Наукова діяльність кафедри німецької і романської філології

Тема комплексної науково-дослідної роботи кафедри: «Єдність системного та функціонального вивчення романських мов в аспекті інтегративної прагматики (синтаксис, семантика та прагматика)» (державний реєстраційний номер – 0120U101303). В межах теми проводиться дослідження загальних проблем романського мовознавства, і зокрема проблем французького мовознавства. Доцент А.В. Лепетюха закінчила роботу над дисертацією на здобуття наукового ступеня доктора філологічних наук на тему «Синтаксична синонімія у французькій художній прозі ХХ – поч. ХХІ століть)». Захист відбувся 21.01.2021 р. у спеціалізованій вченій раді Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

В науково-дослідну роботу кафедри залучаються студенти. В цьому напрямку працює науково-дослідний гурток студентів «Романісти» (науковий керівник – доцент С.О. Лембік). Студенти досліджують проблеми французької граматики (зокрема, синтаксису), фонетики, методики навчання французької мови. Результатом наукової роботи є доповіді студентів на засіданнях гуртка, участь у конференціях, круглих столах, публікація статей та тез.

61168, м. Харків,  вул. Валентинiвська (Блюхера), 2, кор. В, к. 418
тел. (057) 778-68-52