, його традиції та здобутки.
2 жовтня 2020 р. першокурсники пройшли Посвяту в козаки та берегині, взяли участь у козацькому квесті.
До Дня працівника освіти 6 студентів факультету взяли участь у загальноуніверситетському конкурсі есе «Професія вчителя – доля держави». Всі отримали сертифікати, Суботіна Ольга посіла 2 місце, Сусліченко Катерина посіла 3 місце у конкурсі. Студенти 2 та 3 курсів організували тиждень педагогіки в рамках якого відбувся онлайн концерт для викладачів факультету, відео-лекція «Індивідуальність педагога крізь призму мистецтв», вікторина «Педагогічний калейдоскоп», флешмоб «Творчі захоплення викладачів».
Завдяки злагодженій роботі студентських кураторів, новачки ретельно підготувались і взяли участь у фестивалі самодіяльності «Дебют–2020». Результатом спільної праці стало створення відеороликів про групи І курсу та участь в університетському конкурсі відеороликів «Моя група – моя гордість». Всі отримали сертифікати, а група 1 М посіла 3 місце у конкурсі.
Є серед фізматівців і переможці в онлайн фестивалі «Дебют 2020»: це Ямпольський Володимир, Масло Олександра (1М) та дівчатка з груп 1М (Влащенко Карина, Суботіна Ольга, Чорній Елізавета).
3 грудня 2020 р. факультет взяв участь у святкуванні Дня народження університету. Декан факультету та Спілка долучились до покладання квітів до пам’ятника Г.С. Сковороди, першокурсники взяли участь у дебатному турнирі на кубок Г.С. Сковороди, сіплка підготувала інтерактивний квест «Життя і творчість Г.С. Сковороди», відбулось нагородження переможців загально університетських конкурсів.
Студенти факультету брали активну участь у культурно-масових заходах університету, виступали у складі творчих колективів. Творчий рівень та активність наших студентів підтверджується дипломами та нагородами. 14 представниць факультету постійно працюють у складі парадного ансамблю барабанщиць ХНПУ імені Г.С.Сковороди, беруть участь у підготовці концертів та фестивалів. У жовтні відбувся фінал міського конкурсу «Студентська весна», в якому ансамбль барабанщиць «Вільна душа» ХНПУ імені Г.С. Сковороди під керівництвом Зибцева С.О. посів ІІ місце.
Студенти фізико-математичного факультету Зінченко Євгеній, Ткач Владислав у складі команди КВК "День взяття Бастилії" ХНПУ імені Г.С. Сковороди перемогли у фіналі молодіжної ліги КВК.
Студенти факультету також долучились до написання ХХ Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності з нагоди Дня української писемності.
Під час тижня самоврядування до Дня студента, Спілка студентів та молоді факультету провела квест для студенів першого курсу «Перша сесія».
На факультеті проводиться робота з іноземними студентами (тематичні зустрічі деканату та студентського активу зі студентами-іноземцями факультету, кураторські години, виховні бесіди).
Гуртожиток відвідують представники деканату та куратори, проводять бесіди зі студентами щодо змішаного навчання та правил поведінки під час карантину.
У складі колективу фізико-математичного факультету навчається 2 студентки-інваліди та 4 студенти-сироти, з якими проводиться цілеспрямована волонтерська робота, надається всебічна допомога та психологічна підтримка.
У лютому 2020 волонтерами факультету була ініційована акція допомоги випускнику-магістру (2019 р.) фізико-математичного факультету Брусіну Іллі, який мав потребу в протезуванні. До акції долучилась університетська спільнота, в результаті Ілля отримав фінансову підтримку та реалізував можливість не лише протезування ноги, а взагалі повернутися до активного образу життя.
16 грудня 2020 р. до Дня Святого Миколая відбулася зустріч декана факультету, представників Спілки студентів та молоді з сиротами, які здобувають освіту на фізико-математичному факультеті.
До участі у волонтерському русі на чолі з відповідним комітетом Спілки студентів та молоді на фізико-математичному факультету залучається увесь колектив факультету.
Студенти факультету беруть участь в екологічних та трудових акціях: у жовтні долучились до екологічної акції «Чисті ліси» та у конкурсі плакатів «Моя земля – мій дім». Волонтери факультети використовують всі можливості взяти участь у добрих справах: 13 лютого 2020 року волонтери відвідали «Центр соціально-психологічної реабілітації дітей» м. Харкова. У листопаді волонтерами факультету була проведена благодійна акція «Допоможи тваринам взимку». 4 грудня волонтери факультету відвідали Харківський міський центр утримання безпритульних тварин та подарували центру сухий корм, теплі речі для тварин. До Дня Святого Миколая була проведена благодійна акція «Подаруй дитині свято!», в рамках якої голова волонтерського руху Ковалівська А. з іншими волонтерами університету відвідала вихованців Харківської школи-інтернату № 14 та подарувала їм настільні ігри та шкільне приладдя. Робота волонтерського комітету висвітлювється на постійно діючому тематичному стенді, у стіннівках та листівках, на сторінках групи Спілки студентів та молоді фізико-математичного факультету у соціальній мережі “Facebook” та Instagram, у telegram каналі.
Студенти факультету беруть активну та результативну участь у спортивному житті університету. Команда факультету на чолі з куратором зі спортивної роботи факультету Козловим А.В. брала участь в усіх видах спортивно-масових змагань та за підсумками минулого навчального року у загальній першості Спартакіади університету виборола І місце.
Студенти І курсу взяли участь в урочистому відкритті Тижня Європейського спорту. Студенти 4 курсу Худайбердиєв М. та Ерешов Н. були учасниками Олімпійського урку, який відкривав цей тиждень.
Спільна команда фізико-математичного та природничого факультетів виборола Кубок Отамана 2020.
Волейбольна команда фізико-математичного факультету зайняла II місце у змаганнях серед чоловічих команд на Першість ХНПУ імені Г.С. Сковороди.
Студенти фізико-математичного факультету беруть участь не лише в університетських заходах, флешмобах, челленджах, а й більш масштабних проектах. Так, студентка 3 курсу ФМФ Сусліченко Катерина пройшла відбірковий тур взяла участь в онлайн Хакатоні «Hack4Good», який проводився Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» за підтримкою Фонду ООН у галузі народонаселення у рамках ініціативи #ДівчатаSTEM за фінансової підтримки уряду Швеції, та отримала Сертифікат учасниці проекту.
Студенти ФМФ взяли участь в університетському конкурсі проєктів «Альма-матер in the future». Обидва проєкти (Гребешкова А., Кондибайло В. авторки проекту «SHPARGALKA», Бабак О. авторка проекту «UPDRADE YOUR SKILLS») посіли ІІІ місце.
У грудні, напередодні сесії до навчання повернулись студенти першого курсу, і в університетських корпусах завирувало життя.
22 грудня на факультеті відбулись урочистості щодо випуску магістрів 2020 року.
У рамках національно-патріотичного та громадського виховання у 2021 році була проведена низка заходів: кураторські години до дня Соборності України, до Дня «Небесної сотні». 18 лютого 2021р. студенти 1 курсу фізико-математичного факультету відвідали виставку університетського музею, присвячену Дню пам’яті Героїв Небесної Сотні.
Напередодні Дня закоханих на факультеті відбувся фото-квест «Стежками кохання», інтелектуально-рольова гра «Мафія» та конкурс « Хто кращий?»
Студенти факультету Максим Наумов та Глузман Валерія взяли участь у загальноуніверситетському конкурсі до Дня закоханих.
Глузман Валерія отримала відзнаку «Міс ВИШУКАНІСТЬ», а Максим Наумов – « Містер ІНТЕЛІГЕНТНІСТЬ» та одержав перемогу у номінації «Містер глядацьких симпатій», отримавши найбільшу кількість голосів в онлайн голосування.
Виховна робота на фізико-математичному факультету протягом року систематично висвітлюється в університетській газеті «Учитель», на факультеті видається газета «Фізматін», регулярно випускаються інформаційні листівки та стіннівки, постійно оновлюється стрічка новин на Telegram-каналі факультету, контент сторінки фізико-математичного факультету на офіційному сайті ХНПУ імені Г.С. Сковороди, сторінки факультету у мережах Facebook та Instagram. Розроблені та надруковані оновлені профорієнтаційні рекламні календарі та буклети факультету.
Виховна робота при змішаній формі – новий досвід, але організація та висвітлення онлайн та офлайн заходів і проектів в медіапросторі служить популяризатором ідей Сковородинівської спільноти у медіапросторі та відкриває нові перспективи розвитку.