Кафедра психології є випускаючою кафедрою факультету і забезпечує підготовку фахівців з галузі знань 05 Соціальні та поведінкові науки зі спеціальності 053 Психологія.
Цілями навчання є формування наукових уявлень про природу психіки, про методи та результати дослідження психічних явищ; розвиток здатності до застосування психологічних знань в умовах професійної діяльності.
Основними напрямами професійної діяльності бакалавра/магістра з психології є психологічна діяльність у закладах загальної середньої та вищої освіти, психологічних службах, центрах соціально-психологічної реабілітації, центрах соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, центрах зайнятості, громадських організаціях тощо.
Можливості з працевлаштування бакалаврів (кваліфікація – психолог): Психолог. Практичний психолог. Консультант психолого-медико-педагогічної консультації. Лаборант (освіта). Фахівець з найму робочої сили. Організатор з персоналу. Помічник керівника виробничого підрозділу. Інспектор з соціальної допомоги. Фахівець з вирішення конфліктів (побутова сфера).
Можливості з працевлаштування магістрів (кваліфікація – психолог, викладач закладу вищої освіти): Психолог. Практичний психолог. Консультант/завідувач психолого-медико-педагогічної консультації. Молодший науковий співробітник (психологія). Начальник лабораторії (науково-дослідної, дослідної та ін.). Головний психолог. Начальник центру (психологічного забезпечення, соціально-трудової реабілітації дорослих, з надання соціальних послуг тощо). Викладач закладів вищої освіти.
Термін навчання для здобуття ступеню бакалавр – 3 роки і 10 місяців, магістр – 1 рік 4 місяці (за денною та заочною формами).
Прийом на навчання за освітнім ступенем магістр в 2021 році можливий на основі бакалавра з іншої галузі знань (спеціальності)!
Викладання психологічних дисциплін на кафедрі забезпечують: 16 членів професорсько-викладацького складу: 6 – докторів психологічних наук; 9 – кандидатів психологічних наук; 1 – викладач. Професорсько-викладацьким складом кафедри викладається понад 70 навчальних дисциплін та спецкурсів.
Практика. Студенти спеціальності 053 Психологія починаючи з 3 курсу отримують практичну підготовку. А саме: на 3 та 4 курсі – виробнича практика на підприємствах. Здобувачі вищої освіти магістерського рівня проходять: виробничу практику на підприємствах та науково-дослідну практику.
Студенти і наука. Традиційно щороку проводиться «Студентський науковий дебют» для студентів 1 курсу, кураторами якого виступають магістри; студентська олімпіада з психології; засідання студентського науково-практичного психологічного гуртка; активна участь студентів-психологів у всеукраїнських та міжнародних науково-практичних конференціях.
Студентське самоврядування. Студенти-психологи – енергія Студентської Ради факультету, також вони є членами стипендіальної комісії факультету.
Академічні права випускників. Можливість продовжувати здобуття освіти за другим (магістерським) і третім (освітньо-науковим) рівнями вищої освіти. Набуття додаткових кваліфікацій в системі післядипломної освіти.
Офіційний сайт ХНПУ імені Г.С. Сковороди - //hnpu.edu.ua
Інформаційно-пошукова система «Конкурс» – //vstup.info
Український центр оцінювання якості освіти – //testportal.gov.ua
Електронний вступ (електронний кабінет вступника) – //ez.osvitavsim.org.ua
Електронні сервіси з інформацією про перебіг вступної кампанії (подані заяви, рейтинг): //vstup.edbo.gov.ua; https://vstup.osvita.ua
61002, м. Харків, вул. Чернишевська, 60, к. 5-А
тел. (057) 702-66-15
Ім'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.