Навчально-наукова археологічна лабораторія

Ласкаво просимо!

Нема людей байдужих до історії власного народу, до минулого; і саме археологія розкриває найбільш давні сторінки колишнього життя людства. Тому вивчення минувшини за допомогою археологічного дослідження – одне з найцікавіших занять для будь-якого історика (рис. 1).

Ця сторінка сайту присвячена розвитку археології в нашому університеті в цілому та зокрема на історичному факультеті, де працює камеральна археологічна лабораторія. Тут ви познайомитесь із її діяльністю, з нашим археологічним музеєм та з діяльністю Середньовічної експедиції.

Рис. 1. Знахідки Мохначанського городища.

Під час польового сезону працює Середньовічна археологічна експедиція в межах роботи якої студенти 1 курсу історичного факультету проходять польову археологічні практику в різних куточках нашої області (рис. 2), еле переважно – на городищі Мохнач Зміївського р-ну (рис. 3), По завершенню процесу розкопок проводиться реставрація знахідок (рис. 4).

 Рис. 2.  Розкопки на селищі П'ятницьке.
Рис. 3. Розкопки Мохначанського городища.
 Рис. 4.  Реставрація знахідок останнього сезону.

В осені, як правило, проводяться археологічні виставки та конференції, на яких підводяться підсумки минулого археологічного сезону, обговорюються важливі питання розвитку стародавнього населення України (рис. 5, 6).

Рис. 5. Доповідь керівника лабораторії на Харківській конференції.
Рис. 6. Останні наукові видання з нашими матеріалами.

Участь нашої камеральної археологічної лабораторії та Середньовічної експедиції відображаються в наукових працях та засобах масової інформації.

Таємниці минулого чекають…
Вони відкриваються лише сміливим та наполегливим !

61002, м. Харків, вул. Алчевських (Артема), 29, к. 126;

тел.(057) 700-48-01

Колода Володимир Васильович

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.