Кафедра спортивно-педагогічних дисциплін і фітнесу

Згідно наказу № 63-од від 24 червня 2022 року кафедра гімнастики, музично-ритмічного виховання і фітнесу перейменована на кафедру спортивно-педагогічних дисциплін і фітнесу, яка забезпечує навчально-виховний процес на факультеті фізичного виховання і спорту здобувачів першого «бакалаврського» та другого «магістерського» рівнів вищої освіти денної і заочної форми навчання за спеціальностями: 

  • 014 – Середня освіта (Фізична культура) за освітніми програмами «Середня освіта (Фізична культура)» та «Фізична культура в закладах освіти», 

  • 017 – Фізична культура і спорт за освітніми програмами «Тренерська діяльність з обраного виду спорту» і «Фітнес та рекреація».

До складу кафедри входять 8 викладачів (серед яких 4 – кандидати наук, 5 - доцентів, 3 – старших викладача), 1 акомпаніатор, 1 лаборант. 

Мета діяльності кафедри – забезпечення ефективної підготовки майбутніх фахівців фізичної культури та спорту, які будуть конкурентоспроможними в галузях гімнастичних видів спорту та фітнесу, одноборствах та плаванні. 

Викладачі кафедри забезпечують підготовку майбутніх учителів фізичної культури та тренерів з видів спорту з наступних обов'язкових дисциплін: «Теорія і методика викладання гімнастики», «Ритміка і хореографія», «Теорія і методика викладання плавання», «Теорія і методика викладання рухливих ігор і забав з основами анімації», «Теорія і методика викладання атлетизму», «Теорія і методика обраного виду спорту» (художня гімнастика, спортивна гімнастика, спортивна аеробіка, фітнес, одноборства, плавання). 

На кафедрі спеціалізуються здобувачі зі спортивної і художньої гімнастики, спортивної аеробіки, чирлідингу, фітнесу, плавання, підводного плавання, спортивної боротьби (вільна боротьба, греко-римська, самбо, дзюдо), ударні єдиноборства (бокс, тхеквондо, кікбоксинг, карате). 

Досягненням кафедри є створення ансамблю естрадно-спортивного танцю «Бумеранг», започаткований Санжаровою Ніною Миколаївною в 1984 році. 

Колектив «Бумеранг» є переможцем та лауреатом всеукраїнських, обласних та міських фестивалів. Постійно бере участь в урочистостях, які проводять місто й область. За високі творчі успіхи та професіоналізм у 2000 році колективу присвоєно звання «Народний».

61168, м. Харків,вул. Валентинівська, 2, кор. Г, кабінет 107 тел.(057) 778-67-46 e-mail: kaf-rhythm-edu-combats@hnpu.edu.ua

Завідувачка кафедри

Голенкова Юлія Валеріївна

кандидат наук з фізичного виховання та спорту, доцент

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.