Історія кафедри теорії і методики викладання суспільно-правових дисциплін

В першій половині  2000-х рр. керівництвом університету та історичного факультету було вирішено створити нову спеціалізацію «історія та правознавство», яка існує до теперішнього часу. Тому в вересні 2002 р. була створена кафедра історико-правових дисциплін на чолі з професором Анатолієм Васильовичем Губою, її засновником, кандидатом історичних наук, доктором педагогічних наук. А.В. Губа працює в університеті з 1984 р. Був обраний деканом історичного факультету з грудня 1995 р. та працював на цій посаді до червня 2005 р. З 2005 по 2014 рр. проректор з науково-педагогічної роботи ХНПУ імені Г.С. Сковороди. З листопада 2014 р. директор інституту Українського козацтва імені Г.С. Сковороди  Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. З березня 2015 р. по грудень 2018 р. координатор з питань національно-патріотичного виховання ХНПУ імені Г.С. Сковороди. В грудні 2018 р. обраний деканом  факультету мистецтв. Одночасно в цей період  з 2002 по 2018 рр. він продовжував очолювати кафедру історико-правових дисциплін з певними відрізками. А.В. Губа викладає дисципліни «Теорія держави і права», «Педагогічний менеджмент», «Якісні трансформації в освіті».  Автор понад 110 наукових та науково-методичних праць.  Сфера його наукових інтересів – історія туризму на Слобожанщині та Україні, менеджмент та правові засади в галузі освіти, туризму. Під його керівництвом було захищено ряд кандидатських дисертацій.

За цей час у складі кафедри працювали доктор педагогічних наук, професор Губа А.В. доктор історичних наук, професор М.М. Олійник,  доктор філософських наук професор С.В. Бережна. У різний час на кафедрі викладали доценти Богдан В.В., Лисяк О.І., Луценко М.В., Микитюк С.О., Нечитайленко В. А., Олійник О.М., Письменницький А.А., Плахтєєва В.І., Стаканков А.В. Смирнов В.М., Трофимов О. Є., Шадріна Г.В., Шемигон Н.Ю., Шульга А.М., Чуб В.І., викладачі Алексік І.І., Алістратова К.Ю., Безусий В.В., Васильєва М.В., Воржевітіна Г.І., Задихайло О.А., Коновалов С.М., Саламахін І.О., Ситнік В.В., Чернобай Г.І. співробітниками кафедри були Гайдамака Л.М., Карвасовська О. В, Литвиненко Т.А.,  Пономарьова Н.С.

В 2005 р. нетривалий час завідувачем кафедри історико-правових дисциплін була доктор філософських наук, професор Світлана Вікторівна Бережна, яка невдовзі очолила історичний факультет ХНПУ імені Г.С. Сковороди (2005-2018), продовжуючи працювати з початку доцентом а пізніше професором кафедри. З вересня 2018 р. призначена проректором з навчально-виховної роботи ХНПУ імені Г.С. Сковороди.  С.В. Бережна працює з 2001 р. в ХНПУ імені Г.С. Сковороди, викладає дисципліни «Компаративістика в історико-правових дослідженнях», «Конституційне право зарубіжних країн».  Автор понад 80 наукових та науково-методичних праць. Сфера її наукових інтересів – історична компаративістика в наукових дослідженнях, теорія та практика мультикультуралізму, філософська антропологія, філософія культури, міждисциплінарний метод в історичних дослідженнях. Під її керівництвом було захищено п’ять кандидатських дисертацій.

В 2018 р. в.о. завідуючого кафедрою суспільно-правових дисциплін та менеджменту освіти призначений кандидат юридичних наук, доцент Олійник Олександр Миколайович, який був обраний завідуючим у квітні 2019 р. О.М. Олійник працює в університеті з 2000 р., викладає дисципліни «Конституційне право України», «Основи фінансового права», «Теорія держави і права», «Страхове право» тощо.  Автор понад 160 наукових та науково-методичних праць. Сфера його наукових інтересів – історичний розвиток трудового та соціального законодавства в Україні, генезис прав людини і громадянина, діяльність профспілок в Україні в 20-30-ті рр. ХХ ст.