Кафедра музичного мистецтва

Інформація про діяльність кафедри для осіб з вадами зору


Вітаємо вас на сторінці кафедри музичного мистецтва факультету мистецтв
Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди!

Основна місія кафедри: Кафедра музичного мистецтва забезпечує якісне викладання музично-педагогічних дисциплін за спеціальністю 014 Середня освіта (Музична освіта) для здобувачів вищої освіти денної та заочної форм навчання за ОР «Бакалавр» і «Магістр». 

Навчання проводиться за трьома освітніми програмами:

  1. Естрадний і народний спів у закладах освіти;
  2. Музичне мистецтво в закладах освіти;
  3. Середня освіта (Музичне мистецтво).

Наше завдання – допомогти кожному здобувачеві відкрити для себе багатогранний світ музичного мистецтва, отримати глибокі теоретичні знання та практичні навички для подальшого професійного розвитку і успішної кар’єри. Ми прагнемо, щоб кожен студент отримав невичерпний досвід у дослідницькій, методичній, музично-інструментальній та вокально-хоровій підготовці, розширюючи свої обрії та можливості після отримання вищої освіти.

Наш професорсько-викладацький склад: відомі професори, доценти, виконавці, заслужені діячі мистецтв України, члени музичних спілок із задоволенням допоможуть студентам опанувати всі аспекти професії через розвиток ключових компетентностей сучасного вчителя музичного мистецтва.

Практичний досвід та можливості для здобувачів вищої освіти: Ми пропонуємо нашим студентам поглянути на життя сучасного школяра, який прагне грати, співати та виступати, і надаємо можливість здобувачам вищої освіти брати активну участь у концертних заходах інструментальних та вокально-хорових колективів, наукових та мистецьких проєктах. Майбутні вчителі музичного мистецтва мають унікальну можливість долучитися до вершин вокально-хорового та інструментального мистецтва, набувати досвід колективної діяльності у творчих колективах, що є перлинами кафедри, факультету, університету та міста: Народний камерний хор «Ювента» імені В.В. Королевського (кер. Васильєва О.В.), жіночий хор «Аnima» (кер. Соколова А.В.), Студентський оркестр народних інструментів (кер.  Жуков В. П.); Ансамбль гітаристів «Тредо» (кер. Мартем`янова А.В.); Ансамбль акордеоністів «Доміно» (кер. Данилюк М.М.).

Творчі та наукові заходи: Кафедра пишається тим, що організовує та проводить творчі конкурси національного та міжнародного рівня, які користуються великим авторитетом серед професіоналів у галузі музичного мистецтва: Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Арт-Домінанта», Міжнародний конкурс виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта», Міжнародний конкурс «Fortissimo». Ці яскраві заходи надають студентам відмінну можливість демонструвати свої здібності, отримувати визнання та вдосконалювати свої професійні навички. Для тих, хто прагне активно залучатися до наукової діяльності, ми двічі на рік організовуємо науково-практичну конференцію «Час мистецької освіти», публікуємо науково-методичні матеріали та надаємо платформу для публікації результатів досліджень у науковому журналі «Professional Art Education»Варто відзначити, що участь у таких яскравих заходах не тільки розширює артистичні та викладацькі обрії, а й надає цінні навички та організаторський досвід, які стануть незамінними у професійній кар’єрі майбутнього вчителя музичного мистецтва.

Сучасність та інновації: Ми поєднуємо традиції з інноваціями, щоб відповідати сучасним освітнім стандартам. Використовуючи передові музичні технології та платформу дистанційної освіти «Moodle», нам вдається забезпечувати високоякісний навчальний процес для здобувачів вищої освіти, незалежно від їхнього місцезнаходження. Це відображає нашу амбіцію бути лідерами у галузі музичної освіти, адаптуючись до потреб сучасного студента та викликів європейської освітньої інтеграції.

Відкритість та підтримка: Орієнтуючись на взаємодію та відкритість, викладачі кафедри музичного мистецтва завжди готові співпрацювати та підтримувати здобувачів вищої освіти, які прагнуть розвивати та вдосконалювати свої музичні здібності та навички.

Запрошуємо вас приєднатися до нашої творчої спільноти та вступати до факультету мистецтв Харківського національного педагогічного університету імені Г. С. Сковороди!


 

61166, м. Харків,
пров. Фанінський, 3-в, к.409.
(станція метро «Наукова»)
тел. (057) 702-15- 26
E-mail: kaf-muzart@hnpu.edu.ua

В.о. завідувача кафедри

Соколова Алла Вікторівна

тел. +38(067) 741-25-33

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.