Історія кафедри англійської філології

Кафедра була створена у 1990 на базі кафедри романо-германської філології, яка, в свою чергу, була заснована у 1986 р. згідно з наказами МО УРСР № 228 від 30.06.86 і ректора ХДПІ № 169-к від 07.07.86. У 1990 році кафедра романо-германської філології була розділена на дві кафедри: кафедру англійської філології та кафедру німецької та французької філології. У жовтні 2022 р. у зв’язку з реорганізацією до складу кафедри увійшла кафедра англійської мови.

Перший завідувач кафедри – канд. пед. наук, проф. Н.В Тучина, яка очолювала кафедру до 2000 р., з 2012 до 2013 р. та з 2021 року до сьогодні. Від 2000 р. до 2012 р. і від 2013 до 2021 року завідувачем кафедри був канд. філол. наук, доц. І.М. Каминін.

До складу кафедри входить 25 штатних співробітників:  з них професорів – 3, доцентів – 18. Сьогодні на кафедрі працюють д-р. філол. наук, проф.  Л.М. Корнільєва, д-р. пед. наук, проф. Я.Е Левченко, д-р. пед. наук, доц. Т.А. Щебликіна, д-р. філос. наук, доц. Г.О Крапівник, канд. пед. наук, проф. Н.В. Тучина, канд. філол. наук, доц. Н.С. Алексєєва, канд. філол. наук, доц. О.Л. Безкоровайна,  канд. філол. наук, доц. М.О Бєлова, канд. пед. наук  М.П. Васильєва, канд. філол. наук, доц.  Ю.С. Гетман, канд. філол. наук, доц. М.О. Горовенко, канд. філол. наук, доц. Я. В. Гуртова, канд. філол. наук, доц. І.В. Жарковська, ст. викл.  Р.Ф. Істоміна, канд. пед. наук, доц. О.С. Кабанська, канд. філол. наук, доц. І.М Каминін, канд. філол. наук, доц. Ж.О. Кононова, канд. філол. наук, доц.  Л.Є. Красовицька, канд. філол. наук, доц. Ю. В. Лактіна, канд. пед. наук Т.В. Петренко, канд. пед. наук, доц. Т.О. Разуменко, канд. філол. наук, доц.  Т.М. Старостенко, канд. пед.наук. доц. О.О.Українська,  канд. філол. наук  Ю.О. Шпак,  канд. філол. наук, доц. О.В. Холодняк. 

Науково-дослідна робота на кафедрі проводиться за темою «Мовознавчі і літературознавчі дослідження у дидактичних цілях». Основні напрямки наукових досліджень – теорія та методика навчання англійської мови, англійська та слов’янська лексикологія, порівняльне літературознавство, когнітивна лінгвістика.

Співробітники кафедри беруть участь у міжнародних проєктах у галузі освіти.

 Результатом одного з перших проєктів (1998 – 2001 р.р.), в якому брали участь І.М. Каминін і Н.В. Тучина, є Програма курсу сучасної англійської мови для студентів педагогічних інститутів та університетів, що укладена у відповідності до Рекомендацій Ради Європи.

Наступним спільним проєктом МОН України та Британської Ради (1999 – 2002 р.р.) стала підготовка програми підвищення кваліфікації вчителів англійської мови та матеріалів до неї. У проєкті брала участь Н.В. Тучина.

Спільний міжнародний проєкт з Британською Радою (2005 – 2007 р.р.) з організації тестування та розробки тестових завдань (М.Ю. Бабенко, І.М. Каминін, О.О. Українська) став предтечею впровадження зовнішнього незалежного тестування в Україні. Учасники проєкту підтримують  професійні контакти з Українським центром оцінювання якості освіти,  розробляють та пілотують тестові завдання. 

В рамках міжнародного проєкту з Британською Радою «Шкільний вчитель нового покоління» (2013 – 2019 р.р.) учасниками проєкту (Н.В. Тучина та І.М. Каминін) розроблена інноваційна програма з методики навчання англійської мови, яка передбачає оновлення змісту навчання та формування професійно-методичних компетентностей вчителя англійської мови. Викладачами кафедри проведена експериментальна перевірка моделі методичної підготовки майбутніх учителів англійської мови, яка наразі впроваджена в освітню програму бакалаврів «Англійська мова і література в закладах освіти».

Викладачі кафедри ( Н.В.Тучина  та Г.О. Крапівник) брали участь в освітній програмі «Методики для професійної майстерності майбутніх вчителів англійської мови», що впроваджується за підтримки Амбасади США в Україні з 2021 р. у рамках співпраці з Міжнародною благодійною організацією «Консорціум із удосконалення менеджмент-освіти в Україні» і програмі Британської Ради «Навчання англійської в новому контексті» (2023 р.) (Л.Є. Красовицька).

Викладачі кафедри англійської філології беруть участь в організації і роботі Харківської обласної Малої академії наук, обласних олімпіад з англійської мови, студентських науково-практичних конференцій,  міжнародних наукових конференціях і конгресах. 


 

61168,  м. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера) 2, кор. В, к. 504,

тел.(0572) 68-61-38 (деканат)

e-mail: kaf-english-philology@hnpu.edu.ua

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.