Кафедра музичного мистецтва

Інформація про діяльність кафедри для осіб з вадами зору


Раді бачити Вас на сторінці кафедри музичного мистецтва Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди!

Кафедра музичного мистецтва – це випускова кафедра ХНПУ імені Г. С. Сковороди, яка забезпечує викладання музично-педагогічних дисциплін на І-VІ курсах денної та заочної форм навчання за освітньо-кваліфікаційними рівнями «бакалавр» і «магістр». Серед головних завдань, що окреслено в освітніх програмах, ми орієнтуємося на зустріч із здобувачами, які мають бажання відкрити для себе світ мистецтва, знайти задоволення від обраної професії вчителя музичного мистецтва та мистецтва зокрема. Наші студенти мають чудову можливість проявити свої таланти, отримати великий досвід дослідницької, методичної, музично-інструментальної та вокально-хорової підготовки, що забезпечить широкі можливості випускників у працевлаштуванні та подальшому навчанні.

Викладацький склад кафедри включає відомих педагогів-методистів, професорів, доцентів, виконавців, заслужених та народних артистів України, членів творчих спілок: Національної всеукраїнської музичної спілки, Національної Спілки композиторів України. Вони з великим задоволенням допоможуть студентам розкрити багатогранність професії через формування компетентностей, необхідних для сучасного вчителя музичного мистецтва. Для цього студентам пропонується зазирнути не тільки в життя сучасного школяра, який хоче грати, співати, виступати, але й самому брати участь у концертних виступах інструментальних, вокально-хорових колективах, спробувати себе в наукових та мистецьких проєктах, які здійснюються на базі шкіл Харкова, області, школах Китаю, українських та міжнародних проектах.

Майбутні вчителі музичного мистецтва, мистецьких дисциплін мають можливість долучатися до вершин вокально-хорового, інструментального ансамблевого мистецтва, набувати досвід колективної діяльності в творчих колективах, які є окрасою кафедри, факультету, університету та міста: Народний камерний хор «Ювента» ім. В.В. Королевського (кер. Васильєва О.В.), жіночий хор «Аnima» (кер. Соколова А.В.), Студентський оркестр народних інструментів (кер.  Жуков В. П.); Ансамбль акордеоністів «Доміно» (кер. Данилюк М.М.); Ансамбль гітаристів «Тредо» (кер. Мартем`янова А.В.).

Особливо яскравими подіями є організація та проведення кафедрою творчих конкурсів національного та міжнародного рівня, серед яких: Всеукраїнський конкурс-фестиваль «Арт-Домінанта», Міжнародний конкурс виконавців на народних інструментах «Арт-Домінанта», Міжнародний конкурс «Fortissimo», Всеукраїнський фестиваль ансамблевої музики «Rondo», Фестиваль слов’янської музики для педагогів-музикантів та студентської молоді та інші.

Для тих, хто бажає спробувати себе, як науковця, кафедра два рази на рік проводить і видає науково-методичні матеріали конференції «Час мистецької освіти». Для подальшої науково-дослідної роботи, здобувачі можуть публікувати результати своїх досліджень у науковому журналі «Professional Art Education», який започатковано кафедрою у 2020 році.

Для студентів іноземців, які із задоволенням обирають навчання за спеціальністю: вчитель музичного мистецтва та вчитель «інтегрованого курсу мистецтво» на бакалаврському та магістерському рівні кафедрою пропонуються спеціальні програми з урахуванням особливостей дистанційного навчання для студентів мистецьких фахів.

Використання сучасних музичних технологій і веб платформ суттєво впливають на якість навчального процесу, сприяють усвідомленню ролі сучасного викладача музичних фахів у науковий простір європейської освітньої інтеграції.


 

61166, м. Харків,
пров. Фанінський, 3-в, к.409.
(станція метро «Наукова»)
тел. (057) 702-15- 26
E-mail: kaf-muzart@hnpu.edu.ua

В.о. завідувача кафедри

Соколова Алла Вікторівна

тел. +38(067) 741-25-33

Campus LifeІм'я великого українського філософа, поета і народного просвітителя Г.С.Сковороди в офіційній назві нашого університету.