Кафедра олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму

Вітаємо на сторінці кафедри олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму, за детальною інформацією переходьте за посиланням!

Кафедра олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму є складовою частиною факультету фізичного виховання і спорту Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди. Кафедра олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму є випускною кафедрою зі спеціальності 017 - Фізична культура і спорт (бакалаври, магістри). Студенти, які отримують дану спеціальність,  можуть працювати в будь-яких галузях фізичної культури і спорту.

Студенти отримують кваліфікацію тренера з обраного виду спорту:

бакалаври: баскетбол, волейбол, гандбол, бадмінтон, футбол, футзал, туризм, скелелазіння;
магістри: всі види спорту, представлені у спортивних федераціях України.

Кафедра веде навчальну, наукову, спортивну, організаційну роботу з наступних напрямків:

1. Розробка, впровадження, викладання теоретичних основ олімпійського і професійного спорту, побудови тренувального процесу, основ відновлення працездатності тощо;
  2. Розробка, впровадження, викладання теоретико-методичних основ ігрових видів спорту: баскетбол, волейбол, футбол, футзал, гандбол;
  3. Розробка, впровадження, викладання теоретико-методичних основ спортивного і оздоровчого туризму, краєзнавства, рекреації і реабілітації.

Кафедра олімпійського і професійного спорту, спортивних ігор та туризму є однією з провідних кафедр університету з наукової роботи. У 2018 році кафедра була визнана кращою в ХНПУ імені Г.С. Сковороди за науковою роботою. Щорічно на кафедрі видаються монографії, навчальні посібники, з яких більша частина – за кордоном. Середня кількість публікацій кафедри у виданнях Scopusта Web of Science  складає 10-15 публікацій щорічно. Середні кількість публікацій кафедри у провідних фахових виданнях – 15-30 публікацій щорічно.

На кафедрі понад 10 років ведеться керівництво науковими темами МОН України; з 2012 року кафедра багаторазово вигравала гранти МОН на фінансування держбюджетних тем.

Кафедра є одним із лідерів в Україні з підготовки наукових кадрів: за останні 10 років понад 30 студентів стали переможцями і призерами Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт; 90% магістрів мають публікації у фахових виданнях МОН України. Студенти також мають публікаціїу виданнях Scopusта Web of Scienсe.

На кафедрі підготовано понад 15 кандидатів наук, захищено 3 докторських дисертації.

На кафедрі працюють 1 доктор наук, професор, 3 кандидати наук, доцента, 4 старших викладача, 1 старший викладач – на посаді доцента, 1 заслужений майстер спорту, 6 кандидатів в майстри спорту.

На кафедрі діють збірні команди факультету та університету з баскетболу, волейболу, футболу, футзалу, гандболу, туризму, скелелазіння.

61168,  м. Харків, вул. Валентинiвська (Блюхера) 2, навчально-спортивний комплекс, к. 106
тел.(057) 778-67-46

e-mail: kaf-sport-games@hnpu.edu.ua

Козіна Жаннета Леонідівна,