Новини кафедри музичного мистецтва

Meetup на тему: «Досвід та інновації мистецької освіти» (17 травня 2024 р.)

 

                                                                                     Більше світлин тут

17 травня 2024 р. у межах проведення університетського Тижня науки на кафедрі музичного мистецтва відбувся науковий івент – презентація стендових доповідей та Meetup на тему: «Досвід та інновації мистецької освіти». В заході взяли участь викладачі кафедри, здобувачі та аспіранти.

Для візуального представлення наукових доповідей було створено віртуальну дошку. Калейдоскоп постерів та усні доповіді учасників відображали науковий контент, що розкривав актуальні питання в сфері мистецької освіти, як то:

 • особливості навчальних програм з музики в школах Китайської Народної Республіки (Ван Пань, Дай Сіньхао, Ду Веньтао, керівникд.п.н. проф. Юр’єва К. А.);
 • підготовка майбутніх учителів музичного мистецтва до організації дозвіллєвої діяльності учнів початкової школи (здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Калініна Н.);
 •  проблема міжкультурної комунікації (здобувачка другого (магістерського) рівня вищої освіти Фан Гуйянь, керівник к.п.н., доц. Васильєва О. В.);
 •  патріотичне виховання засобами музичного мистецтва (здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Ходарєва М.);
 •  діяльність видатних педагогів-митців сучасності (на прикладі педагогічної діяльності В. Королевського (пров. концертмейстер Королевська Т. О.)

Із доповідями також виступили здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти Малиш С., Сичова А., Ходарєва М. та інші.

У процесі заходу панувала атмосфера дружнього спілкування однодумців, об’єднаних спільними професійними інтересами та загальною справою. Учасники залюбки ділились власним досвідом, знаннями, ідеями, аналізували здобуті результати, формулювали перспективи та плани на майбутнє.


Вітаємо з перемогою на ІІІ Міжнародному музичному фестивалі «Music Days in UA» (21.04.2024, Харків, Україна)!

Лауреат І ступеня:

 • Баль Катерина, IV курс, 41 гр. 
 • Спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)
 • Номінація: «Професіонали 18+ (диригування)»
 • Керівник: д.п.н., проф. Соколова А. В.
 • Концертмейстер: Подкопай Є. Ю.

Також Катерина отримала диплом «За краще виконання твору українського композитора та за популяризацію української культури». Фестиваль, у якому взяли участь 96 учасників з України та зарубіжжя, проводився у двох форматах: очно та дистанційно.

Стежте за успіхами наших студентів – приєднуйтесь до нашої спільноти у соціальних мережах!


Візитівка кафедри музичного мистецтва ХНПУ імені Г. С. Сковороди,

яку було підготовлено у межах конкурсу «Мотивація нескорених 2.0» соціального проєкту «ScholarShip в Україні» на тему «Імпульс освіти: конкурс креативних презентацій українських освітніх закладів»

Шановні абітурієнти! Кафедра музичного мистецтва Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди  запрошує вас на навчання за спеціальністю 014.13 Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво).

Наша місія: кафедра музичного мистецтва забезпечує професійне викладання музично-педагогічних дисциплін за спеціальністю 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) для здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання за ОР «Бакалавр» і «Магістр».

Навчання проводиться за трьома освітніми програмами:

 1. Музичне мистецтво в закладах освіти.
 2. Естрадний і народний спів у закладах освіти.
 3. Середня освіта (Музичне мистецтво).

Наше завдання: допомогти кожному здобувачеві відкрити для себе багатогранний світ музичного мистецтва, отримати глибокі теоретичні знання та практичні навички для подальшого професійного розвитку та успішної кар’єри. 

Майбутні викладачі музичного мистецтва мають можливість долучитися до вершин вокально-хорового та інструментального мистецтва, набувати практичний досвід у творчих колективах, що є гордістю університету та міста: Народний камерний хор «Ювента» імені В. В. Королевського (кер. Васильєва О. В.), жіночий хор «Аnima» (кер. Соколова А. В.), Оркестр народних інструментів (кер.  Жуков В. П.); Ансамбль гітаристів «Тредо» (кер. Мартем`янова А. В.); Ансамбль акордеоністів «Доміно» (кер. Данилюк М. М.).

Кафедра організовує заходи національного та міжнародного рівня, які користуються авторитетом серед професіоналів у галузі муз. мистецтва: Міжнародний конкурс виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта», Всеукраїнська науково-практична конференція «Час мистецької освіти», Міжнародна науково-практична конференція «Методологія сучасних наукових досліджень» та інші. Участь у таких яскравих заходах розширює артистичні та викладацькі обрії, надає цінні навички та організаторський досвід, які стануть незамінними у професійній кар’єрі майбутнього вчителя музичного мистецтва.

Ми поєднуємо традиції з інноваціями, щоб відповідати сучасним освітнім стандартам. Використовуючи цифрові музичні технології та платформу дистанційної освіти «Moodle», нам вдається забезпечувати високоякісний навчальний процес для здобувачів вищої освіти, незалежно від їхнього місцезнаходження. 

Кафедра музичного мистецтва ХНПУ Г. С. Сковороди активно співпрацює з різними громадськими організаціями, які відіграють ключову роль у підтримці та розвитку культурних та освітніх ініціатив. Така співпраця дозволяє обмінюватися досвідом, інтегрувати новітні підходи у навчальний процес і забезпечувати студентам доступ до широкого спектру професійних можливостей. 

Ця відеовізитівка є яскравим прикладом такої діяльності й була створена у межах проведення конкурсу візитівок «Мотивація нескорених 2.0», організованого «ScholarShip в Україні» за сприяння Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти». Конкурс є частиною соціального проєкту, що підтримує розвиток освітніх та культурних ініціатив в Україні. Деталі конкурсу можна знайти за цим покликанням: https://100pidpysnykiv.com.ua/scholarship.html,

Шановні абітурієнти, якщо у вас є питання про університет, факультет, кафедру, спеціальності, або ви хочете дізнатися більше про навчальний процес чи перспективи майбутньої професії, будь ласка, не вагайтеся до нас звертатись. Ми вас проконсультуємо та надамо детальну інформацію про те, які кваліфікації ви зможете отримати та які кар’єрні шляхи відкриються перед вами після закінчення нашого університету! 

Також запрошуємо вас відвідати розділ «Співробітники» на сайті кафедри, де ви матимете змогу ознайомитись із персональними сторінками наших викладачів. Тут зібрана докладна інформація про їхні професійні інтереси, а також наукові та творчі досягнення. Крім того, на цих сторінках ви знайдете контактні дані викладачів, що дозволить вам безпосередньо зв’язатися з ними для консультацій та обговорення будь-яких питань, пов’язаних зі вступною кампанією, вашим майбутнім навчанням та професійним розвитком.

Долучайтесь до нашої творчої спільноти, щоб знати більше про діяльність кафедри музичного мистецтва ХНПУ імені Г. С. Сковороди

Facebook

Instagram


І Міжнародний конкурс виконавців на академічних народних інструментах «DniProFolk» (1–4 квітня 2024 р., Дніпро)

Більше світлин тут

З 1 по 4 квітня 2024 р. у Дніпровській академії музики відбувся І Міжнародний конкурс виконавців на академічних народних інструментах «DniProFolk», який проходив у змішаному форматі (офлайн та онлайн).

Успішне проведення такого масштабного заходу ще раз засвідчило непересічне значення Дніпровської академії музики у культурному просторі України, зокрема у контексті розвитку конкурсно-фестивального руху.

Учасники змагались у таких номінаціях: «Акордеон, Баян», «Домра», «Кобза», «Мандоліна», «Бандура інструментальна», «Бандура вокальна», «Цимбали», «Сопілка», «Ансамблі», «Оркестри, капели бандуристів», «Соло з оркестром». Конкурсантів оцінювали 27 членів журі з п’яти країн світу: Україна, Італія, Іспанія, Німеччина, США.

Членом журі у номінаціях «Акордеон, Баян», «Ансамблі», «Оркестри»,  «Соло з оркестром» став доктор філософії, доц. Данилюк М. М., який також виступив у межах проведення конкурсу на науково-методичній конференції з доповіддю на тему «Синтез традицій та інновацій: динаміка розвитку міжнародного конкурсу «Арт-Домінанта» у світлі сучасних викликів», окресливши, серед іншого, стратегічні напрямки розвитку конкурсно-фестивального руху України та зарубіжжя.

У межах конкурсу також відбулась низка майстер-класів, лекцій та творчих зустрічей, які проводились провідними фахівцями у галузі народно-інструментального мистецтва, що створило платформу для обміну досвідом та подальшого професійного розвитку учасників.

Висловлюємо щиру подяку керівництву академії та усій дружній команді конкурсу за професійну організацію та проведення цього мистецького форуму! Бажаємо аби конкурс продовжував об’єднувати музикантів з усього світу, стимулюючи професійне зростання та вдосконалення їхньої майстерності. Зичимо творчого натхнення, щоб ентузіазм і креативність не згасали, сприяючи розвитку конкурсу «DniProFolk» та сподіваємось на подальшу плідну співпрацю!

Стежте за успіхами наших студентів та викладачів – приєднуйтесь до нашої спільноти у соціальних мережах!

XIV Всеукраїнська науково-практична конференція «Час мистецької освіти» (5 квітня 2024 р.)

5 квітня 2024 р. кафедрою музичного мистецтва факультету мистецтв Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди було проведено XIV Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Час мистецької освіти» на тему «Мистецька освіта: наукові стратегії та досвід».

Захід став платформою для понад 100 фахівців, які об’єднались задля обговорення нагальних питань, пов’язаних з мистецькою освітою. У вітальних словах проректорки з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності проф. Бережна С. В., декана факультету мистецтв, проф. Фоміна В. В., завідувачки кафедри музичного мистецтва, проф. Соколової А. В., а також координатора з наукової роботи факультету мистецтв, доц. Ткаченко М. О., були висловлені побажання продуктивної роботи, змістовних дискусій та обміну знаннями.

Конференція передбачала роботу за такими тематичними напрямами:

 1. Теоретико-методологічні основи мистецької освіти.
 2. Становлення і розвиток мистецької освіти в Україні і за кордоном.
 3. Підготовка майбутніх фахівців мистецьких дисциплін у контексті сучасних інноваційних технологій.
 4. Напрями розвитку художньої обдарованості здобувачів освіти.
 5. Виконавська майстерність майбутнього вчителя мистецьких дисциплін.

Учасники конференції мали змогу поділитись як теоретичними відкриттями, результатами своїх досліджень, так і практичними рекомендаціями щодо впровадження інновацій у освітній процес. Захід став платформою для поглиблення знань, вивчення нових методів навчання, а також для розширення професійних контактів. Ми переконані, що подібні івенти сприятимуть не тільки збагаченню знань у даній сфері, але й посиленню взаємодії між митцями та науковцями з усіх куточків України, спрямованої на розвиток мистецької освіти і культурного обміну на міжнародному рівні.

Світлини за покликанням


Вітаємо переможців Міжнародного двотурового благодійного конкурсу мистецтв «Polska Wiosna-2024» (11.03-17.03.2024, Варшава, Польща)!

Лавреати І ступеня:
Стелла Малиш, ІІІ курс, 31 гр.
• В’ячеслав Муль, І курс, 11 гр.
• Номінація: «Хорове диригування», V кат. (18-25 років)
• Керівник: к.п.н., доц. Васильєва О. В.
• Концертмейстери: Королевська Т. О., Подкопай Є. Ю.
 
Стежте за успіхами наших студентів та викладачів – приєднуйтесь до нашої спільноти у соціальних мережах!

 

Вітаємо з перемогою на Міжнародному двотуровому благодійному конкурсі мистецтв «Polska Wiosna-2024» (11.03-17.03.2024, Варшава, Польща)!

Володарка Гран-Прі:
Наталія Калініна, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, ІІІ курс, 31 гр.
• Спеціальність 014.13 Середня освіта (Мистецтво. Музичне мистецтво)
• Номінація: «Вокальний жанр, естрадний вокал», V кат. (18-25 років)

 
Стежте за успіхами наших студентів – приєднуйтесь до нашої спільноти у соціальних мережах!

Студентська Олімпіада (Музичне мистецтво), 21 лютого 2024 р.

21 лютого 2024 р. зусиллями професорсько-доцентського складу кафедри музичного мистецтва факультету мистецтв ХНПУ імені Г. С. Сковороди було проведено етап Всеукраїнської студентської Олімпіади зі спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво).

У час, коли виклики війни торкаються кожного з нас, мистецтво перетворюється на життєво важливий ресурс для підтримання надії та укріплення віри в нашу Перемогу! Тому й вибір девізу нашого заходу, «Музи не мовчать», не випадковий, адже голос  Мистецтва як ніколи звучить гучніше саме в буремні часи, промовляючи до світу власною особливою мовою, яка іноді стає потужнішою за будь-які слова!

На урочистому відкритті Олімпіади із привітальним словом виступила проректорка з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності ХНПУ імені Г. С. Сковороди,  докторка філософських наук, проф. Бережна С. В., акцентуючи на важливій ролі мистецької освіти в сучасних державотворчих процесах. Зі вступним словом до учасників та гостей також звернулись: декан факультету мистецтв д.п.н., проф. Фомін В. В. завідувачка кафедри музичного мистецтва д.п.н., проф. Соколова А. В. та координаторка з наукової роботи факультету мистецтв к.п.н., доц. Ткаченко М. О., яка опікувалась розробкою Положення про проведення Олімпіади.

Учасники змагання представили на розсуд журі два завдання: моделювання фрагменту уроку за програмою НУШ та інтерпретацію музичного твору в мистецькому проєкті. Ці презентації відкрили новаторські підходи в музичній освіті, демонструючи креативність, талант майбутніх фахівців та емоційну силу української музики. Образ вчителя музичного мистецтва було презентовано сучасно та патріотично!

Завдання учасників Олімпіади оцінювало журі у складі: д.п.н., проф. Фомін В. В., д.п.н., проф. Соколова А. В., к.п.н., доц. Беземчук Л. В., к.п.н., доц. Васильєва О. В., к.п.н., доц. Данилюк М. М., доц. Ткаченко М. О., к.п.н., доц. Кузьмічова В. А. Також до складу журі було запрошено представників студентського активу факультету мистецтв та випускників: голову Студентського наукового товариства М. Ємельяновську та аспіранта кафедри освітології та інноваційної педагогіки М. Мирошниченко.

Технічним координатором заходу, відповідальним за демонстрацію конкурсних відеозаписів учасників став к.п.н., доц. Данилюк М. М.,  який також розробив дизайн дипломів для учасників, членів журі та оргкомітету Олімпіади.

Особливою подією та родзинкою заходу, що проходив у форматі Zoom-конференції, стало голосування глядачів у реальному часі, організоване д.п.н., проф. Юр’євою К. А. за допомогою онлайн-сервісу Mentimeter. Це голосування визначило володарів «Приза глядацьких симпатій»: серед бакалаврів – Баль Катерина і Степанова Анна, які отримали однакову кількість голосів від глядачів; серед магістрів – Киселиця Олександр.

23 лютого 2024 р. було оголошено результати Олімпіади:

 • здобувачі першого (бакалаврського) рівня вищої освіти:

Диплом I ступеня – Баль Катерина

Диплом II ступеня – Калініна Наталія, Хроменко Ольга

Диплом III ступеня – Степанова Анна, Малиш Стелла

 • здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти:

Диплом II ступеня – Киселиця Олександр

Диплом III ступеня – Іванченко Дар’я, Тирса Антон

 • Також журі відзначило учасників спеціальними дипломами:

«За міжкультурну взаємодію» – Ші Біньпей

«За краще розкриття теми уроку» – Ходарєва Марина

«За кращу розробку тестів у відповідності вимогам НУШ» – Рясна Руслана

«За кращу інтерпретацію сучасного вокального твору» – Сичова Аліса

«За краще втілення художнього образу хорового твору» – Чижик Лілія

«За майстерне використання цифрових технологій» – Івашков Ніл

Дякуємо керівникам за високий професіоналізм та майстерність при підготовці учасників Олімпіади, вітаємо переможців та бажаємо нових творчих звершень! Нехай музика завжди буде з вами, надихаючи на добрі справи! Музи не мовчать, відтак – пересилимо та переможемо!


Вітаємо з перемогою на Міжнародному благодійному двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Baltic Fest» / 04.02–08.02.2024, Nové Město, Чехія!

Диплом лавреата І ступеня
Народний камерний хор «Ювента» імені Віктора Королевського
• Художній керівник: к.п.н., доц. О. В. Васильєва
• Хормейстер: к.п.н., доц. І. І. Мартиненко
• Концертмейстер: Т. О. Королевська
• Номінація: «Chorus», Mix category

Варто відзначити, що у фестивалі взяли участь понад 1000 учасників з України, Литви, Латвії, Молдови, Грузії та Чехії, які змагалися в різних номінаціях та вікових категоріях.


Випуск магістрів-2024

                                                                    Більше світлин тут

У ці випробувальні часи для нашої країни та міста, коли кожен день вимагає від нас незламності та віри в краще майбутнє, Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди залишається фортецею знань та креативності, де кожен студент може реалізувати свій талант і стати натхненням для інших. Наш університет продовжує проводити значущі заходи, підтримувати активне студентське життя та виховувати майбутніх лідерів у галузі освіти та культури.

Вітаємо магістрів, здобувачів вищої освіти спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво), які напередодні не лише успішно захистили кваліфікаційні роботи, але й здобули визнання у загальноуніверситетському рейтингу «Випуск магістрів-2024». Приємно відзначити, що серед семи номінацій та студентів усіх спеціальностей факультету мистецтв більшість переможців – музиканти:

 • «Інтелектуал»: Маргарита Голота
 • «Творча особистість»: Іван Єрмоленко, Георгій Шароварський, Олександр Канунніков
 • «Кращий медійник»: Ірина Гавриш
 • «Волонтер»: Владислав Шломін

Усі наші випускники, які частину свого студентського шляху навчались у дистанційному форматі через пандемію та воєнний стан, продемонстрували терпіння, адаптивність і прагнення до навчання та самовдосконалення. Ви не лише активно брали участь у житті університету, але й стали справжніми лідерами сковородинівської спільноти!

Ми пишаємося кожним із вас і віримо, що ви продовжите світити яскравою зіркою у світі музики та освіти. Ваші досягнення є найкращим свідченням нездоланності духу та непохитної віри у власні сили! Зичимо вам, Колеги, невпинного розвитку та подальших успіхів у професійній діяльності!

Долучайтесь до нашої спільноти в соцмережах

Вітаємо з перемогою на XCІІІ Двотуровому міжнародному багатожанровому дистанційному фестивалі конкурсі-мистецтв «Golden Fest» (30.01.2024, Київ)!
 

Володарка Гран-Прі:
Наталія Калініна, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, ІІІ курс, 31 гр.
• Спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)
• Керівниця: викл. Пащенко А. В.
• Номінація: «Вокальний жанр, естрадна пісня», V кат. (18-24)

 
Стежте за успіхами наших студентів і викладачів – приєднуйтесь до нашої спільноти у соціальних мережах!

Вітаємо з перемогою на Міжнародному двотуровому багатожанровому фестивалі-конкурсі «Різдвяна зірка» (29.01.2024)!

Диплом лавреата І ступеня
Народний камерний хор «Ювента» імені Віктора Королевського
• Художня керівниця: к.п.н., доц. О. В. Васильєва
• Хормейстер: к.п.н., доц. І. І. Мартиненко
• Концертмейстерка: Т. О. Королевська
• Номінація: «Вокал – Хор, ансамбль», VІІ кат.
 

Вітаємо з перемогою на Міжнародному благодійному двотуровому конкурсі мистецтв «Formula Fest» (25.01–01.02.2024, Бухарест, Румунія)!

Диплом лавреата І ступеня
• Назва колективу: Народний камерний хор «Ювента» імені Віктора Королевського
• Художня керівниця: к.п.н., доц. О. В. Васильєва
• Хормейстер: к.п.н., доц. І. І. Мартиненко
• Концертмейстерка: Т. О. Королевська
• Номінація: «Вокальний жанр» (Хор), V вікова кат.

Вітаємо та бажаємо подальших успіхів!

Більше світлин у соціальних мережах. Долучайтесь!

Захист магістрів 2024

Більше світлин тут

25–26 січня 2024 р. кафедра музичного мистецтва стала творчо-дослідницькою ареною для захисту кваліфікаційних робіт здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти за спеціальністю 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво).

18 магістрантів денної та заочної форми навчання успішно представили результати своїх досліджень. Варто підкреслити, що ввесь професорсько-доцентський склад кафедри був залучений до цього важливого заходу, оскільки більше 10 науково-педагогічних працівників здійснювали керівництво роботами. Захист проходив під головуванням д.п.н., проф. Тушевої В. В. та за участю членів екзаменаційної комісії: д.п.н., проф. Кузнєцової О. А., к.п.н., доц. Беземчук Л. В., к.п.н., доц. Кузьмічової В. А.

Особливість захисту полягала у поєднанні творчої та дослідницької роботи, що відіграє ключову роль у професійній підготовці майбутніх викладачів музичного мистецтва. Відзначимо, що перевірка усіх наукових робіт на антиплагіат підтвердила високу оригінальність матеріалу, середній показник якого склав майже 90%, що свідчить про значний рівень самостійної наукової роботи магістрантів.

Захист кваліфікаційних робіт також став прикладом міжкультурної взаємодії та обміну знаннями між здобувачами вищої освіти України та студентами з Китайської Народної Республіки.

Вітаємо наших випускників із успішним захистом і бажаємо подальших успіхів у професійній діяльності! Цей важливий крок є лише початком вашого шляху в освіті та мистецтві, де ви будете виховувати та надихати наступні покоління, розкриваючи перед ними світ музики та творчості. Ми пишаємося кожним із вас і з нетерпінням чекаємо на ваші майбутні досягнення!

Більше інформації на наших сторінках у соціальних мережах. Стежте за нами!

Вітаємо з перемогою на Міжнародному благодійному конкурсі мистецтв «Різдвяна симфонія» (25–29 грудня, 2023 р., Кошиці, Словаччина)!
 

Диплом лавреатки І ступеня
Дар’я Маточка, ІІ курс, 331 гр. (бакалавр)
• Спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)
• Керівник: доктор філософії, доц. Данилюк М. М.
• Номінація: «Інстр. жанр (акордеон)», V кат.

Більше інформації та світлин на наших сторінках у соціальних мережах. Долучайтесь!


Наш п’єдестал на ІІ Міжнародному двотуровому фестивалі-конкурсі мистецтв «Творчий Калейдоскоп» (17 грудня 2023 р., Київ)

Більше світлин

• Лавреатка І ступеня: Горбенко Юлія, 61М гр. (магістр)
• Лавреатка ІІ ступеня: Загоруйко Ксенія, 61М гр. (магістр)
• Лавреатка ІІІ ступеня: Рясна Руслана, 41 гр. (бакалавр)
• Номінація: «Академічний вокал», VІ кат.
• Керівник: канд. пед. наук, доц. Кузьмічова В. А.
• Концертмейстер: Семерніна І. М.

Вітаємо та бажаємо нових творчих перемог!

Слідкуйте за успіхами здобувачів вищої освіти спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) в соціальних мережах – приєднуйтесь до нашої творчої спільноти!

Вітаємо призерку І Міжнародного конкурсу диригентів імені Андрія Кушніренка (1315 грудня 2023 р., Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича)

 
Диплом лавреатки ІІІ ступеня
Катерина Баль, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, IV курс, 41 гр.
• Керівник: доктор. пед. наук, проф. А. В. Соколова
• Концертмейстер: В. В. Майборода
• Номінація: «Хорове диригування»
• Категорія F2: ІІІ-ІV курс класичного педагогічного університету спец. Середня освіта (Музичне мистецтво)
 

Захід, який був приурочений до 90-річчя від дня народження українського композитора та диригента Андрія Кушніренка,  об’єднав 140 диригентів з України, Польщі, Румунії, Молдови та Китаю. Учасників конкурсу оцінювали провідні фахівці у галузі диригентсько-хорового мистецтва.

Долучайтесь до нашої спільноти в соціальних мережах!

Круглий стіл «Неформальна освіта: можливості та перспективи»

(13 грудня 2023 р.)

Більше світлин

13 грудня 2023 р. відбувся круглий стіл на тему «Неформальна освіта: можливості та перспективи», організований гарантом ОП «Естрадний і народний спів у закладах освіти», к.п.н., доц. О. В. Васильєвою. Захід зібрав студентсько-викладацьку спільноту для обговорення ролі неформальної освіти у сучасному освітньому просторі.

Особлива увага була приділена різноманітним моделям неформальної освіти, їх перевагам та механізмам визнання здобутих знань, які відіграють ключову роль у розвитку кар’єри та вдосконаленні освітніх послуг. Окремо розглядалися безкоштовні онлайн-курси на таких платформах, як Prometheus, Coursera, EdEra тощо, які відкривають перед здобувачами освіти додаткові можливості для професійного розвитку.

Активну участь в обговоренні взяли студенти та викладачі кафедри, зокрема доц. О. В. Васильєва, доц. М. М. Данилюк, доц. Л. І. Донченко, проф. М. П. Калашник, доц. В. А. Кузьмічова, доц. Г. С. Корчагіна, конц. Т. О. Королевська, поділившись своїми ідеями та досвідом.

Важливим моментом зустрічі стала доповідь Тетяни Герасименко, випускниці факультету мистецтв і керівниці вокальної студії «Сяйво». Спікерка поділилася своїм досвідом проходження вокальних курсів «Музична професія під ключ», які були спрямовані на розвиток емоційної виразності та професійного зростання викладачів вокалу. Курс включав такі інноваційні методики як circle singing, та креативні підходи до викладання, підкріплені знаннями з музичного маркетингу.

Круглий стіл не тільки сприяв обміну досвідом між освітянами, але й відзначив стратегічне прагнення кафедри музичного мистецтва інтегрувати сучасні освітні підходи та підкреслити значимість неформальної освіти у підготовці кваліфікованих фахівців.


Вітаємо з перемогою на ІІІ Міжнародному багатожанровому конкурсі мистецтв «На крилах мистецтва» (листопад, 2023 р., Тернопіль)
 

Диплом лавреата І ступеня
Наталія Калініна, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, ІІІ курс, 31 гр.
• Спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)
• Керівник: викл. Пащенко А. В.
• Номінація: «Естрадний вокал», IV вікова кат.

 
Слідкуйте за успіхами наших студентів і викладачів в соціальних мережах – приєднуйтесь до нашої творчої спільноти!

«Стоїть явор над горою» – вшанування Григорія Савича Сковороди

3 грудня, в день народження Григорія Сковороди, коли ми вшановуємо спадщину видатного українського мислителя, Народний камерний хор «Ювента» імені Віктора Королевського представляє виконання його пісні «Стоїть явор над горою».
Слова та музика, що пройшли крізь століття, набувають нового дихання в аранжуванні доц. О. В. Васильєвої та доц. І. І. Мартиненка й за участю концертмейстера Т. О. Королевської. Ця композиція – є відображенням душі Сковороди, його любові до природи та роздумів про життя.
Явір, що стоїть над горою, символізує силу духу та вічність. Саме так ми бачимо постать Сковороди – непохитну і вічну. Слова поета надихають нас замислитися про власне життя, знайти красу у простих речах і віднайти гармонію з навколишнім світом.

Запрошуємо вас прислухатися до цих ліричних рядків та відчути унікальний дух української культури.


Залік з дисципліни «Арт-менеджмент у контексті мистецького простору Слобожанщини» (22 листопада 2023 р.)

22 листопада 2023 р. відбувся залік, на якому здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) представили результати своєї роботи з дисципліни вільного вибору «Арт-менеджмент у контексті мистецького простору Слобожанщини». Під гаслом «Хочу зберегти...!» студенти презентували свої індивідуальні міні-проєкти, що висвітлювали їхнє бачення збереження культурної спадщини регіону.

Захист проєктів відвідали зав. кафедри музичного мистецтва, д.п.н., проф. А. В. Соколова та к.п.н., доц. В. А. Кузьмічова.

Магістранти використовували віртуальні інтерактивні дошки Padlet для візуалізації зібраної протягом семестру інформації. Представлені проєкти охоплювали широкий спектр тем: від історико-архітектурних пам’яток та видатних особистостей до культурних особливостей міст Слобожанщини, зокрема Харкова та Сум.

Презентації супроводжувалися інтерактивними іграми та вправами на мистецьку тематику, створеними за допомогою сервісу Wordwall, що додало заходу жвавості та залучення аудиторії. Цікаво, що найбільш активними учасниками ігор стали самі викладачі.

Завершився захист теплими словами від викладачів, які висловили магістрантам численні побажання щодо їхнього подальшого професійного розвитку та успіхів у майбутньому.

Долучайтесь до нашої спільноти у соціальних мережах:

Вітаємо з перемогою на ІІ Всеукраїнському двотуровому конкурсі мистецтв «Український Розмай» (21 листопада 2023 р., Київ)

Диплом лавреата І ступеня
• Назва колективу: Вокальне тріо Народного камерного хору «Ювента» імені В. В. Королевського у складі: Мацак Дмитро, Муль В’ячеслав, Киселиця Олександр.
• Керівники: доц. О. В. Васильєва, доц. І. І. Мартиненко
• Номінація: «Вокальний жанр», V вікова кат.
 
Подяка
Викладачі кафедри музичного мистецтва отримали від організаторів конкурсу Подяки за професійну підготовку вокального тріо, чий виступ вкотре продемонстрував багатство та розмаїтість українського музичного мистецтва. Бажаємо студентам та їх наставникам подальших творчих злетів і нових перемог!
 
Стежте за нами у соціальних мережах:

Результати фестивалю-конкурсу «Дебют-2023»

Вітаємо здобувачів вищої освіти факультету мистецтв спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) з успіхом у фестивалі-конкурсі «Дебют першокурсників-2023»!

Дорогі студенти, вітаємо з чудовим початком вашого творчого шляху в університеті. Нехай цей дебют стане творчою іскрою для майбутніх великих звершень, що принесуть вам не лише професійне визнання, але й велике задоволення та радість від творчості!

Ось імена переможців у різних номінаціях:

Інструментальний жанр (соло)
• Муль В’ячеслав (фортепіано)
• Мальцев Руслан (електрогітара)
• Мацак Дмитро (домра)
• Просєкіна Олександра (акордеон)
• Бежан Артем (балалайка)
• Киселиця Олександр (гітара)
• Лі Даньлау (гучжен)
 
Вокал народний (соло)
• Головата Ельвіра
 
Вокал академічний (соло)
• Фан Гуйян
• Ші Біньпей
 
Вокал академічний (ансамбль)
• Ансамбль здобувачів І року навчання (Мацак Д., Муль В., Киселиця О.)
 

Бажаємо нашим здобувачам успіхів на їх мистецькому шляху та чекаємо на їхні майбутні творчі досягнення!

 
Стежте за нами у соціальних мережах:

Відкрите заняття на тему «Підготовка виконавця до концертного виступу» (21 листопада 2023 р.)

21 листопада 2023 р., у межах курсу «Музичне виконавство в музичній освіті» для магістрантів факультету мистецтв (61М група), докторкою пед. наук, професоркою та завідувачкою кафедри музичного мистецтва Соколовою А. В., було проведено відкрите заняття на тему: «Підготовка виконавця до концертного виступу».

Лекція перетворилася на інтелектуальний форум, у якому активну участь взяли відомі науковці і практики у галузі музичної освіти, зокрема професори: Кузнєцова О. А., Тушева В. В., Юр’єва К. А., Калашник М. П., доценти: Васильєва О. В. та Кузьмічова В. А., а також концертмейстери Королевська Т. А. та Семерніна І. М..

Заняття було присвячене аналізу та ретельному розгляду методичних основ підготовки до концертних виступів. Учасники активно обмінювалися думками про психологічні аспекти концертного хвилювання та методи його подолання. Завзяте обговорення перетворилося на живий діалог, у якому викладачі та студенти ділилися унікальними історіями з власного виконавського досвіду, обмінюючись цінними знаннями та практичними порадами.

Цей обмін досвідом не лише збагатив новими знаннями магістрантів, але й послужив яскравим прикладом плідної взаємодії між поколіннями музикантів.

Друзі, щоб побачити більше світлин та ознайомитися з нашими активностями більш детально, запрошуємо приєднуватись до нашої творчої спільноти в соціальних мережах!

Гостьова лекція на тему «Project Design» (15 листопада 2023 р.)

15 листопада 2023 р. відбулося фінальне заняття з курсу «Арт-менеджмент у контексті мистецького простору Слобожанщини», яке провела  доктор пед. наук, проф. К. А. Юр’єва для магістрантів факультету мистецтв (61М гр.). Особливістю цього заняття стала гостьова лекція М. Г. Шленьової, кандидата філологічних наук, доцента з Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського «ХАІ», на тему «Project Design». У заході також взяла участь заступниця декана факультету мистецтв, канд. пед. наук, доц. Г. С. Корчагіна

Лекція доц. М. Г. Шленьової вразила слухачів глибоким змістом та цікавістю. с Особлива подяка адресована  редакторці редакційно-видавничого відділу А. І. Кривобоковій за всебічну підтримку організації заходу

Здобувачі вищої освіти поділилися з гостями своїми думками і враженнями від курсу, обговорюючи особливості навчальної програми та індивідуальні творчі проєкти. Окрім того, презентували перелік онлайн сервісів, які активно використовувались протягом навчання.

За результатами підсумкового опитування, проведеного за допомогою сервісу Mentimeter, студенти висловили свої враження та оцінили навчальний процес. Вони позитивно оцінили методи викладання і використання онлайн сервісів, набуті в процесі навчання, відзначивши значення курсу для свого професійного розвитку, оцінивши його в 9,6 балів з 10 можливих.

Це заняття стало яскравим прикладом того, як злагоджена взаємодія між викладачами, студентами та гостями може збагачувати навчальний процес та відкрити нові перспективи для майбутнього арт-менеджменту в контексті культурного розвитку Слобожанщини.

Долучайтесь до нашої творчої спільноти в соціальних мережах, щоб бачити більше світлин та отримувати додаткову інформацію про наші події!

Facebook

Instagram


Тріумф наших студентів на Міжнародному двотуровому конкурсі мистецтв «Rapsodia Polska» (10-15 листопада 2023 р., Варшава, Польща)!

Диплом:
• Гран-прі: Наталія Калініна, ІІІ курс, 31 гр.
• Викладач: Пащенко А. В.
• Номінація: «Вокальний жанр», V вікова кат.

 

Диплом:
• Лауреат І ступеня: Олександра Просєкіна, І курс, 231 гр.
• Викладач: доц. Данилюк М. М.
• Номінація: «Інструментальний жанр» (акордеон), V вікова кат.

 

Диплом:
• Лауреат І ступеня: Народний камерний хор «Ювента»
• Керівники: доц. Васильєва О. В., доц. Мартиненко І. І., конц. Королевська Т. О.
• Номінація: «Вокальний жанр», змішана кат.

 

Подяки:
Вітаємо здобувачів вищої освіти та їх викладачів, які отримали від організаторів конкурсу Подяки за професійну підготовку учасників до участі в міжнародному конкурсі, із побажаннями продовження успішної освітньої та творчої діяльності у галузі музичного мистецтва!

 

Світлини за покликанням


Студент року-2023 (10 листопада 2023 р.)

10 листопада 2023 р. у стінах нашого університету пройшла церемонія нагородження переможців університетського конкурсу «Студент року-2023», яка супроводжувалася святковим концертом. На цьому заході було нагороджено студентів, які вибороли перемогу у різних номінаціях. Серед переможців, були й зірки факультету мистецтв, здобувачі вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво), які стали кращими у таких номінаціях:

✔ «Лідер студентського життя» – Канунніков Олександр (6М)

✔ «Громадський діяч» – Калініна Наталія (31Е гр.)

✔ «Художня творчість та виконавська майстерність» – Степанова Анна (31 гр.).

Ми вітаємо наших студентів та бажаємо подальших успіхів у навчанні та творчості!

На початку святкового заходу з привітальним словом до студентів та співробітників звернувся ректор Юрій Дмитрович Бойчук. У своїй промові він відзначив, що конкурс «Студент року-2023» є важливим елементом студентського життя, який сприяє розвитку особистості, таланту та лідерства. Ректор побажав переможцям подальших успіхів і подякував викладачам за їхню працю й професіоналізм.

У межах концерту виступили солісти та колективи університету, які створили незабутній музичний настрій. Особливо приємно відзначити прем’єрні виступи переможців конкурсу «Дебют першокурсників-2023», здобувачів вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво). Кожен їхній номер був сповнений натхненням, запалу та легкого сценічного хвилювання, що додавало виступам особливого шарму та ще більше зігрівало серця глядачів. Зокрема, Дмитро Мацак (домра) заворожив аудиторію своїм виступом, наповнивши залу відлунням традиційних мелодій; Олександра Просєкіна (акордеон) вразила слухачів майстерною грою віртуозного твору, додавши концерту особливої ефектності; а голос Ельвіри Головатої приніс відчуття національного духу, її народний спів підкорив усіх присутніх. Ми вітаємо наших молодих виконавців з успішним дебютом та бажаємо їм й надалі вдосконалювати свої навички, знання та прагнути до нових вершин у музичному мистецтві!

Переможці «Студент року-2023» – Наталія Калініна та Олександр Канунніков, які вже мають великий досвід концертних виступів – підтвердили реноме справжніх артистів. Їхні виступи підкреслили високий професійний рівень та харизму, якими вони володіють як музиканти та лідери.

Калініна Наталія вразила публіку своїм виконанням легендарної пісні М. Мозгового «Минає день, минає ніч». Її чуттєвий спів та емоційна інтерпретація пісні змусили серця присутніх синхронізуватись із кожним словом. Голос виконавиці, насичений глибокими відтінками почуттів, розчулив усіх присутніх, створюючи атмосферу роздумів про вічні теми любові та розлуки. Крім того, Наталія була однією з ведучих концерту, і як завжди відмінно впоралася з цією роллю, показавши свою впевненість та професіоналізм.

Канунніков Олександр, у свою чергу, розпалив публіку своїм виконанням пісні «Тая-тай». Він продемонстрував не тільки свої вокальні здібності, але й уміння уловлювати настрій публіки. Його енергетичне та харизматичне виконання, наповнене емоційним зарядом, захопило всіх присутніх. Вогняної динаміки та стилю його виступу додав танцювальний шоу-дует, який виступав в ефектних чорних костюмах, створюючи контраст з яскравим образом співака

Кульмінацією концерту стала фінальна пісня, яка об’єднала артистів і глядачів. У цей момент у залі панувала атмосфера спільності та захоплення. Даний захід став не тільки вшануванням лідерських якостей наших студентів, але й символом безмежних можливостей, які відкриває музичне мистецтво. Це був концерт, наповнений гармонією та натхненням, які ще довго залишатимуться у наших серцях як нагадування про красу та силу творчості!

Світлини за покликанням

Підписуйтесь на сторінку кафедри у Facebook


Майстер-клас з корейської каліграфії (28 жовтня 2023 р.)

28 жовтня 2023 р. в рамках діяльності Корейського культурно-мистецького центру факультету мистецтв ХНПУ імені Г. С. Сковороди спільно із Харківським ліцеєм №181 «Дьонсурі» відбувся унікальний захід – майстер-клас з корейської каліграфії.

Майстер-клас було підготовлено та проведено за підтримки ректора ХНПУ імені Г. С. Сковороди – д.п.н., проф. Бойчука Ю. Д., декана факультету мистецтв – д.п.н., проф. Фоміна В. В., зав. кафедри музичного мистецтва – д.п.н., проф. Соколової А. В., директора Корейського культурно-мистецького центру, заступника директора з навчально-виховної роботи Харківського ліцею №181 «Дьонсурі» – к.п.н. Кіма О. О. та координатора з наукової роботи факультету мистецтв – к.п.н., доц. кафедри музичного мистецтва Ткаченко М. О.

 У заході взяли участь викладачі, включаючи представників кафедри музичного мистецтва, учні харківських закладів середньої освіти, здобувачі факультету мистецтв денної та заочної форм навчання спеціальностей «Дизайн», «Образотворче мистецтво», а також зацікавлені відвідувачі та поціновувачі корейського мистецтва. Особливістю заходу постало його одночасне проведення у форматі offline та onlin.

Суботній захід складався з короткої лекції з історії корейського письма та майстер-класу, які провів директор центру, к.п.н. Кім О. О.

Учасники познайомились з історією створення алфавіту «хангиль», який є яскравою демонстрацією, традиційною для Сходу, гармонії між красою й зручністю. Він складається з 24 літер (10 голосних та 14 приголосних), які розміщено в чіткій послідовності й вступають в різні комбінації, як по вертикальній осі, так і по горизонтальній. Вважається, що корейський алфавіт є одним з найпростіших для вивчення!

Корейська каліграфія, як неспішна філософська робота, також має свої особливості, матеріали та інструменти. Для робіт використовується туш, пензлі (натуральні) та якісний папір. А ще, автору важливо мати гарний настрій та прагнення до прекрасного, додати зосередженості, уваги, внутрішнього спокою та тиші.

Відтак, на майстер-класі всі охочі зробили свої «перші кроки» у освоєнні корейської каліграфії. Залюбки ділились враженнями, емоціями та відчуттями, проводили асоціації, що відображали особистісне бачення того, що відбувалось із ними під час роботи.

В подальшому на шанувальників та симпатиків корейської культури і мистецтва чекає майстер-клас із розпису корейських ляльок-маріонеток та традиційних національних масок. А це є унікальною можливістю поринути в атмосферу Південної Кореї та познайомитися з її багатою культурною спадщиною. До наступних зустрічей!

Фото за покликанням


XIII Всеукраїнська науково-практична конференція «Час мистецької освіти» (27 жовтня 2023 р.)

27 жовтня 2023 р. кафедрою музичного мистецтва факультету мистецтв Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, за підтримки Міністерства освіти і науки України, а також за активною участю кафедри музичного мистецтва педагогічного факультету Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського була проведена XIII Всеукраїнська науково-практична конференція «Час мистецької освіти» на тему «Мистецька освіта: реалії та перспективи розвитку».

Незважаючи на свій статус Всеукраїнської, ця конференція стала справжньою міжнародною подією, що об’єднала науковців з п’яти країн: України, Китаю, Нідерландів, Польщі та Німеччини. Цей науковий захід став платформою для понад 100 учасників (83 заявки), які об’єднались задля вивчення актуальних тем, пов’язаних з мистецькою освітою. У вітальних словах декана факультету, доктора пед. наук, проф. Фоміна В. В., завідувачки кафедри музичного мистецтва, докторки пед. наук та проф. Соколової А. В., а також координатора з наукової роботи факультету мистецтв, кандидата пед. наук, доц. Ткаченко М. О., були висловлені щирі побажання щодо плідної роботи, конструктивного діалогу та обміну передовим науковим досвідом.

Конференція передбачала роботу за такими тематичними напрямами:

 1. Теоретико-методологічні основи мистецької освіти.
 2. Становлення і розвиток мистецької освіти в Україні і за кордоном.
 3. Підготовка майбутніх фахівців мистецьких дисциплін у контексті сучасних інноваційних технологій.
 4. Напрями розвитку художньої обдарованості здобувачів освіти.
 5. Виконавська майстерність майбутнього вчителя мистецьких дисциплін.

Наукова зустріч пройшла в атмосфері активного обміну досвідом у галузі мистецької освіти. Доповідачі представили не лише результати своєї наукової діяльності та теоретичних розробок, але й поділилися практичними методами впровадження сучасних інноваційних підходів у навчальний процес. Даний захід дав можливість учасникам глибше зануритись в специфіку своєї галузі, вивчити новітні методики та підходи в освіті, а також налагодити контакти з колегами.

На завершення хочемо зазначити, що дискусії у такому форматі не лише продовжують традиції, але й відображають нашу відданість розвитку мистецької освіти. З радістю анонсуємо, що подібні наукові зустрічі плануються нами і в майбутньому. Ми віримо, що такі заходи сприятимуть не лише поглибленню знань у цій галузі, але й сприятимуть зміцненню співпраці між митцями і науковцями з різних регіонів України та світу. Наша спільна мета – розвиток мистецької освіти та сприяння культурному обміну на міжнародному рівні.

Фото за покликанням


 

Вітаємо з перемогою на Міжнародному двотуровому конкурсі талантів для молоді «European Autumn» (13-17 жовтня 2023 р., Братислава, Словаччина)

Диплом :
• Гран-Прі: Наталія Калініна, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
• Викладач: Пащенко А. В.
• Номінація: «Вокальний жанр», VI вікова категорія
 
Подяка:
Викладач Пащенко А. В. отримала від організаторів конкурсу Подяку за високий професійний рівень підготовки учасника з побажаннями подальших творчих успіхів у педагогічній діяльності.

Всесвітній день вчителя (5 жовтня 2023 р.)

5 жовтня 2023 р. Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди відзначав «Всесвітній день вчителя». Святковий захід, який став яскравим підтвердженням тези «Освіта – ключ до свободи», відбувся у приміщенні КЗ «Харківський ліцей № 132 Харківської міської ради». Ведучими концерту стали доцент кафедри музичного мистецтва Микола Данилюк та художній керівник Культурно-мистецького центру університету Аліна Нікітенко. Атмосфера заходу була наповнена почуттям єднання, взаємоповаги та гордості за свою країну та професію.

Цей піднесений настрій панував і на концертній сцені. Студенти факультету мистецтв спеціальності 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво) вразили глядачів своїми талантами. Інструменталісти Іван Єрмоленко та Георгій Шароварський, а також вокалісти Наталія Калініна та Олександр Канунніков виконували свої номери з пристрастю та відданістю, подарувавши слухачам незабутні миті емоцій та відчуттів.

Працівники освіти – це інтелектуальна еліта нації. Це підтверджують нагороди та державні відзнаки, які були вручені  до дня професійного свята кращим працівникам університету. Серед нагороджених високими відзнаками були представники кафедри музичного мистецтва факультету мистецтв:

 • Грамотою Харківської обласної ради був нагороджений декан факультету мистецтв, доктор пед. наук, проф. Фомін В. В.;
 • Почесною грамотою Департаменту культури Харківської міської ради нагороджені: зав. кафедри музичного мистецтва, доктор пед. наук, проф. Соколова А. В. та декан, доктор пед. наук, проф. Фомін В. В.

Відзначимо, що на заході були присутні визначні особистості регіону, керівники Харківської області і міста; представники Національної академії наук та Національної академії педагогічних наук України; ректори університетів і академій, начальники управлінь освіти та культури, директори шкіл, друзі нашого університету і багато інших почесних гостей, які прийшли відзначити цей особливий день разом із Сковородинівським університетом.

Завершуючи, хочемо висловити щиру вдячність адміністрації нашого університету, особисто ректору Юрію Бойчуку, а також усім учасникам святкового заходу за їх невтомну працю! Слова вдячності мають особливе значення у такий день, коли ми всі згадуємо, наскільки великою є роль Учителя в житті кожної людини. «Освіта збереже Україну!» – це заклик до кожного з нас.

Фото за покликанням


Відкрита лекція «Еволюція музичних технологій: від традицій до інновацій» (4 жовтня 2023 р.)

4 жовтня 2023 р. для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти факультету мистецтва (61М група) в рамках курсу «Сучасні музично-інформаційні технології у мистецькій освіті» відбулося відкрите заняття на тему «Еволюція музичних технологій: від традицій до інновацій». Відзначимо, що цей захід було організовано за підтримки та в межах діяльності освітнього простору Сковорода-хаб. Лектор, доктор філософії, доц. Данилюк М. М., детально розкрив тему, використовуючи презентацію з 55 слайдів. Ця візуальна підтримка дозволила слухачам глибше зануритися в історію музичних технологій та краще зрозуміти кожен її етап.

Заняття було структуровано у такий спосіб:

 1. Вступ та презентація курсу.
 2. Огляд етапів еволюції музичних технологій.
 3. Аналіз ключових музичних технологій.

Основна увага лекції була приділена еволюції музичних технологій: від первісних інструментів до сучасних цифрових рішень. Особливий акцент було зроблено на впливі технологічних інновацій на музичну культуру та освіту.

Захід привернув увагу приблизно 20 слухачів, серед яких були:

 • співробітники кафедри музичного мистецтва: зав. кафедри, доктор пед. наук, проф. Соколова А. В., доктор пед. наук, проф. Юр’єва К. А., доктор мистецтвознавства, проф. Калашник М. П., кандидат пед. наук, доцент Донченко Л. І., кандидат пед. наук Мартиненко І. І.
 • здобувачі вищої освіти різних рівнів;
 • представникі інших підрозділів університету.

Учасники зустрічі мали можливість поглибити свої знання, поставити питання та дізнатися про сучасні технологічні можливості в музичному мистецтві. Захід став платформою для обміну досвідом та діалогу, сприяючи розвитку професійних знань та навичок у галузі музичної освіти та технологій.

Відеозапис лекції 

Фото за покликанням


Вітаємо з перемогою на Міжнародному конкурсі (3 жовтня 2023 р., Ужгород)

Диплом:

 • Лауреат І премії: Катерина Баль, спеціальність 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво)
 • Викладач: канд. пед. наук, доц. Корчагіна Г. С.
 • Конкурс: ХІІІ Міжнародний двотуровий мистецький «Panoramа-Аrt».
 • Номінація: «Фортепіано», вікова категорія «Доросла»

Організатори та партнери конкурсу:

 • Громадська організація «Panoramа-Аrt»
 • Закарпатська обласна організація Національної спілки художників України
 • Закарпатський осередок Національної хореографічної спілки України
 • Державний науково-методичний Центр змісту культурно-мистецької освіти України

Подяка:

Заст. декана з навчальної роботи, канд. пед. наук, доц. Корчагіна Г. С. отримала від журі та організаторів конкурсу Подяку за внесок у естетичне виховання, професійну підготовку та розвиток національної культури!


Вітаємо з подвійною перемогою на LXXXIII Міжнародному багатожанровому фестивалі-конкурсі «Золота осінь» (30 вересня 2023 р., Київ)

Диплом (фортепіано):

• Лауреат ІІ премії: Анна Степанова, здобувачка першого (бакалаврського) рівня вищої освіти
• Викладач: доктор пед. наук, проф. Матвєєва О. О.
• Номінація: «Інструментальний жанр, фортепіано», вікова кат. V (18–24).
 

Диплом (вокал):

• Лауреат ІІ премії: Анна Степанова
• Викладач: кандидат пед. наук, доц. Кузьмічова В. А., концертмейстер Семерніна І. М.
• Номінація: «Вокальний жанр, академічний вокал», вікова кат. V (18–24).
 

Організатор фестивалю-конкурсу:

• ГО Центр освітніх інновацій та творчості «Гармонія»
 
Подяки:
Проф. Матвєєва О. О., доц. Кузьмічова В. А. та концертмейстер Семерніна І. М. отримали від журі та організаторів фестивалю-конкурсу Подяку за працю, професіоналізм і компетентність у розвитку талантів і творчих здібностей обдарованої молоді з побажаннями подальших творчих досягнень.
 
Дипломи та Подяки за покликанням.
Відкриття Корейського культурно-мистецького центру (28 вересня 2023 р.)

28 вересня 2023 р. на факультеті мистецтв Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди відбулось відкриття Корейського культурно-мистецького центру.

В урочистій церемонії відкриття взяли участь: ректор ХНПУ імені Г. С. Сковороди Бойчук Ю. Д., в.о. директора Департаменту міжнародного співробітництва Харківської міської ради Деменков К. М., проректор з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Бережна С. В., директор КЗ «Харківський ліцей №181 «Дьонсурі» Харківської міської ради» Сін О. В., декан факультету мистецтв, проф. Фомін В. В., зав. кафедри музичного мистецтва, проф. Соколова А. В., а також представники корейської діаспори в Україні, зацікавлена громадськість міста Харкова й широке представництво мистецької спільноти нашого університету.

Метою відкриття та подальшої діяльності центру постало: знайомство з корейською історією, культурою та філософією; популяризація корейського мистецтва, інноваційних естетичних практик і досліджень через спілкування та співпрацю в багатофункціональному відкритому просторі; консолідація структурних підрозділів факультету мистецтв ХНПУ імені Г. С. Сковороди та Харківського ліцею №181 «Дьонсурі» для подальшого розвитку національної системи освіти та мистецтва в контексті європейської та світової інтеграції.

Саме такі ідеї були вперше зініційовані заступником директора Харківського ліцею № 181 «Дьонсурі» Кімом О. О. ще декілька років тому, які, нарешті, отримали своє втілення, уможливлюючи «зустріч» географічно далеких української та корейської культур.

На заході з урочистими вітаннями виступили: ректор університету Бойчук Ю. Д., в.о. директора Департамента міжнародного співробітництва Харківської міської ради Деменков К. М., директор Харківського ліцею №181 «Дьонсурі» Сін О.В., координатор з наукової роботи факультету мистецтв, доцент кафедри музичного мистецтва Ткаченко М. О.

Справжньою родзинкою відкриття Центру постав короткий екскурс в музичний світ Південної Кореї. Його здійснив канд. пед. наук, заступник директора з НВР Харківського ліцею №181 «Дьонсурі» Кім О. О., унаочнюючи свою розповідь демонстрацією традиційних корейських музичних інструментів, таких як аджен, каягим, кквєнгварі, сохегим, тансо, чангу, сого та ін.

Окрасою Центру, що надало особливого національного корейського забарвлення та вишуканості, постало традиційне жіноче та чоловіче вбрання («ханбок»), яке відмічалось гармонією кольорів, унікальними пропорціями та простотою ліній.

У ході церемонії відкриття було підписано угоду про творчу співпрацю між ХНПУ імені Г.С. Сковороди та КЗ «Харківський ліцей №181 «Дьонсурі» Харківської міської ради». Ректор університету Бойчук Ю. Д. та директор ліцею Сін О. В. скріпили угоду підписами та сумісними ударами в корейський гонг «чін», що символізувало взаєморозуміння та спрямованість на співпрацю. Директором Корейського культурно-мистецького центру обрано канд. пед. наук, заступника директора Харківського ліцею №181 «Дьонсурі» Кіма О. О.

У планах роботи Центру − організація та проведення наукових, методичних заходів (семінарів, виставок, фестивалів, конкурсів творчих робіт учнів, майстер-класів, діалогів, круглих столів, ворк-шопів, зустрічей, тренінгів тощо), культурно-просвітницьких івентів, мистецьких проєктів з метою засвоєння, збереження та примноження національних культурних традицій і цінностей; сприяння художньо-творчому розвитку учнівської та студентської молоді, поширення знань про корейське мистецтво, пропагування ідеї про цінність художньої творчості, заохочення до здобуття мистецької освіти та усвідомленого вибору майбутнього фаху; співпраця з Освітнім корейським центром (м. Київ), Всеукраїнською асоціацією корейців, Харківським міським товариством корейської культури; обмін досвідом роботи мистецького спрямування з навчальними закладами Республіки Корея; створення науково-інформаційних продуктів (фільмотеки, фотоальбоми, рекламні ролики), що характеризують діяльність центру.

Світовий досвід вказує, що найбільш успішною стратегією досягнення міжкультурної комунікації є інтеграція – збереження власної культурної ідентичності поряд з оволодінням культурою інших народів. Сподіваємось що сумісні зусилля, співпраця в контексті освітньої, наукової, мистецько-творчої діяльності, спільні дії сприятимуть подальшому розвитку національної системи мистецької освіти в контексті європейської та світової інтеграції та створенню міцних культурно-мистецьких зв’язків.

Фото за покликанням:


Лекції з дисципліни «Арт-менеджмент у контексті мистецького простору Слобожанщини» (12, 13, 19 вересня 2023 р.)

12 і 13 вересня 2023 р. відбулися перші заняття з дисципліни вільного вибору «Арт-менеджмент у контексті мистецького простору Слобожанщини» для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти, 61М групи за спеціальністю 014.13 Середня освіта (Музичне мистецтво), які провела доктор пед. наук, проф. Юр’єва К. А.

Під час цих занять студенти мали змогу обговорити з викладачем основні принципи та правила співпраці. Зокрема, сформулювали свої очікування від курсу, узгодили спільне трактування ключових понять дисципліни та поглибились у розгляд цифрових інструментів, таких як Mentimeter, та інших інформаційних ресурсів, як-то: Ukraїner, Europeana, Saving Ukrainian Cultural Heritage Online (SUCHO) та ін.

Особливу увагу було приділено платформі дистанційного навчання MOODLE, а також віртуальній інтерактивній дошці Padlet, які стануть основними інструментами під час навчального процесу. З метою розвитку професійних навичок комунікації в сучасному інформаційному просторі було створено спеціальну групу у Facebook.

19 вересня заняття розпочались із асоціативного тесту в сервісі Mentimeter, після чого студенти дослідили різні візуальні інтерпретації поняття «культура», представлені у пошуковій системі Google. Обговорення теми культури охоплювало її сутність, походження терміну та різновиди. В межах практичної частини заняття студенти мали можливість створити власні опитування за допомогою Mentimeter, отримавши практичний досвід роботи з цим інтерактивним сервісом.

Фотозвіт за покликанням


26–27 серпня 2023 р. відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція «Впровадження нових підходів в освіті у 2023-2024 навчальному році». Захід транслювався на YouTube-каналі «Платформа інститутів післядипломної педагогічної освіти (ІППО)». Під час конференції канд. пед. наук, доцент кафедри музичного мистецтва Беземчук Л. В. провела тренінг на тему «Зміст шкільної мистецької освіти в 6 класі. Методи викладання музичного мистецтва в умовах НУШ». Тренінг було орієнтовано на учителів музичного мистецтва та вихователів.

Програма конференції була насиченою та дієвою. Учасники мали змогу прослухати доповіді провідних науковців та експертів в галузі освіти. Спікери обговорювали такі актуальні питання, як технології проєктування дронів у системі STEM-орієнтованого навчання, розвиток креативності учнів за допомогою ШІ, особливості олімпійської освіти в умовах НУШ та інше. Підкреслимо, що тренінги, що відбулися були спрямовані на підвищення кваліфікації вчителів та вихователів, адже освітній процес постійно розвивається, вимагаючи від фахівців нових підходів та методів.

Цей масштабний захід об’єднав понад 150 викладачів та вихователів з різних куточків України. Учасники мали можливість не лише здобути нові знання, але й обмінятися досвідом, встановити корисні контакти та обговорити перспективи розвитку освітньої галузі в нашій країні.

Відеозапис конференції


Міський фестиваль-конкурс студентської самодіяльності «Студентська весна» (26 червня 2023 р.)

26 червня 2023 р. у центрі сучасного мистецтва «ЄрміловЦентр» відбулась святкова церемонія нагородження переможців і гала-концерт щорічного міського фестивалю-конкурсу студентської самодіяльності «Студентська весна». У фестивалі, який проходив у дистанційному форматі, взяли участь більше 150 конкурсантів з 18 закладів вищої освіти, 96 з яких стали лауреатами цьогорічного фестивалю.

Приємно відзначити, що традиційно більшість призових місць серед учасників усіх закладів освіти здобувають представники саме нашого університету. Не став виключенням і цей рік – 25 лауреатів, 12 з яких (7 солістів, 5 ансамблів) – здобувачі зі спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво).

Вітаємо наших студентів та їх керівників – викладачів кафедри музичного мистецтва факультету мистецтв та бажаємо подальших творчих перемог!

Лауреати:

– номінація «Вокал» (естрадний/соло): Калініна Наталія, Канунніков Олександр, Шломін Владислав, Юхно Катерина.

– номінація «Вокал» (академічний/соло): Го Цзя.

– номінація «Вокальний жанр» (ансамблі): народний камерний хор «Ювента» імені В. Королевського, хор іноземних здобувачів «Небесний лелека», Тріо іноземних здобувачів «Журавка».

– номінація «Інструментальний жанр» (соло): Голованова Анна, Мирошниченко Микола.

– номінація «Інструментальний жанр» (ансамблі): Єрмоленко Іван та Шароварський Георгій.

– номінація «Вокально-інструментальний жанр (ансамблі)»: Іванченко Дар’я та Соляник Богдан.

Фотозвіт за покликанням


Міжнародний фестиваль-конкурс «Перлина Дніпра» (5 червня 2023 р., Болгарія, Україна)

Вітаємо здобувачів вищої освіти зі спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво), які стали переможцями Міжнародного двотурового багатожанрового фестивалю-конкурсу «Перлина Дніпра» (Софія, Запоріжжя).

 • Маточка Дар’я (231 гр.) – Володар Гран-прі у номінації «Інструментальний жанр. Народні інструменти». Викладач: доктор філософії, доц. Данилюк М. М.
 • Мирошниченко Микола (51м. гр.) – лауреат І ступеня у номінації «Інструментальний жанр. Народні інструменти» (VII кат.). Викладач: доктор філософії, доц. Данилюк М. М.

Дипломи та подяки за покликанням


Молоді таланти Харківщини (2 червня 2023 р.)

Вітаємо наших студентів – здобувачів вищої освіти зі спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво), які стали переможцями Харківського обласного творчого фестивалю української культури «Молоді таланти Харківщини»:

 • Анна Степанова – Диплом переможця у номінації «Вокал». Викладач: канд. пед. наук, доц. Кузьмічова В. А.
 • Народний камерний хор «Ювента» імені Віктора Королевського – Диплом переможця у номінації «Вокал». Керівники: канд. пед. наук, доц. Васильєва О. В. та канд. пед. наук, доц. Мартиненко І. І., концертмейстер Королевська Т. О.

Творчий захід організовано Харківським обласним центром молоді за підтримки Харківської обласної ради. Гала-концерт переможців проведено у Харківському театрально-концертному центрі 2 червня 2023 року.

Дирекція фестивалю висловила подяку ведучим концерту – студентам факультету мистецтв Олександру Кануннікову та Наталії Калініній за допомогу в організації та проведенні цього мистецько-освітнього заходу.

Дипломи та подяки за покликанням


Захист курсових робіт (30 травня 2023 р.)

30 травня 2023 р. відбувся захист курсових робіт з «Методики викладання музичного мистецтва» здобувачів 41с групи факультету мистецтв, спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво). Дякуємо усім учасникам заходу!


International Festival-Competition Formula Fest «Fiesta Fest Valencia»
(22 травня – 29 травня 2023 р., Іспанія, м. Валенсія)

Вітаємо здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) та їх керівників, які стали переможцями дистанційного двотурового
 
Міжнародного фестивалю-конкурсу «Fiesta Fest Valencia»:
 • Народний камерний хор «Ювента» імені Віктора Королевського – лауерат І премії у номінації «Chorus» (V кат.). Керівники: канд. пед. наук, доц. Васильєва О. В., канд. пед. наук Мартиненко І. І., концертмейстер Королевська Т. О.
 • Ансамбль іноземних здобувачів «Небесний лелека» – лауреат І премії у номінації «Vocal Genre» (V кат.). Керівник: канд. пед. наук, доц. Васильєва О. В.
 • В'ячеслав Найда – лауреат І премії у номінації "Instrumental Genre" (V кат.). Викладач: доц. Мартем'янова А. В.

Дипломи та подяки за покликанням


XХ Всеукраїнський юніорський конкурс музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка (м. Ніжин, 9–20 травня 2023 р.)

Вітаємо лауреатів (срібні дипломи у категорії D 2 Хорове диригування) двотурового XХ Всеукраїнського юніорського конкурсу музично-виконавської майстерності імені академіка О. С. Тимошенка – здобувачів вищої освіти зі спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво): Стеллу Малиш та Владислава Шломіна (клас к.п.н., доц. Васильєвої О. В., концертмейстери Королевська Т. О. та Подкопай Є. Ю.).

Дипломи та подяки за покликанням


Українська диригентсько-хорова школа у персоналіях її фундаторів

(15 травня 2023 р.)

15 травня 2023 р. у межах проведення загальноуніверситетського тижня науки відбулась об’єднана кураторська година для здобувачів-бакалаврів на тему: «Українська диригентсько-хорова школа у персоналіях її фундаторів».

Учасниками заходу було окреслено коло персоналій та явищ, які об’єднані поняттям українська диригентсько-хорова школа, що являє важливу складову національної музичної культури.

Розглядаючи процес розвитку вітчизняної диригентсько-хорової школи, було представлено життєві та творчі портрети видатних хорових диригентів-педагогів минулого та сучасності: А. Авдієвського (доповідач – студентка 31С гр. Баль Катерина), М. Леонтовича (доповідачі – доц. Ткаченко М.О., студентка 31 гр. Рясна Руслана), фундаторів-корифеїв харківської диригентсько-хорової школи та їхніх послідовників (доповідач проф. Соколова А.В.). Цікавими розвідками щодо видатних хорових колективів України поділилися здобувачі першого року навчання 11 гр. Лілія Фоміч, Кирило Василенко та Яна Приходько. Родзинкою заходу постало виконання твору М. Леонтовича «Закувала зозуленька» учасниками хору «Anima».

Відтак, вивчення творчої та педагогічної діяльності відомих представників вітчизняної диригентсько-хорової школи демонструє подальшу перспективу використання їхніх здобутків та досвіду в практиці підготовки майбутніх учителів музичного мистецтва.


Молода людина року (номінація «Культура та мистецтво»)
(12 травня 2023 р.)

12 травня 2023 р. Комітетом у справах сім’ї, молоді та спорту по Київському району Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради нагороджено Дипломом та статуеткою здобувача другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво) Олександра Кануннікова, який став лауреатом районного етапу міського конкурсу «Молода людина року» у 2023 р. в номінації «Культура та мистецтво» у Київському районі м. Харкова.


Міжнародний двотуровий конкурс талантів «Мистецька Олімпіада»
(4 травня 2023 р.)
 

Вітаємо здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво), які стали переможцями Міжнародного двотурового конкурсу талантів «Мистецька Олімпіада» (04 травня 2023 р., м. Київ):

 • Народний камерний хор «Ювента» імені Віктора Королевського – володар Гран-Прі у номінації «Хоровий спів» (V кат.). Керівники: канд. пед. наук, доц. Васильєва О. В., канд. пед. наук Мартиненко І. І., концертмейстер Королевська Т. О.
 • Ансамбль іноземних здобувачів «Небесний лелека» – лауреат І премії у номінації «Академічний спів» (V кат.). Керівник: канд. пед. наук, доц. Васильєва О. В.
 • Стелла Малиш – лауреат ІІ премії у номінації «Хорове диригування» (V кат.). Керівники: канд. пед. наук, доц. Васильєва О. В., концертмейстер Подкопай Є. Ю.
 • Шломін Владислав – лауреат ІІІ премії у номінації «Авторська пісня» (V кат.). Викладач: Пащенко А. В.

Відкриті заняття
(5–26 квітня 2023 р.)
 
У квітні відбулись відкриті заняття викладачів кафедри музичного мистецтва, на яких були присутні викладачі, студенти, представники адміністрації та гості нашого університету.
Дисципліна: Додатковий музичний інструмент (фортепіано) / 05.04.2023
Викладач: канд. пед. наук, доц. Корчагіна Г. С.
Тема: «Робота над звуковеденням»
 
Дисципліна: Історія мистецтва / 17.04.2023
Викладач: канд. пед. наук, доц. Ткаченко М. О.
Тема: «Мистецтво Візантії» (13д, 13гд гр.)
 
Дисципліна: Постановка голосу (народний спів) / 25.04.2023
Викладач: канд. пед. наук, доц. Мартиненко І. І.
Тема: «Робота над звукоутворенням» (Баль Катерина, 31 гр.)
 
Дисципліна: Історія української музики / 26.04.2023
Викладач: канд. пед. наук, доц. Донченко Л. І.
Тема: Українська музична культура в 20-30-ті рр. ХХ століття

Наші студенти – переможці конкурсів та фестивалів
(квітень 2023 р.)

Вітаємо здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня вищої освіти зі спеціальності 014 Середня освіта (Музичне мистецтво), які стали переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів у квітні 2023 року!

 • Анна Голованова (51м гр.) – лауреатка І премії V Міжнародного двотурового конкурсі піаністів «Piano-Art» (29.03.-06.04.2023) у номінації «Класичне фортепіано» (VI кат.). Викладач: доктор пед. наук, проф. Матвєєва О. О.
 • Олена Кощій (31 гр.) – лауреатка ІІІ ступеня Національного онлайн-конкурсу вокального мистецтва «Талановита Країна» (22.04.2023) у номінації «Естрадний вокал» (VI кат., 19–24 років). Викладач: Пащенко А. В.
 • Анна Голованова (51м гр.) – лауреатка І премії І Всеукраїнського двотурового конкурсу мистецтв «Дивограй» (23.04.2023) у номінації «Інструментальний жанр» (V кат.). Викладач: доктор пед. наук, проф. Матвєєва О. О.

​​Дипломи здобувачів доступні до перегляду за покликанням


Фестиваль "Студентська весна" (25 квітня 2023 р.) 

25 квітня 2023 р. відбулась церемонія нагородження переможців і концерт лауреатів щорічного університетського фестивалю-конкурсу студентської самодіяльності «Студентська весна».
Вітаємо переможців фестивалю – студентів та викладачів кафедри музичного мистецтва факультету мистецтв!

Лауреати:

– номінація «Естрадний вокал»: Олександр Канунніков, Наталія Калініна, Катерина Юхно, Марина Ходарєва.
– номінація «Естрадна авторська пісня»: Владислав Шломін.
– номінація «Хоровий спів»: народний камерний хор «Ювента» імені В. Королевського, хор іноземних здобувачів КНР «Небесний лелека».
– номінація «Класичний інструментальний жанр»: Анна Голованова.
– номінація «Інструментальний жанр»: Микола Мирошниченко (соло), Іван Єрмоленко і Георгій Шароварський (дует).
– номінація «Народно-інструментальний жанр»: Ольга Григор’єва.
– номінація «Вокально-інструментальний жанр (дует)»: Дар’я Іванченко та Богдан Соляник, Катерина Баль та Ольга Хроменко.

Міжуніверситетський онлайн-лекторій «Знайомство з клавесином та музикою Бароко на старовинному інструменті і не тільки»

14.04.2023

14 квітня 2023 р. завдяки співпраці кафедри музичного мистецтва Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди в особі доктора пед. наук. проф. Соколової А. В. та канд. пед. наук., доц. Беземчук Л. В., кафедри педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії  в особі доктора пед. наук, проф. Біницької К. М., заст. декана початкової освіти та філології Коханської С. В., голови первинної профспілкової організації студентів ХГПА, студентки групи Філ 31а Коханської О. та кафедри старовинної музики Національної музичної академії України відбувся спільний міжуніверситетський онлайн-лекторій «Знайомство з клавесином та музикою Бароко на старовинному інструменті і не тільки».

Даний захід провели заслужена діячка мистецтв України, професорка, професорка кафедри старовинної музики Національної музичної академії Шабалтіна С. М. та народна артистка України, професорка, завідувачка кафедри баяна та акордеона Національної музичної академії України Черказова Є. І.

Під час лекції здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники долучилися до обговорення дефініції «розвиток старовинної музики», «особливості старовинних музичних інструментів», «історія розвитку музичної освіти в Україні та закордоном», а також мали змогу прослухати уривки виступів Шабалтіної С. М. та Черказової Є. І. з їхнього концерту в Андріївській церкві.


XIІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Час мистецької освіти» (24 березня 2023 р.)

24 березня 2023 р. кафедрою музичного мистецтва факультету мистецтв Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди, за підтримки Міністерства освіти і науки України та за участю кафедри музичного мистецтва педагогічного факультету Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського було проведено XIІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Час мистецької освіти».

З урочистим привітанням до учасників конференції звернулись: проректорка з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності , д.ф.н., проф. Бережна С. В., декан факультету, д.п.н., проф. Фомін В. В., в.о. зав. кафедри музичного мистецтва, д.п.н., проф. Соколова А. В.

Науковий захід об’єднав понад 60 учасників зі всієї України. В межах відведеного часу доповідачі поділилися результатами своїх теоретичних досліджень, науковими здобутками та практичним досвідом впровадження сучасних інноваційних засобів у навчальний процес.


Відкриті заняття
(17–31 березня 2023 р.)

Дисципліна: Диригування / 17.03.2023
Викладач: доктор філософії, доц. Жуков В. П.
Тема: «Робота над крупною формою творів композиторів-класиків» (51м група)
 
Дисципліна: Основний музичний інструмент (гітара) / 21.03.2023
Викладач: доц. Мартем’янова А. В.
Тема заняття: «Робота над агогікою» (гітарний батл: Вячеслав Найда та Олександр Киселиця, 41с група)
 
Дисципліна: Основний музичний інструмент (фортепіано) / 29.03.2023
Викладач: доктор пед. наук, проф. Кузнєцова О. О.
Тема: «Створення художньо-образної партитури музичного твору» (Катерина Євтушенко, 41 група)
 
Дисципліна: Методика викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» / 29.03.2023
Викладач: кандидат пед. наук, доц. Беземечук Л. В.
Тема: «Зміст мистецької шкільної освіти в 5 класі за програмами НУШ. Методи роботи з учнями» (5м група) / у формі лекції-педагогічного консиліуму
 
Дисципліна: Постановка голосу (Естрадний спів) / 31.03.2023
Викладач: Пащенко А. В.
Тема заняття: «Сучасні методики розвитку почуття ритму у естрадних співаків на прикладах Боба Столоффа, Бенні Гребба» (141 гр., Катерина Юхно)

Вебінар «Технології арт-педагогіки: від ідеї до втілення»

15.03.2023

15 березня 2023 р. було проведено вебінар на тему «Технології арт-педагогіки: від ідеї до втілення» – спільний проєкт кафедри музичного мистецтва факультету мистецтв ХНПУ імені Г. С. Сковороди та КЗ «Харківська спеціалізована школа № 181 «Дьонсурі» Немишлянського району м. Харкова. 

Головна мета заходу полягала у розгляді актуальних питань арт-педагогіки та висвітленні сучасного досвіду вчителів і викладачів – учасників вебінару з окресленої проблематики. Цільова аудиторія була представлена вчителями ЗСО, викладачами кафедри музичного мистецтва та студентами ХНПУ імені Г. С. Сковороди. Завдання – висвітлення досвіду з використання технологій арт-педагогіки в освітньому процесі, визначенні пошуку нових ідей, методів і форм, осмисленні практичної значущості шляхів їх реалізації. На обговорення було винесено такі питання: «Технології арт-педагогіки. Інструменти. Реалізація», «Практичні аспекти інтеграції фізики та музики», «Підходи арт-педагогіки як точки росту на уроках української мови та літератури», «Відмінності арт-педагогіки та арт-терапії». 

Висловлюємо щиру вдячність спікерам: Агуловій Н. П. – вчителю української мови та літератури, Щегельській Н. С. – вчителю фізики, Протасенко В. Л. – практичному-психологу закладу, Кім О. О. – вчителю музичного мистецтва (Харківська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів № 181 «Дьонсурі»), Соколовій А. В. – завідувачці кафедри музичного мистецтва, доктору педагогічних наук, професору кафедри, Кузнецовій О. А. – доктору педагогічних наук, професору, Ткаченко М. О. – кандидату педагогічних наук, доценту, Васильєвій О.В. – кандидату педагогічних наук, доценту (ХНПУ імені Г. С. Сковороди) та всім учасникам, які взяли участь у роботі вебінару.


Відкриті заняття
(14–15 березня 2023 р.)
Дисципліна: Шкільне хорознавство (14.03.2023)
Викладач: кандидат пед. наук, доц. Васильєва О. В.
Тема: «Формування вокально-хорової техніки у дитячому хорі: елементи хорової звучності. Ансамбль у хорі» (231 група).
 
Дисципліна: Хорове диригування / 14.03.2023
Викладач: доктор пед. наук, проф. Соколова А. В.
Тема: «Формування початкових навичок хорового диригування в хоровому творі «Ой, позаростали стежки доріжки» (31 група,  Олена Кощій)
 
Дисципліна: Діагностування та оцінювання в мистецькій освіті / 15.03.2023
Викладач: доктор пед. наук, проф. Матвєєва О. О.
Тема: «Педагогічна діагностика, як імовірнісна система в освітній практиці Середньовіччя» (51м група)
 
Дисципліна: Методика викладання дисциплін за фахом у спеціалізованих мистецьких закладах освіти / 15.03.2023
Викладач: доктор мистецтвознавства, проф. Калашник М. П.
Тема: «Підготовка до публічних концертних заходів у початкових спеціалізованих мистецьких закладах освіти» (31с група).

У березні відбулись відкриті заняття викладачів кафедри музичного мистецтва, на яких були присутні викладачі, студенти, представники адміністрації та гості нашого університету

Відкриті заняття
(1–7 березня 2023 р.)
Дисципліна: Основи музично-педагогічних наукових досліджень / 01.03.2023
Викладач: доктор пед. наук, проф. Юр’єва К. А.
Тема: «Науковий апарат музично-педагогічного наукового дослідження» (41с група).
 
Дисципліна: Основи наукових досліджень / 06.03.2023
Викладач: доктор пед. наук, проф. Тушева В. В.
Тема заняття: «Науковий апарат педагогічного дослідження» (21, 21е група).
 
Дисципліна: Основний музичний інструмент (баян) / 07.03.2023
Викладач: доктор філософії, доц. Данилюк М. М.
Тема: «Робота над технікою ведення міха» (51м група, Микола Мирошниченко).

ХІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Час мистецької освіти»
21.10.2022

21 жовтня 2022 р. на факультеті мистецтв нашого університету кафедрою музичного мистецтва проведено ХІ Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Час мистецької освіти» на тему «Мистецька освіта: сучасні виклики» присвяченої до 300-річчя від дня народження Г. С. Сковороди.

Із вітальним словом від імені адміністрації й особисто ректора університету Юрія Бойчука до учасників конференції звернулась проректорка з наукової, інноваційної і міжнародної діяльності Світлана Бережна.

За передбаченими тематичними напрямами роботи наукового заходу, який відбувся у дистанційному форматі, було презентовано цікаві виступи учасників конференції з нагальними та актуальними темами доповідей.

Сподіваємось і віримо, що сучасна українська мистецька освіта незабаром отримає прогресивні цифрові методи навчання та отримає новий свіжий подих у справі підготовки майбутніх фахівців мистецьких дисциплін у контексті з глобальними гуманітарними викликами.


Лекція для викладачів та студентів Автономного університету міста Буккараманга (Колумбія)
21.09.2022

Викладачі кафедри музичного мистецтва вже вдруге зустрілись із колегами та студентами факультету мистецтв Автономного університету міста Буккараманга (Колумбія) (Universidad Autonoma de Bucaramanga або UNAB) на бінарній «гостьовій» лекції, з циклу творчих зустрічей, що проводиться один раз на семестр за темою «Добір навчального матеріалу як фактор оптимізації майбутніх музично-педагогічних працівників». 

Лекцію проведено доцентом кафедри музичного мистецтва ХНПУ імені Г. С. Сковороди Беземчук Л. В. та викладачем кафедри музично-інструментальної підготовки Автономного університету Літвін І. Г. у синхронному перекладі на іспанську мову. Студентам було запропоновано знайомство та аналіз творів музичного мистецтва, що є класикою української музики. Крім цього, до 300-річного ювілею Григорія Сковороди аудиторії було запропоновано ознайомитись з віртуальною екскурсією за темою «Григорій Сковорода – митець, філософ, просвітитель».


У вересні 2022 р. на базі кафедри теорії і методики мистецької освіти та диригентсько-хорової підготовки вчителя та кафедри музично-інструментальної підготовки було створено кафедру музичного мистецтва.


Іспит з Основного музичного інструменту (51 мк)

07.04.2022

07 квітня 2022 року кафедрою музично-інструментальної підготовки вчителя в рамках проміжної атестації проведено творчий іспит з Основного музичного інструменту серед іноземних здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти з використанням засобу відеозв’язку Zoom та платформи дистанційної освіти Moodle.

Творча наснага, доброзичлива атмосфера, високий професіоналізм і досконалість царювали під час здійснення форми семестрового контролю. Здобувачі 51 мк групи отримали позитивні емоції, бадьорий настрій та задоволення від спільної мистецької взаємодії.

Посилання на відеоролік 


Професіонали-практики діляться досвідом
04.02.2022

4 лютого 2022 р. своє перше відкрите заняття з навчальної дисципліни «Методика викладання інтегрованого курсу «Мистецтво» у ЗЗСО» в онлайн режимі провів залучений до викладання в університеті (на погодинній основі) доктор філософії за спеціальністю 011 «Освітні, педагогічні науки», завуч Харківської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 181 «Дьонсурі» з поглибленим вивченням корейської мови, вчитель інтегрованого курсу «Мистецтво» Олександр Олексійович Кім.

Заняття пройшло в цікавій, конструктивній атмосфері. Дякуємо Олександру Олексійовичу! Чекаємо наступних зустрічей.


Нове слово в музичній педагогіці
08.01.2022

8 січня 2022 р. доктор педагогічних наук, професор кафедри теорії і методики мистецької освіти Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського Т. А. Смирнова прочитала гостьову лекцію онлайн на тему «Діяльнісний підхід в музичній педагогіці». Під час лекції авторка презентувала свій підручник «Теоретико-методологічні основи музичної педагогіки».

Дякуємо шановній Тетяні Анатоліївні за чудову презентацію! Із задоволенням будемо використовувати матеріали підручника в освітньому процесі.


Дистанційна хорова освіти: бути чи не бути?
19.11.2021

19 листопада 2021 року відбувся круглий стіл з проблем дистанційної освіти здобувачів музичних спеціальностей. Організаторами якого виступили Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди та Харківська академія культури. Модераторами зустрічі стали кандидат педагогічних наук, доцент О. В. Васильєва (ХНПУ імені Г. С. Сковороди) та доктор мистецтвознавства, доцент Ю. В. Воскобойнікова (ХДАК). У заході взяли участь представники закладів вищої освіти Харкова, Дніпропетровська, Чернігова, Одеси. Було обговорено форми, методи дистанційного навчання з дисциплін «Хорове диригування», «Хоровий клас», «Хорове аранжування», «Сольфеджіо», «Теорія музики».

Сертифікати учасників


Вітаємо!

Магiстрантка факультету мистецтв Оксана Гетьман (клас засл. дiяча мистецтв Украīни, доктора пед. наук, проф. О. А. Кузнецовоī) здобула перемогу та отримала Диплом лауреата І ступеня в номінації інструментальний жанр (фортепіано) на Міжнародному дистанційному багатожанровому фестивалі-конкурсі «Талант року», що відбувся 4–5 листопада 2021 р. у м. Кропивницький та проходив за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики України. Вітаємо та бажаємо нових творчих досягнень!


Оркестрове музикування. Яким йому бути?
03.11.2021

3 листопада 2021 р. відбувся відкритий онлайн семінар-дискусія на тему «Сучасні тенденції розвитку оркестрового виконавства в Україні» за участі студентів та викладачів факультету мистецтв. Організатором та доповідачем виступив доктор мистецтвознавства, професор, перший проректор Харківської державної академії культури Юрій Іванович Лошков.


Міжнародний день музики 
01.10.2021

Студенти та викладачі кафедри вітають музикантів та поціновувачів музичного мистецтва з Міжнародним днем музики та бажають усім невичерпного натхнення, любові, високих нот радості і чарівництва у творчості!


Міжнародні міжкультурні діалоги
29.10-30.10.2021

З 29 по 30 жовтня 2021 року на базі партнера ХНПУ імені Г. С. Сковороди– Телавського державного університету імені Якоба Гогебашвілі – пройшла VІ Міжнародна конференція «Міжкультурні діалоги». У роботі конференції з доповіддю «Нові освітні технології та інструменти у підготовці майбутніх педагогів до професійної діяльності в багатокультурному соціумі» взяла участь представник кафедри теорії і методики мистецької освіти та вокально-хорової підготовки вчителя, професор К. А. Юр’єва.


Вітаємо!
17.05.2021р.

Вітаємо Тарасова Владислава та його викладача – засл. дiяча мистецтв Украīни, доктора пед. наук, проф. О. А. Кузнецову – з перемогою (лауреат І ступеня) на «Всеукраїнському конкурсі піаністів. Рівне-2021», який проходив з 14 по 16 травня 2021 р.


Тренінг з формування демократичних компетентностей
Березень 2021

Упродовж березня 2019 р. на базі кафедри теорії і методики мистецької освіти та диригентсько-хорової підготовки вчителя ХНПУ імені Г. С. Сковороди кандидат педагогічних наук, доцент кафедри Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова (м. Київ) Ольга Миколаївна Лук’янченко в рамках Міжнародного проєкту «Розвиток культури демократії в педагогічній освіті в Україні, Норвегії, Палестині» провела тренінг для викладачів «Формування демократичних компетентностей в освіті».

За результатами проходження тренінгу викладачі кафедри отримали сертифікати.


Вебінар викладачів класу народних інструментів
04.03.2021

04.03.2021 р. доц. Данилюк М. М. виступив із доповіддю «Організаційна та аналітична інформація щодо проведення IX Міжнародного конкурсу виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта» на відкритому міжрегіональному вебінарі-практикумі в рамках роботи методичного об’єднання викладачів класу народних струнно-щипкових інструментів мистецьких навчальних закладів за участю педагогічних працівників із 19 областей України, який організовує Полтавський Обласний методичний кабінет навчальних закладів культури та мистецтва.


 

61166, м. Харків,
пров. Фанінський, 3-в, к.409.
(станція метро «Наукова»)
тел. (057) 702-15- 26
E-mail: kaf-muzart@hnpu.edu.ua

В.о. завідувача кафедри

Соколова Алла Вікторівна

тел. +38(067) 741-25-33

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.