Навчально-наукова археологічна лабораторія

Ласкаво просимо!

Навряд чи можна знайти людину, що байдуже ставиться до свого минулого, до історії власної країни та її народу. А археологія – один із найбільш цікавих способів дізнатись про це, і це завжди вабить істориків (рис. 1).

Рис. 1. Сімейна скарбничка ІХ ст. з городища Мохнач.

На цій сторінці ми розповімо Вам про розвиток археології на нашому факультеті, де працює навчально-наукова археологічна лабораторія, працює археологічний музей та Середньовічна археологічна експедиція.

Саме в межах цієї експедиції студенти 1 курсу факультету історії і права (до яких приєднувалися всі бажаючі студенти інших факультетів, наші випускники та волонтери) донедавна проходили навчально-польову археологічну практику в різних куточках нашої області (рис. 2), але найчастіше – на городищі Мохнач Чугуївського району (рис. 3). Після експедиції, в умовах лабораторії проводилися реставраційні роботи (рис. 4).

 Рис. 2. Розкопки житла на селищі П'тницьке-1.
Рис. 3. Розкопки оборонного валу на городищі Мохнач.
 Рис. 4.  Реставрація макітри нового часу.

А восени, зазвичай, відбувалися археологічні виставки (рис. 5), проводилися конференції (рис. 6). Там підводилися підсумки проведених за рік досліджень, обговорювалися нагальні питання розвитку археологічної науки і стародавнього населення України, розроблялися плани на майбутнє.

Рис. 5. Археологічна виставка в межах конференції до 300-річчя Г. Сковороди.
Рис. 6. Участь в конференціях та польових семінарах.

Робота нашої навчально-наукової археологічної лабораторії та Середньовічної експедиції широко представлена в наукових працях та засобах масової інформації.

Таємниці минулого чекають…
Вони відкриваються лише сміливим та наполегливим !

61002, м. Харків, вул. Алчевських (Артема), 29, к. 126;

тел.(057) 700-48-01

Колода Володимир Васильович

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.