Кафедра олімпійського і професійного спорту та спортивних ігор

Кафедра олімпійського і професійного спорту та спортивних ігор є складовою частиною факультету фізичного виховання та спорту Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Кафедра олімпійського і професійного спорту та спортивних ігор є випускною кафедрою зі спеціальності 017 - Фізична культура і спорт (бакалаври, магістри). Студенти, які отримують дану спеціальність,  можуть працювати в будь-яких галузях фізичної культури і спорту.
Студенти отримують кваліфікацію тренера з обраного виду спорту:
бакалаври: баскетбол, волейбол, гандбол, бадмінтон, футбол, футзал, туризм, скелелазіння;
магістри: всі види спорту, представлені у спортивних федераціях України.
Кафедра веде навчальну, наукову, спортивну, організаційну роботу з наступних напрямків:
  1. Розробка, впровадження, викладання теоретичних основ олімпійського і професійного спорту, побудови тренувального процесу, основ відновлення працездатності тощо;
  2. Розробка, впровадження, викладання теоретико-методичних основ ігрових видів спорту: баскетбол, волейбол, футбол, футзал, гандбол;
  3. Розробка, впровадження, викладання теоретико-методичних основ спортивного і оздоровчого туризму, краєзнавства, рекреації і реабілітації.
Кафедра олімпійського і професійного спорту та спортивних ігор є однією з провідних кафедр університету з наукової роботи. У 2018 році кафедра була визнана кращою в ХНПУ імені Г.С. Сковороди за науковою роботою. Щорічно на кафедрі видаються монографії, навчальні посібники, з яких більша частина – за кордоном. Середня кількість публікацій кафедри у виданнях Scopusта Web of Science  складає 10-15 публікацій щорічно. Середні кількість публікацій кафедри у провідних фахових виданнях – 15-30 публікацій щорічно.
На кафедрі понад 10 років ведеться керівництво науковими темами МОН України; з 2012 року кафедра багаторазово вигравала гранти МОН на фінансування держбюджетних тем.
Кафедра є одним із лідерів в Україні з підготовки наукових кадрів: за останні 10 років понад 30 студентів стали переможцями і призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт; 90% магістрів мають публікації у фахових виданнях МОН України. Студенти також мають публікаціїу виданнях Scopusта Web of Scienсe.
На кафедрі підготовано понад 15 кандидатів наук, захищено 3 докторських дисертації.
На кафедрі працюють 1 доктор наук, професор, 3 кандидати наук, доцента, 4 старших викладача, 1 старший викладач – на посаді доцента, 1 заслужений майстер спорту, 6 кандидатів в майстри спорту.
На кафедрі діють збірні команди факультету та університету з баскетболу, волейболу, футболу, футзалу, гандболу, туризму, скелелазіння.

61168,  м. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера) 2, навчально-спортивний комплекс, к. 106
тел.(057) 778-67-46

Козіна Жаннета Леонідівна,

доктор наук з фізичного виховання та спорту,  професор