Всеукраїнська наукова конференція з міжнародною участю «Науково-методична спадщина Л.П. Черкасової: продовження традицій»

21 травня 2020 року в Харківському національному педагогічному університеті імені Г.С. Сковороди у формі заочної інтернет-конференції пройшли Всеукраїнські наукові читання, присвячені пам’яті Леніни Павлівни Черкасової. Організаторами конференції виступила кафедра зарубіжної літератури та слов’янських мов. Голова оргкомітету – д. пед. н., проф., чл.-кор. НАПН України Бойчук Юрій Дмитрович, науковий керівник читань – д. філол. н., проф. Степанченко Іван Іванович; члени оргкомітету: д. філол. н., проф. Голобородько К.Ю., д. філол. н., проф. Криворучко С.К., д. філол. н., доц. Скоробогатова О.О., к. філол. н., доц. Журенко М.М., к. філол. н., доц. Артюх О.І.

У роботі конференції взяли участь науковці з різних вищих навчальних закладів Харкова, Києва, Дніпра та Кривого Рогу.

За підсумками конференції видано збiрник наукових статей присвячений пам’яті мовознавця Леніни Павлівни Черкасової (1927–2002), кандидата філологічних наук, доцента, яка після захисту кандидатської дисертації (1954) протягом багатьох років (1954–1959, 1964–1991) працювала на кафедрі російської мови. Л.П. Черкасову вважають своїм учителем і науковим наставником викладачі різних філологічних кафедр ХНПУ імені Г.С. Сковороди та інших вишів, учителі шкіл – випускники університету. Вона є автором багатьох наукових, науково-методичних, методичних праць з лінгвопоетики, морфеміки і словотвору, морфології російської мови.