Кафедра фізкультурно-оздоровчого та спортивного фехтування

Кафедра була створена у серпні 2014 року.

Інформація для студентів:

Історія кафедри

З 1995 року на гуманітарних факультетах університету (іноземної філології, славістики, історичному, юридичному, економічному) в межах годин навчальної дисципліни «Фізичне виховання» було введено предмет «Фізичне виховання засобами фехтування» і організовано нову структурну одиницю – секцію фехтування, як самостійний підрозділ кафедри фізичного виховання. Було розроблено навчальну програму та методичні рекомендації щодо викладання фехтування студентам саме педагогічного університету.
 У зв’язку з цим, з’явилися нові можливості у підготовці значної кількості студентів до участі в обласних та всеукраїнських універсіадах з фехтування, виконання ними спортивних розрядів, підвищення рівня фізичної культури особистості майбутнього педагога.

Фехтування завжди було олімпійським та студентським видом спорту (входило до програми всіх Олімпіад та Універсіад). Головна мета фехтування – нанести укол і самому не бути ураженим, відображає сутність людських відносин, а багаторічний досвід викладання фехтування у педагогічному доводить, що саме цей вид спортивної діяльності є достатньо ефективним засобом підготовки студентства до майбутньої професійної діяльності і має право на існування поряд з іншими видами сучасних форм викладання фізичного виховання.

Склад кафедри

Кафедру очолює Кривенцова Ірина Володимирівна – кандидат педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання (фізична культура, основи здоров’я), доцент кафедри фізичного виховання, кандидат у майстри спорту СРСР з фехтування та стрільби з луку, голова спортивного клубу університету. Відповідальна за спортивно-масову роботу на історичному факультеті.

На кафедрі працюють досвідчені викладачі:

1. Одокієнко Ірина Іванівна – Заслужений працівник фізичної культури і спорту України, Майстер спорту СРСР, Заслужений тренер України з фехтування;

2. Ільницька Ганна Сергіївна – кандидат педагогічних наук за спеціальністю 13.00.02 – теорія та методика навчання (фізична культура, основи здоров’я), Майстер спорту України з черлідингу;

3. Петрюк Ольга Володимирівна – Майстер спорту міжнародного класу України з фехтування, член збірної команди України з фехтування на шпагах, чемпіонка Всесвітньої Універсіади 2009 року, багаторазова переможниця та призерка України, Європи та світу;

4. Димар Олександр Анатолійович – Майстер спорту міжнародного класу України з фехтування, член збірної команди України з фехтування на шпагах, багаторазовий переможець та призер Чемпіонатів України, Європи та світу;

5. Горбань Ігор Юрійович – старший викладач, Майстер спорту СРСР з фехтування на рапірах. Відповідальний за спортивно-масову роботу на факультеті славістики;

6. Іванов Олександр Валентинович – старший викладач, Майстер спорту СРСР з фехтування. Відповідальний за спортивно-масову роботу на економічному факультеті;

7. Блізнюк Світлана Станіславівна – старший викладач, інструктор зі спортивної і оздоровчої аеробіки та фітнесу, І розряд з волейболу;

8. Клименченко Вікторія Григорівна – старший викладач, кандидат у майстри спорту СРСР з фехтування. Відповідальна за спортивно-масову роботу на факультеті іноземної філології;

9. Клокова Світлана Юріївна – викладач, кандидат у майстри спорту СРСР зі спортивної гімнастики. Відповідальна за спортивно-масову роботу на юридичному факультеті.

За рішенням кафедри навчальною частиною на 2016/2017 навчальний рік затверджені наступні секції:

• Спортивного фехтування;
  • Оздоровчої гімнастики з елементами фехтування;
  • Самзахисту та східних практик з холодною зброєю;
  • Фітнесу за напрямами;
  • Спортивних ігор за програмою Спартакіади університету (волейболу, баскетболу, футболу, бадмінтону, настільного тенісу).

Кафедра працює на двох базах.

У спортивній залі імені В.А. Титаря навчального корпусу по вул. Алчевських(Артема), 29 займаються студенти юридичного, економічного та історичного факультетів

На вул. Валентинiвська(Блюхера), 2 займаються студенти факультетів іноземної філології та славістики

Видатні фехтувальники України, випускники нашого університету:

• Заслужений майстер спорту України, учасник Олімпійських ігор 2000 року, тренер збірної команди Японії з фехтування, випускник факультету соціології та психології Горбачук Олександр;
  •  Заслужений майстер спорту України, учасник Олімпійських  ігор 2004, 2008 та 2016 років, чемпіон світу 2015 року випускник факультетів фізичного виховання та економічного Хворост Максим;
  • Заслужений майстер спорту України, учасник Олімпійських ігор 2004, 2012 та 2016 років, чемпіон світу 2015 року, випускник факультетів юридичного та економічного Карюченко Дмитро;
  • Майстри спорту міжнародного класу: Димар Олександр (закінчив факультети фізичного виховання та економічний); Виборнова Єва(юридичний факультет); Миргородський Євген (факультети юридичний, соціології та психології, фізичного виховання); Петрюк Ольга (факультети економічний, фізичного виховання); Соколов Олег (факультети юридичний, фізичного виховання) та інші.

Кафедра запрошує всіх бажаючих до наших секцій!

61168, г. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера) 2, кор. Г, к. 105,
тел. (0572) 68-06-13 (деканат)

Кривенцова Ірина Володимирівна канд. пед. наук, доцент